Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes5
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97784
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na srpen

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod Tomfik » 03. 08. 2017 11:33

teď konečně u Radeho bouřka, Horšovský týn v červených odrazech.... Volejte sláva. Po roce tam prší.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod hawrann » 03. 08. 2017 11:52

*"Narazit na hlupáka je katastrofa nejen pro zúčastněné,ale i pro okolí vůbec."
*"Hlupáci byli a budou,je jen na nás rozumných,jak se jim vyhneme!"
hawrann
Nováček

 
 
Příspěvky: 373
Registrace: 08. 12. 2008 00:35
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 9

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod Rade » 03. 08. 2017 12:08

Tomfiku, tvůj výsměch je hrozně vtipný, ale mě se při pohledu na uschlé stromy chce spíš brečet. Jenže to ty nemůžeš pochopit, když máte srážek nadbytek.

Ano, dnes první přímá letní bouřka, rovné 3 mm srážek, blesková aktivita skoro nulová, 7 minut silný déšť, bez deště přívalového. Jsem rád, ale pro doplnění letošního deficitu by muselo být takových bouřek ještě 66.

Před bouřkou maximum vylezlo na 30,6.


Naposledy upravil Rade dne 03. 08. 2017 12:12, celkově upraveno 1
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod Adi » 03. 08. 2017 12:12

Ahoj,

Tak tu lezeme na 34 a beznadělný plecáč. Včera 5 kapek a maxima na 31,ale až po 5 hodině odpolední, přes den skoro zataženo a šíleně dusno.
Předvčerejškem 35 a já blbec jsem v tom pracoval venku - tahal docela těžké věci --- výsledek je ten že se koukám na špitál zevnitř - srdečníarytmie a léčba horkem v pokoji otočeném na jih :-@ Čeká mně však převoz do Třince...

Výhledy dávají na víkend konečně úlevu, příští týden již proměnlivější a druhá půle snad koneně normální ...

zatím

Ps vysychá to tu hodně rychle, potok už je týden bez vody.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3472
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod vanada » 03. 08. 2017 12:26

Pozdrav Adimu do nemocnice! Ať je brzy lépe!!!!!
vanada
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrace: 05. 08. 2015 11:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod pepa » 03. 08. 2017 12:43

hawrann : mě nejde o to, jestli je 28°C na severu hodně nebo málo, ale o to, že tuto teplotu udává ČHMÚ ještě v aktualizaci z 12.00, kdy už bylo jasné, že tam 28°C nebude ani náhodou.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod edwinak » 03. 08. 2017 13:07

RADE - nemá cenu zde nikomu dávat důkazy o suchu - sytý hladovému nevěří. Mapky o suchu jsou úplně zavádějící.

U nás je situace stejná, jako na tvých fotkách a myslím, že už i jako v létě 2015. A to jsem se utěšovala, že to byl extrém, který se opakuje jednou za xxx let. Alespoň to zde hodně lidí psalo.
A ono ne. Možná, že už to sucho bude třeba ob rok nebo ob dva. Nikdo neví, jestli zase začnou vlhčí roky nebo ne. Neví to ani vědci. Ale kam se ta voda poděla? Někde prší víc? Nebo padá nad oceánem? Celá střední Evropa je suchá, Itálie třeba letos doslova katastrofálně, Španělsko, Portugalsko, všude sucho. Anglie taky letos nemá nijak víc deště než je obvyklé, nikde nejsou záplavy. =-O =-O =-O

Výhled na příští týden je optimističtější stran teplot, alespoň tak. Srážky v nedohlednu.
Dostali jsme se tady do situace, že každý mm je vítán a nad 3mm jsou to hody - naprší sudy. :-!
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod dididi » 03. 08. 2017 13:29

Tak předpověd se moc nepovedla. Včerejší byla 28-32 dopoledne jsem se šel podívat do lesa jestli přeci něco už neroste a když jsem se vrátil koukám na teletext a tam 30-34 na jv 37. To mě překvapilo protože zde od 8 hod. stále zataženo i když dusno a +27. Dvakrát zanedbatelně sprchlo teplota pochopitelně klesla na +22 a oblačnosti před náma stále hojně takže moc se to už dnes nehřeje.
V poslední době se nám déšt začal vyhýbat a když tak koukám na GFS tak relativní srážkové hody z července a hlavně června možná končí.
Jinak v lese pár hub je ale je to bída. Povrch utrpěl posledními vedry. Našel jsem nějaké babky v zuboženém stavu ale za to fakt nádherný bedly některé ještě uzavřené vysoké 40cm a 1 kus kováře. Z ostatních hub sem tam holubinka asi tři druhy. Z mochomůrek 1 exemplář růžovky 2 mochomůrky šedivky a větší množství jedovaté mochomůrky bílé. Taky 3 přerostlé hřiby medotrpké.
Já tedy houby moc nejím mám je rád v polévce a omáčce. Samotné houby pouze řízek z pýchavky. Plněné hlavičky bedel a hlavně smržů to je opravdu skvělé. A nejcenější houba mochomůrka růžovka. Drštkovka je výborná nebo jako škvarky a taky segedín. O tom se mohu už tři roky nechat jen zdát-nerostou.
Jinak samozřejmě chápu že na většině území dnes vedro je ale pro ne zrovna malé území to neplatí a ČHMÚ dával 30-34 všude.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2930
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod pepa » 03. 08. 2017 13:54

Jo, u nás to teď těsně před deštěm stouplo těsně přes 33°C, ale pro západní a severní Čechy předpověď totálně nevyšla. Mimochodem - Strážnice už má 37,6°C, takže maximum ze Staňkova je překonáno.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod hawrann » 03. 08. 2017 14:30

Pepa: v pohodě, mě zmátlo jak jsi psal o těch supertropech ve Staňkově, tak jsem myslel, že ti přijde pro nás 28 málo :D
Jinak myslím, že zde to budou houbařské hody. Už při úterní bouřce tu spadlo dost vody a nejen při ní v přívaláku, ale i pak mírnější intenzitou. Od včerejška je dusno a teplo a k tomu se dnes přidaly další srážky, takže příští týden to vidím s kosou do lesa
*"Narazit na hlupáka je katastrofa nejen pro zúčastněné,ale i pro okolí vůbec."
*"Hlupáci byli a budou,je jen na nás rozumných,jak se jim vyhneme!"
hawrann
Nováček

 
 
Příspěvky: 373
Registrace: 08. 12. 2008 00:35
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 9

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod varel » 03. 08. 2017 14:34

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2352
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod Jarda Max » 03. 08. 2017 15:10

Teď jsem si přečetl… Tak hodně zdraví Adi! To je ale nápad, ve vedru něco tahat, stačí, že člověk tahá sám sebe. Nám tady na Benešovsku teď pěkně zapršelo, bylo neuvěřitelný dusno 33 a najednou je ‚‚kosa‘‘ 22st. Ale děti řádí v bazénu, má 30.

RADE - přesně takové fotky jsem tady dával loni začátkem září z Prahy. Sežehlé listy a uschlý borový les, podrost křupavá sláma. Lesnatý svah na jih s borovicí černou konečná. Už proběhlo kácení. Nám na chatě u Sázavy uschla švestka, několik rybízů, angrešty a druhá část živého plotu, vzal jsem ho motorovkou. První uschla v roce 2015, to tu nebyla vůbec tráva, jen ušlapaná hlína. V zimě tady komplet prázdné studny. To mě dorazilo, ale stal se zázrak, roztál sníh, rozmrzla země a dost pršelo - vodu tady máme všichni. Z té hrůzy jsem letos dal obří sudy, tak máme 1200 litrů. A často pořád plno, máme letos štěstí. Celkově je to teď sever proti jihu. Jih má stále sucho.

Tady v Pozázaví uschlo v lesích velké množství stromů, hodně borovic, břízy a modříny. Ale vesměs stromy se špatnou kondicí (naše švestka měla 40 let a taky už nebyla nic moc). A hodně dalších stromů je poškozených. Zajímavý je, že až na výjimky (první řada borové školky u nás nad Motolem na svahu směrem k jihu) několikaletá nová výsadba smrků, borovic, dubů, buků ta sucha zvládla překvapivě dobře. Kdyby nynější sucha byla přírodní regulace k plošné likvidaci špatných a stresovaných stromů, dalo by se to vydržet. Ale jestli se to bude opakovat rok co rok, tak to by pak příčina byla někde jinde a jednalo by se o rozsáhlé poškození vegetace. Alesoň městská zeleň je na tom docela dobře, většinou už se sází druhy odolné suchu jako dřezovce, hloh, javory, duby, olše, moruše, štědřence a co často vidím, dobře prospívá jasan, inu je z čeledi olivovníků…

Tak snad časem zaprší všude, zdá se, že se to v Evropě postupně zavlažuje více k jihu, snad časem se to dostane i na jižní Moravu, Slovensko, Maďarsko a Itálie taky skomírá…
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod francek » 03. 08. 2017 15:13

U nás to vylezlo na 34,8st., v úterý bylo max.33,1...

Přibližuje se teď na východ nějaké to pásmo deště, snad k nám dorazí...

Dále se už bude jen a jen ochlazovat, noci jsou delší a rána chladnější, jedna jediná těsně tropická noc u nás padla, ale den předtím 13 a po ní 14, příští týden pudem pod 10 a přes den možná pod 20...
francek
Nováček
 
Příspěvky: 603
Registrace: 26. 07. 2016 06:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod pazout » 03. 08. 2017 15:31

Zdravím z Chomutova,

tak to my tu narozdíl od Klášterce schneme. Některé stromy na exponovaných místech vypadají jako u Radeho. Dnes nás přešlo pásmo deště a dalo neskutečných 3,3mm. Za srpen již 6mm. Zatím stále zataženo, bezvětří a teplota na 23°C. Konečně se dá i něco dělat na zahradě. Další déšť už dnes tady nečekám, večer se rozfouká za frontou čerstvý západní vítr a další dny bude úspěšně vysušovat to málo co dnes napršelo :-( Když dnes nevyšla předpověď max. teplot pro náš region, tak by třeba zítra nemusela CHMI vyjít předpověď srážek, ale to se tu moc nestává :-) Jsem zvědav na úterní frontu, zda naprší konečně tam, kde zasychá vegetace nebo budou nejvíce prolity opět místa letos suchem nezasažená. Takže opět čekání na významnější :dest:
pazout
Nový člen
 
Příspěvky: 140
Registrace: 14. 07. 2016 11:55
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na srpen

Příspěvekod Tomfik » 03. 08. 2017 16:31

tak zaprvé, to nebyl výsměch, ale radost!!! Ale koukám, že to bylo pochopeno obráceně.

Tu před frontou až 31, pak pásmo srážek a hned 22C, velký rozdíly na JV ve strážnici až 38C, na SZ kolem 23C.

Lze tedy říci, že toto velmi teplé počasí končí, na JV může ještě teplota vylézt přes 30, na ostatním uzemi uz spise do 30C. S tím, že v neděli bude asi na východě pršet poměrno hodně.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé