Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes4
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97825
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na prosinec 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod kebull » 12. 12. 2017 10:34

No, zadna slava to ve vyhledech tedka neni, to je pravda. O vikendu zrejme opet ochlazeni, zadny extrem v podobe zimy nas nejspis neceka. Vazne se to porad odsouva, tedka uz na sobotu 1-5, jeste vcera -1 az 3, predtim -3 az 2... Takze tedka uz ani motani se kolem prumeru, ale nadprumer. Hory ovsem porad ok, tam to bude jen lepsi.

Vychod Ameriky jeden arkticky vpad pristi tyden opusti a dalsi se nejspis prida pred Vanoci - to je ale porad ?

Jinak hodne chladno je tedka na Dalnem Vychode, nebo mi to aspon tak prijde, kouknete treba na predpoved pro Soul... podprumer a hlavne nocni teploty, Sibir uraduje a dost jim tam mrzne na 37° sev. sirky :) to by bylo bruslenicko.
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod hanz » 12. 12. 2017 10:48

ČAU,

Ještě k akutální situaci: Vítr byl zejména v noci na dnešek poměrně silný a způsobil několik škod a výpadků. Jinak max. teplota byla dosažena v 7 hod. ráno a to 12,5 st. (počítal jsem, že to vyletí někde k 14,16 st. vzhledem k silnému profuku v kombinaci s větrem, takže poměrně zklamání). Zajímavé je, že během 3 hodin teplota razantně klesla o 6 stupňů na aktuálních 6,5 st.

Víkend opět mírné ochlazení zřejmě s občasným sněžením. Nějak si všímám, že už několikátý víkend po sobě vždy přichází pokles teplot, kdyby to tak pokračovalo mohlo by dojít na vánoce k nějakému překvapení. :snih: :zima:
hanz
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1506
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod JABO » 12. 12. 2017 10:51

Zdravím,
Kebull- přesně tak - arktický vzduch se vylévá na východě Asie a do Kanady - jak je poslední léta zvykem...toto je ale smrt pro evropskou zimu :-@ a že by se to mělo změnit - pravděpodobnost je malá... :jojo:
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1327
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod kebull » 12. 12. 2017 11:01

Jasne, mala, ale porad je :) loni v lednu nam bylo prano. A podle toho, co jsem slysel (subjektivni samozrejme) byla lonska zima jak na V Ameriky (ne na Z), tak i na V Asie spis dost slaba... Takze, treba se to zlepsi naraz. A Accuweather nam predpovidal nejvetsi zimu ve 2. polovine :D hahaha

Vanoce uvidime cca za tyden, do te doby bude dole hnusne, ale co nadelame :ahoj:
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod Syky77 » 12. 12. 2017 11:49

Já bych nepanikařil. Aktuální GFS pokud dobře vidím by zejména na Moravě dal minimálně mrazivé svátky. :)
Syky77
 

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod JABO » 12. 12. 2017 12:14

Zdravím,
tedy to co tam nyní maluje, je asi tak pravděpodobné, jako že bude prezidentem p. Hanig... =-O Tento horizont 380h je absolutně mimo rozlišovací schopnost modelů již z principu....tedy 50 na 50... 8-)
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1327
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod ladys » 12. 12. 2017 12:24

Poslední GFS z 00h je zase zimní.
Asi to tak úplně nedopadne, ale hodnotit jak je to furt na levačku 200h a dále nemá smysl.
Aladin maluje dost vydatné sněžení pro Šumavu, Západní Čechy a Krkonoše. Možná i jinde budou mít štěstí
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod kapr » 12. 12. 2017 13:37

tak si to sněžení užijte na západě, my na východě budem dál sušit hubu.. zatím prosinec 3,6 mm... a výhledově srážky žádné.. jinak, co se týká zimy, jsem z ní zklamaný asi jako z Romana Berbra :d. Ansámbly z 06h jsou opět do tepla.. bez ledových dnů. Takže zatím beze změny.. téměř.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod edwinak » 12. 12. 2017 13:50

Letošní zima mi připadá, že mi svatej Petr přesně plní přání. Už v říjnu jsem mu pořád dokola opakovala, že chci, aby pořád něco padalo, je mi jedno co, ale bude-li sníh na horách a u nás bláto, budu nejspokojenější. A zatím to tak je a vypadá, že ještě i dál bude. Je vás tu hodně, co vzýváte sníh do nížin už od listopadu, a nevadí mi to, ale uznejte, že tolik sněhu na horách v tento čas už dlouho nebylo, každý za ním na víkend může do hor dojet a dole se krásně jezdí autem, dokonce i na kole, i pěšky s psiskama je to super. Za mě velkej palec nahoru :jojo:
A ted nám dává Němec na čtvrtek 5-10mm dešťosněhu, takže to zase roztaje a bude na silnicích dobře. A na Šumavě dávají Němci i 20 mm sněhu, no tak to by byl Špičák pomalu na metru přírodního sněhu v půli prosince.
Hlavně ať to na horách drží!!
Paráda tohleto rychlé střídání, my jsme tady letos měli snad jen 3 dny inverze, jinak střídavě déšt, slunce, vítr.
Fakt se mi to líbí.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod dididi » 12. 12. 2017 20:13

2 dny jsem neměl čas sledovat vývoj a pravda je že z hlediska zimy to není pěkné pokoukání. Je ale třeba najít si i v této situaci to pozitivní. Hory jsou na tom docela dobře a do vánoc jim ještě snad něco napadne. Tady dole už nás to snad ani nemůže překvapit a současné počasí umožnuje dělat bez problému venku což se mi nyní při těžbě dřeva hodí a do konce týdne budu mít hotovo.
Pokud jde o vánoční svátky gfs i gem tam poslední výstupy mají nějaký propad FS na přední straně TV což může přinést možná nějaký sníh dokonce i do nížin na Moravě přímo v době svátků. Moc perspektivní ta situace z dlouhodobějšího pohledu sice není ale kdyby to přineslo aspon trochu sněhu na vánoce bylo by to fajn. V Čechách tato situace pro mou polohu není dobrá protože bych čekal spíše kapalné a navíc slabší srážky než na východě.
Zimní atmosféru by částečně mohla přinést TV v podobě nějaké jinovatky těch výstupů které to naznačují je celkem dost.
Výstup GFS z velmi hlubokou 945Hpa /velmi pochybuji/ ale v podstatě stacionární TN poměrně daleko od pevniny a současně TV 1040Hpa někde na severu mi přijde jako momentálně jediná synoptika která by mohla přinést nějaké překvapení a překopání situace.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod JABO » 12. 12. 2017 20:51

Zdravím,
tak večerní výstupy jsou poněkud více optimistické. Ne ale proto, že by malovaly zimní idylku, ale pro jisté náznaky jež mohou signalizovat změnu.... =-O
Ona už situace po 18.12. je pro modely oříškem - frontální rozhraní nad ČR....u této situace stačí 200 km posun a je vše jinak.... :jojo:
Co bude dál se uvidí - osobně ty vpády front od SZ v období Vánoc nevidím moc pravděpodobné - a když, tak spíš východně..ale UVIDÍME... %)
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1327
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod kebull » 12. 12. 2017 21:27

Tak, ze by zitra vecer i par vlocek? :snih: V predpovedi neco malo pro stredni polohy je...
Na radaru jsou tedka slusne srazky hlavne na jihu Moravy, je to tak, nebo jde o chybu?

Jinak docela divoce zacala zima v Anglii, ale pomalu uz se to bude rovnat do normalu.

Dale pro pobaveni a zlepseni nalady Accuweather a snehove "tornado" v Polskych Tatrach :D


Jo a namatkou ani nevim proc jsem cihnul na pocasi v Calgary. Jarda Jagr a hlavne ta "jeho" si teda na krutou kanadskou zimu ted rozhodne stehovat nemuzou :D Momentalne tam je +12 a slunicko. A predpoved na dalsi tyden slibuje podobne pocasko.
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod xeno » 12. 12. 2017 22:05

V Brne teda nic nepada a pokud neco ano tak se to u zeme odparuje :D .
Jinak Korutany byly zasypany a zaprseny tak, ze tam museli zavrit strediska a vyhlasit lavinove nebezpeci.
Jinak je zajimavy prubeh teplot, ktery celkem kopiruje situaci z minuleho roku, kdy po uvodnich prosincovych mrazech prislo take velke otepleni 11-12. prosince na 9C. Letos je to tedy na 11C, ale kratsi trvani.
xeno
Nováček
 
Příspěvky: 354
Registrace: 11. 03. 2016 08:36
Bydliště:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod Adi » 13. 12. 2017 00:47

Ahoj,

Tak je to v podstatě nalajnováno do vánoc.
Jasně, ono se to určitě bude měnit, nicméně: Je takřka jisté ochlazení od 16 do 20, potažmo 21. Následné oteplení do 23 a pravděpodobné ochlazení tentýž den s chladnou advekcí na den Štědrý. Zbytek svátků pod inverzí.
Ono několik běhů jde takřka přes kopírak, takže bych tomu už určitou váhu dal. Je pod otazníkem onen chladný profuk z 23 na 24, nevypadá však vyloženě nereálně. No, doufejme. 5 relativně zimních dní je jistých, další snad od 23 a o vánocích ...
Jinak zde do 15 v podstatě furt teplo, až víkend přinese jakési připomenutí, že existuje zima. Neboť dnešní ráno bylo neuvěřitelně teplé s 14 nad nulou, tedy takové letní vstávání. Pak postupné ochlazení, kdy přes den to kolísalo něco málo nad 8, nyní jsme na třech a obloha je skoro zatažena. Srážky řádné, pokud nepočítám pár zbloudilých kapek. Ty ultras jižní profuky zde akorát vysušují a následná fronta nedá nic.
Snad až něco o víkendu.

Tož tak
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3480
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2017

Příspěvekod JABO » 13. 12. 2017 06:56

Zdravím,
Adi tvrdí, že je to do Vánoc nalajnováno - odvážné tvrzení.... :jojo: %)
Já naopak vidím ¨dnes v modelech situaci okolo 19.12. jako značně nejistou a stejně tak i další vývoj...Uvidíme.
Nicméně jisté je, že bude alespoň co sledovat a nakonec můžou být výstupy modelů napínavější, než některé sportovní utkání... :D
Takže považuji aktuální výstupy za přínos a zvyšuji včerejší odhad na bílé Vánoce na 25%.
Mimochodem včera Němci přiznali, že na Vánoce je to zatím rozehrané 50 na 50.... :jojo:
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1327
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé