banner

Uživatelské menu

Doporučujeme

Statistiky

• Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera9
  • Celkem příspěvků63843
  • Celkem témat662
  • Celkem členů1436
  • Nový uživatelCameron2
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na duben 2016

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na duben 2016

Příspěvekod Davidek » 28. 04. 2016 17:48

K oteplování sice dojde, ale příliv teplejšího vzduchu bude korigovat rozpadající se studena fronta, takže dojde k oteplení na teploty, které slusi spíše začátku dubna než května. Obávám se, že ranní mrazíky u nás ještě nějaký ten den nezmizí. Záleží jen na větru...
Davidek
Nováček

Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Nadmořská výška: 238

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Příspěvekod dididi » 28. 04. 2016 18:42

Tak poslední 2 dny se mi GFS docela zamlouvá pokud jde o teploty. Je fakt že zejména dnešní noc bude ještě studená a v mrazových údolích docela dost ale pak už to vypadá celkem dobře resp. na Moravě ještě noc následující taky studená.
Následně teploty v rozmezí v max. +16 až +23 a noci bez mrazíků to mi přide jako odpovídající pro dané období.
Horší je to se srážkama. Vždy ve výhledu na 5-10 dní dva dny se slušnými úhrny ze kterých zde spadne jen cca 10% předpovídaného množství takže sucho jako prase.
Se zvyšující se teplotou to bude ještě horší.
TV na SZ by se měla stěhovat nad SV Evropu a zde se udržovat. Proudění z východu postupně JV. V tom spatřuji naději na významější srážky. Prakticky vše co sem doleze ze směru Z,JZ,SZ nepřináší do mé lokality nic než pár desetin sem tam 1-2mm.
Od JV to je většinou mnohem lepší. Jinak škody mrazem zde pouze na merunkách většinou na mladých nízkých stromkách namrzlo 3/4 velké starší stromy asi z 1/2
dididi
Nováček

Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Typ meteostanice: klimatologická
Nadmořská výška: 220

Hodnocení: 23

Co je to hodnocení?

Příspěvekod godlike » 29. 04. 2016 07:45

2dididi.
A to mam spis pocit, ze u vas na "severu" prsi vic nez u me ve Zdibech. :P Za poslednich 14dnu me "naprselo" do 200l sudu ze dvou strech asi 30cm vody. Vyhled srazek tristni a pokud se teploty dostanou pres 20st? Radeji na to ani nemyslet. %)
godlike
Nový člen

Registrace: 14. 12. 2015 10:07

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Adi » 29. 04. 2016 13:05

Ahojky,

Tak u nás duben je zatím v pohodě stran srážek, překročili jsme 70 mm, což je slušné. Z posledního deště předvčerejškem to bylo 9 mm. Sněžilo v našem regionu od cca 600 metrů.
Rovněž ranní teploty jsou nízké. Včera -2, dneska taktéž. Nicméně ještě zítra lze čekat mrazík, pak už by měl být s nimi pokoj. Horší je, že v nejbližších dnech a možná i týdnech opravdu moc pršet nebude. Takže jsem rád, za zatím vlhký ráz dubna .... Jinak dnes luxusně, polojasno dekorativními cumuly, nyní 15 nad nulou ... Esence jara ... :)
Co se teplot týče, stále platí, že do poloviny první dekády května budou relativně ok - v mezích normálu, ze začátku slabě pod ním. Pak to opravdu začiná vypadat zle - na několikkrát odložen J až JV expres. Stále doufám, že to nevyjde, ovšem ansámbly začínají být opačného názoru. Teploty začínájí zvedat nad normál, přitom šetří srážkami.

No uvidíme
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Nováček

Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Nadmořská výška: 279

Hodnocení: 29

Co je to hodnocení?

Příspěvekod varel » 29. 04. 2016 16:17

Ty ansámbly se mě nelíbí též, pozoruju je už pár dní a průměr roste víc a víc... Jinak zde taky luxusní jarní počasí a pátý mrazový den v řadě (-2,7°C).
Obrázek
"Jsem zapřísáhlý atheista, až se bojím, že mě Pán Bůh potrestá."
Obrázek http://tinyurl.com/cl838bb
varel
Mírně pokročilý

Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Typ meteostanice: WS 1600
Nadmořská výška: 250m.n.m.

Hodnocení: 28

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí