Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes4
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97825
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na duben

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod Adi » 21. 04. 2018 21:23

Ahoj,

dobré je to, že v pondělí by přeci snad mohlo něco spadnout. Rovněž čtvrtek vypadá slibně.
Horší je to, že je fakt velmi teplo a podle všeho, ochlazení vydrží jen krátce. Koneckonců i ve středu bude zase letní den, o pondělku nemluvě. Na konci týdne, popřípadě dále, to patrně spadá na Biskaj :/
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3480
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod mates.lukas94 » 21. 04. 2018 21:48

Tak dnes maximum 27,4°C, k tomu první letošní den s průměrem nad 20°C (20,6) a navýšení dubnového průměru o další zhruba tři desetiny na 13,9°C. Jak se tak dívám na výhled GFS a ECMWF, to už vyjde a to asi s přehledem, ne o nějaké setiny, ale rovnou o desetiny, zatím to je o 1,6°C oproti průměru celého dubna 2009, tipuju, že se dostaneme i nad 13°C v průměru za duben celkově. Pamatuju si, jak jsem někde četl v březnu scénáře o tom, jak bude chladný i další průběh jara a bude problém dát 20, 25... no, nevyšlo to, naopak v letošním dubnu padají takové teploty velmi ochotně, od 8. 4. nebylo alespoň 20 stupňů v maximech jen jeden den. Včera bylo nádherně, jasno.

Letní den možná padne ještě v pondělí. Nejchladnější z příštího týdne má být podle GFS pátek s maximy kolem 15 stupňů. Na pondělí GFS i Ecák dávají do 10 mm srážek, více než Aladin. Pak ten čtvrtek.
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod Tomfik » 22. 04. 2018 08:43

Modely mají stále to samé... Tu níži v dalších dnech konzervuji v teplejší módu ale stále v chladnějším než by byla nad jižní biskaji. Ovšem stále tomu nevěřím a očekávám její působení spíše u VB. Dopadne to přesně jako nyní odsun TV pomaleji ale jižneji. Aladin a jeho predikce srážek... Hmm. Už ať ten model upravi
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod libi » 22. 04. 2018 09:01

Ano modely furt to samé, je krásně lidi jsou spokojený...

A teplo bude stále, ani k teploty k normálu neklesnou, jen se přiblíží. Srážky spíše z přeháněk a bouřek, lokálně.
Vše rozkvetlé, mrazíky zatím nehrozí. Horší bude sucho.
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1138
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod Tomfik » 22. 04. 2018 10:57

Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod JohnBattler » 22. 04. 2018 17:20

Souhlasím s libim. Pravděpodobně budou stále nadnormální teploty, i když ta extremita půjde výrazně dolů. Oni nám taky v průběhu celého dubna ty dlouhodobé průměry pro jednotlivé dny rostou více než o stupeň na týden.
Hlavním problémem č.1 je teď sucho a vypadá to, že lokálně může nabýt opravdu vážných proporcí. Strašení mrazíky mi opět nepřijde na místě. Např. pro Prahu ve všech výhledech na pátek/sobotu minima cca na 5°/6°. Mě se to jeví jako bezpečné.
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod daz_4 » 22. 04. 2018 18:18

daz_4
Nováček
 
Příspěvky: 418
Registrace: 26. 08. 2017 12:03
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod dididi » 22. 04. 2018 18:36

Asi takhle. Ochlazení se nám bortí jako domeček z karet a jak jsem očekával budou to tak 2-3 dny okolo normálu. Pokud jde o mrazíky také nemám velké obavy a to i přesto že bydlím v mrazovém údolí. Bude tady maximálně lehký přízemák.
Jinak proti současnému gfs nemám námitek. Noci okolo +10 maxima po celé předpovědní období +17 až +25 a celkem slušné výhledy stran srážek o kterých ovšem samozřejmě platí že se počítají až ty co skutečně spadnou. Jinak ta situace je výhledově spíše taková že pokud bude nějaká teplotní korekce bude to spíše směrem nahoru než dolu.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod Tomfik » 22. 04. 2018 19:06

Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod Adi » 22. 04. 2018 20:07

Ahoj,

Tak GFS dává nějaké srážky zítra, Aladin velké kulové, I ecák nebyl marný, myslím ranní běh. Ovšem středešní/čtvreční srážky se rozplývají a s nimi i ochlazení na zhruba normální hodnoty. Možná tak na jeden den. Což o to, dnes na rozdíl od včerejška bylo ideálně, teploty do 22 a skoro jasno. Včerejší letní den s cca 27 už byl opět další extrém. Zajímavé na včerejšku bylo i to, že i ve vyšších polohách teploty hravě přelézaly dvacku, třeba taková Karlová Studánka měla 24!
Výhledy jsou v podstatě podle předpokladu teplejší. Je aspoň pozitivní to, že tentokrát by (aspoň ze začátku) nemělo jít o tvrdý JV až J s poměrně velkým tlakovým gradientem, ale spíše o jednotlivé mělké níže spojené v jedné oblasti NT, se středem někde mezi Biskajem a Anglií. Takže z toho by mohlo leckde slušně zapršet, ovšem hlavně bouřkově.

Jenže horko by mělo začít zase od neděle

Obrázek

Modleme se a doufejme, aby nevyšel hlavní běh, neboť ten pak začátkem května dává teplé, tropické a suché počasí. Teploty ve výšce nad 15 stupni. Je to zatím sice jen výstřel, ale co není, může být.

Obrázek
Jak přes kopírak, akorát teploty výše :(
Snad ne. Ovšem nedělní teplo tam má i ecák

Uvidíme

Ps. Vlhkost dnes zhruba na 20 procentech
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3480
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod Ovar » 22. 04. 2018 20:39

Tak poslední 3 dny byly jako vystřižené z července, jen ranní minima byla trochu níže (postupně se zvyšující 6-8-9°C). Odpolední maxima pak byla (desetiny si nepamatuji) 25-28-27°C. Dnes bylo od rána na chcípnutí, ve vzduchu něco vyselo a zajímavé bylo, že mraky na JZ horizontu byly bílé ale ty na SZ byly do ruda. Odpoledne se severně od nás sformovala v celku rychle silná přeháňka, která šla mimo, ale během pár minut, jakmile se dotkla kopců se sformovala další, tentokrát bouřka a zasáhla nás naprosto přesně eňoňůňo, již druhá naprosto přímá bouřka v dubnu. Jádro bylo na radarech hnědé barvy a byl cca 5 minutový liják přívalové intenzity a později i s kroupami (kroupy padaly již po druhé v dubnu). My jsme zrovna v tom nejlepším přijeli domu a nečekaná bouřka zastihla celý dům naprosto nepřipravený, venku na lijáku morčata, vysavač, otevřená střešní okna, scéna jak vystřižená s Toskánské telenovely :jasno: :bourka: .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod Lamacan » 22. 04. 2018 21:24

Zdravím po dlhšej dobe, ale diskusiu čítam podstivo. Ranné mrazíky ma vôbec netrápia, pretože všetku potencionálnu úrodu u nás skôr ničí dlhodobé sucho (JZ Slovenska). Od začiatku roku 2018 sme opäť -50 mm.

Čisto štatisticky minulý rok -200 mm oproti nomrálu a tento rok ako som už písal -50. Apríl sa nám skôr podobá na jún, takže iba zostáva dúfať, že sa to časom napraví a nebudeme mať polovicu júna, celý júl a august nad 30 stupňov. Tá synoptika začína byť až zákerná a opakuje sa v neprospech našej lokality. Už som fakt zabudol, čo je to týždňová tlaková níž s nepretržitým dažďom (aj keď slabým). A to Bohužiaľ ani cez zimu ani na jar, ani cez leto a ani na jeseň.... Zrážky, kde ste???
Lamacan
Nový člen
 
Příspěvky: 12
Registrace: 29. 07. 2017 20:40
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod Tomfik » 23. 04. 2018 06:33

Čaute, na radar jsem večer koukal a viděl jsem Horšovský Týn v bouřce, tak jsem hned zaplesal, že někdo měl štěstí.

Jelikož jsem dal na modely, že srážky budou až ráno, tak jsem nepřikryl dřevo a ráno ve 4h bouřka jako prase, 8mm, v dubnu ráno bouřka, nematuju. Pocitově se ochladilo.

Další oblačnost se formuje a na Bratislavu jdou bouřky, nějako nám ten západní fouk překvapil modely. Výhled stále totožný ale velmi vachrlatý, tož snad se to rozhraní posune více na východ. Srážek vypadá že bude i docela dost.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod lordtomas » 23. 04. 2018 10:05

Tak nějaké výraznější ochlazení se vypařilo jak pára nad hrncem, tentokrát jsem se pořádně sekl, a asi jsem nebyl jediný.

Vypadá to že jen čtvrtek a pátek se lehce přiblížíme k normálu, ale tady v Praze bude klidně i skoro 18.

O víkendu opět již letní dny a ani bych se nedivil, kdyby začátkem května padla první třicítka.

Snad tedy alespoň vyjde ta část mých předpokladů která počítala s poněkud větším množstvím srážek než doposud, nevypadá to úplně beznadějně :-) (viz třeba to překvapení dnes ráno)

Abych pravdu řekl, ani mi toto počasí tolik nevadí, vše je v květu, sucho zatím není, a kdyby byly obden bouřky, tak to takto pro mne za mne může zůstat klidně i do září.
lordtomas
Nováček

 
 
Příspěvky: 221
Registrace: 18. 12. 2008 14:35
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na duben

Příspěvekod Tomfik » 23. 04. 2018 10:31

Při pohledu na modely se zdá, že nakonec víkend, který mohl být studenější nebude, nicméně nějaké delší působení TV je téměř vyloučené, dokonce bych řekl, že ta TN prorazí více na SZ a nebude vyloučen nějaký S-SV na počátku května... Vůbec se mi nezdá, jak sjem již avizoval, že ty TN se budou konzervovat a povedou k nějakým tropickým hodnotám ani k více jak dvěma teplejším dnům.

takže jdu proti proudu a stále neočekávám nějaké masivní teplé proudění
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé