banner

Uživatelské menu

Doporučujeme

hračky

Statistiky

• Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera8
  • Celkem příspěvků77176
  • Celkem témat814
  • Celkem členů3123
  • Nový uživatelZpackgpc
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Tomfik » 19. 08. 2019 11:12

Naopak to bahno možná dá vyšší úhrny než myslíme, teplota ve výšce bude vysoké, pro bouřky asi ideal. Jak bude dlouha se jeste nevi, jinak nas bazen uz poklesl k 21C a je to uz pro otuzilce a ne pro babovky :D
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý

Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště: Českomoravské pomezí, situace hodnotím vzhledem k mé poloze
Nadmořská výška: 574m.n.m

Hodnocení: 24

Co je to hodnocení?

Příspěvekod kebull » 19. 08. 2019 11:49

No uvidime, osobne si myslim, ze realita bude zas nekde uprostred predpovedi...

Mimochodem, vcera me dostala ta prudka zmena, u nas v dopolednich hodinach, kdy jeste rano bylo celkem chladno a spadlo i par kapek, ale cca v 10 se obloha totalne roztrhala a zacalo byt fakt horko. Neco jako treba po prechodu teple fronty v zime. Z hodiny na hodinu... Zaznamenali jste taky nekdo?
kebull
Nováček

Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště: Vyžlovka, okr. Praha-Východ / Praha, Háje (415 / 310 m.n.m.)
Typ meteostanice: TFA 35.1075 NEXUS
Nadmořská výška: 415 m.n.m.

Hodnocení: 13

Co je to hodnocení?

Příspěvekod kapr » 19. 08. 2019 12:09

Tady odpoledne taky, ale se zimou bych to zde vůbec ne srovnával, v zimě se zde po přechodu otepluje velmi neochotně, při zemi se dlouho drží chladný vzduch, bývá bezvětří a často nastoupí mlha.. na teplé frontě tu sněžívá hodně dlouho a na déšť už se většinou ani nedostane.

Jinak to vypadá, že další srpen bude teplejší než červenec... nějaký nový trend asi, či co.. =-O
Naposledy upravil kapr dne 19. 08. 2019 17:12, celkově upraveno 1
kapr
Mírně pokročilý

Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, Slovácko, Morava
Typ meteostanice: Davis Vantage Pro 2+, srážkoměr Stratus
Nadmořská výška: 270m.n.m.

Hodnocení: 36

Co je to hodnocení?

Příspěvekod wenzel » 19. 08. 2019 12:26

U nás od včerejška zatím 7 mm. Celkem 55 mm za srpen. Houby rostou jako o blázen. Myslím si, že fronta se vyřádí hlavně v Čechách, zítřek tu asi proprší. Morava tentokrát mnoho nedostane, ale kdo ví. Známe to. Předpovědi už v minulých týdnech dávaly srážky do Čech a nakonec pršelo hlavně na Moravě.
wenzel
Nováček

Registrace: 12. 10. 2008 09:17
Nadmořská výška: 350

Hodnocení: 9

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Ovar » 19. 08. 2019 13:35

Ahoj, minulý týden se lautr hovno dělo, tak nebylo třeba to komentovat. Zastihlo nás tu jen několik pidi přeháněček s neměřitelným úhrnem. Ale bylo perfektně na dlouho odkládanou rekonstrukci doma, takže jsem ani počasí nesledoval.
Včerejšek byl pro mne tedy naprostým překvapením, událo se hned několik historických událostí pro JZ.

Jednat tedy opravdu ranní chladno vystřídal extrémně přehřátý a vlhký vzduch, odpoledne s maximem +31°C, bylo to po velmi dlouhé době nad 30°C, člověk se potil jak prase i u klimatizace. Večer zastínila náš kraj kovadlina ženoucí se z NDR, která měla na čele tvar psa :) .
Obrázek
Tahle bouřka se nakonec přehnala i přes nás, nicméně těsně před námi se stihla výrazně oslabit a došel jen silný vítr s úhrnem do 1 mm. Každopádně byl na čele trojtý shlef cloud, který jsem ještě nikdy neviděl, byl opravu velmi výrazný v uspořádaných patrech a vespod šel nízký mrak nasávající vlhkost. Bohužel bylo už kolem 9 a bylo velmi šero, foťák mi to nevzal, velká škoda. Tahle bouřka se pak prohnala celou republikou šejdrem, přes Plzeň až Liberec.
Ale to nebylo to nejlepší, to přišlo o pár hodin později, vytvořila se instabilní linie, která šla těsně, ale opravdu těsně přes nás a sahala až do Francie =-O .
Obrázek
Možná že vám to někomu nepřijde až tak zvláštní, pro nás to je nevídané, co sleduji počasí, tak si nepamatuji takovýto extrémní vláčkový efekt, tady na JZ. On to nebyl vláčkový, ale přímo mezinárodní vlakový expres :D =-O . Bohužel se nedalo spočítat, kolik jednotlivých bouřek přes nás přešlo, některé se i spojovaly, ale v průběhu 2 hodiny to byly minimálně 4 bouřky. Plus ta jedna podvečerní, tedy 5 bouřek za jeden večer. V praxi to vypadalo tak, že se každých pár minut spustil liják, který ale trval jen chvilku, někdy minutu, někdy pár vteřin. A chodilo to ještě dlouho do noci, ale kolem 2 ráno už to bylo bez bleskové aktivity.
Celkem za noc 14 mm, tedy srážkově to už extrém nebyl, ale i tak velký úspěch :) .
(Zimy) -Tmin, Snow max
(17/18) -16,4°C 11 cm, (16/17) -17,7°C 19 cm, (15/16) -16,2°C 11 cm , (14/15) -13,9°C 9 cm, (13/14) -7,7°C 9 cm, (12/13) -11,6°C 24 cm, (11/12) -20,3°C 13cm, (10/11) -16,3°C 30 cm, (09/10) -16°C 25 cm
Ovar
Nováček

Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Nadmořská výška: 460 m.n.m

Hodnocení: 28

Co je to hodnocení?

Příspěvekod pepa » 19. 08. 2019 13:54

Ahoj. Ano, včera to bylo zajímavé. Do 11 hodin pod mrakem, sice dusno, ale v 11 hodin jen 21°C. Pak prudký vzestup a max. 32,4°C, téměř nejvíce v republice. Dnes ráno slabá bouřka, necelé 2 mm, asi 5 minut liják. Snad něco přijde ještě zítra.

Jinak se srpnem celkem spokojenost, prší sice málo vydatně, ale téměř obden, do dneška 34 mm. Začínají růst houby.
Teploty tak akorát, až na včerejšek žádná velká vedra, ale ani žádný vyloženě chladný den, v srpnu bylo zatím vždy přes 20°C. To, že to vypadá na to, že od čtvrtka do nejméně 27.8. bude teplo a alespoň zpočátku i slunečno, docela beru. V tuto dobu už to nebudou žádné velké pařáky, ale děti se ještě trochu užijí.

Jen ten kůrovec, to je fakt brutalita - nebýt pohraničních hor, vidím od Paříže po Moskvu.
pepa
Nováček

Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Nadmořská výška: 455

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Kelt » 19. 08. 2019 14:37

Ahoj všem.
Já nevím, kam na ty úhrny chodíte, my jsme letos ( a nejen letos ) úplně v pr.deli.
Srážkovej průměr je u nás něco kolem 600mm
Letos máme našlápnuto tak na 400mm. Západně od Jihlavy rostou houby a u nás? Jednak nemají kde růst, protože lesy zakukaly, jednak je tady neskutečný sucho. Radujete se z průběhu léta a já vám to všem ze srdce přeju, u nás je ale průběh léta katastrofální. Žádná bouřka, co by šla přímo přes nás, žádnej úhrn přes 10mm, totální zmar.
Když se podívám na poledního Aladina, chce se mi blejt. Nejmíň z celý republiky, v podstatě neměřitelný množství.
Už mi to leze na mozek. :mysl: :mysl:
Omlouvám se za brečení.
Hodně deště všem. :bourka: :dest:
Kelt
Nováček

Registrace: 23. 06. 2008 12:49

Co je to hodnocení?

Příspěvekod JohnBattler » 19. 08. 2019 15:22

Ano včera zajímavý den. Do 10 hodin zataženo a chladno. Obloha kompletně šedá. Jenže já zkušený meteorolog zavelel, že jedeme k vodě a že se to protrhá. V 10:30 jsme dorazili na pěknou pískovnu v Polabí a světe div se obloha byla modrá. Za 30 minut totální proměna. Teplota rychle vystoupala na 30°C. Voda měla osvěžujících 21-22°C což mi vůbec nevadí. Koupal jsem se na Kanárech v zimě i v 19°C.

Noční déšť tedy slabota dalo to zde vesměs do 5 mm. Včerejší ALADIN sliboval pro Prahu za noc asi 20 mm, takže opět totální selhání tohoto přeceňovaného modelu. Ráno něco málo dokapalo. Ale to hlavní by mělo dorazit zítra tak uvidíme. Pokud nedáme dvouciferný výsledek beru to jako fiasko všech modelů. Což se stalo už mockrát.

Další vývoj se dle mého názoru opravdu překlápí do teplejšího módu, takže není všem tropům konec. TV nad Ruskem která dle všeho vznikne má v posledních letech zvykem být docela vytrvalá, tak uvidíme co tentokrát. I když GFS 12 UTC by ji rád rozrazil TN ze severu, tak moc tomuto scénáři nevěřím tak se necháme překvapit. Teď už je mi to celkem jedno, protože na přelomu srpna a září se dají vysoké teploty vzhledem k delším nocem zvládat v pohodě.
JohnBattler
Nováček

Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Nadmořská výška: 400, 230

Hodnocení: 5

Co je to hodnocení?

Příspěvekod ladys » 19. 08. 2019 18:31

U nás to bylo to samé.
zataženo chládek snad během 15 minut vymeteno.
Srazky nic co by stálo za zmínku.
Ráno nás to taky mimo pár kapek minulo.
Srazky osekany na 1/4 snad spadne alespoň něco...

Jeste jak psal Radě o drancovani přírody a používání svinstev.
Možná si ti starší vzpomenou co vše se zde a i jinde používalo za totace a jak vypadaly řeky.
Bohužel vymysleli jiné jedy, ale vypadá to zde o dost lépe.
Desti zdar
ladys
Nováček

Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Nadmořská výška: cca 490m

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Tomáš.Malek » 19. 08. 2019 19:01

Vzdy jakmile něco chci pochvalit podělá se to! Tak jsem chtěl chválit průběh srpna který je mírný s dostatkem srážek a hlavně bez tropů a s jen málem letních dnů. V Praze například bylo v neděli 12.srpna +29°C ale to byl ojedinělý případ. Jinak jsem byl s počasím vcelku spokojen. Spokojen ale absolutně nejsem s vyhledem na víkend a dal. Tropy si už strčte pěkně za klobouk! Občasný letní den se v teto době ještě dá považovat za normální ale nějaké šílené vlny tropů uz by mohly letos jit konečně do řiti :-@ už tak jich bylo víc než dost a teď v poslední dekádě srpna je už čas kdy by leto melo končit. Nyni je dobat kdy už tropické teploty davaji sbohem. Vyskyt pozdejsí než zhruba 20 až 25 srpna považuji již za značně pozdní v září už jde o extrémní počasí. Take už se výrazně kratí dny takže by to melo být vidět i v nižších teplotách přinejmenším už alespon ne tropických! Tech bylo i takv letos opět dvojnásobný počet než je norma!
Tomáš.Malek
Nováček

Registrace: 12. 02. 2010 01:06
Nadmořská výška: 260m / 400m

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Adi » 19. 08. 2019 19:39

Ahoj,

Již druhý den 29 a dnes se přidalo velké dusno. Večerní bouřka šla bokem, u Rosti muselo sprchnout slušně.
Jestli něco spadne v noci, je pod otazníkem. Další srážky po dusném dni až zítra navečer nebo spíše až v noci na středu, popřípadě ve středu ráno. Bavím se o východě. Škoda, že u Kelta nic nespadlo? Na radaru to včera vypadalo hezky u Jihlavy ...
Další vývoj poté je nalajnován. Po dvou dnech relativně chladnějšího počasí návrat počasí letnímu, místy tropickému.
Jinak bývá poměrně často zvykem, že na přelomu srpna a září se počasí poměrně prudce lomí na podzimnější mód. Ostatně tento scénář byl i v ultrahorkém 2015, kdy druhého září bylo podstatně lépe, než den předtím, kdy teplota zde překročila 34.
Je pravděpodobné, že podobný scénář budeme mít i letos, akorát není ještě jisté, zda ochlazení dorazí mezi 27-28 nebo později, až s začátkem září.
Nezdá se pravděpodobné, že by teplo bylo pořád minimálně už jen s ohledem na stále pokročilejší kalendář. Jistě, potom lze očekávat ještě teplé, možná i letní dny, o tropy se však jednat už nebude. Co je zlé, vše stále padá pod taktovku tlakové výše, popřípadě jejího okraje, pořádnou brázdu člověk aby pohledal.

Přeji příjemný večer

A.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý

Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Nadmořská výška: 279

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Příspěvekod ladys » 19. 08. 2019 19:55

Dnes max 25.
Pokud přestalo svítit slunce šla teplota raketové dolů.
Zde bylo příjemně.

Mozna by mělo pár lidí premýšlet o přestěhování ;)
ladys
Nováček

Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Nadmořská výška: cca 490m

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Troll » 19. 08. 2019 20:50

Ahoj, tak jsem se po 14 dnech vrátil z dovolené na rozpáleném Balkáně. Vše nasvědčuje tomu, že po dobu mé dovolené tu bylo přeci jen proměnlivější, teplotně asi normální počasí bez extrémů, snad 1-2 tropické dny. Nicméně srážek od poč. měsíce opět jen kolem 20 mm. Vegetace se však díky bouřkám z konce července a převážně nižším teplotám ve 2. srpnové dekádě, menšímu množství slunečního svitu a občasným slabším srážkám, přeci jen trochu zazelenala. Dneškem začala další "chladnější" srpnová perioda. I přes teploty kolem 22 st. mi ale přijde docela dusno a nemám důvod mít na sobě cokoli jiného než kraťasy a triko. V dalších několika dnech to zde vidím na max. 20/24 st. a snad středa přinese nějaké smysluplné srážky. Červen a červenec daly cca 40% srážkového normálu, což díky tomu, že to spadlo v podstatě v 1-2 bouřkách jinak sucho a vysokým teplotám bylo jako nic. Srpen zatím pokračuje v podobném trendu, ale díky nižším teplotám je povrchová vrstva půdy přeci jen vlhčí.

Jinak při pročítání příspěvků mi připadá, že někteří již považují léto 2019 skoro za uplynulé. Já s tím tedy zásadně nesouhlasím. Při pohledu na modely je velmi pravděpodobné, že nás po pár dnech které budou mít teploty mezi 20/25 st. cca od čtvrtka opět čekají letní dny a od cca neděle je možná i hot wave poměrně dlouhého trvání s max. cca 28/33 st. dokonce i s možností ojedinělého supertropu, jež by mohla trvat až do konce měsíce. A i kdyby ne, i tak si myslím, že příležitostí ke koupání a opalování bude podle mě ještě dost. Určitě budou letní dny a tipuji že i nějaký ten trop i v září. Pár tropických dnů si tedy podle mě za srpen ještě připíšeme, jen těžko říci, zda to budou 2 nebo 7. Zatím se mi srpen jeví zhruba teplotně v normálu s podobnou nebo jen mírně vyšší průměrnou teplotou, jako měly cca první 3 týdny července. Pokud by ale vyšla ta nejteplejší verze předpovědi, průměrné teploty obou měsíců by se mohly v podstatě vyrovnat a tak i srpen by byl teplotně nadnormálním měsícem. Nejspíše ale zde srpen zůstane cca 0,5 -1 st. chladnější než červenec, takže by mohlo jít dle normálu 1981-2010 o teplotně jen normální měsíc s mírnou kladnou odchylkou.

Zatímco v červenci byl jednoznačně teplejší Z, nyní v srpnu je to evidentně naopak, takže skutečně na V může být srpen i letos teplejší než červenec a kdo ví jestli tam, kde se v červnu a červenci příliš vysokých teplot nedočkali, ještě nemají letošní max. před sebou (třeba pokud na J Moravě ještě neměli 35 st.). Zde ho ale na 99% již za sebou máme. Doufám že podobně nám podzim/zima vykompenzuje to srážkově opět velmi chudé léto.
Troll
Nováček

Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Nadmořská výška: 200 m.n.m.

Hodnocení: 32

Co je to hodnocení?

Příspěvekod godlike » 20. 08. 2019 09:14

Ten GFS vystup 20.8 00Z je teda na zbliti. Prakticky nonstop tropy az do posledniho prazdninovyho vikendu, kde hrozi klidne +35. :-! Dnesni rano vlhko (pres 90%) jako v Bangkoku, fakt libustka. :( Jsem zvedav, jak dopadnou dnesni srazky, modely nesetri, odhady u me az 20mm. Wetteronline zertuje s 20-50mm. Na mnoha mistech bude asi pekne zalito, postupne i na Morave. Nemci maji na odpoledne a k veceru vydatny pas srazek na pomezi Pisku, Tabora a Pardubic. Dnesek bude zajimavej, tak snad se to obejde bez lokalnich povodni.
godlike
Nováček

Registrace: 14. 12. 2015 10:07

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Rosťa » 20. 08. 2019 09:27

Ahoj
Tak kde nezapršelo,a nezaprší dnes,zítra, tak nejspíš nic na dlouho,modely se celkem sjednotily v pokračováni VT a tropů i příští týden.
Nás trefila včera paní štěstěna a z ničeho bouřka 13mm,v Těšíně muselo daleko víc.Jestli něco dnes to otázka,Český aladin čaruje,kdežto sousední nemá nic.
Včera jsem se vrátil z jižní Moravy a ta lokálnost srážek je enormní,jsou místa,kde je vše zelené a hodně zalito,a o kousek dál sucho jak beton.
Rosťa
Nováček

Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Nadmořská výška: 380

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí