Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes5
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97784
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2018

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod godlike » 09. 08. 2018 09:49

Spis se to zacina konecne rozhybavat. Jsem zvedavej na tu zitreji frontu. V pondeli asi nekde supetrop. Pak zrejme v pulce tydne nejaky dest na fronte. Dal to asi nema cenu resit. GFS tam kolem 17.8 ma zase tropik, ECMF tak horkej neni.
Vcera o nas lehce zavadilo bourkove pasmo, ktere se pred nami rozdelilo a za vesnici spojilo cili vetsina srazek nas minula. Uz jsem kolegu z Milovic navnadil, ze to jde presne SV smerem od nas na nej. Pred nim se ale bourka rozpadla, tak byl nasranej. U nas to par mm dalo. Mistama i 20-30mm.
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1193
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod dididi » 09. 08. 2018 10:16

Výhledy stále horké jen z přechodným občasným ochlazením. Dokud se TN budou vytáčet k SV a nahrazeny hřebenem od Azor jiné to nebude.
Na víc hrozí že se začnou vytáčet ještě dříve než nyní a je zaděláno na trvalejší vedra a k tomu i bez toho mála srážek co tam modely nyní mají.
Nicméně frontu v úterý považuji za srážkově docela perspektivní.
Dnes jsem po 14-ti dnech v práci v Praze na Vinoři a byl jsem zvědavej jak si zde včerejší bouřka zablbla. A je to síla splavená ornice u Ctěnichého zámku Vinořský zámek má srolovanou střechu popadané stromy. Kolega co sloužil včera se zde doslova bál o život musel to být mazec Kbely 43mm kolik bylo tady těžko říct možná víc než 50mm za cca 40min.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2930
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod varel » 09. 08. 2018 10:18

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2352
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod mates.lukas94 » 09. 08. 2018 11:30

Tak u nás dnes tutově prozatím nejteplejší den roku jak co do maxima, kde očekávám, že to půjde někde ke 34°C, tak i co do průměrné denní teploty, která bude jednou z nejvyšších vůbec v mojí lokalitě. Tropická noc zatím nebyla, ráno lehce pod 20°C. Potěšily dvě nečekané bouřky, jedna dopoledne, druhá kolem 9 večer, které dohromady mohly dát skoro 20 mm srážek.

Od 20. 7. tu máme letní dny a je možné, že tuto třítýdenní šňůru přetrhne sobota, aspoň podle Aladina. Ten dává na zítřek na východě možnost maxim ještě nad 30°C, ale tam si tím zrovna moc jistý nejsem. Taky doufám, že nevyjde GFS z 00 UTC, to by se pak bylo možná moc i na takové měsíce, jako u nás např. srpen 1992, červenec 2006 nebo srpen 2015.
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod godlike » 09. 08. 2018 13:11

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1193
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod kapr » 09. 08. 2018 13:24

co je jisté, že tak teplo jako loni letos není... tu se to maximum dostane max na 35 °C.. Jak už psal varel, nespadlo tu opravdu nic a kdoví jestli ze zítřejších bouřek vůbec něco zítra. Protože příští týden to bude asi taky slabota, ale většinou když už je nejhůř tak pokaždé zaprší, jenže to není moc dobré..
ps neměly být podle někoho 40ky? Nebo to už se zapomnělo?
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Vasek4 » 09. 08. 2018 13:32

Po hodně dlouhé době vidím krásnou frontu nad rozhraním Francie a Německa. Ale předpověď počasí z chmi asi vyjde do puntíku. Fronta přes nás přejde v nejméně vhodnou dobu někdy v noci, takže další příděl dostanou asi západní Čechy a potom další den Morava.

mnej: Opravdu nezávidím, ani nekritizuji. U nás bylo dost mokro minulý rok a tady se pořád psalo o suchu v některých oblastech. Tak letos prostě vyšel černý Petr na nás. Za červenec máme 8 mm a za srpen zatím 1 mm. Nejvíce mne mrzí, že letos na jaře měla příroda tak našlápnuto, nic nezmrzlo, ale už v květnu to začínalo zavánět suchým průšvihem. Jo a poradil bys nám, čím máme zalévat stromy, když to nestačí ani na záhony? To by musel být ke každýmu stromu denně 200litrový sud, aby to mělo nějaký efekt. Jahody například už uschly kompletně, budu muset sehnat na podzim novou sadbu, pokud bude kde.

kapr: To je závislé na lokalitě. U nás přesně naopak, loni vlhko až mokro, teploty příjemné, žádná horka. Za celé léto 2017 jsme měli 16 tropických dní (7 v červenci a 4 v srpnu, zbytek v květnu a červnu) s maximálními teplotami 30 nebo 31 st. C. Letos tu máme horko k padnutí a extrémní sucho. Pro srovnání - tropických dní máme letos v červenci 14 a v srpnu zatím 9. Pokud k nim přičtu 10 za květen a červen, máme to ke dnešnímu dni zatím 33 tropických dní. Momentálně máme ve stínu 36 st. C, což už se u nás stalo během posledních 14 dní skoro normou včetně tropických nocí. K dnešnímu dni je to letos zatím 8 tropických nocí, loni 0.
Naposledy upravil Vasek4 dne 09. 08. 2018 16:03, celkově upraveno 2
Vasek4
Nový člen
 
Příspěvky: 161
Registrace: 30. 01. 2017 21:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod varel » 09. 08. 2018 13:49

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2352
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod kapr » 09. 08. 2018 14:34

https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Kelt » 09. 08. 2018 17:43

Ahoj.
Nechápu, jak můžou meteorologové z Brna tvrdit, že na Vysočině bude déšť na většině území.
Aladin nám nemaluje vůbec nic. Absolutní rozpor.

Fakt už teda nevím, kdy přijde fronta, která přinese plošnej a trvalej déšť. :'(
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod dididi » 09. 08. 2018 18:55

dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2930
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Rosťa » 09. 08. 2018 20:25

A k tomu teplá vychřice jak býva zvykem.
No k zitřejší frontě a jejím zvlnění,být to podle aladina,tak nezaprší vůbec,nějaké malůvky pro východ,ale nestojí to za řeč,stejně si bouřka najde svou oblíbenou lokalitu,kde prší často,už teď je jasné,že to bude pro většinu území fiasko.Rád budu mile překvapen,ale nevím nevím.
Pak opět jasno,v neděli kolem 30 a v pondělí opět mordor.Jsem zvědav jak dopadne úterní fronta,modely pak lítají od pasu-hyc,menší hyc,chladněji a opět hyc.Realita bude asi taková,že ty studené fronty neprorazí tu teplou bariéru a převáží tropické dny a jak jinak než sucho.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod godlike » 09. 08. 2018 21:46

Mimochodem zitra ma v Calgary byt az +40st! =-O Neni to u nich absolutni rekord? Letos na severni polokouli samy teplotni ulety. Za polarnim bylo kruhem pres +30st.V Murmansku bylo +30st. Ani bych se nedivil, ze prijde naprosto tragicka zima viz po letu 2015. A nebo bude v rijnu +5st a nasledne se do Vanoc otepli na +12st :cerveny:
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1193
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod mnej » 09. 08. 2018 23:29

Ahoj, zde dnes krásný horký den 34st., ještě teď je 27st. a na terase velmi příjemně. Musím Palinatora politovat, když mu sousedi vrtem seberou vodu. To je vždy k nevíře, když sousedi bezohledně udělají vrty. Udělali ty vrty legálně? Kdesi jsem četl, že pokud chce někdo na svém pozemku vybudovat studnu, tak s tím sousedi, kteří mají studnu musí souhlasit. Není přece možné, aby pak jeden čerpal a druhý utřel hubu. Podle mne by taky měli respektovat nějakou minimální vzdálenost od Tvé studny. Pokud jim to bylo někým povoleno, tak se divím, že jim dovolili vrtat hlouběji, než je Tvoje studna. Je pak logické, že jsi na suchu. Zde se obávám, že by Ti stáhli vodu i při normální srážkové situaci. Tady by pomohlo jediné a to ve studni zavrtat do stejné hloubky jako mají oni, abys měl vodu. Jinak kolegovi Vaškovi4 bych chtěl říci, že ke každému stromu 200l sud, to je přemrštěné množství vody. Babička kdysi v zahradě kolem každého stromu udělala takový příkop velikosti lavoru, do kterého se ke každému stromu dá nalít 30l vody, která nikam neodteče a vsákne do země jen u stromu ke kořenům. Takto jsem často zaléval stromy na přelomu května a června, kdy v Prostějově vrcholilo delší období beze srážek. Těch 30l obden k těm stromům bohatě stačí na to, aby udržely plody a vše dozrálo tak, jak má, čili jsem simuloval situaci, jako kdyby obden napršelo 30mm srážek. Mám v zahradě 11 stromů, takže cca 330 litrů obden ke stromům zase není tak moc. Já jen udržuji to, co babička s dědou vybudovali a využívám jejich zkušeností. Funguje to. Pravdou je, že když člověk nemá studnu či vodu kde brát, tak je to v pytli, protože jednou je srážek hodně, podruhé málo. Spoléhat jen na srážkovou vodu se nikdy nedalo a voda z vodovodu je drahá jako prase. I já jsem nakonec pořídil, dle zkušeností některých z Vás zde na fóru, darling a letos poprvé po sezoně kompletně vodu z bazénu spotřebuji v domácnosti místo vypuštění do kanálu. Takže toto fórum beru jako přínosné nejen co do meteorologie, ale též je přínosem i v tom, jak někteří kolegové mají zkušenosti s řešením svých různých problémů. Koukám, že studená fronta v Německu a Francii pořádně řádí, doufám, že taková zde nepřijde. O nějaké brutální škody vůbec nestojím. Podle modelů by měla dojít na Moravu již notně zeslabená, tak kéž by tomu tak bylo. CIAO. :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 796
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Adi » 10. 08. 2018 01:02

Díky za postřehy ohledně zalívání stromů > bude se hodit v budoucnu - sam mám sad cca 20 stromů, které jsou obsypané plody, naštěstí po téměř dvou týdnech napršelo včera 19 mm vody, ovšem v dnešním úděsném horku ta voda byla skoro všechna fuč,
před 3 roky si musely stromy vystačit s 10 litry denně, více studna nedala. Naštěstí přežily všechny.
Palčivé, nechutné vedro vysává všechnu energii, dobře bylo dnes jen ve sklepě u mně doma :) Dopoledne jsme natíral střechu, avšak vědom si toho, že delší práce v tom vedru na rozpáleném plechu by byla o Darvinovu cenu, tak jsem v 11 zalezl do sklepa, kde mně čekala práce další ....
Ovšem večer nechutně teplý, dusný za doprovodu komárů a nemilosrdného fénu. Až nyní teplota klesla na příjemnějších 22, ovšem u Rosti stále 27 :-! =-O

Úleva až zítra navečer, Aladin dává již dopoledne zase přes 30, což mu při fénování před frontou nejšpíše i vyjde. Srážky vymazal skoro všechny, stejně tak jako nový GFS,který dává sotva 5 mm. V sobotu by snad mělo být dobře, bez tropů
V neděli zas a znova :( Co je pozitivní, že v úterý fronta by se rozpadnout neměla, pak nás čeká pár dní s příjemnějšími teplotami. V neposlední řadě den se zkracuje a podzim je konečně za dveřmi ...
:zatazeno:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3472
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: hanz