Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na Červenec 2016

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod mike11 » 18. 07. 2016 08:41

:( Asi nechapes, ze pokud je 20 hodin denne okolo 10-18 , a pak kdyz teplomer presahne na 20 minut
25C, hovorime o letnim dnu,ale pocitove to ma blize spis k zacinajicimu jaru! Tak lide hodnoti toto nevydarene leto!!!Citem,ne absolutnima hodnotama byt i z exaktniho mereni. Chapete to i Vy??
Me zajima vzdy pocitova teplota a stav oblacnosti. Narky nad pocasim jsou zbytecne, bohuzel je a bude tak jak bude a nastesti to zatim nikdo neovlivni...Toz tak :( Jinak dnes ma byt 22-26 No a uz ted tu mame 24,6.. Tak jsem zvedavy, co se zase prizene :mysl: :ahoj:
mike11
Nový člen
 
Příspěvky: 26
Registrace: 16. 07. 2016 10:59
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod Tomfik » 18. 07. 2016 08:48

Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod Davidek » 18. 07. 2016 09:29

chytili jsme se tady do statistické smyčky ... tyto spory můžeme vést do konce životů

Ano, průměr a nadprůměr je věc empirická. Nicméně všichni víme, že stejný průměr udělá den slunečný max. 30/min. 10°C a deštivý 21/19 (což je poměrně aktuální). Přičemž jednou budeme psát příspěvky, jaké to máme parádní tepla a jednou to, že to stojí za nic. Můžeme to ukončit.

Ano, většina dnů července byla teplotně průměr a nad, u nás jak teplotně, tak srážkově hodnotím jako nadprůměrný měsíc.

Chladné byly asi 3 dny, průměr a dolů, přičemž když ale zvedneme oči od kalkulačky a monitorů, tak vidíme uživatelsky nic moc léto, to asi chápu. Mlhy na blatech, tropická vlhkost a i tropický rozptyl teplot, nicméně jako tropy označíme paradoxně až poslední dny pracovního týdne :-), který opět vytrvají den, dva... tři.

srpen má díky kreslenému propadu TN našlápnuto být minimálně v úvodu stabilní, i empiricky podprůměrný měsíc teplotně :sry: ale jak podotknete, správně, kolikrát již tam kreslily modely ty dlouhodobější závany počasí ala Island a zatím z toho byly jen tyto plesnivé dny

po včerejší noční přidávačce deště už sleduji taky vysokou nasycenost a eventuální vyšší úhrn v násl. týdnu by přinesl jasnou odezvu na SPA. Ono, úhrn 115 mm za 7 dní, no. Ano napište mi, že jsou oblasti, kde je sucho, to ovšem na napsaném nic nemění :thx:
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod Pevca » 18. 07. 2016 15:37

Mike11 mluvíš mi z duše. Ano o to jde, většinu těch úžasných letních dní je přes den kolem 20 st., pak se to vyšvihne na 25 na hodinku, 2 a už máme krásný letní den, který nebyl 22 hodin letní vůbec... Asi toliko k těm průměrům... a číhat doma u teploměru, kdy bude ta vzácná chvilka abych mohla rychle k vodě, ale opravdu velmi rychle (aby mi teplota zase neklesla, protože vrchol je kolem 15-16 hodiny a pak prudce dolů) to by bylo opravdu na palici :D. Ale už si nebudu stěžovat na počasí, je jaké je a já s tím nic nenadělám... Někomu vyhovuje, někomu ne (kdybych neměla malé děti tak je mi počasí fakt volné, jenže bechtat moji 4 měsíční dceru do svetrů mě nebaví, první dcera byla celý červenec nahá, pravda, byl extrémní rok...)
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod Kelt » 18. 07. 2016 19:13

Ahoj.
Já teda vidím normální léto, běžný pro střed Evropy. Nemáme extrémní teploty, tak jak to bylo poslední léta pravidlem. Jen těch srážek kdyby bylo víc, už to všechno zase prahne.
Davidku, opravdu to neznamená, že když ty máš napršíno, že to tak má celá republika. %)
Celkově mi přijde, že je to trend posledních let, že ja daleko víc srážek v Brně a okolí, než má Jihlavsko nebo Třebíčsko.
Budu rád, když brzo znovu přijde :dest: :dest:
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod dididi » 18. 07. 2016 19:47

Nic proti konstatování jak je kde zalito,ostatně tady spadlo taky zatím jen asi 40mm za červenec ale vratme se k odhadům dalšího vývoje počasí v tomto měsíci neb o tom je to zde především.
Diskuse se ubírá směrem kdo by chtěl jaké počasí a to opravdu nemá řešení. Znal jsem člověka který říkal že nejraději pracuje při +30 ve skleníku na jiného je všechno přes +25 už moc. A nejlepší jsou ta přání aby v noci pršelo a ve dne svítilo slunce a takových lidí je až překvapivě hodně.
Zkrátka žádné počasí se nazavděčí všem ale to co máme celkem se slušnou pravděpodobností nalajnované na cca 10 dní si myslím bude vyhovovat až na vyjímky velké většině. Tedy teploty v lokalitách jako je ta moje +25 až +30 sem tam možná i trochu víc a sem tam méně. Vydržím oboje teplejší dny u bazénu a chladnější k práci.
Pokud jde o srážky tam je to trochu méně čitelné ale celkem nevýrazné tlakové pole případně nějaká ta mělká zvolna se pohybující TN by měla na většinu území něco dodat ovšem převážně bouřkového charakteru takže lze čekat velké místní rozdíly.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod Rumburak » 18. 07. 2016 23:36

Nu popravdě,u mne spadlo v období od 10.7 do 14.7 35 mm. a celkem mám za červenec 40mm, je to málo ale co víc už si přát.Pomalinku se smiřuji s tím že víc již nikdy v historii nenaprší a že tohle bude maximální ůhrn který bude v budoucnu k dispozici,víc již příroda nepustí,tak mám aspoň z tohohle radost na víc už to nebude.A dál se díváme na protipovodňová monstra co nám postavilo povodí moravy!POVODNĚ JSOU MINULOST UŽ TO POCHOPTE,JIŽ PROBEHLY A VRATI SE AŽ ZA STO A VIC LET!!!Stejně tak jako zimy , které skončily!POVODNĚ A ZIMY NAŠE DĚTI JIŽ NEPOZNAJÍ.Ach Bože. :-@
Rumburak
Nový člen
 
Příspěvky: 96
Registrace: 04. 12. 2014 21:32
Bydliště:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod Martin1984 » 19. 07. 2016 05:29

No aby jste se nedivili, že třeba hned tuto zimu bude 50cm sněhu a zima jako hrom.....Před prázdninama jsem tu četl, jak se čeká horké a suché léto jako předešlé léto a ono je to uplně jinak. Povodně budou určitě velmi brzy, protože jsme odstranili přirozené ochranné bariéry. Zničené lužní lesy, zhutněná půda těžkou technikou a hlavně všude beton, asfalt a na poli ve svahu pro pořádnou erozi kukuřice!
Martin1984
Nový člen
 
Příspěvky: 9
Registrace: 29. 12. 2015 19:48
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod dawe » 19. 07. 2016 06:33

GFS se mi začíná líbit čím dál více!!
dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod Tomfik » 19. 07. 2016 08:24

Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod Kelt » 19. 07. 2016 16:36

Ahoj.
Nechápu, proč se mu směješ. Měl bys bejt rád, že bydlíš v tý vlhčí části Vysočiny. Opravdu na tom nejsme vláhově moc dobře. Už docela pamatuju a vidím ty změny. Jihlavsko vždycky patřilo k vlhčím částem republiky, poslední roky to tak není. Pozoruju změny, srážky často chodí přes Pelhřimovsko k severovýchodu a těsně nás míjí. Zajímavý je taky to, že Brno je na tom poslední dobou srážkově líp.
Pokud jde o výhled, moc toho v sobotu nebude, snad aspoň něco. :dest: :dest:
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod Nameless42 » 19. 07. 2016 17:31

Nameless42
Nový člen
 
Příspěvky: 44
Registrace: 23. 05. 2016 18:16
Bydliště:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod Davidek » 19. 07. 2016 19:27

Tak je vidět, že není moc co psát když se to ubírá tímto směrem... pár trollů, co brečí nad tim, ze nemáme povodeň střídany výkřiky o tropech.

Pravda je,ze léto v sz rytmu střídany dvěma dny jihu a nyni asi sv, nemůže byt extrémní. Zajímavé jsou díky nestabilitě ty srazkova jádra, který zase koncem týdne máme tady.

A taky bude zajímavé sledovat, co srpen, je to 50/50 vrchol leta vs. podzim, jsem zvědav. Ted bychom se jen opakovali, tak zatím. ..
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod Rade » 19. 07. 2016 19:55

Nevim kdo ten žblept psal, ale napsat "Jabloně a hrušně rodily dvakrát ročně. První sklizeň byla v červnu a druhá počátkem prosince" mi spíš přijde, že se to někomu hodilo do toho článku, než aby to opsal z nějaké kroniky. Stačí u toho trochu myslet, ani v oblastech, kde je o těch 2,5 tepleji, nerodí ovocné stromy 2x ročně. Ani na jihu Evropy, kde stojí zimy za prd, ani v tropech!! Stromům chvíli trvá než rozkvete, odkvete a uzraje ovoce. Mezi tim VŽDY půl roku odpočívá, ať už při -20 nebo plus 20.
A melouny se pěstují v ČR už dávno i ve vyšších polohách, to že to někdo neví je jeho problém, má se informovat :D . Ty želvy asi komentovat moc nebudu, jsou velmi odolné, a to jak vodní tak i suchozemské. To že se přemnožili bych až tak klimatu nepřisuzoval, jako spíš menšímu obydlení a jinému hospodaření s krajinou.
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Červenec 2016

Příspěvekod Nameless42 » 19. 07. 2016 20:27

Jaj...Tak to jsem asi nalít :sry: . To byl asi nějakej historickej troll, kterej to tam napsal do tý kroniky :D z které pak čerpali autoři. O botanice toho moc nevim, i když 2x do roka mi to přišlo taky nějaký trochu divný. Mě by asi velmi pravděpodobně uschnul i kaktus.
Co se týče těch melounů....no tak o tom vim taky kulový. Jako vím, že se u nás dají pěstovat, ale vůbec nemam představu v jak velkém měřítku to u nás v ČR funguje. Nějaký velký melounový farmy tady v nejbližším okolí nevidím. Jenom samí obilí a taky tady letos máme hodně kukuřice, která má snad už 3 m a blokuje mi od cyklostezky pěknej výhled na J a JZ :D.

No hlavně jsem tím chtěl jenom říct, že by mě zajímalo jak to tady tehdy asi vypadalo v porovnání s aktuálním podnebím. Ale jak už jsem napsal to se asi těžko dozvíme.

Jinak sry za OT. Snad už v tom nebudu pokračovat.
Nameless42
Nový člen
 
Příspěvky: 44
Registrace: 23. 05. 2016 18:16
Bydliště:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: varel