Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera10
  • Celkem příspěvků97789
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na duben 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Meteo Weather » 02. 04. 2017 07:51

Tak u nás v noci taky trochu sprchlo, nebylo to žádné terno jako někde jinde, ale hned se vše krásně zazelenalo. Hlavně vrby a už i břízy mají malé lístečky. Paráda, konečně krásná zeleň :)

Během dne k nám dorazí možná nějaká přeháňka nebo první bouřka a do toho ještě krásné teplo, kolem 20°C. A v týdnu se přechodně ochladí a možná i vydatněji zaprší - takové klasické aprílové počasí nás zřejmě čeká, co víc si přát 8-)
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod zapadni cechy » 02. 04. 2017 08:27

Pevca:

Ta předpověď je ze včerejška, dnes ji upraví a půjdou s teplotami nahoru... Modely posunuly srážky z Moravy pryč, to se ale u těchto situací stává a stávat i dál bude.
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod francek » 02. 04. 2017 08:36

To sucho mně znervóznuje čímdál víc, půda je zas úplně vyschlá a ten příští týden to na nějakou zálivku nevypadá, snad nás něco trefí, ale úhrny slabé... předpovídají nám teplé velikonoce a nadprůměr srážek, takže většinou jim to vychází opačně, to čekám spíš o velikonocích vpád studeného vzduchu s minimem srážek celý měsíc...

Dnes asi padne těch 20,letos poprvé, včera 19,3 max. a další takové vysoké teploty neočekávám pár týdnů, no uvidíme :ahoj:
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod kamil » 02. 04. 2017 09:28

Opět se začíná projevovat,že modely si se situací v nadcházejícím období neví moc rady a v mnoha případech to bývá právě znakem změny kdy se přechází z jedné dlouhodobější blokační situace do druhé.Po více jak měsíci a půl je zjevné,že extrémně teplému počasí pomalu dochází pára ono nic se nedá vydržet věčně a nemá věčného trvání,ale ještě dnes a na počátku týdne hlavně Morava a Slezsko pocítí se vším všudy poslední vydechnutí tohoto předčasného jaro/léta.Ve Skandinávii se opět hezky ochladilo a třeba Laponsko má i přes -20 stupnů a severu Skandinávie k tomu taky moc nechybí.Uvidíme,ale další vývoj bude možná zajímavější než se nyní zdá.Po avizovaném ochlazení koncem týdne je návrat dalších šíleností jako v těchto dnech zažehnán i v tom vidím pozitivní změnu v návratu k normálnějším hodnotám pro tento měsíc a roční období,když uvážím,že průměrná dubnová teplota je pro duben v místě mého bydliště 6,4 stupně.Tak i přes návrat k chladnějším hodnotám to bude pouze částečná satisfakce.Každopádně jsem v očekávání velikonoc a jejich bílé tradice posledních let ;) :ahoj:
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Meteo Weather » 02. 04. 2017 09:45

Já osobně doufám, že po tomto cca týdenním ochlazení se vrátí hezké slunečné počasí s teplotami nad 15°C ;) Po nějakých chladných vpádech studeného vzduchu už vůbec nestojím, toho jsme si užili dost a teď je čas na teplé jarní počasí 8-)

PS: I když samozřejmě se dá čekat, že nás ještě nějaký studený vpád čeká a někteří "jedinci" tady budou uslintávat blahem, ale to už se stejně bude jednat o přechodný stav na maximálně 3 - 4 dny a poté návrat k příjemnému počasí, takže není co řešit .. :ahoj:
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod wenzel » 02. 04. 2017 09:50

No nevím Kamile. Já mám spíš takový pocit, že se nad námi bude povětšinou udržovat teplotní rozhraní mezi teplým vzduchem na východě a chladnějším na západě. Snad to přinese i nějaké srážky. Ty jsou pravděpodobnější v Čechách, protože podle dnešních výhledů by to rozhraní mělo ležet po většinu předpovědního období v blízkosti Čech. Morava asi bude teplejší a srážek méně, ale kdo ví, zítra může být vše jinak, vždyť je duben. Výjímkou bude asi čtvrtek a pátek, to se chladnější vzduch dostane přechodně více na východ. Ovšem díky tomu hrozí mrazíky, bude záležet na množství oblačnosti a větru. Od víkendu asi opět teplotní rozhraní v blízkosti Čech.
Jsem zvědavý na srážky, u nás v noci déšť jen spláchl prach. Odpoledne asi bude narůstat konvektivní oblačnost, postupující od JV na SZ. Pravděpodobněji bude pršet v Čechách, ale rozdíly budou lokálně velké. CHMU počítá nadále s výškovou TN od zítřejšího večera, Aladin ji srážkově ignoruje. Polský model čeká v úterý postup srážkového pásma z jihu Čech na severozápad.
wenzel
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 12. 10. 2008 09:17
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod mates.lukas94 » 02. 04. 2017 10:39

Zajímavé. Ještě včera zajímavé modré sloupce na meteogramu Aladin pro nás, dnes ale na pondělí 19 a na úterý 20 stupňů a pod 10 to možná neklesne ani v noci, slunečno a déšť vůbec. Jak se tak dívám na GFS, tak nás podobné počasí bude čekat i ve středu, pak snad možná nějaké ochlazení, ovšem do konce týdne by se teploty možná vrátily zpátky, jak budou např. zítra. Jinak tato noc byla letos první s minimem nad 10°C.
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Adi » 02. 04. 2017 14:34

Ahoj,

Včera i dnes 24 nad nulou přes den :(
Příliš teplo, Takhle, Jasné počasí, proč ne. Ovšem ne při skoro letním počasí začátkem dubna.
Takhle si představuji červenec.
Teploty jsou o deset stupňů nad průměrem v maximech. Jestli je to ok, nikomu neberu, ovšem včera padlo na více než 40 stanicích něco jako teplotní rekord.
Odpoledne si užívám siestu uvnitř aneb v tom teplu nemám důvod vylézat ven. K večeru a ráno je luxusně :) a spousta práce na zahradě hotova.

Výhledy jsou takové, že zde na východě opravdu budou jen místní přeháňky nebo bouřky, vydatnější srážky spolu s ochlazením až v ve středu večer nebo ve čtvrtek v noci. Ochlazení žel bude asi přechodného charakteru, pak zase teploty odpovídající květnu.

zatím
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3473
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod aviv » 02. 04. 2017 17:35

Podobný duben byl tuším v roce 2008 nebo spíš 2009 - téměř pořád jasno a minimum srážek. Jezdili jsme na chalupu, kam většinou jezdíme až od května, je to v Podkrkonoší tak tam bývá chladněji. My máme trochu zalito, ráno byl fest slejvák, jinak ale výhledy srážky bohužel spíše ubírají.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Troll » 02. 04. 2017 18:31

Tak jsme se prvního regulerního letního dne už dnes dočkali 25,2 st. myslím v Karviné. V normálním dubnu by se pravděpodobně jednalo o nejteplejší den v měsíci. Na druhou stranu v posledních letech je tendence k tomu, že teploty dosažené koncem března/poč. dubna bývají překonávány až v květnu, ale i tak byly všechny dubny v posledních více než 15 letech teplotně nadprůměrné, nebo alespoň s kladnou odchylkou od normálu. Poslední bez kladné odchylky byl ze na SZ podle mě v minulém tisíciletí.

Jinými slovy, ani letos nepochybuji o tom, že duben bude teplotně nadnormální, aby nebyl, musel by se stát nějaký zázrak. Ochlazení kolem 6. 4. sice přijde, ale nebude nijak výrazné a bude velmi krátké, opět půjde nikoli o dubnové ale o květnové ochlazení. Následně to kolem 10. 4. vypadá na razantní oteplení s tím, že by teploty mohly opět dosáhnout i hodnot předchozích dnů. Do období kolem Velikonoc se zatím rýsuje jakési ochlazení - neochlazení, tj. sice nižší teploty než třeba včera, ale i tak nadprůměrné. Na bílé Velikonoce to zatím nevypadá, ale ze hry taková varianta (pro vyšší polohy a hory) zatím ale rozhodně není. Každopádně do 20. 4. výrazné ochlazení s ohledem na obvyklé jeho dřívější intenzity v dané době na 99% čekat nelze, případné sněžení od středních poloh je zcela normální jev, běžný při každém, i slabším vpádu chladného vzduchu v prvních 2. dekádách dubna. Za zmínku by něco takového stálo až tak od druhé dekády května.

Co se týče srážek, tak GFS očekává v úterý nad středními Čechami kolem 30 mm, jsem na to zvědavý. Ani v delším horizontu to na vydatnější srážky zatím nevypadá. Nevím, jak někdo, kdo se vydává za meteorologa mohl včera na ČT 1 jásat, jak jsou vysoké průtoky vody na tocích pod Krušnými horami a vlhká půda, prý nejlepší situace za posledních 10 let. To jako někdo nepochopil, že v posledních dnech (cca 2 týdnech) neuvěřitelně rychle roztál sníh (celá vodní hodnota zimy v nejvyšších polohách, která normálně taje několikanásobně delší dobu) a za 14 dní bude bez vydatnějších srážek vše ve starých kolejích? Neuvěřitelná blbost některých rádoby odborníků.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod kamil » 02. 04. 2017 19:02

Tak začíná to vypadat,že současné ochlazení koncem tohoto týdne by mohlo přinést i nějaké sněhové vločky i do středních poloh hlavně ve čtvrtek a možná i v pátek,ale jak zde Troll poznamenal slušelo by spíše začátku května než dubna,ale co je důležité přinese nějaké srážky,které jsou více než potřebné.Dále to vypadá,že potom se oteplí,ale ani snad dvacítky nebudou no a na velikonoce by se mi chtělo trefně napsat,že zatím co všichni užívali a čekali léto tak přišla najednou zima.No a jestli to ted vypadá pro město Jeseník na Bílou sobotu a Velikonoční neděli na sněhové přehánky při teplotách přes den kolem +2 stupnů a v noci až do -6 stupnů tak to by byl opravdu fičák jsem na to zvědavý jestli to byl jen úlet =-O :snih: :zima:
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod CtiborV » 02. 04. 2017 20:15

Ahoj,

dnešní počasí mě docela vyděsilo. Byl jsem celý den na kole a v podstatě jsme se teleportovali do července. Lidi se se váleli u vody a někteří se dokonce koupali!!! 2.dubna! Mám spálené ruce a obličej a ve finále jsem byl rád, že jsem zalezl do stínu k pivu, opět jako v červenci...
Takže jsme tam, kde jsme byly naposledy v září - bezprecedentní teplo a sucho. Souhlasím s Adim, že to není to jaro, které jsme v mládí tak měli rádi. Teď je to jakási pokřivená demoverze parného léta.

A víte vlastně co vůbec ještě ,co znamená aprílové počasí?
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 645
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod mates.lukas94 » 02. 04. 2017 21:24

Na in-pocasi.cz je pro Ostravu nový rekord, a to pro březen a jeho prům. teplotu: 7,1°C, o 0,1 víc, než před 3 lety. No a včera 22, dnes 23, zítra a pozítří kolem 18 a ten vzduch, jaký je teď večer... :thx: Jsem zvědavý, jak dlouho vydrží jako nejteplejší den roku dnešek s průměrem přes 16°C. A co se týče srážek, tak výraznější možná až středa. Podle GFS to jinak vypadá, že po tom ochlazení se během několika dní můžeme dostat tam, kde jsme nyní, dnes bych to tak viděl.
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Jarda Max » 02. 04. 2017 21:25

Prvního dubna jsem plynový kotel opravdu nikdy nevypínal. A nebyl to apríl. Dnes na radaru místní bouřky. Včera večer na zahradách grilovačky. Na kole jsem jel v tričku ještě ve 22h. Léto. Na ochlazení se těším. Původně se mělo zatahovat už v pátek. Samozřejmě nic. Snad tu v úterý něco spadne, jinak toho tam moc nevidím, jen přeháňky. Nic plošnýho. Zatím v zemi vláha je, ale povrch rychle vysychá. Hlavně teď žádné obludné trvalé výše od JV…
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Pevca » 03. 04. 2017 06:17

Vidím, že razantnost ochlazení se zmírnila, srážky pro Zlínsý kraj zmizely téměř zcela... takže za mou lokalitu to vidím na max 2 denní mírné ochlazení, dle mě budeme stále nad normálem a pak návrat k silně nadprůměrným teplotám... Dnes sadíme řepu, tak doufám, že aspoň trochu sprchne! :mysl:
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé