Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97828
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Adi » 30. 07. 2019 19:35

Ahoj,

Červenec je u konce a pozítři už je zde poslední letní měsíc. Jaký bude.

Aspoň první dekáda slibuje více či méně normální počasí, bez extrémů, navíc se zdá, že by mělo i plošněji zapršet, minimálně v první srpnovou sobotu.
Takže první dekáda plus - mínus normál, pak se uvidí. Ono na modelech je stále patrná níže západně až jihozápadně, což ese s sebou známé riziko jejího prohloubení, rychlého nástupu výběžku VT a jsme tam, kde jsme byli po většinu června.

Na straně druhé je velmi zajímavé ochlazení na východě Evropy, v Rusku, pak ve východní části Skandinávie a s tím souvisí nevýrazný výběžek TV západně od nás, mající chvílemi tendenci vytvořit jakýsi tlakový most, skrz který se biskajskému hicu bude dostávat docela těžko.
Ovšem je málo pravděpodobné, že se tento mód udrží déle.

Tož uvidíme

Ps. již srpnové ansámbly:

Obrázek
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3481
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod karel » 30. 07. 2019 19:55

Všem vám co zapršelo závidím a budu doufat že na nás snad něco také zbyde jsem již v hluboké depresi vyhlížet :dest: a ono nic :'( nu co se dá dělat jen čekat na :dest: :'(
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod karel » 30. 07. 2019 19:59

A vlastně dnes když jsme šli s ženou v lese tak jsme vzpomínali nato jak jsme když jsme byli malí chodívali do lesa v Holínkách a jak v létě pršelo a byla i zima tak že muselo býti být topeno do paneláků já si myslí že dnešní děti ani neví co jsou holínky :'( jen jsem zavzpomínal.
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod mnej » 30. 07. 2019 23:56

mnej
Nováček
 
Příspěvky: 799
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Beast mode » 31. 07. 2019 10:10

Ahoj, tak u nás včera dopoledne pěkný asi dvacetiminutový liják, večerní srážky už nás ale bohužel nezasáhly, ale i tak zajímavý den. Uvidíme co ještě dneska, ale myslím, že nic moc nebude, ale jak říkám, uvidíme. Počasí je zde vlastně zkrátka podobné jako u mneje, ale přeci jen těch srážek máme méně, Prostějov je v tomhle skutečně ráj musím říct, tam prší prostě pokaždé, když může. :D Ale přejme jim to, příští rok to klidně může být jinak. Samozřejmě nejlepší by bylo, kdyby teď dostaly zálivku hlavně tam kde to nejvíce potřebují. Snad se to podaří. :)
Beast mode
Nový člen
 
Příspěvky: 37
Registrace: 04. 11. 2018 12:52
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Troll » 31. 07. 2019 17:42

Tak musím skutečně potvrdit, že dnes nás po cca 6 týdnech zasáhly první smysluplné srážky. Dopolední bouřka která se vytvořila Z od města postupovala přes SZ a S část města dále k V a nadělila v mé lokalitě cca 15 mm, ještě kousek severněji i přes 20 mm a menší kroupy. Na druhou stranu stále na Ústecku a Teplicku zůstávají místa, kde po mnoho týdnů skoro nezapršelo, zejména se to týká paradoxně Krušných hor. Díky dnešní bouřce jsme se za červenec dostali asi na 35 - 40% srážkového normálu.

Co se týče srpna, tak skutečně jeho první dekáda vypadá na dnešní dobu až příliš normálně. Oteplení ve výběžcích by mělo být rychle přerušováno vpády chladnějšího oceánského vzduchu po přechodech okrajů postupujících front, což se podobá tomu, na co jsme zde byli ve vrcholném létě zvyklí. Tedy většina dnů letních, s občasným ochlazením a zde na SZ možná bez tropů. Tendence k občasným tropům bude spíše směrem na V. I srážek by mělo být snad konečně více a mohly by se vyskytovat častěji. Jinými slovy, na tu dosavadní bídu s výhledy nyní celkem spokojenost. Otázkou je, co se stane kolem 10. 8. tam to zavání možnou hot wave. Ale i kdyby nebyla, nějaké se podle mě během srpna ještě dočkáme. Na druhou stranu je i tak docela dobře možné, že srpen by mohl být ze všech letních měsíců, zejména poslední dobou trochu netradičně, tím nejméně horkým. Nicméně co se stane v jeho 2. natož pak 3. dekádě se nyní prakticky nedá seriózně předpovědět a může být vše nakonec jinak.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod vichr » 31. 07. 2019 23:37

Teplotně podnormální srpen předpokládám nikdo netipuje, nicméně letošní cirkulace dává šanci na normální průběh, který považuji zároveň za nejpravděpodobnější. A to včetně nějaké horké vlny od J / JZ ve druhé nebo třetí dekádě. Na podnormál bych nevsadil ani ve srážkách, což ale nevylučuje, že některé dílčí oblasti jich mohou dostat málo. Letošní červenec v mé lokalitě byl srážkovým úhrnem i průměrnou teplotou dost blízký červenci 2017. V obou případech však rozložení srážek v čase nebylo optimální pro prevenci sucha, navíc se navazovalo na "problematický" červen. Červen 2017 byl u nás srážkově mírně podnormální při vysoké průměrné teplotě (rovných 20). Červen 2019 jsme měli srážkově normální při ještě vyšší průměrné teplotě (21,9). V obou červencích pak spadlo kolem 100 mm srážek, což je hodnota průměrná pro toto tisíciletí (přičemž 11 let po roce 2019 mělo červencový srážkový úhrn nad 100 mm). Návaznost na deficitní červen a delší intervaly mezi srážkovými epizodami vedly navzdory slušnému měsíčnímu úhrnu k výskytu sucha, červenec 2017 však pamatuji jako horší, než ten letošní. Srpen 2017 se pak značně podobal červenci. Jenomže se srážkami to byla zase otázka náhody - 11.8. 2017 prošlo vydatné bouřkové pásmo v úzkém pásu kolem Vltavy od východní Šumavy k Praze. U nás spadlo 60 mm za den, ale když jsem na začátku září přijel do České Kanady (která tehdy ještě byla normálně zalesněná), v potocích netekla prakticky žádná voda.

Hezký den všem:-)
vichr
Nový člen
 
Příspěvky: 131
Registrace: 14. 11. 2014 11:45
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod mnej » 31. 07. 2019 23:47

od kapr » 31. 07. 2019 15:21
18:40 tak bych řekl, že Mnej načal druhou stovku

od godlike » 31. 07. 2019 17:45
Nad Prostejovem bile odrazy! Tak mnej, nejaky report. Chci slyset neco jako kroupy 10cm velky, 50mm srazek a potoky bahna.

Ahoj kolegové, Prostějovský report začnu tím, že bouřka od 18h byla totální masakr. Dlouho inteligentně přešlapovala (cca od 17h) jakoby na místě zaparkovaná před Prostějovem. Asi slušně čekala až dohraju zbrocený potem (k roztečení mi moc v tom dusnu nechybělo) tenis. Bohužel jsem tentokrát prohrál 5:7,4:6 a ani nestačil zamést antuku po zápase, jak začaly padat rychle obrovské kapky. Na radaru to původně vypadalo na 15 minutový liják, jenže ono to pořád na námi kynulo jak buchta a nemělo to konce. Přívalový déšť ve dvou vlnách trval skoro hodinu a 45min. Na konci první přívalové vlny nás trefily i kroupy, naštěstí o velikosti do 1cm, takže škody žádné. Zůstal jsem kvůli tomuto extempore uvězněn v hospodě, která je u kurtů, až do 20h, protože jsem byl na kole a nedobrovolně jsem proto musel dát s kolegou 3 piva, normálně po tenise jako "ionťák" dávám pivo jedno. Přece vyprahlý nebudu cucat skoro 2 hodiny malinovku. Po dešti antukové kurty totálně pod vodou, jedno velké jezero (kajak by tomu slušel), nestačilo to vsakovat či odtékat, stálo tam odhadem tak 3cm vody. Nějak podobně to muselo vypadat i v mé zahradě. Na sekání trávy mohu na několik dnů zcela zapomenout. To jen tak snadno neoschne. Po návratu domů ve srážkoměru 25mm (kroupy to neměří, takže může být ještě o něco více), takže včerejší předtucha, že stovku za červenec překročíme, se naplnila. Celkem tedy za červenec u nás cca 115mm. Co by za to jiní kolegové dali, ale tady té vody v krátké době spadlo až moc. Škoda, že tu není mezi námi nějaký matematik, který by na základě výpočtů přišel na to, proč tak většinou hodně prší tady a ne třeba u Kelta, Radeho, Trolla, Adiho apod. (nerad bych na někoho zapomněl). Nechce se mi věřit, že je to jen o štěstí, že nás to trefí, to by bylo moc náhod. Docela mne překvapilo, že včera večer Vyškov už nic nedostal, ale faktem je, že to večerní pásmo bylo sice vydatné, ale docela úzké, takže to Vyškov asi už minulo. Výhledy stále příjemně letní, tak se mi to líbí. Jak už tu někteří kolegové naznačovali, tak ještě jedna vyloženě horká vlna se po 10.8. nedá vyloučit. CIAO :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 799
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Tomfik » 01. 08. 2019 04:36

Včera to bylo vzteku. Spadl 1mm, vše se rozpadlo od Z nad ždárskými vrchy a nad vysočinou veškeré srážky měnily směr na SZ. A pak vše vyžrala obluda od Šumperka co šla směrem JZ. K vzteku, poslední dva dny bouřek všude a tu 1mm. No skvělý. Snad v sobotu zaprší přes 10mm.

A přijdou pořádný fronty od JZ, JZ je pro nás dobrý směr, ale jakmile to nad vysočinou dostany z JZ na Z až SZ tak většina srážek končí nad Ždárem a pak se kupí až u žamberku
Hodně lokalit zase dostalo 30+ =-O
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Vasek4 » 01. 08. 2019 05:10

Nám se JAKĚKOLIV bouřky z JAK0HOKOLIV směru vyhýbají, nebo se těsně před námi rozpadají a za námi opět obnoví. Včera to byla klasika. Šlo to konečně od jihozápadu, kdy to bývá trochu nadějné. Ale od Prahy se těch několik pásem rozpadalo a nakonec nás zasáhl slabý déšť z rozpadlých bouřek. Dalo to celý jeden milimetr. Za červenec máme v součtu 11 mm CELKEM.
Jediné smysluplné srážky u nás bývají při západním-severozápadním přechodu frontální oblačnosti, bouřka nás letos trefila jenom jedna někdy v červnu a dala cca 10 mm.
Včera jsem si bouřku užil alespoň zeshora a při přistání v Praze, kdy pilot s letadlem před přistáním docela divoce kličkoval. Kumulonimbus zeshora vypadal krásně, ale jak jsme se k němu blížili, bylo to až děsivé.
Doma po týdnu nepřítomnosti zahrada skoro zmizela, místo ní je polopoušť. Jabloně zežloutly a opadává z nich listí, jahody uschly skoro úplně. Pokud bude příští rok takto pokračovat, zahradu vzdávám definitivně. Nemá to cenu se lopotit a zalévat, když tím zaléváním stejně jenom prodlužuji agónii rostlin.
Vasek4
Nový člen
 
Příspěvky: 161
Registrace: 30. 01. 2017 21:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod edwinak » 01. 08. 2019 05:48

Včera asi 20minutový deštík bez bouřky a 1mm. :mysl: :mysl:

Myslím, že jsme tady už na foru druzí nejhorší s 24mm za červenec, Vasek4 s 11mm drží zřejmě žezlo vítěze.
Takovou smůlu na bouřky zdejší okolí nezažilo od r. 2015.
Nemám ani náladu popisovat jak to tady vypadá, chodit na procházku a koukat na vyschlé koryto potoka a kolem zvadlý porost, půda rozpraskaná, no je to prostě hnus.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod kebull » 01. 08. 2019 06:46

Klasika.... https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/na ... i-40291747

Ano, citelne se ochladi cca o 5C... Uvod clanku vypada, jako by nas cekal takovy mensi Island, mlhy, dest...
Ale co od tohoto zdroje cekat, ze. O vikendu delam zahradni posezeni (spis pres den), ze soboty mam trosicku obavy, ale jinak naprosto idealni pocasi. Ale i sobota bude fajn, jen mozna trosku sprchne, proc ne.
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod dididi » 01. 08. 2019 07:04

Jelikož zde včera sprchlo jsem zpět. Dlouho to vypadalo špatně už jsem si říkal že spíš než deště se dočkáme zase nějakého požáru kterých za poslední týden bylo v okolí hned pět. Dopolední bouřka je ve výkazu sice jako bouřka nad stanicí ale nezvlhnul z ní ani asfalt. Pak okolo 13,30 to vypadalo na další fiasko kdy si bouřku stejně jako dopoledne přitáhla Praha další menší sz se rozpadla.
Naštěstí celkem nenápadný zhluk nišších oblaku nad náma začal narůstat až jsem si říkal že to mělo přijít tak o 20 min. později ale ono se to vypršelo se slabší bouřkou přímo zde za náma se to rychle zvedlo. Žádný zázrak ale 7,5mm to dalo. Pak se ještě zázračně zmátořilo po 17 hod. nevýrazné pásmo od z-jz takže nakonec celkem 12,3mm je úspěch i když s porovnáním srážek za poslední 2 dny s Prahou je to nesrovnatelně málo. Červenec si to tedy poslední den vylepšil alespon na konečných 44,5mm.
No cítím zde docela optimismus alespon pokud jde o řekněme první polovinu srpna ale řekl bych že opatrnost je na místě a pro někoho asi nepříjemné překvapení se může v modelech zjevit dřív než by se dnes mohlo zdát možná už na přelomu týdnů nebo začátkem příštího.
Rozhodovat budou 3 TÚ a to docela hluboká /alespon dle gfs / TN docela daleko na sv pak oblast VT někde u Islandu a Gronska a pak TN z Atlantiku kde bude důležité zda se bude prohlubovat či vyplnovat a na její dráze. Domnívám se že budoucí vývoj není nijak jednoznačně daný.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod Beast mode » 01. 08. 2019 07:56

Zdravim vsechny v dnešním, vcellku příjemném letním ránu. Tak bohužel, jak už psal mnej, včerejší srážky Vyškov skutečně minuly, a to snad nejtěsnějším možným způsobem. Tolik jsem doufal, že se to stočí k nám, ale nestačilo to. Nutno ale říct, že podle radaru se jednalo včera opravdu téměř jen výhradně o město a v okolí i zde na Vyškovsku mohlo aspon chvíli slušně pršet . Zajímal by mě report TomTomáše co u nich v Medlovicich, jak dopadli. Jinak co říci k tomu Prostějovu, chápu proč se mnej ptal, jestli nekdo nemá nějaké vysvětlení, že to nemůže být jen štěstí, ale podle mě klidně ano. Poslední roky jak všichni víme je počasí v létě hlavně o přeháňkách a bouřkách a ten kdo má na začátku léta zalito ma slušnou šanci na povedenou bouřkouvou sezonu, jak se říká, na suchou zem neradu prší. Proč treba včera tam pršelo opět tolik, a tady ve Vyškově, nebo jinde kde mají také zalito, třeba vubec nepršelo, to už bych opravdu svedl na to štěstí, asi to mneji přitahuješ. :D Musím rict, že presto že u nás aktuálně problém se suchem neni a hlavní je, že včera dostaly srážky místa, kde to nejvíce potřebují, tak mě to stejně naštvalo. Bouřky a déšť mám rád a takhle jsem slyšel jen pár vzdálených zahřmění, no jo člověk nemá nikdy ničeho dost, jak se říká :D. Teď už k srpnu, v neděli jedu na 2 týdny na dovolenou, takže nebudu moc psát jak to u nás vypada, ale jsem rád, že výhledy jsou, řekl bych tak akorat teplé, čili kolem průměru, nebo jen lehce nad a srážkově vypadají taky fajn, takže jen to nezakřiknout. Jinak pro ty, co se na ně nedostalo během této TN, další šance na déšť je hned v sobotu, takže přeji, jako vždy, pevné nervy s počasím a mějte se fajn. :)
Beast mode
Nový člen
 
Příspěvky: 37
Registrace: 04. 11. 2018 12:52
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen 2019

Příspěvekod daz_4 » 01. 08. 2019 09:44

Tak další nějaké smysluplné srážky tady na SV možná za týden. Z propršeného nadcházejícího víkendu zbylo jen torzo.
daz_4
Nováček
 
Příspěvky: 418
Registrace: 26. 08. 2017 12:03
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé