Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na Leden 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod godlike » 27. 01. 2017 16:16

Jojo, nuda. Otepleni se neustale odsouva. Na druhou stranu zase netouzim mit hned +10st. Zem je dost promrzla a roztavajici snih by tak akorat zpusobil lokalni povodne, protoze by se nestacil rychle vsakovat do zmrzle zeme.
Ja bych jeste chtel nejakou zimni snehovou epizodu. Otazka, jestli se jeste dockame. Snih v breznu uz nemusim. Pro me amatara je zima obdobim od 15.11-15.2. Vsechno potom uz je pouze takove predjari.
Na hodnoceni letosni zimy je jeste brzy, nicmene musim priznat, ze jsem tezce pohorel se sazkou na teply prubeh zimy. Coz je vlastne v poradku, ze me to nevyslo.

Dnes ve vyssi nadmorske vysce proudi hodne teply vzduch od jihu. Na nekterych mistech Sumavy bylo skoro az +8st!
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1186
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod edwinak » 27. 01. 2017 16:19

edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod Rade » 27. 01. 2017 16:32

Tak třeba já mám rád oceánické proudění vždy a v minulých zimách jsem rozhodně nenadával, vyhovovaly mi :thx: . Čili já si stále stojím za tím svým, názory neměním :) .
A tyto komentáře jsou tu právě pro to, že není v modelech co rozebírat, je jasné, jak to dopadne.
Holt někdo má rád holky, jiný zase vdolky.

Jsme přeci na webu o počasí, tak je samozřejmé, že když se počasí nemění, když je tzv. nuda, tak zde nebudou šťastné příspěvky. Nepaušalizoval bych to do reálného života. Jsme zkrátka na fóru o počasí, tak se o něm bavíme ve všech souvislostech. Jestli někoho baví měsíc stejného počasí, kdy v kuse jen mrzne a je sucho, tak si užívejte ;) .
V létě 2015 jsem tu byl snad jediný pozitivně myslící a dokázal jsem si to užít a nemyslím si, že mě tehdy někdo dokázal pochopit.
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod mates.lukas94 » 27. 01. 2017 17:11

s tím stěžováním se to moc nevyplácí :thx: jak před dvěma týdny, kdy někteří psali o tom, jak na některých místech moc sněhu není, tak třeba předloni v prosinci, nebo třeba v posledních třech zimách, od té doby to beru víc s nadhledem, když to není moc zimní

pozitivní na posledních dnech, když už ne výška sněhové pokrývky je to, že přibylo jasných, slunečných dní, dneska to byla paráda a i víkend by měl být snad slunečný :cool: leden bude nejchladnější u nás za posledních 7 let asi, odchylka -3 stupně od průměru...naopak to vypadá zatím na únor, tam to zatím vypadá na 3°C plusovou odchylku, i když, je to CFS http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/p ... e3Mon.html

srážkově bída, několik milimetrů, jako v prosinci, narozdíl od loňska, kdy bylo dost srážek v červenci a říjnu, snad to v dalších týdnech bude lepší, i z pondělka na úterý dává nový výstup GFS něco málo :)
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod varel » 27. 01. 2017 17:47

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2351
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod ladys » 27. 01. 2017 19:19

Rade
minulé zimy snad mohli někomu vyhovovat,ale pro přírodu to byla katastrofa.
Podzemní voda se někde bude ještě dlouho srovnávat.

CFS nemá cenu komentovat

Po přechodu slabé fronty na rozhraní měsíců, se obnoví TV. To je asi jediná jistota.

Předpovídané následné západní proudění s deštěm i na horách a větrem přes 20m/s.
Je to poslední po čem toužím a co tu potřebujeme.
Sice je současná situace trochu nudná, ale ne vyloženě statická.
Uvidíme kam se modely pohnou tak za pár dní.
A kam se ubere index NAO, už je trochu mimo. Dojde asi k nějaké korekci v modelech.
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod dididi » 27. 01. 2017 19:33

Je pravda že momentálně je těžké odhadovat zda dojde k nějaké významné zmněně v počasí a nevíme to mi zde na foru ale ani modely si nevědí rady. Jen je prakticky jisté že nelze očekávat změnu směrem do zimní cirkulace v dlouhodobějším horizontu a přechod sice slábnoucí fronty přeci jen přinese oteplení do + teplot. Pak sice asi opět zaúřaduje TV ale teploty v další následné inverzi budou již citelně vyšší než je tomu nyní. Vypadá to že tam kde je sníh bude spíše pozvolna odtávat. Pokud má ještě přijít nějaké opravdu zimní počasí tedy se sněžěním a studeným prouděním je nezbytně nutné aby se otevřel atlantik a to čím dříve tím lépe.
Samozřejmě nám to jistotu že se pak následně ochladí to nedává ale jiná cesta není.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod milos » 27. 01. 2017 19:48

Pokud se otevře atlantik je se zimou ámen. Potřebujeme zablokovaný atlantik a TN od jihu a do toho SV proudění /pověstný expres/. Samozřejmě Ty níže musí putovat tou správnou cestou, tj. severoseverovýchodně. :ahoj:
milos
Nováček
 
Příspěvky: 470
Registrace: 15. 11. 2014 18:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod xeno » 27. 01. 2017 20:32

NAO by mělo jít do plusu, takže by se sem něco mohlo dostat tak kolem 7-10.2. A pak severozápad nebo sever se sněžením, třeba :) . Modely mají zřejmě problém se silně prochlazeným povrchem a neustále se obnovuje ta inverzní situace. Já si myslím, že ta situace ze začátku ledna se má šanci ještě v nějaké podobě zopakovat. Škoda včerejška, mohli jsme mít 12 ledových dní po sobě.....
xeno
Nováček
 
Příspěvky: 354
Registrace: 11. 03. 2016 08:36
Bydliště:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod dididi » 27. 01. 2017 20:35

Nyní je atlantik již dlouhou dobu blokovaný a čekat že za této situace půjdou TN jižní drahou je nereálné. Aby k něčemu takovému došlo musí přejít TN spojená s brázdou NT nebo k propojení azorské a islandské TV. Takový scénář ale není na programu. Prostě žádné jednoduché a rychlé řešení směrem do zimy nevidím. Takže nejdřív otevření atlantiku a pak možná ještě návrat zimy ovšem to všechno nějakou dobu trvá takže řekněme polovina února. V té době už slunce zase víc hřeje dny jsou delší žádné zázraky už tuto zimu nečekám. Ovšem nasněžit v druhé polovině hafo sněhu může a není to nic neobvyklého.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2917
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod Antares » 28. 01. 2017 09:03

Otevření Atlantiku je na programu možná za týden a to je ještě daleko. Tento jev měl podle předpokladů nastat už tento týden, mnozí tady psali, jak se to zvrtne do tepla a zas nic. Možná pak ale dojde k přetočení na západní a severozápadní proudění. Přál bych si nějaký ostrý severozápad s teplýma a studenýma frontama, kdy na těch studených budou vydatné sněhové přeháňky se silným větrem. Takové počasí znám z dětství a právě nejčastěji bývalo v únoru. Jinak ve východních Ćechách paráda, ještě lepší než Brno. Kolem 20cm sněhu i v nadmořské výšce kolem 300 m. Půda je hluboko zmrzlá a na nějaké velké jaro do konce února to nevypadá, i kdyby bylo hodně teplo, než se příroda nastartuje, potrvá to. Není to jak v minulých mírných zimách.
Antares
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrace: 16. 01. 2017 22:58
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod Antares » 28. 01. 2017 09:09

Antares
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrace: 16. 01. 2017 22:58
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod Jaja » 28. 01. 2017 09:25

Ahoj,

co říkáte na tu TN na cca 60 hodinách? Pro Alpy by to byl další slušná nadílka. Něco podobného i GEM a Ecák.

Před 2 dny ani zmínka...

J.
Jaja
Nový člen
 
Příspěvky: 183
Registrace: 26. 08. 2015 11:31
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod Syky77 » 28. 01. 2017 11:39

V úterý i u nás dává GFS od rána skoro celý den slušné sněžení, podle Windguru by to bylo cca 10cm. Následně v noci na středu až - 16. 8-)
Syky77
 

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Leden 2017

Příspěvekod Kurres » 28. 01. 2017 13:49

Jsem dost zvědavý, co z toho nakonec bude. Jinak zde deka, i v těch nejvyšších polohách, což mě dost štve, v Brdech, které dosahují podobné nadmořské výšky svítí sluníčko. Kdyby nefoukal ten protivnej vítr od JV, tak nám tu taky zasvítí ...
Kurres
Nový člen
 
Příspěvky: 36
Registrace: 28. 12. 2015 11:05
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé