Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera2
  • Celkem příspěvků97685
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na únor 2015

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod meteomraz » 14. 02. 2015 10:14

To je srovnání:




meteomraz
Nováček
 
Příspěvky: 540
Registrace: 15. 09. 2008 10:41
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 42

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod kamil » 14. 02. 2015 10:25

Tak,když tady čtu ty stesky,že u vás nesvítí slunce tak u nás je ho až moc od rána až do večera a sněhu to vůbec přes den neprospívá a to vidíte dobře moji nadmořskou výšku a to hory ještě nejsou.Takže nedostatkem slunečního svitu a teplého vzduchu zhruba od druhé dekády dubna 2013 rozhodně netrpíme tak si můžete klidně přijet něco nabrat do kapes :D :mysl: Na modely je zbytečné se vůbec dívat,protože je tam týden dopředu to samé a dále by jsem to nekomentoval je to poměrně ještě daleko.Jedna jistota tady,ale je,že pokud se ty tlakové výše a slunce takto vyřádí v únoru takže každá série jednou končí a až každý bude opravdu to jaro čekat tak to bude zase trošku jinak,ale to je tak trošku nadsázka :D Někteří z vás tady připomínají,že únor bude opět zřejmě srážkově nadprůměrný a to i teplotně což je docela jasné a jsem docela zvědavý kdy nás čeká už konečně i teplotně podprůměrný měsíc :ahoj:
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod Davidek » 14. 02. 2015 11:36

jen pro demonstraci toho, co jsem avizoval včera - každý výstup posouvá tu na S a tu na J hranu TN, která se bude přibližovat od SZ koncem příštího týdne.

Podle toho taky možnosti vývoje - dneska a teď by to znamenalo o příštím víkendu určitě přes +10°C. Pohne se to dolů a bude jásot nad zimou - nic, je to potřeba sledovat. Já pořád sázím na teplejší variantu se Z až JZ, ale ne tak ryzí - nějaký kompromis mezi zimní a jarní situací bych řekl...

Možná, byť bude teplejší než průměr, bude to jeden ze 3 únorů za posledních 10 let, kdy nepůjde u nás teplota přes +10°C ani na jediný den, uvidíme... Takže jak s létem, teplé, ale o ničem pro uživatele...

jinak s tím teplotním nadprůměrem to u nás není tak horký, dnes zase ráno -7°C... odpo to leze ke 3-4°C.
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod HeyYou » 14. 02. 2015 12:49

akekolvek oceanske prudenie, ktorym sa ukonci vplyv sucasnej vyse bude nepochybne v nizinach znamenat celkom razantny narast priemernych teplot..
HeyYou
Nováček
 
Příspěvky: 239
Registrace: 15. 10. 2013 08:11
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod Davidek » 14. 02. 2015 16:32

když se podívám na dlouhodobou předpověď čhmú, tak to by znamenalo konec zimy...

Období od 16. února do 15. března 2015 bude teplotně průměrné až podprůměrné. První týden období bude ale nadprůměrný, zejména jeho závěr. Další týdny budou teplotně průměrné až podprůměrné. Jako nejchladnější se jeví týden od 2. do 8. března, který by měl být podprůměrný ve srovnání s dlouhodobým průměrem. Průměrné týdenní maximální teploty se budou pohybovat po většinu období kolem 5 °C, na konci období již kolem 8 °C.

neboť podprůměrný týden 2.3. - 8.3. by byl na hodnotách dnešních, dochází tam už k poměrně viditelnému nárůstu průměrů. to jen tak na zpestření. Je docela zvykem ty dlouhodobé předpovědi tepat, já co sem se na ně díval od října, tak to nebyl vůbec úlet :sry: zejména docela vždy sedí ty první tři týdny, ten čtvrtý už je na okraj...
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod Ovar » 14. 02. 2015 17:23

Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod Vratislav » 14. 02. 2015 18:37

No, ČHMU tedy dnes velmi neopatrně: Pondělí po příštím víkendu 10/14°C v maximech. Zajímavé... a víte co, proč ne? Sem s tím, docela se na to těším a doufám, že to tak nějak vyjde. Když pořádná zima nepřišla do teď, tak ať už radši nechodí vůbec. Koncem února už na ni skutečně nejsem zvědavý. Slunce už v poledne má velkou sílu, světlo je skoro do 6 a nálady na zimu ubývá. :)
Vratislav
Nováček

 
 
Příspěvky: 555
Registrace: 14. 03. 2013 19:45
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 13

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod libi » 14. 02. 2015 19:09

No musím přiznat, že se na teploty kolem 10°C při slunečné obloze také těším. Nutno říct, že zima zde je již v koncích, jarní, krátkodobé vpády studeného vzduchu určitě dorazí, ale prozatím nuda.
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1136
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod kamil » 14. 02. 2015 19:28

Souhlasím s tím co zde píše Ovar a sice,že letošní zima to má za pár :jojo: My též jsme měli celou zimu na zahradě krtka co si celou zimu jen tak trtká :D Osobně si myslím,že zima ještě poslední slovo neřekla a apetit na zimu klidně od října do dubna mám bez větších problémů i když únor už se asi moc nepochlapí snad během poslední dekády.Ono to slunce mělo docela sílu i v listopadu a prosinci,když je nejníže při teplém jižním a jihovýchodním proudění,když jsme u toho :D Zkrátka stejně jako teplé J nebo JV proudění zimu v prosinci či lednu neudělá tak ani studené S proudění neudělá jaro v březnu nebo třeba i dubnu ;) :jojo: Vypadá ještě co se týká tré svatomartinské kachny takže ji to docela vyšlo až na tu druhou půlku respektive poslední dekádu února,ale ještě není všem dnům konec :ahoj: ;)
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod Davidek » 14. 02. 2015 21:28

nechci vyhecovat diskusi na téma, kdo lépe trefí konec zimy, ale za mou oblast, obecně spíše mírných zim zkušenost:

ode dneška je na skutečnou zimu prostor tak 3 týdny, z toho je dneska skoro jisté, že dalších 10 dní bude spíše předjarní počasí. Z toho mi vyplývá, že poslední šance na týden a více zimního počasí je s onou změnou ke konci února a samém začátku března. Pak už u nás zima moc šanci nemívá, je pravda, že na konci března 2013 napadlo 20cm sněhu a byla kalamita pětiletá, každopádně den na to začalo tání a za dva dny bylo +8°C. Takže takto by to bylo se zimním vpádem zřejmě i letos v pozdním březnu. Za hory a polohy nad 700 m mluvit nemůžu, neznám to tak.

Tj. pokud se neprojeví zásadní vpád studeného vzduchu do konce první dekády března, považuji zimu za skončenou, bez ohledu na to, jak bude pár dní třeba jinak. Každopádně možnost tu stále je...

Ale např. i po výjimečné zimě v období 30.1. - 13.2.2012 (-20°C a -10°C přes den) přišly v březnu teploty +20°C, takže tipuji, že letos opět začne už v březnu vegetace, ptáci se objevují, jen doufám, že to léto bude lepší než loni.
Naposledy upravil Davidek dne 14. 02. 2015 21:50, celkově upraveno 1
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod vichr » 14. 02. 2015 21:48

Dnes to bude bez obrázku, neboť ta šedá scéna za to nestála. Letošní zima není bohatá na extrémy, zato přináší dost paradoxů. Zatímco na samém začátku února jsme měli výrazně slunečné počasí v hluboké tlakové níži, nyní máme ve vysokém tlaku od středy nepropustnou inverzní šeď. Teplota v 850 hPa byla začátkem měsíce možná o 10 stupňů nižší než dnes, přesto máme nyní citelně chladněji. Při proudění od JV však nelze nic jiného čekat než Mordor (alespoň pro velkou část Čech). Loni to foukalo od JZ, takže u nás bylo většinou slunečno a pod dekou zůstávala Morava.
Několik dnů jsem nesledoval modely, dnes v nich vidím opětovné zvýraznění tlakového pole, ve kterém bude frontální zóna zpočátku směřovat přes Skandinávii, ale postupně by se mohla stlačit k jihu a tak nás zřejmě koncem zimy ještě čeká nějaké to větrné počasí. Momentální situace v tlakovém poli mi připadá, alespoň dle zkušeností z posledních let, typická spíš pro podzim.
Co se týče zvířátek, kachně pravidelně vychází lépe první polovina zimy. Přesto je tato jednoduchá interpretace přírodního jevu v porovnání s high tech vědeckými metodami obdivuhodně úspěšná. Krtci u nás také ryjí od začátku zimy jako blázniví. Mám z toho vlastně radost, protože po smíchání s kompostem budu mít spoustu kvalitní půdy do nádob s rajčaty:-)
Co se týče března, očekávám vpády chladnějšího proudění, zejména opět na začátku a na konci měsíce, což způsobí, že měsíční teplota nebude atakovat loňské hodnoty. Nicméně musím zopakovat to, co řekli už i jiní, že pro trvalejší zimní počasí nejsou vytvořené podmínky. :ahoj:
vichr
Nový člen
 
Příspěvky: 131
Registrace: 14. 11. 2014 11:45
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod Mrakomor » 15. 02. 2015 14:51

Mi bude stačit, ať už ta nechutná, jasná a teplá anticyklonální epizoda skončí. Denně jasno že i léto by mohlo závidět, sníh úspěšně zmizel-pravda u nás oslavil 3 týdny své existence. Ptáci zpívají jarně, vše napučí a pak budeme poslouchat, že meruňky a broskve spálil mráz. To se nějak často opakuje v posledních letech.
Ještě ten závěr února by mohl dost polepšit již tak dobré skóre kachně. Vyčkejme
Mrakomor
Nováček
 
Příspěvky: 350
Registrace: 12. 12. 2012 15:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod Adi » 16. 02. 2015 10:06

Ahojky,

Ano, v létě by z toho byla hot wave, jak vyšitá.
Naštěstí máme únor a tak třeba u nás - 15 km od Ostravy je ještě takřka souvislý sníh. Ovšem to nic nemění na tom, že včera přes den visel těžký vzduch, 10 nad nulou a kouřmo při postupném V až SV. Ovšem ráno -6 a večer skoro -4.
Dneska deka, zatím slabě mrzne. Ze sněhem jsem však spokojen. Ten zmizí tady nejspíše na konci týdne, takže 4 týdny v kuse se sněhem - není špatná bilance. Krtci zastavili (přechodně) své dolování.
Výhledy - stále předjarní počasí a jaxi nevidím žádnou významnou změnu ve smyslu ochlazení, které by příslušelo roční době. Vypadá to spíše postupně na Z a ten, jak víme, bývá teplý. Nechci být špatným prorokem - kachně ochlazení nejspíše nevyjde.
Osobně doufám, že léto nebude horké a dusné, že bude aspoň na loňských hodnotách. Osobně bych byl vděčný za léto průměrné. Podle všeho lze čekat zase nadprůměr, lze jen hádat, jak moc velký. Bohužel.

zatím
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod libi » 16. 02. 2015 11:02

Jsem zvědavý, a asi nejenom já, kdy bude podprůměrný měsíc, tedy alespoň více jak 1°C pod dlouhodobým průměrem. Únor to jistě nebude, do konce měsíce žádná výrazná změna nenastane (myslím tedy co se ochlazení týká). Spíše prorazí teplejší oceánské proudění, což bude mít za následek, že noční teploty budou výrazně vyšší a denní budou podobné těm, co máme v současnosti.
Ale nyní jsem spokojen, téměř 5°C a slunečno.
libi
Nováček
 
Příspěvky: 1136
Registrace: 03. 05. 2008 15:54
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2015

Příspěvekod Rosťa » 16. 02. 2015 12:22

Zdravím,dlouho jsem tady nebyl,pc byl v čudu,kdy bude podprůměrný měsíc,loni byl pouze jeden-srpen,hodně mě mrzí,že zimní ani jeden a to ani průměr,přesto 3 týdny tu máme sníh,což jiní právem závidí,nebýt po tom vydatném sněžení vydatný déšť,bylo by to lepší,v noci mrzne a přesden + 10,tak by měl vypadat březen,žádne ochlazení neočekávám,takže opět nadprůměr,ani čhmů zřejmě nevyjde to výrazné ochlazení na počátku března,pokud ano,typuji tak 2 denní,Evropa je teplá
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé