banner

Uživatelské menu

Doporučujeme

hračky

Statistiky

• Příspěvků dnes7
  • Příspěvků včera56
  • Celkem příspěvků71338
  • Celkem témat755
  • Celkem členů2462
  • Nový uživatelAncanytam
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2018

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod Tomfik » 28. 08. 2018 19:22

dididi píše:Pátek není zase tak dleko tak jsem na ty srážky zvědavej i když pro mě je to jen okraj ale i tak okolo 10mm by nebylo při té bídě k zahození. Něco pak pro mou oblast dává gfs i na pondělí kdy startuje šnůru dní okolo +30. Pokud jde o ty srážky je to fakt od zdi ke zdi ale bohužel moc tomu nevěřím. Pokud něco podobného přijde očekávám že to klasicky půjde pod náma vezme to částečně Prahu a pak již směr SV.
Za to ten horký výhled vypadá dost reálně možná to nebudou každý den tady třicítky ale letních dnů spousta. Již nyní jich mam 85 a rekord již byl překonán a vypadá to dokonce že by to mohlo nakonec atakovat 100!!!! neskutečný.

Nevím, jak moc reálně, ECMWF nic takového nenabízí a je nejteplejší ze svých ENS. Neříkám, že nebudou letní dny, ale tropická série těžko.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý

Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště: Českomoravské pomezí, situace hodnotím vzhledem k mé poloze
Nadmořská výška: 574m.n.m

Hodnocení: 19

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2018

Příspěvekod HeyYou » 28. 08. 2018 19:46

JohnBattler píše:Jak je možné, že naši jižní sousedé jsou na tom diametrálně odlišně? Nemá někdo nějaké statistiky nebo srážkové mapy Rakouska? Tam musí být podle mě letos srážkově nadprůměrný rok a u nás brutálně podprůměrný.

no ziadne terno to zjavne nie je ani v rakusku okrem juhu uzemia, ked k tomu priratame permanentne nadpriemerne teploty tak je jasne, ze sucho je aj v rakusku..
https://www.zamg.ac.at/cms/de/klima/kli ... 2018&ref=3
HeyYou
Nováček

Registrace: 15. 10. 2013 08:11
Nadmořská výška: 200 m

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí