Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červenec

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod Troll » 28. 06. 2015 19:51

Měsíc červen nám již spěje ke svému konci a před námi je červenec. Jaký bude?

Zatím vše nasvědčuje tomu, že jeho první dekáda bude ve znamení velmi, přechodně až extrémně, teplého počasí, kdy snad s výjimkou několika dnů budou v nižších polohách převládat tropické dny a přechodně se dokonce zřejmě objeví i maxima nad 35 st. Nouze zřejmě nebude ani o tropické noci. Tedy situace ne nepodobná té např. z roku 2010. Otázkou je, zda tento trend počasí bude převládat i v dalším průběhu měsíce a budeme směřovat k naprostému extrému typu červenec 2006 či ještě něčemu teplejšímu, nebo se to po polovině měsíce začne měnit a situace bude připomínat spíše "jen" cca 5. nejteplejší červenec v historii z roku 2010. No samozřejmě je zde i možnost, že už na konci první max. od druhé dekády se ochladí výrazněji a výsledkem bude jen tuctový teplotně nadnormální měsíc.

Pokud se však nestane nic mimořádného a současné výstupy modelů se neukáží jako mylné, tak si troufám možnost, že letošní červenec bude teplotně podprůměrný max. průměrný, téměř vyloučit.

Případný příchod studené fronty po vlně veder pak s velkou pravděpodobností přinese i zajímavé bouřkové situace.

Na základě výše uvedeného se tedy domnívám, že červenec by letos mohl být docela zajímavým, popř. jinými naopak proklínaným měsícem s potenciálem k extrémům. Jak se to ale nakonec vyvine, budeme moci posoudit teprve až za 5 týdnů.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1543
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod pircuk » 28. 06. 2015 20:11

ahojte,tak ja si podobne ako Troll myslim,ze jul bude teplotne nadpriemernym a suchym mesiacom.
ako dopadne prva vlna horucav,ktoru modelu postupne davaju ku koncu tyzdna,si netrufam odhadnut,kedze mne tie behy modelov pridu ako trosku nadhodnotene oproti realite,ale teply prelom a zaciatok mesiaca sme tu spominali uz viaceri a ono to aj vyslo.
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2015

Příspěvekod Davidek » 29. 06. 2015 07:11

no, nakonec se to vydalo tím směrem, že nad oceánem se začne tvořit TN, která než se dá do pohybu zapříčiní v kombinaci s nevýraznou byť rozsáhlou TV nad Evropou, příliv opravdového horkého vzduchu od jihu. To vše do doby, než se ona TN dá do pohybu nad kontinent. Z toho plyne, že zejména ve dnech volna a kolem nich může nastat ona zde zaklínaná smrt z ozáření :cool: teploty půjdou určitě nad 30°C, otázka je jen - jak moc
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2015

Příspěvekod pepa » 29. 06. 2015 07:49

těch 35-36°C v maximech asi bude, možná i 37°C a teď to vypadá na horkou vlnu nejen o víkendu, ale asi až do cca úterý. Stejně ale nečekám, že bude horký červenec jako v letech 2013 nebo 2010, nedejbože 2006. Pořád čekám nejpozději v polovině měsíce změnu v cirkulaci.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2015

Příspěvekod pircuk » 29. 06. 2015 07:55

tak to vsetko,co tu piseme uz patri skor do pocasia na júl ( cervenec),ale vyzera to tak,ze teplejsie bude ta druha vlna horucav,ktora k nam dorazi zaciatkom buduceho tyzdna. tento tyzden to bude taka priprava na horuce pocasie.
ale aj tak si myslim,ze modely par stupnov pridavaju.
Ale viem si predstavit,ze sa teploty zaciatkom buduceho tyzdna nad +35°C v najteplejsich lokalitach dostanu a to zvlast vtedy,ak to bude spojene z relativne nizkou vlhkostou vzduchu,ktora aktualne panuje aj v centralnom Spanielsku a odkial sa k nam tento vzduch postupne dostane.
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2015

Příspěvekod zapadni cechy » 29. 06. 2015 09:10

Já bych to viděl tak, že ČHMU dneska hodně přitvrdí v teplotách...na sobotu a neděli bych viděl odpovídající interval tak 32/36. Úplně ty nejvyšší hodnoty v nejteplejších oblastech pak ještě o něco vyšší.
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2015

Příspěvekod dawe » 29. 06. 2015 10:17

takže na moje slova zase došlo :jojo: A vůbec nejlepší je to,že ty tropy to bude dlouhodobá záležitost,která bude narušena jen sem tam přechodnými ochlazeními,ale i tak teploty budou atakovat pořád 30st,paráda!
dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2015

Příspěvekod Davidek » 29. 06. 2015 13:46

no, pořád si myslím, že to bude spíše tak týdenní až 10denní záležitost, podle mě to nevypadá na 3 týdny TV a přílivu horkého vzduchu, ale kdo ví, každopádně nyní se jeví tak, že to je max. do konce příštího týdne.

přičemž řádné teplo v zásadě dorazí až ke konci pracovního týdne, o víkendu to docela přitvrdí, pak se uvidí...

dnes, zítra, ale i ve středu takové popichování letní 25°C s tím, že noci zejména na V pořádně studené, někde kolem 10°C, dnes ráno ve většině kraje pod 10°C, dokonce i Brno.
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod pavlos27 » 29. 06. 2015 19:09

to Dawe: Vážený, můžete mi říct co je nejlepšího na tom, že budou delší dobu tropy? Uvědomujete si, že jsou i senioři, zvířata, malé děti, pracující na stavbách atd atd. a pro ty může být tohle vše velmi nebezpečné. Jižní Morava je jak Sahara a Vy se těšíte na dlouhodbé tropy. Opravdu neskutečné, co lidi napíšou.
pavlos27
Nový člen
 
Příspěvky: 10
Registrace: 29. 06. 2015 19:01
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod kamil » 29. 06. 2015 19:24

Přesně tak souhlasím s tím co zde napsal pavlos27,že pro všechny členy populace to jistě žádná velká paráda nebude a zkusit si v těchto vedrech od rána do večera manuálně pracovat potom by asi někteří změnili názor.Ale ted už k červenci....několikrát jsem tu psal,jaký červenec bude a vypadá,že minimálně první dekáda se vydá úplně jiným směrem než jsem předpokládal,ale nikdo nemůže dnes říct jaká bude druhá polovina a že se tyto věci nestanou v jeho druhé polovině žijeme nakonec v době extrémů kdy můžou teploty atakovat 40 stupnovou hranici a z toho se můžou za týden ukázat na horách sněhové vločky.Nakonec,ale vše zlé je k něčemu dobré,protože jestli bude červenec extrémně teplý potom budu stejně rád,když předpokládám,že letošní prosinec bude taky docela hodně teplý tak jestli se pletu stejně budu jedině rád,ale to už hodně předbíhám :D :ahoj:
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod sniper76 » 30. 06. 2015 06:18

Jelikož sem jako čtenář chodím denně, tak velmi dobře znám co má rád Dawe a jsem rád že je zpět.
Nejsem Kamile přesvědčen o tom, že všichni členové populace nebudou rádi za letní počasí v létě. Naopak jsem přesvědčen o tom, že dosavadní průběh léta je poněkud nešťastný.
Naopak se mi nelíbí, jak někteří píšou jaká bude druhá polovina příštího měsíce a nenapíšou z jakých zdrojů čerpají data. Tož tak
Snp
sniper76
Nový člen
 
Příspěvky: 68
Registrace: 30. 06. 2015 06:08
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod pircuk » 30. 06. 2015 06:46

tak najprv chcem privitat noveho clena Snipera76.
Co sa tyka pocasia,tak hlavny beh modelu GFS je stale o tie 3°C teplejsi ako hlavne behy,takze to co ukazuje je mozno pre niekoho pekne,ale myslim si,ze az tak horuco nebude.
Stale si myslim,ze vlna horucav bude kulminovat na zaciatku buduceho tyzdna niekedy v pondelok,utorok a maxima by sa mali na vacsine uzemia SR pohybovat do +35°C,mozno JZ Ciech okusi trosku teplejsi vzduch a teplota sa dostane aj nad +35°C. Dalsi vyvoj naznacuje prechodne ochladenie na uroven 24-29°C s naslednym opatovnym oteplovanim.
Este poznamka k Sniperovi,ktoremu sa nepaci,ze tu niektori napisu svoj scenar pocasia na druhu polovicku mesiaca a neuvedu zdroj. No ono to je asi tak,ze skor je to len nazor kazdeho diskutujuceho s ohladom na minulosti,takze ziadny zdroj ti vierhodnodne nepovie ako bude za tyzden nie to za mesiac.
Na dlhodobe predpovede tu mame "experta" Dawe,ktory urcite uz teraz vie,aka bude zima. Na vychode tepla a dazdiva a na zapade ovela chladnejsia zo snezenim :D
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod Davidek » 30. 06. 2015 06:51

no tak občas se to tu zvrhne na OT a začnou se jen vyjadřovat preference určitého charakteru počasí, o čemž to ale není. Každý si napíšeme, že něco máme raději, už jsem si zvykl, že zima je oblíbenější, ale chtělo by to vždy i něco k tématu :thx: předpověď, vizi... atd. Dneska např. oslabila v modelech tvořící se TN na SZ, což opravdu může mít ve svém důsledku vliv i na vyšší teplotu druhé dekády, což se včera v zásadě neočekávalo - nicméně souhlasím s vrcholem teplot kolem neděle - úterý
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod pepa » 30. 06. 2015 08:38

oba hlavní modely spíše přitvrdily, takže já to na těch 30-35°C, v nejteplejších lokalitách 37°C opravdu vidím.
GFS podle mě dává maxima např. do západního Polska až 37°C ( nejen teď, téměř vždy tam dává více ), dost bezdůvodně. Za těchto situací je téměř vždy tepleji v té naší kotlině, nebo podle situace v Bavorsku, Rakousku, na Slovensku. Ale oblast kolem Odry severozápadně od Wroclavi si na rozdíl od těch co jsem jmenoval na 40°C nikdy ani nesáhla. Vždyť tam už ani není nějaký zvláštní fénový Efekt Karpat či Jeseníků. Jinak já bych dosavadní průběh léta - tedy toho meteorologického včetně 1. poloviny června, neoznačil jako nešťastný, ale jako průměrný, rok 2003 s nadprůměry 3-4°C celé léto není u nás běžný, ale výjimečný.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červenec

Příspěvekod HeyYou » 30. 06. 2015 08:57

HeyYou
Nováček
 
Příspěvky: 239
Registrace: 15. 10. 2013 08:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé