Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes4
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97779
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod Tomfik » 11. 07. 2019 04:37

Hoši, jen vsuvka, dnes ráno v 5:35 na teploměru 5,8C =-O =-O . To je klemra neskutečná na toto datum.

Srážky modely nějaké počítají, snad jich bude více než se čeká. Nejméně 20mm by se šiklo, přes 30mm by to bylo super.

Očekávám, že projev srážek bude na pomezí-čech a moravy vzhledem k tomu, že fronta tu budu během poledne a odpoledne výraznější než se očekává, jelikož odpolední srážky z Čech se podle mě tak rychle nerozpadnou, jak to má třeba ICON i ALADIN. Pro východ bude naopak snad sobota lepší a neděle je otazník, právě ta dává docela dobrou šanci na severním návětří a to je pro nás vždy díky Orlickým horám hodně dobré, jak se to přetočí dobře, tak neděle může pro nás být velké překvapení do :dest: :dest: , srážky jsou pak i na úterý výraznější. No uvidíme.

ECMWF má na konec období také krásně bohatou srážkovou situaci ale to je velmi daleko

PS: Jinak srážky co přicházejí ke Karlovým Varům aladin vůbec nemá, takže i na 6h je dnes trochu mimo.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod Adi » 11. 07. 2019 05:14

Ahoj,

Tak tady naopak docela teplo, tedy relativně. Včera v max lehce přes 20, dnes bude opět trochu tepleji a nemluvě o tom, že zítřek už bude blízký letnímu dni s tím, že ten by měl být v Čechách už dnes.
Nyní okolo 12, skoro zataženo. Včera navečer první měřitelné srážky, necelý milimetr.
Stran výhledů - bojím, bojím
Dnes trochu, blíží se nějaké to slabé pásmo. přes den možná málo něco. Zítřejší okluze vyprší se více v Čechách a na pomezí Moravy a Slezska, zde na SV to vypadá spíše jen na přeháňky a to v kategorii možná.
Sobota, ano, ale, velké ale. Aladin to vidí na přeháňky a dává v podstatě velké kulové, ecák dává 10 mm, GFS je na srážky bohatší, nicméně ten je velký kecal. Čili pokud se dostaneme na těch 10 mm, budeme rádi.
Nějaké srážky ještě během příštího týdne, pak ... se to líší. 18Z gfs jede svůj teplý hardcore, podobný na tom byl 12Z
Ecák v podstatě s tím souzní. Sice tam dává níží, ale její přední strana hodí sem taky velmi teplý luft a není vyloučeno, že tomu tak i může zůstat.
Z výše uvedeného považuji za velmi pravděpodobné, že teplo a sucho tu bude znova (někde sucho bude kontinuálně) a s podobnou synoptikou, jaká zde byla v červnu.
Trollové předpoklady vidím bohužel jako velmi pravděpodobné

Tož tak
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3471
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod kapr » 11. 07. 2019 07:16

Tady bylo +8.. ale ve Starém Městě u Uh.byl dokonce přízemní mráz.. teplota spadla pod 0 °C..... Slušné, na to, že je začátek července.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod Pája76 » 11. 07. 2019 07:42

Tento týden je náš ČHMÚ velice akční a asi i jistý v kramflecích ohledně očekávaných plošných srážek...., když už včera dopoledne aktualizoval výstrahu před nebezpečím požárů pro celou ČR s tím, že platnost této výstrahy KONČÍ v pátek ve 12:00 hod.
My déšť už opravdu potřebujeme jako sůl a doufám, že nynější spíše chladnější počasí doplní, prázdniny neprázdniny, alespoň týden i deštivého počasí a trochu si ve vláhové bilanci polepšíme.
Pája76
Nováček
 
Příspěvky: 283
Registrace: 17. 09. 2016 22:59
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod CtiborV » 11. 07. 2019 09:38

Ze sobotních srážek se stává fiasko a pro naši oblast je tu čistá nula. Zítra má něco spadnout, ale čekám nějaký 2 mm "poprašek", pokud se jedná o jedinou srážkovou epizodu následujícího týdne tak je jasné, že sucho bude pokračovat a prohlubovat se. Za červenec 8 mm.
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod Ondra.P » 11. 07. 2019 09:53

Jsem zvědav na ty víkendové srážky, v sobotu se jedu nahřát do Veľkeho Mederu, a slovenský aladin taky pořád neví, jak ty srážky půjdou, ted je na sobotu umazal úplně (voda bude teplá za každého počasí)
Ondra.P
Nový člen
 
Příspěvky: 19
Registrace: 14. 11. 2008 21:44
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod Tomfik » 11. 07. 2019 10:28

Koukám, že někteří už počítají milimetry podle modelu, srážkám bude přát situace, to že modely jednou dají 5 jednou 8 jednou 15 je uplne jedno, natož aby se z toho dělali nějaké závěry ;)

ICON ze sumy na pátek-sobota z 00UTC 10-15mm, z 06UTC 15-30mm, tak si vyberte :D
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod francek » 11. 07. 2019 10:49

No sláva, cesta je mokrá a vítr pěkně opět zesílil, teplota spadla na 15! a trvanlivost podprůměrných teplot vypadá na delšo, ještě po 20.7. žádná změna k letním hodnotám, teda u nás, v těch teplých oblastech jistě zas vyhlíží příští týden tropy... dawe na konkurenci úplně exceluje :D
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod dididi » 11. 07. 2019 11:05

Zatím jsem byl stran srážek následujících dní zdrženlivý ale nyní přidám svůj pohled na věc. Ano bude pršet ale nemyslím si že se bude jednat o vyloženě výrazné plošné srážky.
Někde to bude jen pár mm někde zaprší víc ale žádné závratné úhrny z toho nečekám. Když dostaneme 10mm budu rád víc nečekám.
Tropy po 20.7.? Tak určitě možná i dříve.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2930
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod francek » 11. 07. 2019 11:10

Já jen tak zkouknul pár modelů a zatím na 20.7 je tam první letní den u nás po delší době, tak je možné všecko... jedu příští týden na Slovensko tak tam bude pod Tatrama doufám příjemně a bez vichřic... je to ještě daleko no...
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod Ovar » 11. 07. 2019 11:45

My si lízly letní den již včera, konečně den s utišením větru. Mimo to mám taky pocit, jak je červenec studený, ale díval jsem se do záznamu teplot a "chladnější" byly asi tak 4 dny, ale co to udělá s myslí člověka, že je studený červenec :) ...
Taky mě pobavilo to zrušení výstrahy na požáry, chtěl jsem napsat i na FB Chmu, jestli by nebylo lepší místo datumu a času napsat, že výstraha skončí až prostě pořádně zaprší :D , ale nebudu vířit vody.

Aladin je pro nás skoupí, na zítra srážky vymazal, pověstné srážkové oko na Domažlicku a další šance na déšť v sobotu, ale obávám se, že se tady bavíme o úhrnech kolem 5 mm. Jinde jistě více, tak snad to klapne.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod aviv » 11. 07. 2019 12:20

@ovar: souhlasím. Celý týden bylo na tričko, pro výlety ideál, jen na koupání není. ale pokud se člověk začte do článků na netu tak v každém druhém je jak jsou pokažené prázdniny, tragický červenec apod. Přitom se opravdu neděje nic extrémního - i ten déšť nebude pětidenní jak někdo hrozil. Zkrátka takový retročervenec jak vyšitý .))) Ale když si to tak vezmu, možná je to tím jak stárnu tak tyto teploty mně vyhovují o trochu víc než vedra nad 30 - to se nedá nic dělat než být ve vodě nebo v klimatizovaným baráku. A když jsem viděla jak to dopadlo v Řecku jsem ráda za naše letošní léto.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod pepa » 11. 07. 2019 14:38

Už nevím, kdo sem dával odkaz na článek na idnesu ( p. Dvořák straší, že bude za několik let klidně 45°C, ale on to je tak trochu mluvka ). Ale ta diskuze - přes 1000 příspěvků, ta byla výživná. Tak 10% normální názor a ostatní - rozčilovat se nemá cenu, tak jsem si radši dal pivo a smál jsem se. To se našlo odborníků.....

Dnes ráno zima i u nás - 6,1°C. Ale třeba - možná si vzpomenete, bylo to tuším loni 1. července, kdy byl mráz i mimo profláklé lokality, např. v Plzni Bolevci či v Žatci ( ale nevím, zda jen přízemní, nebo i ve 1 metrech ). Chybět asi 1°C do rekordu v Klementinu a panu Kovaříkovi v Šindelové pomrzly brambory. Vůbec - i loni bylo dost chladno, cca od 22.6. do 2.7., tady i poměrně dlouho. A mělká níže od sv. přinesla koncem června dost vydatné a i poměrně plošné srážky.

K výhledu - snad nás zítra nebo v sobotu něco chytí, za 10 mm budu rád. Ale uvěřím, až budu koukat do srážkoměru.
Pak celkem sympatické počasí, pozvolné oteplování k průměru, zpočátku ještě sem tam přeháňka. A stále věřím, že kolem 20.7. přijdou tropy a s krátkými přestávkami se to potáhne dost dlouho, možná i do konce srpna.

Dnes odpoledne u nás 23,5°C, docela fajn.....
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod Rade » 11. 07. 2019 15:47

Tak mě teda červenec nějak studený nepřijde, respektive žádný den jsem nemusel změnit "letní outfit" na zahradě za nějaký teplejší. Jasně, byly chladné noci, kdy to padalo i k 7°C, ale přes den vždy nad 22°C a celý den v tílku a kraťasech. Ale u nás se vždycky ochlazení projeví až jako poslední, takže jsem to přesně takhle nějak čekal. Asi jsem ještě nahřátý z června :D . Škoda, že se srážkám nechce. Potřebovali bychom tak 150 mm za červenec, aby se zalil aspoň povrch, ale to je jen zbožné přání. Už nenávratně odchází první dřeviny.
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod Troll » 11. 07. 2019 16:26

Kde někteří berete tak nízká minima? Zde kromě neděle a pondělí, kdy to bylo k 10 st. (což je v mé lokalitě na červenec už relativně nízká hodnota) je stále min. kolem 13-14 st. a to i přes poměrně malou oblačnost. Ne - Po po ránu na mikinu, od úterka už ale opět od rána do noci na kraťasy a tričko, chladno v létě vypadá jinak. Výrazně nad 10 st. dnes už i např. Milešovka, která předtím klesala k 7-9 st. Dnes už teplotně v podstatě typický červencový den. Ráno v 7 hod. kolem 15, 5 st. odpoledne 24 st., ráno skoro zataženo, během dne přechodně oblačno až polojasno, nyní již opět zataženo, snad se v noci něco spustí. Aladin nám na druhou pol. noci přeje, slibuje až 15 mm, každopádně byl bych rád i za polovinu. Další srážky snad pátek večer a sobota, celkově nám dává nějakých 20-30 mm, no jsem zvědavý. Docela nadějně nyní vypadá i příští týden, každopádně bez tropů a snad i s nějakými srážkami.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé