Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera10
  • Celkem příspěvků97789
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Kelt » 21. 07. 2017 18:09

Ahoj.
Tak nás to včera konečně trefilo, napršelo krásnejch 28 mm. Už ani nepamatuju, kdy se nám to poštěstilo. Byl jsem dneska u Jemnice (okres TR), tam napršelo 53 mm.
Díky Ovarovi za přání, přivolal jsi to, stejně jako v roce 2015. Jak Ty to děláš? :)
Takže na oplátku přeju hodně deště Ovarovi, Rademu, doizerovi a edwinakovi. :ahoj:
:bourka: :dest: :dest: :dest:
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod HeyYou » 21. 07. 2017 20:59

HeyYou
Nováček
 
Příspěvky: 239
Registrace: 15. 10. 2013 08:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Doizer » 21. 07. 2017 21:16

Ovare
To se teda pleteš ta mapka pro Slovensko je nesmysl to jde vidět už od pohledu. Docela sem očekával že mi to předhodíte ;) je tam nová a moc se jí zatím nevěnují, ale ta česká více méně sedí. Ano jsou tam taky nedostatky ale 100x je lépe propracovanější jak pro Slovensko...
Nevím jaké obrázky vám mám poskytnout jelikož všechny jsou orientační.
Snad vám tento bude od ČHMÚ stačit. Obrázek
Zkrátka a dobře větší sucho s prominutím převažuje na Moravě.
Kelte dík za podporu ve srážky. Snad se všichni dočkáme.
PS: Stránka intersucho.cz je uznávaná. Nemyslím si, že by tam měli být klamné údaje. Krom té slovenské mapky.
Naposledy upravil Doizer dne 21. 07. 2017 21:31, celkově upraveno 1
Doizer
Nováček
 
Příspěvky: 315
Registrace: 08. 12. 2014 18:26
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod dididi » 21. 07. 2017 21:21

Nějak nestíhám tak jen krátce k očekávaným srážkám. Na neděli pro mou oblast dává aladin 40 mm
zatímco yr skoro nic a gfs vůbec nic. V tento den očekávám celkem kulový a to až na ojedinělé lokality plošně. Na pondělí a noc na úterý nám dává yr 78 mm gfs cca 15 mm a aladin 0.
V tyto dny tedy pondělí-úterý bych nějaké význmnější úhrny srážek v týlu mělké TN celkem očekával. Lokalizovat to zatím moc nejde ale řekl bych že nejvíc toho dostanou oblasti východně od Prahy dále pak východní Čechy a tedy pochopitelně Krkonoše a Jizerky. Zde by se mělo jednat o trvalejší plošné srážky s úhrny v desitkách mm.
Dále na východ bych čekal již větší rozdíly v úhrnech. Omlouvám se ,,Rademu" a ,,Ovarovi" ale JZ mi v této situaci vychází srážkově jako nejslabší. Nicméně v jejich oblasti bych nevylučoval nějaké zajímavé srážky v chladnějším vzduchu uprostřed týdne tedy středa-čtvrtek.
Tady u nás bych se spokojil s 20 mm reálně čekám spíše jen 10-15 mm
Včera jen 5 mm takže červenec tady dal zatím necelých 40 mm ale sucho zde již měsíc neznáme.
Vždy když si říkám zítra budu už muset zalévat tak slušně zaprší. Letošní léto je zatím super tropů zde moc nebylo ale je většinou 25-30 k tomu přijatelné srážky voda v bazénu podle období 22-27 takže prakticky stále ke koupání.
Nyní uprostřed týdne to srážky asi srazí na nišší teploty než to vypadalo ale tento a prakticky skoro určitě i příští víkend bude zase teplo nebo i vedro.
Dál už je to srpen s tím bych ještě počkal. Červenec tak bude určitě dost nadprůměrem ale méně než byl červen.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2930
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod mnej » 21. 07. 2017 22:57

Zdravím z Prostějova, chtěl bych nahlásit, že dnešní noční bouřky, které nevypadaly moc vydatně, daly dalších 30mm, takže jsem byl ráno překvapen. Celkem máme za červenec v Prostějově 92mm, dnes jsem jel centrem Prostějova na kole a voda v potocích na průměrných hodnotách, někde dokonce i slušné peřeje, sucho dávno zapomenuto. Doufám, že už moc pršet nebude, nebo jinak mi přeteče bazén. Po těch deštích ho mám naplněný na maximum a nestačíme ani koupáním ucákávat. Kéž by mělká TN zůstala v Čechách nebo ja jihu v Rakousku. Za celý červenec registruji jen dva jasné slunné dny, což je málo, většinou je oblačno, maximálně slunce svítí s bídou půl dne. Proto prosím o nějakou dobu :jasno: CIAO.
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 797
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Ovar » 22. 07. 2017 00:04

Já se k tomu ještě nakrátko vrátím a necháme téma nadějnějšímu výhledu na příští týden. Chápu, musí to být otrava tuty pindy číct, omlouvám se všem, ale tohle si ještě proberem, třeba to někoho bude i zajímat.

Nechce se mi sem kopírovat obrázek, tak snad postačí link, netřeba slov
http://www.infomet.cz/pix/pix1499075295-12.jpg
http://www.infomet.cz/pix/pix1499075295-15.jpg

Proč pro na náš celý region, ale včetně třeba i Tachovska, mapy sucha "kašlou" a ignorují reálný stav nevím přesně, mohu se jen domnívat, že na základě nadmořská výška x typ půdy x nějaké ty srážky se vypočítá nějaký medián a s tím se pak pracuje a zanáší do map. Kombinace s měřením na stanicích je k ničemu, zvláště zde je síť stanic zoufale mělká. Nevím, možná se pletu.. Za další, a zapiš si to za uši, nikdo tu nikdy nenapsal, že u vás není sucho, je a pořádné, dle map aktuálně největší a pravděpodobně i větší než je aktuálně u nás, takže gratuluji jsi vítěz pána sucha.

A v neposlední řadě, pokud by jsi před mim tátou pronesl, to co tady na fóru, chytnul by tě za flígr a protáhl tě našima loukama. Říct "že to u nás nemůže být tak strašný s tim suchem", chce mít koule až na zem, zvlášť když bydlíš na druhé straně republiky a víš s prominutím ho.no jak to tady vypadá.
Máme statek a jsme závislý na sklizni sena, letošní první seč před 3 týdny nebyla ani třetinová o proti normálu! Třetinová!! A nebavíme se o loučce 20 x 20 metrů, ale o hektarech! Takhle vypadá sucho a popravdě mě nezajímá, co si tam maluje počítač na intersuchu. Prokazatelným ukazatelem je spad srážek a teploty, spad byl za červen poloviční a teploty výjimečně vysoké, vymalováno. Víc k tomu nemam co říct a rozhodně přeju všem pořádný úhrny a doufejme, že přijdou, jinak budeme mít opravdu, opravdu veliký problém.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod edwinak » 22. 07. 2017 05:16

Tak je zase po úhrnech, gfs i Ecák to zredukovali na desetkrát menší hodnoty a výsledek v reálu bude ještě menší, možná i nula. Musím se smát -čekaly se záplavy. Haha. Jedeme dál ....
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Tomfik » 22. 07. 2017 09:06

Jo, ani bych neřekl, spíše jsou to jednotlivé výstupy, nám zase ECMWF ráno dal skoro 60mm, ono se to mění, nicméně srážky budou a především pokud se to přetočí, jak v památném roce 2002 přesně nad SZ tak potěš koště.
Modely nejsou všemocné, zvláště ve srážkách. Chce to klid a nadhled.
Naposledy upravil Tomfik dne 22. 07. 2017 10:18, celkově upraveno 1
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod edwinak » 22. 07. 2017 09:15

Tomfik - máš pravdu, chce to trpělivost. Sice gfs to v pondělí směruje celé přes vysočinu k severu, a vypadá to na rychlý přechod fronty,čímž bychom opět ostrouhali, ale uvidíme....
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Rosťa » 22. 07. 2017 09:34

Ahoj
Nikdo nemůže předpokládat s předstihem 5 dnů,že bude vydatně pršet tam a tam,aladin stříli lokalizací srážek co výstup to jinde,tak už to v létě býva a bude,bouřky a místo zvlnění se těžko lokalizují,možná tak pár hodin dopředu.U nás na SV včera dopoledne aladin dával prt,nakonec přišel liják,zvlnilo se to z ničeho a 4 hodiny v kuse dál lilo,dalo to úžasných cca 36 mm,odpoledne už polojasno a 26 st.letní den jak z učebnice,Teploty vypadají ve výhledu dobře,žádne tropy ani zima, srážky to je o štěstí kdo to schytá,nějaká blesková povodeň taky není vyloučena,doufám,že suchých míst ubude a zaprší i tam,kde to potřebujou nejvíc.S těma žněma,jak psal Tomfík je to problém dnešní moderní doby,kdysi bylo hodně kombajnů a jakákoliv porucha byla snadno na místě opravitelná a jelo se dál,dnes má družstvo super moderní stroj,záběr sice 10m,ale samá čidla a automatizace,nastane porucha a stroj je týden v čudu a zrovna může být hezky,vím jak to funguje u nás.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod paja » 22. 07. 2017 10:33

Já udělám drobnou opravu, včera jsem se uklep, nebylo to 13 mm, ale 23 mm srážek. lilo jak když otočíte kýbl. No jak dál bude co se týče srážek - souhlas s Rosťou. Mění se to každý výstup. Norové dokonce pro nás připravili překvápko, ve čtvrtek by mělo napršet u nás něco přes 30 mm. Tak to jsem zvědav.
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod edwinak » 22. 07. 2017 11:53

No vy všichni na tom Ostravsku a okolí si teda letos nemůžete stěžovat na nic. my tady mít vaše úhrny srážek, radujem se nonstop z krásného léta! Ale přeji vám to, ne že ne, alespoň někde je příroda v pořádku :)
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod paja » 22. 07. 2017 12:39

Je pravda, že moc tropy tady nemáme, a co se týče srážek tak to taky ujde, Trochu méně vláhy oproti Ostravsku má Opavsko a jižní část Beskyd.
Přeji ten předpovídaný déšť zejména tam, kde je nejvíce potřeba. A hlavně Ovarovi a Doizerovi, třeba pak zakopou válečné sekyry :)
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Pája76 » 22. 07. 2017 12:48

Zdravím všechny diskutující a opět díky za Vaše příspěvky. Situace se ohledně příštího týdne vyvíjí zajímavě (něco se děje), tak koukám, že i zde příspěvky přibývají. Nechtěl jsem si stěžovat a pořád čekal, že nám "něco spadne", ale situace ohledně srážek je u nás dlouhodobě rovněž (např. jako na JZ Čech) velice špatná. U nasycení půdy ve vrstvě do 20cm jsme dle ČHMU na 10-30% VVK...., ale regionálně to v místě bydliště vidím spíše na těch max. 10%.
Rovněž u nás pozoruji jako někteří další, že srážky, které na nás náhodou směřují nás bohužel relativně pravidelně objedou nebo se rozpadnou. Bouřek v posledním měsíci bylo několik a srážky vždy do 5mm.... Vzhledem k tomu, že je to tady všechno na písku, tak to jen zasyčí a je po... :mysl: Zavidím všem, kde se v posledních týdnech srážek v řádu desítek mm/den dočkali (P.S. radši už to sem ani nepiště :-@ ) a opět s nadějí vyhlížím (...a pokolikáté už) pondělí - středu v příštím týdnu :destnik: Snad se konečně dočkáme :dest: :dest: i my na východním okraji Středočeského kraje a i žížaly si u nás trochu zaplavou :plavani: :jojo: Zatím ahoj a počasí ZDAR
Pája76
Nováček
 
Příspěvky: 283
Registrace: 17. 09. 2016 22:59
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2017

Příspěvekod Doizer » 22. 07. 2017 13:02

Zdravím.
Vývoj vypadá nakonec deštivější po dobu skoro celého příštího pracovního týdnu.
Deštivější období velice vítám.
Co mě ale děsí je úhrny které třeba GFS neustále uvádí
Třeba pro oblast císařský v oblasti Šluknovském výběžku je suma až 420 mm což je docela bizarní.
Nemyslím si že ta suma je nenormální... Přeci jen když dokázalo napršet v 97 v Rožnově pod Radhoštěm za 4 dny taktéž přes 400 mm. Není to nemožné. Samozřejmě umístění srážek se bude přeci ještě jen přemísťovat. Ale 400 mm není nemožné. Ano bylo by to velice výjimečné a následky by byli katastrofální. Ale pro ty co píší že to není možné, tak bohužel je.
Já jen doufám že se takových hodnot nedočkáme a že zaprší plošně a hlavně na těch místech které jsou nejvíce sužovanými suchem.
Zatím :ahoj:
PS: Paráda ráno nám napršelo 0.2 mm to je bomba. =-O
Doizer
Nováček
 
Příspěvky: 315
Registrace: 08. 12. 2014 18:26
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé