Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes4
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97779
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na prosinec 2015

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na prosinec 2015

Příspěvekod madosk » 27. 12. 2015 20:09

Ecak nadhera....oteplenie podla neho zatial ziadne....
madosk
Nový člen

 
 
Příspěvky: 94
Registrace: 14. 11. 2010 22:53
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2015

Příspěvekod pircuk » 27. 12. 2015 20:25

situacia je zaciatkom januara velmi neprehladna a moze to dopadnut vselijak. Taky Ecak a jeho hlavny vystup je celkom priaznivy,uvidime,ake budu jeho ansamble.
Zajtra moze byt vsetko opat ine
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2015

Příspěvekod dresi » 27. 12. 2015 20:31

Přesně tak. Jelikož nevíme, jak ta výše bude příští víkend přesně vypadat, tak nelze nic říct se stoprocentní jistotou. Ecák je pěkný, jenže se tam může hodně věcí pokazit. Kdoví, jak ty níže přesně půjdou. Hlavně, že to dubnové počasí v úterý skončí.
dresi
Nováček
 
Příspěvky: 698
Registrace: 15. 08. 2008 17:56
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2015

Příspěvekod Troll » 27. 12. 2015 22:38

No tak vy na východě si zřejmě užijete slušných celodenních mrazů. Zde na SZ to však stále nevypadá s tím ochlazením na přelomu roku, zvláště pak na horách, až tolik růžově. Je totiž možné, že v 850 hPa ty teploty zde zůstanou ještě na Nový rok nad bodem mrazu a tak s nějakým tím zasněžováním sjezdovek ve skiareálech u nás v Krušných horách to bude asi o dost horší. Nicméně hlavně Ecák nám dává naději na další ochlazení ve výšce i sněžení během 1. lednové dekády.

Jinak včera jsem si dal tůru ve východní části Krušných hor, a většinu dne jsem při teplotách kolem 12 - 14 st. (v 8: 00 hod už 9 st. v 800 m.n.m.) a slunečnému počasí v 600 - 900 m.n.m šel v triku, prostě taková pěkná první pol. září. V prosinci jsem nikdy nic podobného nezažil, a i koncem března je něco takového spíše rarita. Cestou jsem viděl kvést lísky a i některé keře se již začínají zelenat. Co se týče hub, tak nyní jich je v lese více než v letošním létě. Zde (hlavně vyšší polohy) vidím prosinec tak 7, možná někde i 8 st. nad normálem, a cca o 1, 5 -2 st. teplejší než dosud nejteplejší zimní měsíc, kterým zde byl únor 1990. Myslím, že i kdejaký říjen byl chladnější než letošní prosinec, který za uplynulým nejteplejším listopadem v historii zřejmě zaostane o pouhý cca 1 st. Prozatím jen 3 mrazové dny a žádný ledový na mé chatě v 800 m.n.m. a 0 dnů se sněhovou pokrývkou má pak bilanci dokonce horší než průměrný květen a ze všech měsíců od listopadu do března, které se kdy za posledních 20 let vyskytly, je bilance letošního prosince jednoznačně nejhorší, a i kdyby poslední 2 dny měsíce byly čirou náhodou ledové (jako že spíše nebudou), už se to nezmění.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2015

Příspěvekod Dave » 28. 12. 2015 00:31

Jak kde se to dostane na 3 dny do podprumeru někde i déle(čím víc na východ).. ale v tuto chcili řešit hladinu 850hpa řešit má sice význam, nicméně tento vzduch má tak trochu jiné vlastnosti je ze studených ruských plání vychlazený i při zemi, a navíc pokud už sem jednou nateče, velmi obtížně se stahuje zpátky(respektive se jen tak nenechá zatlačit zpět), Určitě se po 3 lednu začne zpátky oteplovat, ale zejména pokud chceme srážky tak to holt musíme risknout, aby opravdu přišlo významné sněžení musíme se dostávat do blízkosti rozhraní.. bude to zajimavé sledovat. :snih:
Dave
Nováček
 
Příspěvky: 288
Registrace: 14. 06. 2008 20:22
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2015

Příspěvekod Doizer » 28. 12. 2015 00:40

Dawe
Našel jsem ti perfektní místo kam 100% zapadneš, akorát to má jenu nevýhodu a to tu že tam nezůstaneš v anonymitě.
Pokud máš facebook, tak běž na Stránku počasí ČT a tam v komentářích ostatních lidí kteří o počasí neví prakticky nic a jen melou a fňukají že se trochu ochladí a nebudou mít v prosinci 15´C , perfektně zapadneš.
Ale teď vážně, listoval sem FB a narazil jsem právě, na to a opět jsem se nad komentáři některých tupounů neuvěřitelně naštval. Jejich bezohledné názory bez pomyšlení na důsledky jsou prostě :mysl: :mysl: :mysl:
Hlavní ale v tuto chvíli je, že už mám prakticky ochlazení co týče alespoň Moravy 100% jisté,jen ještě není zřejmá její intenzita. I na tak krátkou dobu si prakticky každý model háže úplně jiné údaje o síle ochlazení.
Docela se mi zamlouvají výhledy ecáku, ale něco mi říká, že bližeji k pravdě bude mít GFS, ale v tuto chvíli bych bral mezi těmito modely i kompromis. Ostatní modely nemá v tuto chvíli moc cenu řešit.
Takže asi tak. :ahoj:
Naposledy upravil Doizer dne 28. 12. 2015 00:42, celkově upraveno 1
Doizer
Nováček
 
Příspěvky: 315
Registrace: 08. 12. 2014 18:26
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2015

Příspěvekod Dave » 28. 12. 2015 00:57

Ano samože může, bude záležet jaké bude dráha těch níží po tom 3 lednu, to ted bohužel prostě ale nejde říci. procenta radeji ani ted řikat nebudu, protože fakt nevím, ví to myslím jen dawe a zimník..
Dave
Nováček
 
Příspěvky: 288
Registrace: 14. 06. 2008 20:22
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2015

Příspěvekod Davidek » 28. 12. 2015 09:18

zrovna u nás čekám od Silvestra noční tuhomrazy...

zásadní je, že nám skončí po 14 dnech (2 dny jiné) interval nočních minim a denních maxim +1 - +3°C a dekl.
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2015

Příspěvekod hawrann » 28. 12. 2015 16:01

CHMI vydalo krasnou tydenni predpoved:
http://portal.chmi.cz/predpovedi/predpo ... -predpoved
*"Narazit na hlupáka je katastrofa nejen pro zúčastněné,ale i pro okolí vůbec."
*"Hlupáci byli a budou,je jen na nás rozumných,jak se jim vyhneme!"
hawrann
Nováček

 
 
Příspěvky: 373
Registrace: 08. 12. 2008 00:35
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 9

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé