Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97828
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod Kelt » 28. 07. 2015 12:24

Davidek:To jste na tom u Brna hodně dobře.Tady na Vysočině na Jihlavsku máme 25mm za celej měsíc. :mysl:
Tady sucho považuju za opravdu extrémní,podobně bylo ještě v roce 2003,jinak nepamatuju takový sucho(a že už něco pamatuju).
Měli bysme patřit k vlhčím oblastem republiky,moc nerozumím tomu,proč letos patříme k těm nejsušším.
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod pepa » 28. 07. 2015 15:27

přidávám se ke Keltovi - u nás kolem Havl.Brodu zatím víceméně debakl, měli jsme smůlu. V pátek večer bouřky vzaly Žďársko, u nás ani kapka, v sobotu na frontě se začaly tvořit také nad Žďárskem, u nás ani kapka, jen včera něco málo na frontě a pak přeháňky, které byly až na tu poslední tak slabé, že ani neodjely kombajny z polí. Naděje je ještě zítřejší frontální vlna, tyto situace na Vysočinu srážky většinou přinášejí, i když spíše od Jihlavy na Jih a od Žďáru na východ. A další výhled není ze současného pohledu dobrý, sucho se možná příští týden opět obnoví, stejně jako tropy, v což jsem moc nedoufal. Předtím ještě tedy ta studená jitra ve čtvrtek a v pátek, alespoň se pořádně vyvětrá barák.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod dawe » 28. 07. 2015 18:09

Přichazející další vlna veder od této soboty bude podle mě nejextremnější z vln,které jsme měli doposud,co se týče délky jejího trvání,od soboty do odvolání tropické teploty,a od pondělka teploty 32/37st :jojo:
dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod Adi » 28. 07. 2015 18:19

Ahojky,

Posledně jsem nadhodil teploty okolo 30 ke konci týdne s naději, že to bude jen přechodná záležitost.
Nyní to vypadá, že tropický hnus u nás zakotví pěkně dlouho. (Mezi námi to patří k předpovědi na srpen)
Nevím, jestli to bude tak extrémní, ale je to zcela jedno. je jedno, jestli je 33, 32 nebo 37. Vše je hnusné, nechutné a prohloubí velké sucho, které zde stále přetrvává a spíše zesiluje :-@

Ansámbly mluví jasnou řečí. Těžký nadnormál.

K autuálnímu počasí: Nyní je v zásadě normální, možná s odřenými ušima jen slabě podnormální. A velmi příjemné :) Koneckonců dnešní maxima vystoupala na 24 stupňů, což je skoro letní den (včera 23). O chladném počasí se tedy vůbec mluvit nedá. Teploty v noci jsou od 10 k 13, takže rána nejsou vůbec studená.
Jen předvčerejškem maxima kolísala lehce nad 20 a minima laškovala s 10.
Srážky - dnes z přeháněk 3,5 mm, včera 3, předvčerejškem 0,5 a předtím 2.
Úhrny spíše symbolické a nevýznamné, jen dnešek překvapil poměrně intenzivní, ale krátkou přeháňkou. Kromě zítřka, kdy nás snad zasáhne vlna, bude sucho, lze jen doufat v přeháňky o víkendu.


zatím
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3481
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod HeyYou » 28. 07. 2015 20:56

HeyYou
Nováček
 
Příspěvky: 239
Registrace: 15. 10. 2013 08:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod krab » 28. 07. 2015 21:09

Asi už by to pomalu chtělo přidat topic : "Předpověď počasí na srpen". Dawe tu pořád rozšířuje fámy o dalších a dalších vedrech a poslední "příspěvky" mě donutily se mrknout jak se od rána změnili běhy modelů.
Je to docela klasika. Z víkendového deště (až 20mm) Ecák ubral na nulu a ani GFS nedává žádné srážkové situace. TV na východ, SV od nás a TN a posílá hodně severní drahou. Nad Alpami a J evropou bude tlakově nevýrazné pole (aspoň tak mi to přijde) a do střední evropy se fakt asi zase dostane hodně teplý vzduch.
Pranostika říká "Svatá Anna, chladna z rána" a ve čtvrtek, pátek bude fakt ráno zima, pak to půjde zas nahoru.
Jestli nastane další teplotní vrchol léta nebo opravdový extrem nevím, ale už bych to nečekal. Ale teploty 30-34° asi příští týden nastanou. Taky se ten model může jestě změnit, ale něco mi říká že spíš bude dalších 10dní postupně hodně teplo a komplet sucho, což není dobrý.
krab
Nováček
 
Příspěvky: 309
Registrace: 13. 11. 2014 17:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 24

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod dawe » 28. 07. 2015 21:10

dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod Ovar » 28. 07. 2015 21:16

Stále si drbu hlavu nad tím, že tady na Domažlicku se ani nepřibližujeme k vyřčeným sumám srážek za červenec, které tu někteří zmiňují jako extrémně málo, to je pak u nás co? No houno :mysl: . Dneska jsme kopali díru na zahradě, a ve stínu severní strany stodoly, a po srážkách v minulých dnech, byla půda od cca 5 cm totálně na prach.
Při pohledu na předpověď je mi nějak mdlo, srážky žádné, německý model předpovídá již vyřčený interval 32/37 a to kam oko dohlédne. Vzhledem k tomu, že tu již usychají stromy, to bude v následujících týdnech velmi zajímavé..
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod pircuk » 29. 07. 2015 04:52

ale aj ta nemecka predpoved pochadza urcite z hlavneho behu modelu GFS,ktory je aj tentokrat o 4-5°C nad ostatnymi ansamblami,ci inymi modelami.
ale horuce pocasie nas urcite caka a teploty nad +30°C sa urcite vyskytnu na vacsine uzemia,ale teplotne rozpatie 32-37°C ako dava Dawe,tam ma len ten hlavny beh.
cize zatial by som ako interval teplot na buduci tyzden dal postupne 28-34°C.
Prve30-tky mozno az v sobotu alebo nedelu s tym,ze oteplovat sa nam bude kazdy den postupne o ten 1 °C.
najviac zrazk zrejme dnes a ako tak pozeram,tak slusne zrazkove pasmo prechadza akurat Moravou,tak dufam,ze naprsi aj tam,kde je sucho. ale pohyb zrazok je dost rychly,takze vela toho nebude,zrejme len do 10 mm
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod edwinak » 29. 07. 2015 06:05

Ovar - no já jsem od Domažlic 40 km jhz. směrem a situace se srážkami je zde stejná, jak u vás. Koukala jsem na rok 2003, o kterém se mluví jako o ještě horším - tak jen u nás spadlo v tomto roce v červenci 45mm a srpnu 14 mm, což letos nemáme ani omylem. Je to trošku zkreslené, neb se měří ne přímo u nás ve vsi, ale 10km od nás a to může být v létě zavádějící. Srážky bývají lokální. Také rok 2003 byl suchý již od dubna, ale to u nás také, nesrovnávala jsem. Z předpovědi jsem též nešťastná, koukám na Wetteronline a následujících 10 dní bude masakr. Zajímavé je téma zde na foru - Dlouhotrvající sucho - probíhalo v letech 2008-9, koukněte, s tou vodou to byla svízel i v těchto letech.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod pepa » 29. 07. 2015 07:12

tak u nás kolem Havl.Brodu i dnešní frontální vlna zklamání - ten deštík byl tak slaboučký, že pod stromy zůstalo sucho.
A to málo, co spadlo v pondělí v přeháňkách, vysušil včera čerstvý vítr.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod Davidek » 29. 07. 2015 08:38

fronta dneska slabá, sázím na II.díl odpoledne a navečer...

pokud jde o probíraný vývoj, tak se shodneme a modely se také shodnou, že od neděle přijde teplý vzduch. Zrovna bych to tady neplašil s tím, že bude zase 37°C. To se jednak neví a druhak zatím ani nejeví. Spíše po neděli 27-32°C, konec týdne může a nemusí přitvrdit, ale očekávám spíše toto již běžně horké letní počasí, středomořské teploty jako minulý týden si myslím, že už nepřijdou. Ale to se jevilo vícekrát, pravda.

Díky absenci významnějšího tlakového pole se slabý studený vzduch nemusí dostávat do SE delší dobu a proto zvedený ráz počasí může spočinout na týden a více. Nicméně taková stabilita by mě už kolem začátku druhé dekády srpna spíše překvapila, takže pozvolné prosazení Z-SZ-S se objeví.
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod pepa » 29. 07. 2015 08:43

ještě co se týká července - odhaduji celorepublikovou odchylku nejméně cca + 3,5°C od průměru 1961-1990, na severozápadě méně, na jihovýchodě více. To za posledních nejméně 50-60 let, ale spíše mnohem více let, bude znamenat bronzovou medaili za roky 2006 a 1994. V dávnější minulosti bylo zřejmě tepleji v roce 1834, porovnat to nelze, měřilo se jen v Klementinu ( tehdy červencový průměr 24°C )
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod libi » 29. 07. 2015 12:18

Jak jsem psal již dříve, od víkendu se bude oteplovat a souhlasím s většinou tady, teploty o víkendu 25/30°C, v první polovině příštího týdne kolem 30°C, v nejteplejších oblastech možná v maximech do 33-34°C, ale to bude otázka jednoho nebo dvou dnů. Takže nic extrémního, jak tady "někdo" psal 32/37°C, to rozhodně nehrozí. Bohužel srážek bude opět minimum, takže deficit se bude nadále prohlubovat, koncem příštího týdne vidím šanci na změnu proudění. Ale to už patří do srpna.
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1138
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod Ovar » 29. 07. 2015 20:05

Edwinak, děkuji za tip, projedu si to téma. Dneska jsme jeli vlakem z Domažlic do Skalice nad Svitavou a nejhorší situace je kolem Holýšova a ještě horší je kolem Kolína, tam to bylo fakt něco. Zelená tráva jen výjimečně, pohledn na stromy žalostný.

Libi, zníš dost sebejistě, tak doufejme, že čerpáš s důvěryhodných zdrojů, protože to by si těch 38°C na Moravě za rámeček nedali :D ;) .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé