Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97684
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na květen 2013

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod wenzel » 06. 05. 2013 21:33

Zajímavý spor se rozhořel mezi meteorology CHMU Borovičkou a P. Dvořákem ohledně zítřejších bouřek, resp. o jejich původu. Jsem zvědav, jestli to usne, nebo bude pokračovat. Mě spíš zajímá, jaké zítra budou, předevčírem mi kroupy zničily vysázenou sadbu. Je zajímavé, že státy kolem nás vydaly výstrahu, u nás prý není důvod...
wenzel
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 12. 10. 2008 09:17
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod kapr » 07. 05. 2013 05:08

nj, je vidět, co všechno umí ovládat média.. prostě hýbou s názory. Co se týká té diskuze, možná by měla probíhat interně možná ne, pan Dvořák má zřejmě takovou povahu, je to prostě mluvka :-) a Infomet je více méně jeho web.. Při tom mě osobně nevadí přístup ani jednoho z nich, nevím proč by měl.. ohledně výstrahy, ještě že včera žádná nebyla :-).. zase nepřehánějme, bouřka je přece normální jev, který k počasí ve střední Evropě patří.. myslím, že plošně se žádné intenzivní bouřky poslední dny nevyskytovaly, aby musela být výstraha, tu předpokládám až na studené frontě.. uvidíme, nestěžuju si. Podle mě je vše jak má ;) , to že někomu kroupy něco pobijí sice přijemné není, ale myslím z pohledu amatéra, že poslední dny nebyla správně vydaná výstraha na nebezpečné jevy.. což může mít zase někdo jiný jiný názor, neberu mu to. Někde jsme zatím měli jednu slabší bouřku letos :-). U nás je teda počasí ideální, jen by mohlo bouřit trochu víc, co ale zase může být spojené s těmi bořkovými jevy..

státy kolem nás Maďarsko, Rakousko, Slovensko, možná Polsko, které další nevím mají výstrahy oprávněně, jelikož i v reále se tam ty intenzivní bouřky poslední dny pravidelně vyskytují.. to je realita 8-) ale uznávám, že sobota byla zřejmě na hraně a že tolik bouřek co nakonec ve skutečnosti bylo se v předpovědi neobjevilo :)
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod dawe » 07. 05. 2013 10:56

dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod počasí10 » 07. 05. 2013 11:28

Jsem zvědav, kdy se dočkáme pravé jarní bouřky i my zde v OSTRAVĚ.
Máme šanci ještě dnes a zítra. Pokud nepřijde v tyto dny - pak je to beznadějné alespoň tak 7dní.
Čeká nás totiž chladné, téměř studené SZ až S proudění....Hnus
počasí10
Nový člen
 
Příspěvky: 186
Registrace: 05. 06. 2010 11:35

Hodnocení: -1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod edwinak » 07. 05. 2013 12:08

Vážení, nechci si moc stěžovat, ale počasí sleduji už hodně let a dá se říct bez přehánění, že západ, severozápad a jihozápad Čech je na tom ze všech lokalit v Česku úplně nejhůř. / Dawe má, bohužel, pravdu./
O dlouhé zimě nemá cenu mluvit, ale máme dnes konec 1.dekády května a na prstech bych spočítala, kolik hodin slunečního svitu jsme tady od 8.dubna měli /JZ /. Prší neustále. Teploty vždy nejnižší z celé republiky, někdy nás západ předežene, ale většinou je to tak fifty fifty. A ted jen sleduji, jestli přijdou leďáci, jestli se nám čtvrtý rok bez úrody zadaří mít nějaké ovoce na stromech.
A z celých jihozápadních Čech je moje bydliště/ Hrádek u Sušice/ nejmrazivější. Je to tady dolík u řeky, kde když pro Sušici, /od nás 3km vzdálená/ hlásí 0st. je tady nejméně -2 st., možná víc.
Takže stesky Moraváků, Polabanů, Ostraváků, Středočechů, to je takovej folklór. Pro mne hlášení CHMÚ ohledně např. možnosti přízemních mrazíků ve vyšších polohách znamená připravit se na nejméně minus5. Ale ne při zemi, nýbrž ve 2metrech :(
.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod počasí10 » 07. 05. 2013 17:52

Co se týče avízovaných bouřek na SV
Oficiální předpověď ostravské pobočky zněla na dnešní odpoledne MÍSTY
.....a pravda by nebyla, kdyby napsali jen OJEDINĚLE
dnes se zde - v našem kraji Moravskoslezském - žádná bouřka NEVYSKYTLA
počasí10
Nový člen
 
Příspěvky: 186
Registrace: 05. 06. 2010 11:35

Hodnocení: -1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod Adi » 07. 05. 2013 20:22

Ahojky,

Dal bych si krapet chladnější počasí. :) Nebijte mně :) Když už ne to, hlavně ať není dusno :( Kolegové z Čech mně budou kamenovat, ale zkombinujte dusnou a teplou prádelnu, vypučenou přírodu a průmysl - vyjde vám superalergický koktejl. Koncentrace škodlivin mluví za vše - většinou nad limitem, nebo jen lehce pod ním, jen přechodně profoukutí a pokles na dýchatelné, tedy normální hodnoty. Přidejte k tomu vysokou vlhkost a přírodní pylové pozadí.
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... RA_CZ.html
Ono v noci teploty klesají tak na 12 stupňů, přes den stoupají k 23, ovšem při skoro zatažené obloze a po ranních přeháňkách a skoro stiojatém luftu. Prádelna hadr.

Výhledy z toho pohledu jsou pro náš SV příznivé. Ještě dva dny dušák, pak lépe - v klasickém květnovém rytmu na 3-zmrzlé. Sucho nebude. V pátek a v sobotu modely dávájí slušné srážky, Ostatně ještě nyní je docela mokro a vegetace bují, jak o život, V porovnání s loňskem - je to podstatný rozdíl, kdy tráva nechtěla vůbec růst. Koneckonců ani zítra nejsou vyloučeny další přeháňky, Aladin je háže sem nejvíce. Uvidíme, chtělo by to vyčistit luft, ovšem, ne ráno, jako dneska. V dalších dnech by měl být lepší luft, včetně koncetrací alergenů :)

Bohužel další týden pro nás z toho pohledu nevypadá příznivě. Od půle týdne teplé jižní, pak jihovýchodní až východní proudění, podobné dnešnímu s možnými přeháňkami, stojatým luftem a teplotami většinou na letních hodnotách.

zatím
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod forgi » 07. 05. 2013 21:27

Ahojky
Tu na JZ mi to pripadá ako celkom normálne počasíčko. Žiadne extrémy, ani sucho, ani
hic, ani zima. Všetko sa zelená a za 3 týždne príroda dobehla zameškané.
Mrazy u nás nehrozia; možno prízemné na severe a v dolinách.
Možno by toho slniečka mohlo byť viac - myslím že v druhej polovici mája sa dočkáme.
forgi
Nový člen
 
Příspěvky: 144
Registrace: 22. 06. 2008 10:55
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod zapadni cechy » 08. 05. 2013 21:39

Tak za sebe musím říct, že jsem s počasím v květnu spokojený, přijde mi takové normální květnové. Po poměrně suchém dubnu nás konečně trefily nějaké srážky, v květnu už máme 33 mm a řekl bych, že v květnu rozhodně sucho nehrozí. Teď se sice ochladí, ale mrazíkům se pravděpodobně vyhneme. Příroda udělala za poslední dva týdny obrovský skok.
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod libi » 11. 05. 2013 09:16

Tak opět máme chladný a deštivý víkend, teď sice u nás neprší, ale to je pouze přechodné. Zítra to nebude o nic lepší, denní teploty kolem 15°C. Oteplování přijde během pracovního týdne, vypadá to na teploty postupně až kolem letních 25°C, ale na víkend zřejmě opět ochlazení a hlavně dost srážek. Letošní jaro je na srážky dost bohaté, snad nebude podobné v tomto i léto.
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1136
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod zapadni cechy » 18. 05. 2013 22:46

Když shrnu dosavadní průběh května, tak zatím je poměrně vlhký (u nás už přes 60 mm srážek) a poměrně teplý (odchylka zatím zhruba +1 °C, na Moravě to zřejmě je trochu víc). Výhledy na poslední dekádu se nám za poslední dva dny pěkně ochladily, takže je předpoklad, že květen skončí teplotně zhruba v průměru a na většině území nejspíš jako vlhký měsíc, pro přírodu obecně rozhodně dobře. Ve druhé půlce příštího týdne se rýsuje opět i možnost sněžení na hřebenech. Jinak i u nás už máme za sebou první dva letní dny roku, zítra je ještě určitá šance na další.

A jinak...jak by řekl klasik - Žije to tu, to nemůžu říct :)
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod edwinak » 19. 05. 2013 05:40

Jak se vám-zahrádkářům-jeví příští týden? Zatím to vypadá i na možnost mrazíků, je sice už dost pozdě, ale myslíte, že odkvetlé jabloně a třešně mohou ještě nějak razantně poškodit? Stejně tak brambory ?
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod ostravak » 19. 05. 2013 07:47

Ano stačí, aby bylo kolem nuly při zemi a nebo lehce pod nulou a brambory omrznou. Myslím si, že brambor max snese +3 až +4°C. Minulý rok nám omrzly všechny brambory, jabloně, atd... cca týden až 14dnu se z toho vzpamatovavaly a nakonec brambory vyrazily a byly potom krásné, ovoce nebylo skoro žádné.

No jak jsem se koukal na předpověď tak příští týden bude kolem +15 až 20°C občas přeháňky a na víkend příjde zima a déšť. Stejné období přišlo 16.5. až 20.5.2010 severní Moravu a Beskydy zasahly silné srážky a byly povodně, na Lyse hoře napadlo 50cm sněhu a celkem spadlo 210mm vody a v Tatrách bylo okolo 200cm nového sněhu.
Doufám, že se to příští týden nebude opakovat......protože v pátek ma spadnout 20mm vody, sobota 25 a neděle 15mm vody. Doufám že to tak zustane a nepřibydou další srážky. Protože my na Moravě kromě 11.5. as 12.5. máme od 15.4. s vyjímkou pár dnů máme pořád pěkně, teplota se pohybuje od 20-27°C Podle mě nějaká změna musí přijít. Teplota na víkend bude okolo +10°C podle dnešní předpovědi.
ostravak
Nový člen
 
Příspěvky: 123
Registrace: 19. 06. 2009 09:34
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod edwinak » 19. 05. 2013 08:21

Neradostné vyhlídky. Já jsem se už radovala, jak hodně ovoce bude konečně po 3 letech neúrody, višně jsou obalené, jabloně ještě kvetou, no trošku jsem usnula na vavřínech, jak vidno :-((
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2013

Příspěvekod ostravak » 19. 05. 2013 09:08

Ano u nás také všechno kvete, stromy jsou úplně bílé. Zatím u nás neměl být mráz. Doporučiji sledovat tento odkaz, Stači zadat buď město, vesnici nebo GPS souřadnici. Pak budete mít předpověď počasí přesnou na 95% :D
předpověď na 7dnů http://www.meteoblue.com/en_GB/weather/ ... a_cz_16133
předpověď an 14dnů: http://www.meteoblue.com/en_GB/weather/ ... a_cz_16133
ostravak
Nový člen
 
Příspěvky: 123
Registrace: 19. 06. 2009 09:34
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: hanz