Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes4
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97825
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na říjen 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod edwinak » 20. 10. 2019 05:58

naprostý souhlas :jojo:
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod kapr » 20. 10. 2019 08:07

Deset dní ani jeden běh tam nemá ani ťuk.to jsem snad ještě neviděl. ale tak Mnej si aspoň konečně dostaví, co potřebuje.. zatím stále staví :-)))
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod aviv » 20. 10. 2019 09:25

Přesně, jak je uvedeno výše, vadí mně ten nedostatek srážek. Když nám tady během dvou dnů naprší 10mm je to zázrak, po kterém bohužel následuje období kdy dva tři týdny nespadne ani ťuk. Přitom podzim by měl být sychravý, typické počasí je několikadenní mrholení a slabý déšť, to nyní úplně vymizelo. Rovněž mi chybí dynamika: teď přijde TV a počasí se zakonzervuje třeba na měsíc. Kdybych věděla, že po tomto výrazném říjnovém nadprůměru přijde v zimě výrazný podprůměr byla bych v klidu,ale všichni tady víme, jak to většinou dopadá v zimě.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod paja » 20. 10. 2019 09:54

https://www.severe-weather.eu/news/unus ... europe-fa/

No pěkné, pěkné. Další teplotní anomálii máme jihovýchodně od Grónska. Až se pose...... oceánské proudy, to bude pak "zábava".
Takže pokud opravdu ten dipol má alespoň nějaký malý vliv na naše počasí a bude se opakovat........
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod karel » 20. 10. 2019 10:17

Prosím tě Pájo mohla bys mne to přeložit do češtiny a nebo lépe vyvoslit to jako oslovi děkuji :ahoj:
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod kebull » 20. 10. 2019 10:33

godlike - presne, je mi vas vazne lito, uprimne nevim, co by se s tim mohlo dat delat... Myslim tim z pohledu civilizace, vlady...
My jsme jedna z tech malo oblasti, ktera ma letos prakticky splnen prumer, mame neco malo pres 600mm. Dokonce i vcera vecer spadlo (doslova) par kapek, nevim, odkud se to vzalo, myslel jsem, ze mam halucinace, ale i na radaru neco bylo... Ale samozrejme delka trvani stabilniho pocasi pod vlivem TV uz zacina byt neunosna...

A co jsem se tak letmo podival, teplo je prakticky vsude na S polokouli tedka. Takze se muze lehce stat, ze i podzim (zima zatim s ?, ale pravdepodobnost taky velka) se stane globalne nejtelpejsim v historii mereni. Opravdu nevim, kde se to muze zastavit. Bohuzel u nas plati temer rovnice, ze teplo=sucho. Ja si minule tydny vazne docela uzival, jak jsem psal, u nas na venkove vlahy celkem dost, slunicko, teplo, barevne listi. No a pres tyden jsem v tom panelaku, takze je mi to jedno :D Taky jsem uvital moznost jizdy do prace na kole i v takto pokrocile rocni dobe.

Bohuzel se dneska uz vytvorila mlha a NO. Jakmile tohle zacne, uz tezko se ji zbavime. V tydnu se rozpustila aspon odpoledne, tedka ale nevim, uz spis vydrzi dele, hlavne pristi tyden. Opravdu nikdy nebudu chtit NO misto slunce, to vazne ne i presto, ze by padal pri soucasnem klimatu jeden rekord za druhym. V tomhle pocasi uz nic moc delat nejde, teplota pod 10C a sedivo, temno po cely den. Max se jit na chvilku projit do barevnyho lesa. Ranni mlha je neco jineho, tu klidne.

Takze nyni je asi nejlepsi si dat od tohoto tematu pauzu a sledovat pocasi bud jinde, pripadne jen dlouhodobejsi predpovedi aspon pro pobaveni...

EDIT: nedalo mi to a zabrousil jsem taky semka: https://www.severe-weather.eu/mcd/extre ... ctober-mk/
A to je uz i na me moc, teploty 27C koncem rijna napr. v Madarsku nebo Rumunsku... wtf?
Naposledy upravil kebull dne 20. 10. 2019 11:42, celkově upraveno 1
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod paja » 20. 10. 2019 11:38

paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod Ovar » 20. 10. 2019 11:47

Tak září a říjen do teď super, samé živé počasí. Ale teď sem si to vyžral i s úroky, od čtvrtka do soboty jsem byl v Brně, kde byla nonstop nízká oblačnost i s mlhou (u nás na JZ byly všechny 3 dny slunečné) dneska jsem už doma a hádejte kde je NO dneska? :D :mysl: . Takže já už jedu 4 dny v kuse v mlze.
Ono sytý hladovému nevěří, ale hladový nevěří ani tomu sytému :D . Intersucho nás zásobuje báječnými mapami, že sucho bylo vymýceno. Ovšem realita je krajně katastrofická. Jediné co běžnému spotřebiteli dává argumenty je to, že krajina na pohled vypadá cajk (zelená tráva, stromy nezvadlé). Ale představte si, že jsou oblasti, kde jdou stromy vysazovat jen se sbíječkou, potoky měli vodu naposled v květnu a houby známe jen z obrázků. Teď, díky těm NO nastává část roku, kdy se počítá každá kapka, protože v půdě prostě zůstane. Tak nezbývá nic jiného, než si popřát prochcanou zimu. Smutné je, že i tohle přání není o Bohu, ale o lidech. Pokud se přestanou chovat jako paraziti na planetě, tak za pár desítek let se možná i té prochcané zimy snad zase dočkáme. Ale tam kde s vodou problémy nejsou, nikoho nejspíš ani nenapadne, že jeho chování ovlivňuje ty oblasti, kde problémy mají.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod karel » 20. 10. 2019 13:26

Děkuji za vysvětlení a :sry: za tu :-*
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod aviv » 20. 10. 2019 16:19

aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod Jarda Max » 20. 10. 2019 17:36

A koukali jste na tu anketu pod článkem? Je vidět, že jen hrstce lidí vadí sucho a teplo. Většina je nadšená, někdo by chtěl ještě tepleji :-)
Holt začíná další suché období, možná lepší, že teď, protože tady na podzim poslední dobou většinou stejně neprší. Listopad má být dle CFSv2 také suchý, tak snad od prosince by se to mělo zlomit...
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod lukkom » 20. 10. 2019 17:52

Ahoj,
Nevím jestli tento jev ovlivňuje počasí až v Evropě, ale jsem zrovna v Keňi a moře je opravdu teplé, navíc jsou ty přeháňky a bouřky, které už by moc být neměly. I místí říkají, že se jim to počasí nějak pobláznilo, takže něco na tom bude. %)
lukkom
Nový člen
 
Příspěvky: 74
Registrace: 01. 12. 2015 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod JohnBattler » 20. 10. 2019 21:28

Dnes v Praze zaúřadovala NO, která se usadila až do cca 14 hodin a pak už teplota nestihla moc vystoupat. Takže maximum jen okolo 15°C a dnešní rekord zde nepadl. Na mnoha místech ČR ale ano. V následujících dnech to bude podobné a počasí bude o tom, zda se vytvoří NO a jak dlouho vydrží... Mě by tedy raději vyhovovalo slunečno a 20°C než deka. Samozřejmě srážky bych bral všemi deseti, ale když už mít tuto volbu tak mám jasno.

Další vývoj je stále nejasný. Zda se s koncem října ochladí je pravděpodobné, ale nikoliv jisté. A může to být opravdu razantní ochlazení od SV. Na severu Evropy a v Rusku se pomalu ale jistě nahromadí docela dost chladný vzduch. Listopad může být klidně dost chladný. Při tom jak poslední dobou převažuje meridionální proudění je možné všechno.
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod Adi » 21. 10. 2019 08:30

Ahoj,

Ono ochlazení okolo 28.10 se skutečně potvrzuje. Vzhledem k tomu, že nyní prakticky denně padají rekordy, půjde o razantní změnu, ačkoliv o vyloženě chladné počasí ve smyslu rekordního - nepůjde. Ovšem už nyní se bavím představou bambastických novinových titulků :) Tentokrát ecák byl konzistentní ve výhledu, gfs ulítaval, nakonec to půjde podle ecákových not - aspoň počátek změny ke studenému módu.
Jinak včera teploty do 22, ráno minima lehce pod 8, stále je skoro jasno až polojasno.

Zítra a ve středu bude inverzně chladněji, od čtvrtku opět možnost silnější advekce od jihu, o víkendu už pomalá změna cirkulace s tím, že by mělo být stále dost teplo, změna asi až s pondělkem. Osobmě bych preferoval změnu Á´la ecák, protože fronty od SZ a srážky, GFS tam má stále okrajové proudění okolo TV.

zatím
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3480
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na říjen 2019

Příspěvekod kapr » 21. 10. 2019 09:20

Podle nového yr.no (ecáka) se nejenže ochladí, ale 30. nevyjde ani slunce :(
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé