Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera7
  • Celkem příspěvků97821
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na květen 2018

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod edwinak » 04. 05. 2018 18:53

edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod Adi » 04. 05. 2018 19:25

Ahoj,

Tak včera někde kolem 8-9 mm, srážkoměr nacvakal 8,6. Nrní to moc, ale vyloženě málo taky ne, ovšem při současném deficitu je to slabota, ovšem rozhodně lepší, než kdybychom byli na suchu, jako většina republiky, takže si nestěžuji.
Teploměr mně ukázal včera rovných 30, takže dnešní zatažené počasí kvituji s povzděkem. Maxima na krásných 17. Navečer se to částečně protrhalo.
Výhledy slibují po pár relativně chladnějších dnech zase horka a sucho. V druhé polovině týdne snad nějaké bouřky., ovšem ty jsou ošemetné. Pořádné srážky však nejsou vůbec v dohledu. Sice nový gfs něco maluje pro příští víkend, ale je to daleko a krajně nespolehlivé ...
S létem bych to viděl tak, že je už nyní, takže v červenci a srpnu by už nemuselo být vůbec, aspoň v té podobě, jak jej známe z posledních roků. Bez obohacení v podobě tropů a nonstop slunka se opravdu obejdu.

Přeji pěkný večer a plné sudy všem
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3479
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod kamil » 04. 05. 2018 20:32

Jen taková zajímavá vsuvka a sice na serveru...flowee...najdete velmi zajímavý článek pod nadpisem...Golfský proud slábne,hrozí ledový kolaps jako před 12 800 lety.
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod kapr » 04. 05. 2018 20:39

no, moc přijemně nebylo.. ten fičák severní, k tomu kouřmo.. a oblačnost, brambory už začínají vylézat ale moc jim nezávidím to sucho.. teď by potřebovaly vláhu.. zde jeden rozhovor o suchu hlavně https://video.aktualne.cz/dvtv/misto-ja ... 1525445264
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod Adi » 05. 05. 2018 13:33

Ahoj,

Náhodou bylo krásně. Každý den bez slunce se letos počítá :) Dnes ráno ještě pod mrakem, ale nyní naprosté jasno. Suchý a chladnější vzduch. Nepřekvapi mně, tedy, když ve středních polohách zítra leckde přimrzne při zemi.
Jinak další dny opět oteplování a se srážkami, asi všichni tušíme, jak to bude ... :(
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3479
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod JohnBattler » 05. 05. 2018 13:56

Zdravím,
náhodou zde Praha a okolí je pro mě ideální počasí. Slunečno s maximy okolo 21° je pro mě snad nejideálnější počasí. Má to jedno velké ALE. K tomuto počasí by to chtělo alespoň jednou týdně nějaký intenzivnější déšť a pak bych byl zcela spokojen.

Bohužel po aspoň lokálním zavlažení části Jižních Čech, Jižní Moravy a SV Moravy je teď co se krajů týče nejdéle bez srážek právě Praha a Středočeský kraj. Sucho bude nabírat na intenzitě. Tím samozřejmě netvrdím, že zmíněné kraje jsou na tom lépe, ale lokálně tam aspoň něco spadlo.

GFS tam maluje srážky na středu a čtvrtek docela plošné, tak jsem na to hodně zvědavý.

A také jsem zvědavý na měsíční statistiky slunečního svitu za duben. Z nějakých informací co jsem již viděl se zdá, že budou stanice s více než 250 hodinami což by byla nadprůměrná hodnota i na červen/červenec. To jsme tu dlouho nezažili.
Přijde mi, že jsme si za poslední cca měsíc prohodili klima se Španělskem. :jasno:
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod Pevca » 05. 05. 2018 15:28

U nás naposledy pršelo 16 dubna a to 2,4 mm :D, takže tu máme v tom větru a suchu úplné prašné bouře, jak se práší z polí... tráva ja žlutá jak v srpnu... Pokud nezaprší, tak úroda nebude... jsme se radovali, že to nepomrzlo jak minulé roky, ale bez vláhy všechny plody opadají... a co teprve brambory a řepa... No fakt to letos vypadá beznadějně :( :mysl:
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod zapadni cechy » 05. 05. 2018 20:21

U nás na tom nejsme ještě až tak špatně, nicméně i já už netrpělivě očekávám nějakou změnu. Vývoj v druhé polovině příštího týdne by mohl vypadat i zajímavě, za normálních okolností se v takové mělké brázdě nízkého tlaku dobře daří přeháňkám a bouřkám. Ale asi se na to musíme dívat střízlivě, vysušená krajina tohle bude asi dost brzdit. Dá se předpokládat, že ty sympatické srážky, které tam některé modely malují, jsou poněkud přehnané. Ono rčení, že na suchou krajinu nerado prší, má v sobě hodně pravdy.
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod Ovar » 06. 05. 2018 10:51

Dnes je to naposled, co jsem se dobrovolně podíval na předpověď od norů. Na předpověď, příští neděle déšť (do 10 mm) a odpolední teplotu 7°C, nemam nervy.

Je nevídané, jaké jsou rozdíly ve vegetaci o proti loňsku. Třeba ořešákům loni nasněžilo a přimrzlo do pučících listů 25.4. Ale to bylo ještě dobré, ale na zmrzlíky (za deset dní ode dneška) jim zmrzly přeživší květy, které byly plně rozvinuté a listy ještě neměly ani narašené. Dneska jsou ořechy po odkvětu a mají již listí =-O . Některé dřeviny jsou tak o víc jak měsíc napřed, tedy ještě budou, protože loni jim zmrzlo listí na zmrzlíky.
Hezký příklad je třeba z Vancouveru, přesněji Salt Spring Islands, což je hned vedle. Tam byla vegetace o 1,5 měsíce napřed o proti nám (rovnoběžka s Ústím nad Labem), narcisy tam vykvetly již v první půlce března, tedy v době kdy tady ještě ležel sníh. Nicméně karty se obrátily, tamní palmy mají nyní již o pár dnů opožděné kvetení než u nás. Což za dobu co to pozoruji není obvyklé, aby jsme dohnaly přímořskou oblast. To bylo takové malé srovnání.

Mě tohle počasí nevadí, jen tedy nechápu kde se bere ten vítr, co pozoruji, tak je letošní jaro nezvykle velký počet dnů s větrem ze severních směrů. Přesto je pořád teplo. Voda chybí jako blázen, tímhle tempem brzy přestanou růst i louky. U nás pršelo naposled 16.4., od té doby je každý den nad 20°C a převážně větrno.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod xeno » 06. 05. 2018 12:01

Vážení, mírný off topic, ale přesto mi to taky nedá.

https://zlin.idnes.cz/lesy-roznov-pod-r ... zpravy_ras

Byl jsem kolem 20.4 v Hostýnských vrších a to co jsem tam viděl mě dostalo, protože tam jezdím od mala. Jednak jsme tam v půlce dubna běhali v kraťasech a tričku, což teda absolutně nepamatuji, jednak to brutální sucho.... k tomu vítr. Lesy zdevastované kůrovcem a polomy. Stačilo pár let a lesy jsou úplně zdevastované.
Na lesních cestách vrstvy prachu.
Někdo mi říkal, že mu to připomíná rok 1947, nevím.....
xeno
Nováček
 
Příspěvky: 354
Registrace: 11. 03. 2016 08:36
Bydliště:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod HeyYou » 06. 05. 2018 12:17

HeyYou
Nováček
 
Příspěvky: 239
Registrace: 15. 10. 2013 08:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod paja » 06. 05. 2018 14:22

Ano, ten vítr. Docela studený u nás. Letiště OV Mošnov uvádí průměrnou rychlost cca 8 m/s a nárazy až 12 m/s. Meteoblue i Accuweather tady pro nás "malují" na út a st bouřky. Jenže při tom svižném S - SV větru, který je předpovídán, to vidím bledě i na obyčejnou přeháňku. Nechám se (možná) překvapit.
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod Rosťa » 06. 05. 2018 14:46

Právě že je lepší vítr od Sv,než jihu,Jz tam je jistota,že u nás tutově nic nespadne.V útery se zmírní,nebo zcela ustane a oteplí se nad 25 st.Podmínky na bouřky budou,ale lokální jak už to býva,někdo může mít sakra štěstí a o 1km dál flustrace ke vzteku.
Co je pozitivní,že aspoň malá naděje srážek existuje,ještě předevčírem to byl týden zcela suchý a horký.
Aktuálně čistý luft,vysoká dohlednost a žádne horko,jen a jen ty srážky,na některá místa smutný pohled.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod paja » 06. 05. 2018 17:36

Rosťa : u vás ten silnější SV vítr možná nevadí, ale u nás Moravská brána dělá své. Jinak vítr zeslábne až ve středu.
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na květen 2018

Příspěvekod kapr » 06. 05. 2018 21:34

ten ecák ale dokáže šokovat.. to neumí ani gfs.. tolik vody, co slibuje, asi ho také přestanu sledovat. Jenom sliby, nic jiného. Ale jednou se to zlomit musí.. Včera zajímavá situace, s večerem klesala vlhkost vzduchu a minima bylo dosaženo až po 21. hodině.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé