Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes4
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97825
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod Kelt » 21. 07. 2019 18:03

Tak nakonec přece zapršelo. Přes Čechy šlo srážkový pásmo, bylo to dost severně. Naštěstí se to začalo stáčet k jihovýchodu, 20 minut deště a nadělilo nám to 6mm. Pán Bůh zaplať za ty dary.
GFS je pohádkář, ale kéž by mu vyšel ten déšť na konci tejdne.
Moc Ti Adi přeju ten déšť, u nás je sucho, ale místní chalupáři byli ve vašem kraji a říkali, že u váa je to ještě horší.
Teď ještě kéž by napršelo Trollovi.
Hlavně by to chtělo hodně deštivej podzim, tak jak to bejvalo, když jsem byl malej- sedmdesátý, osmdesátý léta. No a pak zimu s dostatkem sněhu. Jednou to přece musí přijít.
Hodně deště všem. :ahoj: :dest:
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod dididi » 21. 07. 2019 19:22

Tak tady žádný zázrak. Bouřka po ránu přešla zde již značně oslabena a ještě tou nejslabší částí a shodila za 1/2 hod. 1,8mm. Pak vypadala nadějně dvě bouřková pásma znichž to druhé se zcela rozpadlo. První vypadalo dlouho pěkně pak se zdálo že se přesně protáhneme mezi dvěma bouřkama naštěstí to co šlo jižně na poslední chvilku vystřelilo na moment k severu a máme tak za dnešek celkem 6,7mm. Přešlo to úplně v klídku za 30 min zatímco zde na Vinoři to lámalo silné větve a Kbely hlásí z bouřky asi 17mm.
Nyní vzestup teplot který snad ještě trochu chvilku může pozdržet oblačnost TF která by k nám mohla částečně zasahovat. Pak již grilování dle rozdílnosti modelů s nejednoznačným koncem. Srážky na příští víkend zatím víc než nejisté. Spíše očekávám že vedro bude ještě pokračovat i v úvodu srpna ale tam by snad mohlo dorazit větší množství situací náchylných k pořádným bouřkám v teplém vzduchu a koncem první dekády by se po srážkové náloži mělo i výrazněji ochladit.Je to spíše přání než prognoza ale první srpnová dekáda je v mé lokalitě dlouhodobě na srážky nejbohatší i když poslední roky to poněkud přestává platit.
Jinak Čechy dnes přes oněch 5mm mají na většině území Morava zase od 0 až po srážková hausnumera. Tady nejpozději ve středu už zase konev do ruky dneškem máme za červenec 33,6mm a dost možná je to konečné číslo. Červen dal tuším 26,5 květen na rozdíl od většiny území jen normál takže červená čísla zase rostou. Trávník jsem sekal naposledy koncem května. Je poněkud přerostlej ale díky tomu skoro všude ,,zelenej"
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod kapr » 21. 07. 2019 19:44

tak super.. dvě bouřky v jednom dni tu byly naposledy už ani nevím.. možná někdy dávno. Celkově dnes tedy plus minus 25 mm.. z manuálu, kde bude určitě víc, budu odečítat až ráno.. slušné, za červenec k 50 mm, což jsem nečekal, celkově ten dnešek na výbornou. Abych si za chvilku nepřipadal jako Mnej :-).. roční suma už překročila 400 mm.

20:49 zahřmělo a zase začalo.. nějak se tomu nechce pryč :D aby z toho fakt nebylo těch mých sněných 40 mm.. už 31..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod varel » 21. 07. 2019 20:04

Tak, tak večerní zálivka nečekaná, ale velmi vítaná, jinak při pohledu na SSV obzor modrá obloha, naopak směrem na J černo, dle radaru kroupy (?), tak snad to bude beze škod...
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2353
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod kapr » 21. 07. 2019 20:11

čhmú ten dnešek dobře projelo.... vyskytly se prakticky všechny nebezpečné jevy a nic... tak už opravdu nevím, u Estofexu to i asi chápu, nemají kapacity, ale od čhmú bych čekal větší profesionalitu... toto si za rámeček nedají.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod CtiborV » 21. 07. 2019 20:19

Začíná to být už pravidlem, že všechny bouřky jdou jižně od Olomouce směrem na Prostějov, Přerov, Vyškov. Kapr se koupe skoro v 50 mm a zde nakapaly 2.2 mm. Takže slušné úhrny na Moravě jen opravdu někde. Každopádně tyhle bouřkové situace nás nevytrhnou, jak jsem před pár dny říkal - propršené dovolené už nečekejme...
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 646
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod Rumburak » 21. 07. 2019 21:32

Ahoj přátelé. Dnešní den byl velmi zajímavý, leč přinesl bouřku která zlikvidovala úrodu. V prvním srážkovém pásmu spadl pouhý milimetr ač to z prvu vypadalo že bude trvale pršet (pásmo zesláblo a rozpadlo se) Pak se však utvořilo pásmo bouřek v Krušných horách a šlo směr Praha a po dálnici D1 až k nám. Kroupy měly průměr 2-3cm a vál velmi silný nárazový vítr a k tomu za čtvrt hodiny spadlo 13mm. Výsledkem je zničená úroda,poťukane auta a stejně vše uteklo pryč,bylo toho moc naráz což však v bouřkách bývá,to radši nic než tohle. Jako by nestačila vichřice 1.7. a 19.6. průtrž mračen při které spadlo přes 40mm za půl hodiny, holt si to vyžíráme letos se vším všudy. Dle mě se jednalo o supercelární bouři když tak dlouho putovala Českem. Ve tři hodiny byla v Praze a v šest hodin pak u nás. Jinak za červenec mám úctyhodných 36mm.
P. S. ČHMÚ dnes totální zklamání, nevyšlo jim nic, výstraha žádná a bylo přitom toliko bouří a nebezpečných jevů. Asi měli včera bouřlivé flámování jinak si to nedovedu vysvětlit :D
Rumburak
Nový člen
 
Příspěvky: 96
Registrace: 04. 12. 2014 21:32
Bydliště:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod mnej » 21. 07. 2019 22:18

mnej
Nováček
 
Příspěvky: 799
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod palinator » 22. 07. 2019 07:56

O víkendu jsem byl asi 20 km východně od Plzně na intenzivní chlastačce. V noci ze soboty na neděli jsem (řádně ovlivněn) nemohl pochopit nevysvětlitelné záblesky viditelné v koutku oka. Noc byla teplá, tichá, klidná a jasná. Asi 10 minut mi trvalo ověřit podezření, že ty blesky severně od nás jsou skutečně bouřka. :D
Nedělní návrat domů byl poznamenán bouřkami kolem Prahy, kdy JZ od Prahy byly srážky velice intenzivní, jedny z nejsilnějších, jaké jsem v autě zažil. Na množství vody, které zůstávalo na silnici, pak tato cesta byla bezkonkurenční. Dlouhé laguny vody v ulicích, kde nestíhala kanalizace, gejzíry vody, které si vzájemně předávaly protijedoucí auta, potěcha kroužků buzení altenátorů zajištěna. :D
Byť byl původní směr postupu bouřek slibný, tak výsledek opět ničemný, jak už s Pája76 dobře známe.

Je škoda, že ta fronta šla s časovým předstihem, takže stihla řádně vykrystalizovat v plošnou, intenzivní srážkovou činnost až na Moravě, resp. východní hranici ČR.
palinator
Nový člen
 
Příspěvky: 181
Registrace: 01. 12. 2014 16:36
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod francek » 22. 07. 2019 08:32

Haha, mnej pobavil. No abych pravdu řekl, já měl spíš radši tu předpověď bez ukazovátka, manželka Slovenka převážně sledovala slovenský okruh a tam jen paní při obrázcích vykládala, začínalo to družicovými záběry v tom namalované fronty a celkově to bylo graficky se mi zdá víc propracovanější než pán s ukazovátkem a ke konci hrála uklidňující hudba... dnes to internet na nás valí 24 hodin denně, jen klikat za den stokrát a kolikrát se zbytečně stresovat, nebezpečné jevy přicházejí ale i bez nějaké výstrahy...

Do konce července je to asi jasné, jen u nás bude trochu chladněji, zítra tam vidím dokonce max. 21 pro Vsetín např., ale to bude asi víc a pak srážky do konce týdne v některých výstupech nevidím vůbec žádné... tak uvidíme
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod godlike » 22. 07. 2019 09:55

My taky nakonec vcera odpoledne chytli vyzivnou prehanku, co dala cca 15mm, tak jsem se trosku uklidnil. Ale predtim stacila teplota vystoupat na +25,6. Na to, ze CMHU daval predikci razatniho ochlazeni, to me celkem pobavilo, jak prisla "zima" po SF. Jinak byli kluci vazne v klidu, kdyz jsem videl, co se delo na Morave. Tuhle jeden typek natocil peknou trombu. Nekde tusim ve strednich cechach, ale mozna se pletu. Tohle bych vazne videt na vlastni oci.
GFS porad ma zlom v operak ansablu na prelomu mesice, tak uvidime. Dokonce i nejake srazky. ECMWF v podstate jede nonstop tropik nebo skoro tropik do nevidim. Tak kdo nakonec vyhraje? Sazim na teplo, CMHU taky hlasil podprumerny zacatek srpna, tak se nechame prekvapit, kdo bude mit pravdu. Celkem slusny vedro bude ve Skandinavii. Pyrenejsky poloostrov zazije na prelomu prazdnin taky brutalni peklo. Osobne si nedokazu predstavit treba +43 ve stinu. Vlastne to ani nechci nikdy zazit. :)
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1197
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod Ovar » 22. 07. 2019 10:34

Pro nás měl nor na SO-NE přes 100 mm srážek, teď tam má 3,8 mm. Já vim, že to jsou jen předpovědi a mohou se mýlit ale tohle je trochu přepal ne? Žádná seriózní předpověď by si tohle nedovolila! To je taky důvod proč na nora pravidelně nekoukam, výpovědní hodnota nula.

Tady to včera teda stihlo vystoupit přes 28°C, ale to bude tím, že nás žádná přeháňka netrefila, dokonce jedna původně bouřka udělala magické kouzlo a asi 2 km před námi se rozestoupila, rozdělila na 2 části, jedna šla severně a druhá jižně, u nás bylo dál hezky. To jsem v takové míře dlouho neviděl, zvlášť když ta bouřka měla prostě jeden směr a z minuty na minuty si udělala další své 2 směry.
Jinak se nic nemění, vedra do konce týdne bez kapky vody, tak uvidíme jak těch 50 mm za červenec bude dlouho na ty vedra stačit.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod karel » 22. 07. 2019 10:49

Ovare nestěžujsi co máme říkat my za červen 12.2mm a nyní 33.6mm. :(
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod edwinak » 22. 07. 2019 11:14

edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec 2019

Příspěvekod kapr » 22. 07. 2019 11:25

Čhmú mě fakt baví.. na dnes stručná předpověď-oblačno a nad námi právě oranžové odrazy.. asi tam fakt něco hulej :D nejlepší je opravdu dělat si vlastní předpovědi... Je fakt, že srážky nevšiml jsem si, že by dával nějaký model, ale řídit se jen jejich předpověďma..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé