Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod paja » 11. 08. 2019 09:08

Včerejší počasí přes den, to byl totální hnus. Dopoledne dusno se střídalo s teplým fénem, odpoledne vítr ustal a přišlo totální dusno na druhou. Takové letos ještě nebylo %) A doufám, že bylo naposled. Člověk se potil jak vrata od chlíva jen tím, že dýchal. Nakonec přišel očekávaný déšť. Byť to nebylo z nejlepšího směru, příjemně sprchlo.
Ochlazení..... no asi ano, ale žádný velký podnormál nadlouho. Vypadá to, že se sem tam vsune teplejší složka. Výhodou tohoto střídání, bude potencionální srážková činnost, než jen kdyby se ochladilo a nastalo chladné sucho. Tak jen doufejme, že teploty se od úterý budou většinou už udržovat v normálu.
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod karel » 11. 08. 2019 11:13

Máš pravdu včera to dalo 7.4mm nebyli jsme ani zde ani na bukovině ale jeli jsme raději dělat podlahu na barák do Kostelce a tam odpoledne také pršelo.
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod francek » 11. 08. 2019 11:25

Nějaké srážky jsem dnes vůbec neočekával a tady regulérně pěkně sprchlo a je zataženo prakticky od rána... což dnes mělo být celý den jasno a 29 max... třeba to ještě vyleze, teď je sotva 25... na zítra tam máme 31,32 tak jsem zvědav jaká bude realita
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Kelt » 11. 08. 2019 12:11

Ahoj.
Tak jsem to odhadl dobře, napršelo nám 2mm, koukám, že mám zase nejmíň.
Aladin na zejtřek je moc pěknej i Nor to drží, ale to už tady bylo tolikrát.
No, budu doufat a věřit, že tentokrát to vyjde. Doufám, že nám naleje všem, ale tentokrát si budu přát největší množství deště tady u Jihlavy. Snad mi to prominete, ale srážkově jsme tady za léto na tom nejhůř. Moc potřebujeme 30- 40mm, to by byl zázrak.
Hodně deště všem. :bourka: :dest:
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Jarda Max » 11. 08. 2019 12:43

Letos se sucho místy nejvíc projevilo v dubnu, červnu a červeneci. V Praze a okolí gradovalo právě v červenci. Naštěstí proti loňsku a létu 2015 vždy občas zapršelo. Nyní máme slušně zalito. Středa dala 15 a včera 8mm a další vydatný srážky v úterý vypadají nadějně. Jsme na chatě u Sázavy a zahrada letos docela přežívá, teď opět vše roste.

Srpen by mol být srážkově povedenější a výhled na září je dost deštivý, tak uvidíme. Jinak v červenci bylo sucho téměř v celé Evropě. Byl jsem v Itálii a od hor až po Caorle a Benátky mě vždy fascinuje intenzivní zemědělství, vše je zavlažované vodou z hor (sice letos jí teklo sakra málo). Pěstuje se kvanta zeleniny, ovoce, lány kukuřice, slunečnic, víno a vše je zavlažované velkými mobilními roztřikovači.

Tady u nás jsou okolo dálnic jen obří haly, lány obilí a řepky. Většina zeleniny a ovoce, včetně brambor a jablek se dováží. Cibule dokonce z Afriky a Jižní Ameriky. Petržel z Itálie. Většina salátů a okurek je ze Španělska. Naše brambory už byly vyprodané v červnu. Mrkev z Belgie. Teď nastupuje dovoz z velkopěstíren megaskleníků z Polska.

Loňská nadúroda jablek v Evropě způsobila, že v našich sadech zůstaly na stromech celou zimu, nezaplatili by ani česače, cena jablek šla dolu. V obchodech to ale znát není, dovoz je stejný. Jen jeden náš druh Idared stojí 29/kg, v akci občas 12/kg…
Naše zemědělství je fakt bída…
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kebull » 11. 08. 2019 14:32

Tak jen pro info, vcerejsi navsteva Trebone a mysliveckych trhu se nesla ve znameni lehkeho dopoledniho destiku vystridaneho neskutecnym dusnem behem poledne, aby pak kolem 3h zacalo znovu prset. Behem toho jsem se presunul na chalupu do Plastovic u Ceskych Budejovic a od 6h pekne prselo, spizy na grilu svlazoval zahradnicky dest od Sumavy. Mohly naprset tak 2-3mm. Dost velke rozdily dle lokality, asi obvykle tam.
U nas kolem Prahy ale pry (i podle radaru) prselo skoro cely den. Dle dat ze stanic ve Stredoceskem kraji naprselo vetsinou (opakuji vetsinou) plosne od 5 do 10mm, v Praze pak kolem 8mm. Tohle jsme tu dlouho nemeli a rozhodne jsem to necekal. Sice ve finale bourka toho da vic, ale takovyhle dest je mnohem lepsi a potrebnejsi. Doufam, ze se neco podobneho jeste bude opakovat hlavne i tam, kde se to zatim stale vyhyba. Potencial tu je :)

Jinak vazne nic proti kapre, ale schvalne co by rekli na to, ze letos nebyly tak silne vlny veder a ve Starem Meste u UH bylo max 34C ve Francii, Nemecku atd.
Letosni leto opet prepisuje rekordy, to je realita a znovu nic ve zlem, ale nejaka J Morava, ktera mela mozna standardni letni teploty, media ve svete vubec nezajima. Tak to proste je. Na druhou stranu my tu muzeme byt radi, ze to hlavni nas nezasahlo a je asi taky kvuli obecnemu povedomi dobre, ze vlny veder zamirily hlavne do Z Evropy, protoze se to zacalo najednou vic resit... Souhlasim ale urcite s tim, ze ani ty peaky v Z Evrope netrvaly tak dlouho jako v minulych letech, a tak napr. moje oblibena predpoved Accuweather uz vzala za sve. Byly zato ale intenzivnejsi... Kazdopadne doufam, ze uz zadna neprijde, protoze CR byla vazne pomerne (az na vyjimky) usetrena...
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Lubor » 11. 08. 2019 14:40

Tak za pondělí by mohlo napršet docela dost: https://www.ventusky.com/?p=49.60;16.35 ... 90813/1500 - Ventusky dává i přes 30 mm :srdce:
Lubor
Nový člen
 
Příspěvky: 67
Registrace: 25. 01. 2009 13:50

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kapr » 11. 08. 2019 15:39

https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod pepa » 11. 08. 2019 16:12

Léto sice ještě nekončí, ale když mrknu na odchylky od průměru na infometu, neřekl bych, že je nějak slabší. Slabší je jen proti loňsku a roku 2015, s rokem 2017 srovnatelné ( jižní Morava měla více horkých vln, severní a západní Čechy v podstatě žádnou ). Oproti rokům 2016 a 2014 bude období červen - srpen letos mnohem teplejší, i kdyby už do konce měsíce převažoval průměr či mírný podprůměr.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod edwinak » 11. 08. 2019 16:21

Lubor píše:
Tak za pondělí by mohlo napršet docela dost: https://www.ventusky.com/?p=49.60;16.35 ... 90813/1500 - Ventusky dává i přes 30 mm


Tak nám tento model dává do úterka 49mm, což je množství, které tady naposledy spadlo o povodních 2002. Znamenalo by to raketový nástup hub v lesích, což by bylo skvělé!!
Já tedy tipuju tak kolem 10mm a budu se ráda mýlit!
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod ladys » 11. 08. 2019 18:50

Myslíš ICON? Modelu je tam více.

Modely zatím srážky drží, jen se mění jejich rozložení.
Pokud by spadlo slibované mnozstvi, začali by růst houby.
Už se dá něco najít, ale je to bída...

Krásný víkend s teplotami max 26, příjemné počasí na cokoliv.
Noční minima lítají nahoru dolu 11,18,13, a zítra....
Letos nebylo minimum nad 20ti ani jednou =-O
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod wenzel » 11. 08. 2019 21:24

U nás včera spadlo celkem 8 mm, za srpen zatím 38 mm. Pokud by takové úhrny vydržely do konce měsíce v každé dekádě, jsme přes 100 mm. Tolik jsme letos ještě neměli. Nejvíc slabě přes devadesát mm spadlo v květnu. Každopádně se jdu v úterý podívat do lesa, jestli už něco roste.
Momentálně postupují silné bouřky Bavorskem k naší hranici. V jejich jádrech patrně padají i kroupy. Celý bouřkový oblak slušně narůstá. Postupují rychle. Snad nás jejich SZ okraj taky chytne. Zatím se zdá, že naplno zasáhnou Prahu, ale to se ještě uvidí. Jsou to bouřky. Každopádně Sušice si tak za hodinu přijde na své. Vlastní navlněná fronta zítra odpoledne je pro modely oříškem. Pokud do úterka spadne kolem 15 mm, budu spokojený.
wenzel
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 12. 10. 2008 09:17
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Ovar » 11. 08. 2019 22:46

Tak přímej zásah, JZ bouřka postupující delší trasu z Německa málokdy zklame, dnes o proti bouřkovým předpovědím rovnou překvapila nejeden výpočetní model :) . Když se to blížilo vypadalo to dost hrozivě, blesk jeden za druhým, mnoho z nich i do země, jeden švihnul do 500 m od vsi. Trochu mi to připomínalo supercelu s krupobitim z června 2016, ale nakonec supercela tohle určitě nebyla, jen hodně silná bouřka s krásným shelfem na čele.
Liják slušnej, letos první víceminutový liják, nejspíče i nejsilnější bouřka za poslední 2 roky :) . Žádný drama to nebylo, ze začátku přinesl déšť jen silnější vítr, pak už jen lilo a lilo. Zatím napršelo 15 mm, už to o moc větší nebude. Pokud se zadaří a projde ještě zítra srážkový pásmo, tak ne jen že bude riziko růstu hub, ale smrdí to i otavama =-O . Ovšsem, stačí aby se v druhé půlce srpna usadil vyšší tlak a budeme mít po ptákách, než jak se tady zasnil Wenzel nad pokračujícím trendem.
Edwinak se taky konečně dočkala :) .

Edit.: všiml jsem si, že jsem označil bouřku s úhrnem 15 mm jako nejsilnější za poslední 2 roky, to je smutný Mneji vid, važ si toho jak je k tobě počasí štědré
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod wenzel » 11. 08. 2019 23:12

Docela nechápu CHMI, že nevydali výstrahu na aktuální nebezpečný jev pro Plzeňský, Středočeský kraj a Prahu. Bouřka už asi propláchla Plzeň a za půl hodiny dorazí do Prahy. Prahu asi vezme naplno. Výstraha, stačila by žlutá, nikde. Nás to vezme jen krajem, alespoň to.
wenzel
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 12. 10. 2008 09:17
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod edwinak » 12. 08. 2019 05:33

I pro nás byla noční bouřka zřejmě nejsilnější za poslední 2 roky, ač nás zasáhla " s odřenýma ušima" až svým nejjižnějším cípem. A přesně, jak píše Ovar, byly bohaté blesky, veliké rány, ale žádné škody. Napršelo u mě 8,3mm, což zase není extra sláva, ale bohudíky.
Plzeň musela mít ohňostroj! Bylo to hrozně silný pásmo, ani nepamatuji, kdy naposled šel takový pás bouřek. Šlo to přesně na ní.

Ještě odpoledne a v noci snad něco kápne a pak koncem týdne šup do lesa. Jenom ať nepřijdou už žádný hice!!!! To by mě z týhle euforie zas vrátilo na zem......
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: hanz