Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97828
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na prosinec 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod godlike » 08. 12. 2019 10:52

Ja proste verim, ze zmena letos prijde kolem Vanoc nebo na prelomu roku. A zazijeme mozna velmi mrazivy leden. Jestli i snih, kdo vi. Pak bude mozna na na prelomu ledna a unora nadprumerne teplo a zima se vrati na na konci brezna... :) To rika moje vestecka koula.
Aktualne je uz prekonanych vcerejsich skoro +8,7st. Ale fuci pekne, pocitovka tak +3. Taky se pridavam k modleni za vodu v jakekoliv forme...
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1197
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod Ovar » 08. 12. 2019 13:52

Moc nerozumím té opatrnosti počasí kolem Vánoc, ty modely které tam vidí, mají úspěšnost 5% že se trefí aspoň do rozptylu teplot 40°C :D . Opatrný bych byl spíše s počasím co nás čeká za 5 dní, Němci tam dnes nadhodili přechod hluboké níže se silným větrem, u nás z počátku se sněžením a tvorbou pokrývky a následně silným oteplením opět s množstvím srážek. Takže nějaké Vánoční počasí je opravdu jen typovačka pro drsný..
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod kebull » 08. 12. 2019 14:55

Bohuzel jsem byl jeden z tech pitomcu :mysl: proste jsem netusil, co je za odkazem... A pak mi zcernala obrazovka jakozto upozorneni na moji hrisnou dusi a vybouchl monitor pred ocima... No, diky varelovi, ze uz to smazal, neni to tu tedka nejjednodussi z pohledu admina :sry:

Tusil jsem, ze ten pristi tyden bude na hrane, kazdy den je v predpovedi neco malo jineho. Srazky bohuzel pouze prehankove, ale i ty se muzou zadarit, navic jak psal Ovar, sance na neco vetsiho koncem tydne pred oteplenim take porad existuje. Kazdopadne bych rekl, ze pristi tyden bude jeden z tech zajimavejsich. Sice porad relativne teplo, ale ja uz taky v Praglu a vekem zlenivel, -1C je pro me dneska uz taky zima :D hlavne at neco pada, a to ma, navic s vichrem. Neco se ostatne tedka blizi od Z, tak uvidime vecer. cao
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod kapr » 08. 12. 2019 16:13

přízemní teplota už pod nulou, pokud přijdou v noci srážky, bude zase veselo.. sice jak se zatáhne, pokes se zastaví, ale zmrzlá zem zůstane... ve 2 m taky klesá, asi bude kolem nuly. +3,3 °C. Snad to nebude nějaká divočina ráno.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod francek » 08. 12. 2019 17:12

To je jediná jistota v zimě- nevíme jak bude vlastně ráno. Stačí neměřitelné množství srážek, teplota při zemi pod nulu a je vymalováno. Jezdím teď posledních pár týdnů denně 17 km do práce a vyjedu u nás za mokra a do firmy dokloužu po ledě. Většinou převažuje v posledních zimách tento scénář. Zatím to krásně vyšlo, ledovka byla v sobotu.

Příští týden zřejmě nejchladnější ten čtvrtek, u nás možná ledový den a nějaký ten sníh snad... na chvílu :zima:
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod Adi » 08. 12. 2019 18:19

Ahoj,

Blahodárné :-! a teplé JZ v řečí čísel. Od začátku prosince sotva 2 mm. (Blahodárné si dejte do pořádných uvozovek)
Výhled na 240 hod a ten GFS již několik dnů v podstatě nemění, dává pro mou oblast 2-10 mm s tím, že většinou ony úhrny jsou větší, než ve skutečnosti pak jsou (při daném typu proudění) (možná úterý překvapí s přeháňkou, o zbytku front si nedělejme velké iluze. Prostě teplý JZ. I ono přechodné ochlazení spadá do toho módu, je to vidět i na výhledech na úterý. Ihned výše a hned ve středu její zadní strana s inverzí.
Dnes oblačno, přechodně polojasno, maxima na 9,8, aktuálně ještě 8,7, vítr nepřestává.
Nový 12Z dává teplý mordor do konce svých předpovědních dní. Frontální zóna bude blízko, to aby tady fučel protivný vítr a náhodou se v noci neochladilo. Jinde padne dekl. Jsem zvědav, jestli rozkvetou třešně. Pučíme.

Tož toliko

Obrázek

Blahodárnost sama :mysl: :mysl: :mysl:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3481
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod kapr » 08. 12. 2019 19:04

no jo, někde asi jo..třeba u vás, tady ale mrzne, aktuál ve 2 m -0,3 a při zemi -3,3.. začínám z toho mít blbý pocit, aladin se mi vůbec nelíbí....dnes max +9, ale rychle se odpoledne ochlazovalo. Na slunci bylo příjemně.. příští týden to bude takové všelijaké. I mráz bude.. uvidíme jak to dopadne s tím sněhem. Bude to už druhé ochlazení v prosinci, na to že je teprve osmého, je to fajn. Rozhodně nemám z toho blbý pocit jak tu většina.. tepleji bylo prakticky jen dnes a na slunci.. no jo dál ve výhledu je zase oteplení.. ale co jako... :ahoj: Adi půjde asi do plavek :)
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod Troll » 08. 12. 2019 19:31

Na V možná někteří máte jiný svět, zde po několika teplotně normálních dnech díky inverzi na poč. prosince, které ale měly se zimou jen málo společného, přišlo výrazné oteplení, jež přineslo asi 1 -2 mm srážek, ve všech polohách deš'tových, a teploty v max. kolem 10 st. s denními průměry odpovídajícími druhé pol. října. Výrazně teplý bude ještě i zítřejší den max. zde vidím na 8-10 st.

Pak od úterý při troše štěstí do pátku taková zimní epizodka pro horské a vyšší polohy. Tedy Ecák to oteplení do plusových hodnot pro hory aktuálně posouvá na neděli. Střední polohy sice asi uvidí vločky také, ale nic z toho nebude. Nížiny na SZ se sněžení zřejmě nedočkají. Bohužel už se mi jeví jako víceméně jasné, že zhruba s příštím víkendem opět dorazí významné oteplení a obleva postihne i hory (zde na SZ určitě). V následující týdnu nějaké srážky přijdou. Zde dole by to mohlo být v jednotkách mm, při troše štěstí pak k víkendu je šance i na nějaký vyšší úhrn, takže za týden těch 10 mm možná není nereálných.

Oteplení pravděpodobně dříve či později přejde v inverzi a šanci na nějaký významný zlom do zimy dříve než bezprostředně před či během Vánoc nevidím. Podle všeho v období kolem zimního slunovratu bude trochu sněhu na hřebenech některých nejvyšších pohoří, jinak prakticky nic. Nyní i já musím potvrdit, že mi to dost připomíná prosinec 2006. Třeba prosinec 2013 už nyní považuji (zejména pro hory) téměř za nedostižný, natož pak z hlediska zimních projevů normální prosince. Možná tento měsíc nebude extrémně teplý (díky inverzi), ale nezimní zcela určitě, alespoň zde na SZ. "Pokazit" to může snad jen závěr měsíce, šance na zimní pohádku však podle mě není ani v závěru měsíce veliká, spíše nějaká studená inverze či velmi krátká epizodka chladnějšího počasí anebo zima pro hory.

Teplou zimu jsem sice tipoval už v říjnu, ale doufal jsem v to, že alespoň prosinec přinese nějaký náznak zimy a my zde zatím budeme jen na první sněžení čekat asi nejdéle za dobu mého pozorování počasí. Nevybavuji si, že by se zde první sněžení (alespoň pár vloček třeba z inverze) neobjevilo do 10. 12. Nejpozdější datum první pokrývky jsem zde měl zatím myslím 28. 12., a to právě v roce 2006.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod JABO » 08. 12. 2019 20:14

Pokud se podívám na počasí globálně - třeba na Ventusky.com, tak je to vlastně úplně stejné, jako roky předchozí - oscilace na severní polokouli je taková, že jsme zase na té blbé straně jet streamu a letos spolu s námi je v tom i výrazněji evropská část Ruska. Že by se to do konce roku zlomilo nevidím moc reálně - tak na 5%. Uvidíme, ale myslím, že i ti největší optimisté už začínají bystřit...Snad jen Kapr dočasně lokálně ochlazen má optimismu dosti. 8-)
Takže čekat, modlit se, doufat, zaříkávat, zaklínat atd. - to je asi vše co můžeme příštích několik dní s nejkratšími dny ideálními pro zimu a sníh dělat.
Jo a ještě hypnotizovat monitory s výstupy modelů s očekáváním jiné barvy, než žluto-oranžové... %)
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1327
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod Ovar » 08. 12. 2019 23:05

Možná hypnotizovat i radar, před chvílí přes nás přešel žlutooražový komplex srážek se ze kterého nepršelo :D . V létě by z toho byl čtvrt hodinkový slušný liják s úhrnem 10-15 mm. To by teď musel být bílý odraz aby z toho byla aspoň přeháňka :D .
Ale nestěžuji si, je to jediný možný směr, ze kterého srážky /leč drobné/ vypadávají. Tedy co se týče těch dlouhodobých směrů, z JV ani SV srážky k nám nedojdou. Za mě tedy spokojenost, v tuhle roční dobu je asi nutné být výrazně skromnější, jinak by člověku asi cvaklo :) .
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod Tomfik » 09. 12. 2019 07:48

Stran počasí - je zřejmě, že před Vánoci nastane zpomalení přenosu z oceánu, co z toho nakonec bude je ve hvězdách, GFS mi přijde moc hrr kolem víkendu, ten výběžek hodně rychle přesouvá na sever a to i přes poměrně vydatné tlakové níže, které mají postupovat přes střední evropu dále na východ.

A v severní americe má dojít po 15.12 k poměrně masivnímu oteplení ve výšce i oblastni kanadsko-americké hranice.

To vše jsou nástiny...
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod Adi » 09. 12. 2019 07:53

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3481
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod Tomfik » 09. 12. 2019 08:27

Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod Adi » 09. 12. 2019 09:34

Ahoj,

Takže jinak - Osobně prosinec vidím už skoro odepsaný.
Ono může dojít ke zpomalení zonálu, takže se modleme ať to neskončí, podobně jako v listopadu. Nicméně je tam zatím teplo a nedostatek srážek do nevidím.
Abych nebyl takový pesimista. Podmínky vyplývající z tripodu - tedy teplotního "nastavení" Atlantiku by mohly zafungovat někdy během ledna a února. (Vloni k tomu došlo tuším koncem května a na začátku června) Pokud se to střetne s oslabením zonálu, nějaká zima by nakonec z toho molha vyjít. Tedy něco na způsob 2008/2009, popřípadě 2003/2004 či 2004/05. V oněch rocích únor a dokonce i březen byl krásně sněhový s 40 cm i tady dole. A o to jde. Dost srážek a taky i sněhu.
Zatím vidím jen europočasí, které zde může být kdykoli v období od dubna do října.

Přeji pěkný den

A.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3481
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na prosinec 2019

Příspěvekod kapr » 09. 12. 2019 10:07

Ladovská stále zima nikde a Adi z toho celý bledne, žádná zima v modelech, to je ale pech :p. Co tak sleduju, tak někteří jste spokojení v 1 % situací.. ale to si přeberte každý sám, zda není třeba změnit úhel pohledu.. pro mě je zatím prosinec tak nějak normální, i když zatím není tolik srážek, to se ale může změnit, byť bylo včera výrazně teplo, nyní nás čeká zase výraznější ochlazení, i když na chvilku. Vánoce vidím jako otevřené, gfs se bude ještě měnit. Ecák dává nějaké teplo až 18. Prosince..
Naposledy upravil kapr dne 09. 12. 2019 11:07, celkově upraveno 2
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé