Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera7
  • Celkem příspěvků97820
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2018

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Vasek4 » 23. 08. 2018 17:21

Tak opět klasika, jako vždy. Komplet rozpad před námi. Teplotu jsme stihli vytáhnout malinko přes 35°C
Celkem to odpovídá předpovědi Aladina, tedy i ten zítřejší déšť u nás nebude stát za řeč.
Už zbývá opravdu jenom jediný smajlík. :mysl: :mysl: :mysl:
Naposledy upravil Vasek4 dne 23. 08. 2018 17:23, celkově upraveno 1
Vasek4
Nový člen
 
Příspěvky: 161
Registrace: 30. 01. 2017 21:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod godlike » 23. 08. 2018 17:22

Naposledy upravil godlike dne 23. 08. 2018 17:24, celkově upraveno 1
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1196
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Troll » 23. 08. 2018 17:24

Zde dnes dokonce supertrop, vúbec poprvé ve třetí srpnové dekádě. Dosud zde byl posledním dnem se supertropem v ročním chodu 20. 8. (od roku 1995 2 x), po tomto datu se ještě nevyskytl, až nyní. Takže je zjevné, že spertropy umí červen jen v poslední dekádě, červenec a srpen celý a jiné měsíce nikoli (zatím). Rekord pro dnešní den padl o více než 3 stupně.

Fronta, pokud nepřijde ještě večer či v noci před ní nějaká bouřka, přejde skoro na sucho, max. několik mm, bohužel. So - ne už asi zde beze srážek nebo jen desetiny mm - tregédie Chladná jen neděle, so a po už zhruba v normálu pro konec srpna, pak zase léto. Předpoklad, že v Praze se dnes jedná o poslední trop letoška je podle mě jen zbožným přáním. Zřejmě ještě jeden do konce srpna dorazí a září je otázka, nicméně další 1-2 se reálně asi ještě v září čekat dají.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod dididi » 23. 08. 2018 17:46

Mě docela překvapují slušný srážkový úhrny pro většinu západních a severních Čech ještě do dnešní půlnoci co dává GFS. Ne že by to bylo kdoví co ale na většině území 5-15 místy až 20mm. Aladin má pro mě něco na zítra po poledni asi 6mm. Je to málo a ještě tomu ani nevěřím že Praha 2mm tady 6 a Doksany 12mm. Pro východ Moravy je aladin super GFS tam má taky něco ale řádově je úplně jinde. Navíc se nově pokouší ne o jeden ale 2 tropiky uprostřed příštího týdne a ochlazení na frontě zase skoro bez srážek. Uvidíme mě to přijde jako nadějná situace. Pokud jde o zítřejší frontu tam jsem naopak pesimista už nyní je vidět že se roztáčí vznikající TN nad s. Itálií což je pro západní část Česka špatné a k severu se myslím srážkám chtít nebude. Proto mě taky překvapují srážky před půlnoci dle gfs na Z a S Čech a zítřejší dle aladina po poledni.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod JohnBattler » 23. 08. 2018 18:50

Budu teď mluvit hlavně za Čechy.

Tak se nám situace vybarvila víceméně tak, že většina Čech dostane velmi symbolické příděly srážek a nejspíše budou i místa kde nespadne nic v příštích 3 dnech. GFS mimo s těmi srážkami na dnešní noc. Jako zítra něco naprší, ale budou to hodnoty nízké. Nicméně naprosto nesouhlasím s Ovarem, že 10 mm nemá cenu a radši ať neprší vůbec. Všichni víme, že to sucho nezvrátí, ale budeme tím pohrdat? Já bych byl za 10-20 mm rád a vegetaci to alespoň osvěží. Cokoliv je lepší než 0 a všichni víme, že nějaká 100 mm srážková epizoda prakticky nemá šanci přijít.

Bohužel sucho se bude dále prohlubovat. Jak jsem byl někdy koncem června docela optimista a kritizoval místní neustálé "brečení nad suchem", tak červenec a srpen mě rázně vyvedly z omylu a sucho nabylo obřích rozměrů. Je to asi největší sucho v novodobé historii ČR. Ale nějak se mi zdá, že si to zasloužíme a lidé potřebují pořádnou facku aby si uvědomili, že se takto nemůžou k planetě chovat. Neříkám, že za všechno můžou klimatické změny, ale v tomto asi mají prsty...

Co se týče dalšího vývoje v neděli a pak znovu ve středu se budou motat okolo VB a Beneluxu TN resp. nějaké výběžky a možná není úplně ztracené, že by mohly trochu zaběhnout jižněji než se čeká a ovlivnit počasí u nás. Ale dávám tomu malou pravděpodobnost. Jinak v Praze ve středu trop nečekám, tipuji tak 28-29, ale že někde padne těsný trop nevylučuji. Nicméně nějaká plošná série tropů si také troufnu tvrdit již nepřijde. Ale mě už je to úplně jedno jestli je 15,20,25 nebo 30. Jediné co mě zajímá je déšť. U nás vyschl potok poprvé co pamatuji (Rokytka, Říčany).
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod JABO » 23. 08. 2018 19:33

Na Nově v TN dnes už sdělili, že sucho potrvá do konce roku a že bude málo sněhu...To je dobře, že to někdo ví.... :D

Jinak dnes pěkných 35°C - v letošním roce poslední (doufám) den s teplotou na chcípnutí...díky pokročilé roční době už neočekávám teploty přes 30...
Srážkově bohužel budeme strádat dál...minimálně příštích 10 dní nic významného srážkově nenastane...bohužel...
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1326
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Rumburak » 23. 08. 2018 21:17

Zdravíčko Vám všem přeji.I když přispívám málo na toto fórum,tak jej sleduji i když nejsem v ČR.V minulosti jsem zde psal že GO zesílí zejména v roce 2018 a hle vyšlo mi to do puntíku až jsem z toho v šoku,protože jsem to až takové nečekal.Nečekal jsem že mi zhasnou zděděné lesy už letos.Už vůbec jsem nečekal že mi odejde zahrádka která má zavlažování avšak z dešťovky která nečekaně došla(mám jímku na 5 kubíků)nu což,změna klimatu již je více než jasná a to i pro mě co jsem zde hlásal že zimy a povodně v českých zemích skončily rokem 2013.Tak to prostě je tečka hotovo a nikdo s tím už nic nenadělá.Musíme pěstovat suchomilné a především teplomilné rostliny,tak jak zde avizoval Ovar.Mimochodem Ovar a ještě myslím aahaz jsou zde jediní realisté v ohledu klimatu kam se situace řítí a to dost rychle až mě to samotného dosti překvapuje.Za červenec mám 25mm a za srpen zatím 5mm a úspěšně se město Velké Meziříčí dostává do červeného pásma http://portal.chmi.cz/aktualni-situace/sucho
Rumburak
Nový člen
 
Příspěvky: 96
Registrace: 04. 12. 2014 21:32
Bydliště:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod JohnBattler » 23. 08. 2018 21:54

Praha - Libus stanice CHMU dnes maximum 32° takze dle tve logiky mi to vychazi na stredecnich 29. Nehlede na to ze den bude o 20 min kratsi a bude zeme mene prohrata takze mozna 28.

Ale jo Klementinum, Doksany a jeste par stanic tu 30 asi daji. Ale jak rikam plosne tropy to nebudu ani nahodou. V zari se samozrejme tropicke teploty vyloucit nedaji, ale tvrdit ze bude leto (tzn 25+) do konce zari je troufale.
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Vasek4 » 24. 08. 2018 05:51

V noci po několika krátkých přeháňkách napršel celý 1mm. Aladin je na dnešek skoupý, zítra vlna zalije asi jenom Moravu, takže podle předpokladu.
Vasek4
Nový člen
 
Příspěvky: 161
Registrace: 30. 01. 2017 21:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod daz_4 » 24. 08. 2018 05:59

Modely přitápějí a přitápějí. Tou čtvrteční frontou si nejsem vůbec jistý. Ještě si letos užijeme.
daz_4
Nováček
 
Příspěvky: 418
Registrace: 26. 08. 2017 12:03
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod pepa » 24. 08. 2018 06:39

U nás včera po 33°C již kolem 16 hodiny bouřka, vzal nás jen okraj, tak 5 mm. O něco západněji - kolem Humpolce, Lipnice n. S, Světlé n. S - to bylo asi více, na radaru krátce i s bílými odrazy. Dnes ráno krátká bouřka, kterou jsem moc nečekal, také jen pár minut okraj a 2 mm, alespoň je teď po ránu příjemně. Dále už kromě toho ochlazení nic moc nečekám, zároveň jsem zvědavý, co příští Ecák. GFS, který od včerejška přitvrzuje, se mě tak nějak nelíbí.
Jinak trochu jsem něco procestoval po naší republice. U nás sucho hrozné, směrem na severozápad ještě horší, kolem Kolína víceméně poušť. Stejně tak kolem Velkého Meziříčí. Ale úplně na jihu - Landštejn, Slavonice, Nová Bystřice - prostě Česká Kanada, je docela OK, příroda vypadá o poznání lépe.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Rosťa » 24. 08. 2018 07:01

Ahoj
Je neuvěřitelné co gfs předvádí,to kdyby vyšlo tak opět v příštím týdnu tropy a to i v pokročilé době,fronta 30.8 nikde a jak jinak než na sucho.
Co se týče srážek na Moravě,vypadá to nadějněji než včera,pokud to nespadne nemá cenu řešit a neděle je ještě daleko.
Taky jsem projížděl Čechama a Moravou,někde fakt stepi a hnus,člověku je líto co všechno musí příroda snést,člověk bez vody také umíra,ale dokáže si na čas nějak pomoci,kdežto flóra nemá jak.Když v 2015 to sucho řádilo u nás,říkal jsem si,že extrém a už nikdy,opak je bohužel pravdou.
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod godlike » 24. 08. 2018 09:38

Tak prekvapive po nocnich a ranni prehankach neco pres 7mm. No necekal jsem nic, tak alespon. Skoda, ze o vikendu utrem nos. SV republiky to zavidim. Stejne tak ty srazkovy hody v Rakousku, Slovinsku, Italie apod. No bohuzel ten tropik ve stredu asi dame. :cerveny: Dal bych si nebyl tak jistej, ale naprumerne teplo a sucho asi bude pokracovat. Jak dlouho lze jen hadat...
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1196
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod dididi » 24. 08. 2018 09:50

Vše již bylo řečeno. Není to jen gfs je to shoda modelů na obnovení teplého proudění od středy a řekl bych to tak že až do odvolání. Nebude to nonstop jen vedro ale střídání teplého a horkého počasí převážně pod vlivem TV z čehož lze bohužel též odvodit minimum srážek.
Ostatně kumulace gfs až do konce výhledu se téměř neliší od toho co dnes spadlo. Takže bud dnes napršelo co nebylo v plánu a nebo už zase dalších 14 dní pršet nebude.
Není to žádný terno v noci 2 a ted ráno dalších 7mm tedy celkem 9mm je jednak víc než jsem čekal a je to také nejvíc vco spadlo v nejblišším okolí. Takže nic moc ale přesto klika a díky alespon za to málo už jen pro tu zvěř když vegetaci to mnoho nepomůže.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Vasek4 » 24. 08. 2018 11:51

Tak nakonec nás přešlo další pásmo, už máme dohromady necelých 5mm a další srážky se asi chystají. Co se týče výhledu na další období, léto asi ještě nekončí, ale nějaké významnější tropy už nečekám.
Sucho se nezmírní, to by muselo pršet opravdu hodně, jako třeba na této frontě v Rakousku v Alpách. Dnes jsem jel přes západní části Prahy - tráva zelená, zrovna pršelo, takže pohledově po suchu ani památky. U nás step a poušť dnes tedy zatím symbolicky zalitá.
Vasek4
Nový člen
 
Příspěvky: 161
Registrace: 30. 01. 2017 21:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé