Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes10
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97789
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na únor 2012

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod Tomáš.Malek » 20. 02. 2012 13:27

Tohle mě něco připomíná ta situace zde. Jasně že někdo sem přijde diskutovat a sem tam se objeví i osobní názor co on by považoval za ideál. Já třeba tvrdím že astronomicky je březen zimní měsíc, meteorologicky jak kdy, tam je to takový pozvolný přechod. Ale vegetaci ještě naprosto žádnou nespatříte to je velmi brzy.
Sníh 173 tady něco píše, někdo se mu tu posmívá. Pravda že to není "odborné" ale ta diskuse není jen o tom vypasat pod sebe teplotu, vlkost rosný bod, tlak a sílu větru. Ta je právě o výměně názorů.
Třeba takový dawe mě tu taky docela brutálně napadal že jsem napsal něco s čím nesouhlasil nebo to nebylo k věci a dost "odborné". Ale tohle není snad jen diskuse odborníků. Spíše amatérských pozorovatelů počasí. Baví mne srovnávat, vzpomínat na minulost. vyměnovat si informace jak kde je ale né se hádat a už vůbec né urážet.
Tomáš.Malek
Nováček
 
Příspěvky: 631
Registrace: 12. 02. 2010 01:06
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod varel » 20. 02. 2012 15:19

Nebudeme tu probírat uživatele sníh173, dostal důrazné varování, tak snad si to vezme k srdci. Za tři týdny napsal 115 příspěvků (a pěkných pár jsem mu jich smazal nebo sloučil), nicméně i tak 90 % z nich bylo pořád o tom samém. Vyjádřit svůj názor je super věc, ale jednou dvakrát stačí, takže asi tak.
Co se týče března a potažmo jara, tak nevadí vám, že jste trochu off topic? :P Kdyžtak si založte nové téma, díky.
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2353
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod pircuk » 20. 02. 2012 15:34

tak oteplenie,ktore nastane v druhej polovicke tyzdna,bude len akymsi pozdravom jari, a potom nam pravdepodobne teploty opat spadnu na priemerne hodnoty,mozno slaby podpriemer. Viac ma zaujima situacia z piatka na sobotu,kedze v sobotu rano sa chystame na taku mensiu turu,takze dufam,ze nam nebude prsat,kedze sa budeme pohybovat vo vyskach okolo 1000-1100 m.
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod Spitfire » 20. 02. 2012 15:39

Tak modely začínají potvrzovat ochlazení po 26.2 a to je pro tuto chvíli to nejdůležitější, protože tím by nám ta konečná únorová odchylka tolik neutekla pár dní před cílem, propad TN směrem od Severního moře by se mohl velmi hodit. Chmu dává na počátek příštího týdne stejné teploty jako včera, takže asi bude nějaký čas vyčkávat, ale já na jejich místě bych udělal totéž, určitě v tenhle okamžik. I AO naznačuje pokles z předpovídaných +3 na konec tohoto týdne na nějakých 0,5 - 1,5. Tož uvidíme, kromě té únorové odchylky nemáme co ztratit.
Spitfire
Nováček

 
 
Příspěvky: 388
Registrace: 06. 02. 2010 08:23
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 11

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod Dave » 20. 02. 2012 15:40

pircuk: no bude pršet až do nejákýchch 1500-1800m takže určitě to budeš met v dešti a v rozbředlém snehu, až večer se hranicse sníží na nejách 900m, no každopádně v takovém humáči se dobře nepůjde. ještě je ale možné že bude celkově méně srážek.
Každopádně od čtvrtka do soboty hrozí velké problémy na řekách.
Dave
Nováček
 
Příspěvky: 288
Registrace: 14. 06. 2008 20:22
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod pircuk » 20. 02. 2012 15:43

co sa tyka odchylok za mesiac februar,tak pocitam,ze tie teplejsie dni,ktore nas cakaju dvihnu tento priemer nanajvys o 1 stupen,viac nie. aspon u nas,by zajtrasok a streda mali mat relativne nizke denne priemery,kedze pocitam s tym,ze nocne teploty pojdu pod -10°C a hoci bude cez den +5°C,tak priemerna teplota za den bude podnormalna.
Piatok,sobota a mozno este nedela zaznamename nejake vyssie denne priemery,mozno okolo+5°C,ale to nebude nic strasne,kedze az do 14.2 sme boli cca. 12-13 stupnov podnormalom.

Ale od ochladenia po 26.2 uz necakam ziadne zazraky,kedze v hladine 850hPa moze byt teplota aj pod -10°C,prizemna vrstva sa cez den polahky prehreje pri slnecnom pocasi nad nulu
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod honza19 » 20. 02. 2012 17:48

Jaro zatim neprijde, to otepleni bude fakt kratoucke a pote to opet vypada na spis zimnejsi raz pocasi, jinak u nas unor nejlepsi za x let ,jinak od 20.ledna tu je souvisla snehova pokryvka takze sem spokojen :-)
honza19
Nový člen
 
Příspěvky: 60
Registrace: 02. 02. 2012 13:32
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod snih173 » 20. 02. 2012 21:26

Za týden by mohlo sněžit ale uvidíme nějaké ochlazení je hlášeno.
snih173
Nový člen

 
 
Příspěvky: 139
Registrace: 28. 01. 2012 15:35
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod kebull » 20. 02. 2012 21:29

honza19
Myslím si momentálně pravý opak, ale to neznamená, že nemůžeš mít nakonec pravdu :) Jen tam prostě nyní nikde nevidím, že oteplení bude přechodné, spíš nějaké potenciální ochlazení, které se někde v dálce rýsuje, je hodně nejisté. Jedině, že by přišla inverze (v březnu bych ji už moc nečekal, ale stát se to může) a pak třeba studená vlna, ale to je prakticky nejzimnější možný scénář. Spíš se bude střídat chladnější a teplejší počasí s postupným oteplováním, jak už to tak v tomto období bývá. Uvažuju samozřejmě nižší a střední polohy mimo (pod)horské oblasti, takže u vás to klidně může být něco jiného, jako ostatně už teď je.
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod eurycantha » 20. 02. 2012 21:42

GFS sice ukazuje, že by mohlo zase trochu foukat od SV, ale nebude to zdaleka takové, jako v první půlce února. Přinese to mrazivé noci, ale jasné a teplé dny.
eurycantha
Nový člen
 
Příspěvky: 36
Registrace: 02. 01. 2012 23:03
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod Dave » 20. 02. 2012 21:47

mě to připadá že tady někteří úplně pomátly jeden chce trvalou zimu v březnu ve vyškově a druhej jaro 600m v jihlavě.
Tohle už je fakt nemoc. Sv proudění v březnu by přineslo i březnu pouze chlad a to i přes den kort navíc v jihlavě. Můj osobní názor je že zima se potáhne i v březnu ale v nížinách to bude už taková falešná zima ale myslím že techg 5-10 dní s pokrývkou je poměrně reálné.
Dave
Nováček
 
Příspěvky: 288
Registrace: 14. 06. 2008 20:22
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod switzzy » 20. 02. 2012 23:05

Zdravím,
dnes večer čekám, že to spadne poměrně nízko dole kde je sníh klidně i pod -10°C. U nás bych to viděl na -7/-10°C je klidno a mělo by i zůstat. Zítřek bude ještě chladnější. Od středy už potom oteplení, které vyvrcholí v pátek popř. sobotu. Čekám, že se i u nás dostaneme nad magickou 10tku. V těch nejteplejších oblastech to půjde na 12/13°C.

Ochlazení u nás čekám víceméně na sucho. Plošně 0-5 mm na severních horách to může být více. Propad TN bude probíhat více východně než by bylo záhodno a tak jak srážky tak i vpád chladné masy bude spíše slabšího charakteru. Tudíž ochlazení ano, díky blokaci, ale přes den 0/4°C v nižších polohách. Kam se pak posune TV, která by se měla usídlit nad Britskými ostrovy? GFS zamýšlí už nějaký ten výstup postupný SV. Ale je tu i možnost vytlačení do Z Evropy a s tím spojená teplejší advekce, tedy do vyšších hladin atmosféry. Tomu bych ještě ze 3 dny nechal volný průběh ať tu netipujeme!

Dave
5-10 dní se sněhovou pokrývkou v březnu, nebo do toho počítáš i možnost nějakých sněhových srážek v posledních únorových dnech? Mě to nepřijde u nás ve Vyškově reálné. U vás v Přerově možná ano, přece jen těch srážek u Vás padá více srážek. Pokud nepřijde nášup v podobně JV cyklonální situace a následném SV proudění. Ano je pravda silný SV dopravník nepřinese v březnu teplo. Tato situace je schopna vyprodukovat i pěknou řádku ledových dní tu v Moravské bráně. viz. 5. - 9. 3. 2010.


Na sníh 173 prosím nereagujte dokud nezačne psát normálně. Je to zbytečné a úroveň diskuze opravdu upadá! Vím, že jsem se taky nechal unést, ale pokud někdo zpochybňuje data svým subjektivním pocitem, je potřeba zareagovat...
switzzy
Nováček
 
Příspěvky: 512
Registrace: 08. 12. 2008 14:46
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod Dave » 20. 02. 2012 23:36

swittzy: ne ne únor nepočítám. prostě si myslím že přijde etapa sz proudení, která bude přinášet snehové srážky i do nížin a navíc tak přemýšlím o jižní moravě kde nebyl vpodstatě v zimě vůbec žádný sníh a podle mě přijde nějáká kompenzace v březnu a něco napadá i tam byť to třeba vydrží jen 2-3 dny ale ještě něco bude i menší březnová sněhová kalamitka.(níže z jihu) ono prumer dnu se sn. pokrývkou je u mě v březnu je asi 7 dní čili to není nic přetaženého za vlasy... zima má ještě co dohánět, bohužel ale svůj hlavní čas již promarnila.
Naposledy upravil Dave dne 20. 02. 2012 23:39, celkově upraveno 1
Dave
Nováček
 
Příspěvky: 288
Registrace: 14. 06. 2008 20:22
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod zapadni cechy » 20. 02. 2012 23:38

Nevím, mě se ten sv moc nezdá, přijde mi ten přechod hodně komplikovanej, mam pocit, že z toho nakonec vyleze nějakej sz nebo tlaková výše nad náma...ezmwf je taky pěkná divočina ten hlavní výstup:)
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2012

Příspěvekod grindfield » 21. 02. 2012 09:29

Dnes opět slezla teplota na stanici Kvilda-Perla pod -30°C!! To není znamení nějakého předjaří, určitě né na horách :)
grindfield
Nový člen
 
Příspěvky: 18
Registrace: 07. 01. 2011 16:24
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé