Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec 2018

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod paja » 29. 07. 2018 11:16

Tak za červenec 37 mm srážek. Nepočítám, že by ještě něco spadlo. Pro někoho by to bylo fantastické číslo .... no pro mne vlastně také. Při tomto počasí jsem rád i za toto. Výhledy na srpen, jeho začátek, jak většina ví, nijak povzbuzující :temp: :temp: a to i v noci %)
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod dididi » 29. 07. 2018 11:19

Tak včerejší fronta byla jen parodie. Až na pár vyjímek prakticky nic nespadlo a to ani srážky ani teplota. Na 321 stanicích spadlo do 1mm na 162 vůbec nic co by se dalo změřit. Pouze 13-náct stanic mělo úhrn přes 10mm. Dnešní noc byla zatím nejteplejší v tomto létě s minimem okolo +19 a k tomu musím dodat že zde v údolí u lesa je tropická noc asi tak jednou za 10let a nebyla ani v létě 2015.
Pokud jde o další vývoj a také o komentáře toho co nás v nejblišší době čeká tak musím konstatovat že někdo asi nehodnotí podle výstupu modelů ale spíše podle svých přání jak by to mělo vypadat.
Vše nasvědčuje tomu že se nic moc nezmění a to jak teplotně tak srážkově. V 10-ti deních meteogramech jsou srážky téměř výhradně pro hory nebo pro místa kde vodu až tolik nepotřebují. Tam kde je třeba nejvíce je 1-2mm nebo vůbec nic. A takováto místa pokrývají momentálně cca 70% území.
Teplota v 850Hpa se v tomto časovém výhledu pod +15 dostává jen sporadicky. CHMI z původních 25-30 které předpovídal na období první poloviny příštího týdne už postupně propracoval dnes na 32-36.
Doufám že to bude poslední období takových teplot nicméně přesvědčen o tom nejsem. Nelze totiž vyloučit ještě nějakou situaci s TN u Biskaje a mělkou brázdou nad Západní Evropou s horkým dechem z Afriky. Pochopitelně nejdůležitější jsou srážky protože v tomto ohledu je situace nejhorší.
A ještě se též vyjádřím k možnosti zachování této synoptiky do zimního období. Já jsem přesvědčen že tomu tak nebude. Situace v zimě bude naprosto odlišná. Jediné co budou mít společné bude jejich vytrvalost. Čekám teplou zimu a k té bohužel patří také málo srážek. Pokud už něco přináší Atlantik tak pouze do hor a vyšších poloh a to ještě často i tam v kapalné formě.
Pokud se budu mýlit budu rád ale po horkém létě navíc nad celou Evropou je to zdaleka nejpravděpodobnější scénář.
Jelikož jsem ale zastáncem ochlazení v době slunečního minima tak věřím že se v budoucích letech začne postupně obracet k ochlazování jak v letním tak v zimním období a že to sebou přinese i vyšší roční srážkové úhrny. Na to je ale třeba si ještě pár let počkat. Zda 2-3 roky či delší dobu se ukáže v budoucnu ale třeba taky už příští léto. Ale nadcházející zima to ještě z výše uvedených důvodů nebude.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod Adi » 29. 07. 2018 11:22

JohnBattler -

Já se naopak bojím hnusných, teplých a hlavně suchých zim - viz letošní leden u nás, sotva 40 procent normálu a teploty téměř 3 stupně nad ... a přirozeně pokračování grilovacího módu v létě :( Není nad krásnou sněživou zimu. Ony stesky na bláto a mordor vycházejí z toho, že zimy posledního desetíletí jsou takřka výhradně teplé s malým množstvím sněhu.
POdobného rázu čekám zimu i nyní, zimu pozdní, která snad příjde někdy až v únoru. Meztím europočasí.

Souhlas s tím, že se asi rozjede JZ express s výběžkem výše nad Evropou.

Nyní beznadějně polojasno až skoro jasno, teplota leze k 28, 30 a víc dnes dáme :( Bylo u nás krapet chladněji, než na území Čech, ale o to více dusno. Potok je opět na suchu, přitom z pohledu letoška nejsme na tom vůbec špatně. Tedy relativně.

Do 2, možná 3.8 supermordor, pak mírné ochlazení. Vzhledem k tomu, že převládne vysoký tlak zase, teploty klesnou tak do intervalu 24-28, místy do 30. Takže nebude extrémně/velmi teplo, ale "jen" teplo mírně nad průměrem.

Srážky? O těch raději nemluvím :(

Tož tak
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod JohnBattler » 29. 07. 2018 11:47

dididi: Koukám, že solární minimum má být 2021 je to tak? Jsem na to zvědavý, ale já si osobně nemyslím, že to bude mít výraznější vliv... Naopak jsem příznivcem teorie, že nás čeká zrychlování oteplování vlivem GO.

Adi: Asi jste byli zrovna smolaři, jelikož MS kraj měl za leden 2018 118% z DP srážek. Jinak byl letošní leden mnohem lepší než ten "vyprahlý" únor.

Mě se totiž zdá, že v kontextu posledních let už je minimum situací, kdy je mrazivá zima s dostatkem sněhu. Nejčastější varianty jsou holomrazy na sucho nebo zmíněné "europočasí", které ale od západu nějaké srážky přináší, hlavně tedy začátkem zimy. Já osobně bych bral tedy to druhé, ale chápu je to o osobních preferencích. A taky se mi nelíbí, že to přináší ten šedivý hnus. Mě osobně více vadí teploty výrazně pod nulou a prostě moc nějaký pobyt venku nedávám. Kdežto teď si vybavuji jeden večer z minulého prosince, jak jsem si večer na terase pochvaloval to dorazivší oceánské klima a příjemnou teplotu a vlhký vzduch. Mohlo být určitě nad 5° cca v 9-10 večer. Ale jo holt žiju ve špatné zemi a teplotám pod nulou se nevyhnu. Na čem se asi shodne většina lidí, že co potřebujeme zoufale je dostatek srážek v jakékoliv formě nejlépe celý podzim a zimu.
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod Ovar » 29. 07. 2018 12:00

U nás a na hodně stanic v Čechách byla rekordně teplá noc, mnohde i tropická. Naše hodnota byla +19,2°C což bude hodnota spadající do TOP 10 za posledních minimálně 10 let. Stejné odůvodnění jako i dididiho, spíše ďolík mezi lesy a poly. Že je něco jinak poznali asi všichni, protože jsem prvně v životě "spal" u puštěného větráku, stejně jako všichni v domě :D .

Voda v potoce je fuč, Lazecký potok tak nemá přítok.




Výhledy jsou dost neosobní, každý model to vidí jinak. Němec má pro nás nejvyšší teplotu zítra a to 32°C, pak už postupné ochlazování, od čtvrtka i teploty pod 30°C, aladin se s tim nese..e a na úterý dává 34°C, středa bude ještě výživnější. Bude záležet asi hodně na oblačnosti, pokud nebude, nečekám že bude pod 35°C. Po tom ochlazení ve čtvrtek, zase, pokud bude chybět oblačnost myslím si, že se podíváme přes 30°C každý den. Pokud srážky, tak bouřkového charakteru ve čtvrtek.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod daz_4 » 29. 07. 2018 12:17

daz_4
Nováček
 
Příspěvky: 409
Registrace: 26. 08. 2017 12:03
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod 7thheaven » 29. 07. 2018 12:34

Tak u nás opět krásně prší - a intenzita je opět velmi hezká...nicméně tech supertropů bych se klidně vzdal, jelikož zde jsou vyschlé nejen potoky, ale už i nádrže a rybníky...pískový kraj vodu neudrží... doufám, ž e se brzy tato neustále se opakující suchá a horká synoptika změní...
7thheaven
Nový člen
 
Příspěvky: 10
Registrace: 11. 01. 2016 12:07
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod mates.lukas94 » 29. 07. 2018 12:42

Pro nás dává Aladin maxima na dnešek, zítřek a úterý 29 až 30°C, odhaduju, že to bude tak o stupeň až dva více. Ten největší hic pro moji lokalitu tipuju na úterý, středu a čtvrtek a to kolem 32-33°C. Průměr za letošní červenec se dostal nad 20°C, může se to dostat někde ke 20,3-20,4°C, takže o nějaké desetinky chladnější měsíc, než loňský dost teplý srpen.

Tropická noc nebyla, letošní nejteplejší ale ano, minima na 18°C. A dusno. Ta tropická noc u nás rozhodně není vyloučena, dnes se to dostalo pod 20°C jednu hodinu po půlnoci. Teď je zde mezi 29 a 30°C.
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod madosk » 29. 07. 2018 12:42

madosk
Nový člen

 
 
Příspěvky: 94
Registrace: 14. 11. 2010 22:53
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod Kelt » 29. 07. 2018 13:32

Ahoj.
Toho se taky nejvíc bojím, že u nás převládne kontinentální počasí, to budu radši za západní expres i v zimě.
Bohužel, počasí posledních 5 let oceánu nepřeje a když si přečtu některý názory na Novinkách, tak si to snad i zasloužíme. :'(
Kéž by se zase vrátily zimy se sněhem a léta s plošným, vydatným deštěm.
Kéž zase přijdou vlhčí roky. :snih: :dest:

Pokud jde o výhled, Mordor kam se podíváš. Červenec byl srážkově mizernej, srpen podle výhledů vypadá ještě horší.
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2018

Příspěvekod Adi » 29. 07. 2018 19:39

Johnbattler - srážky se týkaly výhradně západní částí kraje, především Jeseníků. Beskydy a naše oblast měly cca 35-50 procent průměru/leden.
Únor byl daleko lepší, tedy jeho první půle, zde jsme dali téměř normál.

Tož tak

Ps. Červenec u nás na nějakých 90 procentech normálu právě končí. Nečekám, že do konce měsíce něco spadne. Dnes tropik a nelze v dalších dnech čekat něco jiného.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: hanz