Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97828
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na duben 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Tomfik » 03. 04. 2017 08:24

Nemyslím si, že by ochlazení nějako vymezelo, neustále se to tam motá, s tím, že po víkendu bude asi houpačka. konečně prší.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Pevca » 03. 04. 2017 11:06

Tak řepa nasazena, takže čekáme na déšť jak na boží smilování. Bohužel zatím je tu absolutně jasno s teplotou 19,6 st. takže pokud se nezatáhne, tak se dostaneme ke 23 st. stejně jako včera. Snad odpoledne či večer nás něco trefí. Takové horka mi sice jsou příjemné, ale tak na konci května...
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Vasek4 » 03. 04. 2017 11:57

Tak zalito máme po noční bouřce krásně. Stromy ale asi brzy pokvetou. A to je ten průšvih. Při takto brzkém kvetení většinou následuje pohroma v podobě nočních mrazů. Třeba budeme mít štěstí, ale mám obavy o letošní úrodu ovoce.V naší poloze naštěstí ještě ani třešně nevykvetly, ale už se chystají.
Ochlazení se rýsuje, možná to bude ale ta vlhčí a tím pádem mnohem lepší varianta. Důležité je, aby ochlazení zbrzdilo stromy před kvetením.
To CtiborV: Každopádně nás čeká, resp. u nás už začalo typické aprílové počasí, čili rychlé střídání vysokých a nízkých teplot a srážek s jasnou nebo polojasnou oblohou. Rozhraní mezi dvěma vzduchovými masami je dnes přímo nad námi.
Naposledy upravil Vasek4 dne 03. 04. 2017 12:04, celkově upraveno 2
Vasek4
Nový člen
 
Příspěvky: 161
Registrace: 30. 01. 2017 21:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod edwinak » 03. 04. 2017 11:58

Pevča- přesně tak. Tahle tepla nejsou k ničemu dobrému, na začátku dubna. Ale co naděláme.....
Může mi někdo fundovaný, prosím, vysvětlit, jak je možné, že aktuální výstup Yr.no, tedy potažmo ECák nám dává pro dnešek toto
https://www.yr.no/sted/Tsjekkia/Pilsen/ ... _time.html

a přitom nejen že neprší, ale ani na satelitu nevypadá, že vůbec někdy bude!
Nechápu to.....

Svítí slunce. Zase. :mysl:
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod kapr » 03. 04. 2017 12:36

mohl by se tu ukázat taky dididi a poreferovat, Kralupy největší úhrn... poslední lehce nadprůměrný měsíc byl listopad. Zatím to moc srážkově nevypadá ani s dubnem, za svou lokalitu.. ono jak zaprší, tak se to všechno ještě nastartuje, tráva a podobně. Možná ve středu něco spadne, ale gfs srážky zrušil prakticky... takže kdoví, pak zase dlouho nic. Je to napytel s těma srážkama, ale co se dá dělat. Nestrašte s mrazy, loni stačilo. Přežily jenom jabloně jakš takš
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod dididi » 03. 04. 2017 14:15

Tak jsem tady. V Kralupech včera opravdu pršelo slušně ale pouze 10 minut a úhrn naměřený automatickým srážkoměrem 25mm je samozřejmě nesmysl. Čhmú už to redukoval na 1mm no myslím že spadlo tak 2,5mm.
Otázka je jak k té chybě došlo. Ta srážka byla v neděli mezi 07,00-07,10 nevím jestli by si dal v tomto čase a ještě v pěkným dešti tu práci a lez přes plot na poměrně těžko přístupný pozemek a lil vodu do sržkoměru. N a druhou stranu srážkoměr je zde asi 6let a před dvěma lety dostal nový vnitřnosti. Z Čhmú už volali co se stalo netuší dnešní noční srážky jsem změřil kontrolně manuálně po staru a bylo to ok. Uatomat 1,6mm já naměřil 1,7mm.
Jednou už mi ohledně srážek volali když jsem hlásil mimořádný úhrn. Tenkrát,bylo to okolo 10.září zde spadlo 48mm za hod. z toho 40mm za 1/2 hod. Druhý nejvyšší úhrn měl Brandýs n/Lab. a to 8mm jinde v celé republice jen desetiny. Jenže tenkrát to byla realita. Nic podobnýho jsem nikdy předtím ani potom už neviděl. V té době jsem ještě měřil manuálně a docela by mě zajímalo jak by si s tím automat poradil. Již jsem to testoval při silnějších srážkách a dá se říct že čím silnější srážky jsou tím vice automat podměřuje a může to dělat až 10% ale průměr je asi 4-5% to znamená že po zavedení automatického měření poklesne úhrn naměřených srážek o 25-35mm za rok na většině stanic. Na druho stranu čistě srážkoměrné stanice měří zatím převážně manuálně automaty jsou ale již na 100% klimatologických stanic a totalizátory na težko přístupných místech.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod kapr » 03. 04. 2017 15:17

Mě člunek taky podhodnocuje podle manuálu, dělá to i nová daviska, proto už nějaký čas používám přednostně manuální srážkoměr dovezený z usa, prakticky všechna měření dává vyšší úhrny.. Davisku mám spíš orientačně, ale já mám automatický ve 2 m spolu s čidlem vlhkostním a teplotním.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Mrakomor » 03. 04. 2017 18:42

Já bych to shrnul.
Kdypak zaprší v Ostravě? Odpověď: Dlouho ne, začal letní půlrok a víme, co nás čeká. Nic. Srážky přede mnou (na SK) a taky za mnou (u Orlických hor- klasická trasa). Takže tady začne kvíkot.
Co nakreslí modely, vzápětí úspěšně smažou. Rok co rok totéž.
Mrakomor
Nováček
 
Příspěvky: 350
Registrace: 12. 12. 2012 15:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Jarda Max » 03. 04. 2017 20:44

No nečekal jsem, že tak slušně naprší. O půlnoci se blejskalo jak v létě a liják slušnej, dnes odpolední déšť. Po ochlazení bude asi druhá polovina dubna teplejší. Hlavně ať prší i na východě. Vypadá to, že El Niño začíná posilovat a hodlá v tom pokračovat. Moc velkou radost z toho nemám, pauza byla krátká…
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod aviv » 04. 04. 2017 07:04

U nás je zalito slušně, všude louže, mokro, dlouho nepamatuji a je to dobře :) Také se nám poprvé snad po týdnu ráno zapnul kotel. Od zítra už moc velké úhrny nebudou. Víkend se jeví slibně, hlavně neděle, je to sice ještě daleko, ale zlobit se nebudu.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Tomfik » 04. 04. 2017 07:57

Ahoj, tak nám to dalo 15mm, to je velmi pěkné.

Situace dále, zdá se, že se točí malinko západněji a tím pádem pro východ roste šance na zítra a vlnu od východu, zvláště na krajním východě. Naopak v pátek může dostat nejvíc vody SV.

EL Nino, to jsou takové predikce, vs. oscilace, lítá to v predikcích hodně, ale drží to takovou lehce nadnormální nebo lehce podnormální směr v realitě.

Docela si myslím, že s nějakého velkého oteplení příští týden nezbude nic a prosadí sespíše Z a SZ. Než JV a V
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Vratislav » 04. 04. 2017 08:21

Pěkně napršelo. Karlov od začátku měsíce 13 mm, z toho 8 mm do dnešní půlnoci. Ovšem vcelku plošně v Čechách napršelo pěkně a Některé regiony dostaly pořádnou nálož. Hlavně části Vysočiny, s republikovým maximem v Hulicích u hráze přehrady na Želivce se 40 mm/24h. Krása. :) A zajímavé to bude i dál.
Vratislav
Nováček

 
 
Příspěvky: 555
Registrace: 14. 03. 2013 19:45
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 13

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod francek » 04. 04. 2017 09:35

U nás to zajímavé moc není, ráno byla akorát pěkná mlha a teď skoro jasno 12st. , ani kapka od čtvrtka, kdy byly 3mm a snad nás něco trefí odpoledne nebo večer, jsem psal a psát budu asi dlouho, protože se příští týden prosadí s velkou pravděpodobností víte co a bude to tu dál smrdět bez nějakého náznaku srážek pěkně dlouho... večer beru konve a zalívat, sudy skoro prázdné... :ahoj:
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Adi » 04. 04. 2017 12:55

Ahoj,

Tak u nás opravdu nic. Zatím v naší oblasti není důvod k panice, co se srážek týče, nicméně je pravda, že za pár dní tomu může být jinak.
Mrakomor: Vloni jsem si na nedostatek srážek nemohl stěžovat, ovšem Ostrava na tom byla hůře, byť je relativně kousíček. Osobně doufám v zítřejší, částečně pak ve čtvrteční a páteční srážky, v sobotu to bude už jen takové paběrkování v chcípající bublině chladnějšího vzduchu pod vlivem výše a inverze. Pak nadlouho nic, snad až ve čtvrtek/na Velký pátek.
Na nějakou déletrvající chladnější advekci (kromě čtvrtku a pátku) můžeme zapomenout. Opět bude nejspíše platit to, co je obvyklé o těchto situací: Teplejší východ a chladnější západ. Na významnější změnu si budeme muset počkat do května. Očekávám, že se aspoň na čas projeví chladnější SZ, něco na způsob Metardovské cirkulace.

Stran El-ninia nedělejme si iluze - ono bude. Nicméně pokud se udrží v relacích +0,5 až +1 stupeň, nemělo by mít negativní vliv na počasí u nás (horko/sucho a následně mizerná zima opět ve znamení výše zminěných vlastností počasí )

Jinak Včera se přechodně zatáhlo na skoro zataženo a maxima v termínu kolísala okolo 15 nad nulou. Dnešek po oblačné až polojasné noci opět beznadějně skoro jasný, ovšem ze silným kouřmem. Není divu. V přízemní vrstvě nám nateklo něco chladnějšího vzduchu a tak máme inverzi, přestože je poměrně teplo - tedy nyní přes den. Maxima opět stoupají ke 20. Na straně druhé ráno bylo po několika dnech příjemně čerstvé s teplotami v minimech jen mezi 1 až 2 stupni
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3481
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben 2017

Příspěvekod Vasek4 » 04. 04. 2017 15:00

Momentálně se začíná objevovat na rozmezí Slovensko - Morava nějaká významnější bouřková aktivita a jde to na západ. Tak se snad nějakých srážek na Moravě konečně dočkáte. U nás je exkluzivně zalito až přelito.
Vasek4
Nový člen
 
Příspěvky: 161
Registrace: 30. 01. 2017 21:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: godlike