Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera7
  • Celkem příspěvků97821
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na prosinec 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod sergej » 09. 12. 2017 12:33

Myslim ze v dotcenych lokalitach muze byt jeste daleko tepleji.fen bude radit. Ficak to bude poradny..
http://www.dailymotion.com/video/xbkmaj
sergej
Nováček

 
 
Příspěvky: 289
Registrace: 29. 05. 2008 18:36
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod Nameless42 » 09. 12. 2017 14:06

Nameless42
Nový člen
 
Příspěvky: 44
Registrace: 23. 05. 2016 18:16
Bydliště:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod JABO » 09. 12. 2017 14:27

Hory v západní polovině Čech na tom budou při pondělní oblevě asi nejlíp...Tam by úbytek sněhu nemusel být tak razantní...
GFS dává opakovaně ke konci předpovědního období oblast TV s průnikem chladnějšího vzduchu od SV...je to ale hodně daleko, takže tomu odpovídá i pravděpodobnost...nicméně o tuto situaci se modely pokouší již nějakou dobu...
Možná jde o nějaký "pšouk"....

PS - mimochodem vyšel nový měs. výhled CHMI - zde je textová část:

Trend průměrných týdenních teplot pohybujících se kolem dlouhodobého průměru bude pokračovat do konce tohoto i na začátku příštího roku. Týdenní minimální teploty budou zůstávat převážně pod bodem mrazu, maximální teploty se do konce roku budou udržovat většinou nad nulou. V prvním týdnu roku 2018 lze očekávat i celodenní mrazy. Období od 11. prosince do 7. ledna by mělo zůstat jako celek teplotně průměrné. I z hlediska srážek se neočekávají velké odchylky od průměru. Ve všech týdnech předpokládáme srážkově normální průběh počasí s přibýváním sněhové pokrývky na horách. Období jako celek (od 11. prosince do 7. ledna) bude srážkově průměrné.
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1327
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod lukkom » 09. 12. 2017 14:31

Ahoj,
nám to tady na Opavsku ukazuje nárazy přes 100 km/h , což se mi teda vůbec nelíbí,protože nám tady minule při té vichřici padaly stromy a bylo to o něco slabší . Počítám,že bude až okolo 16 stupňů. Vždy je o něco víc než se předpovídá . Doufám že to přežijeme bez úhony :vitr: :vitr: :vitr:
lukkom
Nový člen
 
Příspěvky: 74
Registrace: 01. 12. 2015 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod milos » 09. 12. 2017 17:45

Takže zima vlastně ještě nezačala. Sice u mě napadl minulý týden 10 cm sněhu při teplotě slabě nad nulou, ale za 2 dny to roztálo. Pořád se tady mluví o oblevě, jakápak to je, že za 1 den něco napadne a hned je to pryč? To přece není obleva. Ona nemůže ani začít, když je pořád teplo. Tím oteplením myslím např. 3 dny a potom zase zima a ne naopak. Ohledně dalšího vývoje jsem podcenil teploty, uváděl jsem 8-10 st. nad nulou. Bude daleko víc. Akorát to přijde až po neděli a ne v pátek, jak jsem uváděl. A ohledně vyšších poloh. Zajeďte si na vysočinu a zapláčete /700 m n. m/. :ahoj:
milos
Nováček
 
Příspěvky: 470
Registrace: 15. 11. 2014 18:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod kebull » 09. 12. 2017 17:52

Tak i kdyz to nevypada v predpovedi uplne idealne, porad mi to prijde jako pozvolne ochlazovani a v podstate motani se teplot kolem prumeru nebo spis lehce nad nim. Jen zatim skoro nemrzlo, a to ani pres noc - beru situaci kolem Prahy. Coz sice urcite potesilo vsechny, kteri by jinak skrabali auto, ale jinak nam to v okoli zanechalo docela neobvykle zelenou krajinu - na polich, loukach. Vypada to celkem vtipne, jako spis v okoli Londyna nez Prahy :)

Jinak si ale nemuzu pomoct, kazdy vikend mi prijde o neco malo studenejsi... A dneska je navic po peknem odpolednim snezeni i hezky pocukrovano. Jasne, v podstate vzdycky se pak pres tyden otepli, ale vzhledem k tomu, jak se tydny stridaly treba v lete, se ani moc nedivim. Tak snad trend chladnejsich vikendu vydrzi i na ten Stedry Den. Vypada to, ze nas neceka zadna extremni zima, ale ani teplo. Coz by takovy prusvih zas nebyl... doufam. Utery bude nejspis zas pekna divocina, hlavne na vychode...

NameLess z Veltrub: jo, bydlis v jedne z nejteplejsich lokalit v republice, az u vas bude snih a mraz, bude vsude ;) Dneska jsem trosku do Polabi zavital a tam je jeste o neco "zeleneji", nez od Prahy smerem k nam...

Mimochodem, diky moc za zmineni Meteoblue, naprosto neuveritelne zpracovana data, radost prochazet! Asi jsem si vypestoval zavislost :D
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod kapr » 09. 12. 2017 17:57

a při tom paradoxně zažíváme normální prosinec.. v porovnání s posledními 10 lety, první podprůměrné, další dny spíše nad.. chystá se sice výrazné oteplení, ale pak se zase ochladí, pozděj možná výrazně. To spíš než, že jsou vysoké teploty, tak chybí srážky. Za prvních 10 dní prosince to tu bude 1,4 mm... ale to jsem čekal, že srážek bude po předchozích vydatných měsících málo...já bych to tolik nehrotil. Nejnižší průměrnou teplotu zimy má stále leden, tam se ukáže, klidně může být podprůměrný i únor.. loňský leden byl famozní.. to už se asi nezopakuje, ono každý by chtěl haldy sněhu a nízké teploty, ale pro nás je typické střídání tepla a zimy a to se děje... k tomu teplu, co se chystá na pondělí a ještě i úterý.. tož za posledních 10 let mám prosincový teplotní rekord 12,9 °C z roku 2014, tož při troše štěstí padne, ale uvidíme..ono se to pak zase dorovná. Měsíční výhled čhmú mě nepřekvapuje, budem se asi motat kolem dp. Uvidíme, co ten vítr, hlavně pro SV vypadá aladin brutálně. 8 mrazových a jeden ledový den zatím v první dekádě v prosinci je naprosto v pořádku.. Co jsem zatím vysledoval meteoblue tak v maximech je v pohodě, trochu nadhodnocuje minima, ale zase větší seky mívá aladin.. ale každý má svoje plus a minus.. ty mapy jsou fajn, je tam toho hodně, já si navíc zaplatil navíc ještě další věci a dá se u toho sedět hodiny a procházet.
Naposledy upravil kapr dne 09. 12. 2017 18:02, celkově upraveno 1
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod mates.lukas94 » 09. 12. 2017 18:02

Aladin pro nás dává na úterý až 16°C při větru přes 30 m/s. Rekord pro Ostravu je 17°C z roku 1989. Pokles teplot na hodnoty lehce nad nulou nebo kolem ní může být někdy příští víkend. Jinak u nás ještě některé nahrnuté kupy sněhu drží.
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod Rade » 09. 12. 2017 18:10

Tak u nás jsme viděli sníh asi dvakrát. Jednou byl poprašek na konci listopadu, jinak doteď nebyla žádná pokrývka, až včera večer z přeháňky nasněžil neuvěřitelný centimetr, který u nás drží doteď. Máme tedy první den se souvislou sněhovou pokrývkou, 1 cm. Ledový den dnes těsně nebyl a nebude ani zítra. Od zítřejšího pozdního odpoledne opět postupně teplo a pokračování pracovně příjemného nadnulového počasí. Být milovník zimy, tak bych tu trpěl :D.

Jinak od září nově měříme údaje v Osvračíně u Staňkova, 370 m n.m., tam si dnes den se sněhovou pokrývkou nepřipisujeme, pouze poprašek.
Prozatímní teplotní minimum této zimy je pro obě lokality -4,1°C.

Jak píše kebull, tím, že nebyl žádný silný mráz, tak je ještě leckterá vegetace olistěná a působí to dost bizarně.
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod dididi » 09. 12. 2017 19:24

Tak musím konstatovat že zde sníh padal v prosinci již 5 dní což by nebylo špatné kdyby se nejednalo o pár vloček a téměř vždy při nadnulové teplotě. Dnes podle radaru mělo docela slušně chumelit mezi 14,30 až 16,30 ale pravda je taková že se zase jednalo o neměřitelné srážky takže sněhová pokrývka zatím nula. Také absolutní minimum -2,3 k dnešnímu datu je slabota. Na druhou stranu maxima už delší dobu nejsou také příliš vysoká.
Výhled na příští týden je ve znamení velkých změn tlaku vzduchu a střídání teplot. Tlak bude skákat nahoru a dolů hlavně na západě teploty zase na východě.
TV na východě zatím drží jak čínská zed a nechce to pustit dál. Koncem týdne se modely shodují na postupném uklidnění situace a poměrně nevýrazné tlakové poměry v rámci kontinentu. Tato situace tedy asi přinese ochlazení gfs tam má okolo -10 v 850Hpa což při slabém proudění a ještě v týlové časti vyplnující se TN vypadá na sice mírné ale přeci jen plošné ledové dny.
Co bude dál je nejasné ale zajímavě vypadá rozšíření sibiřské TV nad s.Evropu a naopak spíše zeslábnutí oblasti VT nad Evropou V-JV. To bymohlo rozdělit postup FS na dva proudy tedy někam nad Island a dál na sever a druhý přes VB k JV nad středomoří a odtud snad směrem k SV.
No tak uvidíme jak to dopadne ale pořád je reálná šance na zimní vánoce. Hlavně mě těší že letošní podzimní a nyní i zimní čas se téměř obešel bez inverzí mlh a smradu a to je skoro zázrak.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod kebull » 09. 12. 2017 19:45

kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod vithostis » 10. 12. 2017 08:26

tak nám zítra na SV začíná jaro. teda spíše už pokročilé jaro. tak teplo jak zítra a v úterý zde nebylo ani kolem 20.dubna t.r
Každopádně s větrem to bude síla. hlavně zítra odpol. a večer.
Takže opět prosinec nezklamal.. extrém prostě musí přijít i kdyby já nevím co. - i když to v oficiální regio předp. dnes nepíší, teplý beskydský i jesenický fén nám zaručí po i út maxima na +15st. a ojedin.i více.. Noc z po na út bude extrémně teplá s minim.teplotou u nás +14 až +11 st. Za takové minim.teploty se nestydí ani červenec.. od středy to bude padat dolů.. ALE stále tam nevidím dlouhodobě šanci na sníh v nížinách k vánocům nebo kolem vánoc.. pro mne zklamání. a začatek 12/2017 vypadal tak slibně.. škoda. opravdu škoda. už teď se těším na první jarní bouřku a ať ty divné """zimní""" dny nějak utečou. Třeba i v podobě den.tepl. okolo plus15st. je mi to vlastně už jedno.............
vithostis
Nový člen
 
Příspěvky: 149
Registrace: 18. 07. 2015 18:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod Rosťa » 10. 12. 2017 08:47

Ahoj
S těma teplotama souhlasím,budou padat rekordy.Hory i hřebeny budou holé a vychřici z jihu se nevyhnem.Ale těšit se na jaro před vánoci je nesmysl.
Ohledně modelů,gsf celkem od 15 pěkny a zimní,ale ecák stále to samé co bylo a je.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod JABO » 10. 12. 2017 08:55

Zdravím,
a vidím hned po ránu (vithostis ) kapku pesimismu - chápu, ale teplo bude všude - i nám to Aladin zvedl na na cca 6 st...takže bude spolehlivě +8... :destnik:
Další vývoj zatím ve šlépějích předchozího trendu - tzn. brázda NT, která se jen zvolna bude posouvat k východu a následně vyplňovat. To je celkem pozitivní z hlediska teplot, ale z hlediska srážek to asi nebude nic moc- tam to naopak vypadá lépe pro SV... :jojo: podle kachny nás čeká před Vánoci jistě jedna mrazivá epizoda....
Pozitivní je také, že nehrozí v cca 10 dnech inverze - dýchat by se nám mělo dobře... a dá se tedy v pohodě běhat a také, že průměry pertubací GFS a GEM se stále motají +- kolem normálu...
Tak uvidíme - třeba bude extrém taky opačný k tomuto profuku, který nás teď čeká... %)
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1327
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod mates.lukas94 » 10. 12. 2017 11:14

Tak nárazy jsou stále předpovídány Aladinem kolem 30 m/s i lehce nad na úterý nad ránem. Podle GFS to má ale rychle slábnout, z nárazů 105 km/h je o 24 hodin později jen 10 km/h.

Jinak byly i nějaké otřesy http://seis.ig.cas.cz/quakemap/quakes/2 ... tml#prefor a zajímavé je, že někde píší epicentrum u Vítkova a na této mapce je to jinde.
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé