Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera10
  • Celkem příspěvků97792
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na Únor 2016

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod milos » 15. 02. 2016 13:29

Ta předpověd je sice hezká, ale neplatí pro moji lokalitu.
milos
Nováček
 
Příspěvky: 470
Registrace: 15. 11. 2014 18:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod Dave » 15. 02. 2016 13:32

aahaz jako vtip dobré.. No nicméně když sem na konci ledna říkal že zima prakticky skončila - sletěly se tady na mě všici co si to dovoluji sem psát a že se musí počkat a kdesi cosi.. No takže mě to bohužel vyšlo a zda se že ani poslední dekáda února kterou sem čekal relativne chladnější asi ani nebude - ikdyž ještě je stále možné že v poslední pentádě nějaký pseudovpád os severu přijde. Sem rád že únor je po pul roce srážkově v normě a dokonce se může se stát, že srákově nadnormalní, což je skoro nevídaná věc. Středa je ještě otevřená - někde nasněžit skutečně může i dole ale já tomuhle řikám jarní březnové počasí sníh napadne a jeho životnost je spíš v hodinách než dnech.. co se týká Kamila a jeho vyhrožování ze studeným jarem - podle mě si to pouze túze přeje a proto to tak ventiluje - no já si to také přeju at klidně napadne půl metra v dubnu, jenže šance jsou na takové sněhopády malé,ikdyž samože nemožné to není.. stát se může vždycky cokoliv..
Dave
Nováček
 
Příspěvky: 288
Registrace: 14. 06. 2008 20:22
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod Ramon » 15. 02. 2016 13:33

Chtěl jsem napsat, že neplatí pro žádnou lokalitu v ČR, ale jedno místo jsem přece jen našel :-).

http://www.yr.no/place/Czech_Republic/O ... /long.html
Ramon
Nový člen
 
Příspěvky: 15
Registrace: 27. 12. 2015 09:23
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod ladys » 15. 02. 2016 13:47

Aladin, ještě ráno pro Moravu na středu 0h ukazoval +9 a deště, nyní do +3 a sněžení.
Kdo ví jak to dopadne...

GFS tam ukazuje další oteplení ve stratosféře na 200h
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod edwinak » 15. 02. 2016 13:52

Aahaz píše:

Studený vzduch tu bude možná strašit ještě v květnu.



No já tedy mám opačný problém. Já se po letošní opět nevydařené zimě bojím, aby jaro nebylo hned zase nadprůměrně teplé a beze srážek a nešlo se do léta a jeho loňských horkých vln bez vody. Pokud nemá moc pršet, ať je radši chladno. Třeba i celé léto. Mám toho teplíčka od loňska doteď už plný zuby. :( Je mi 63 let , celý život bydlím na stejným místě, ale fakt jsem ještě nezažila, abych 3/4 zima prožila ve flísový bundě a bez čepice jako letos. To ani loni nebylo.
Naposledy upravil edwinak dne 15. 02. 2016 13:55, celkově upraveno 1
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod sergej » 15. 02. 2016 13:57

mno středa je pořád otevřená, GFS a ECMF jdou každý svou cestou... jinak pomalu taky začínám věřit tomu, že čím více se budeme blížit jaru, tím více začne počasí blbnout :). Jinak co do sucha, srážky na V se pozitivně podepsaly na stavech přehrad viz
http://www.dailymotion.com/video/xbkmaj
sergej
Nováček

 
 
Příspěvky: 289
Registrace: 29. 05. 2008 18:36
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod ladys » 15. 02. 2016 15:05

aahaz

na GFS bych moc nespoléhal, od rána udělal dost změn.
Ono skoro všechny modely.

Osobně sněžení moc nevěřím... možná sever a západ Čech
Uvidíme ve středu ;-)
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod crocodil » 15. 02. 2016 15:30

Tak na těch teplotách na středu se zatím neshodují ani GFS s ECMWF... Jestli dobře koukám, tak GFS vychází z toho, že TN překročí ladným krokem alpský hřeben, což asi není ta nejpravděpodobnější varianta (jak už psal Tomfik).

A pokud někdo už koncem ledna v modelech vidí, jak dopadne celý únor, nebo má tak přesnou intuici, všechna čest!
crocodil
Nový člen
 
Příspěvky: 23
Registrace: 05. 02. 2016 10:56
Bydliště:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod sergej » 15. 02. 2016 15:36

aahaz s tím odhadem srážek opatrně. Posledně tě TN od jihu krutě vyvedla z omylu .) potažmo i ten pás srážek na V dnes nebyl úplně očekáván.
http://www.dailymotion.com/video/xbkmaj
sergej
Nováček

 
 
Příspěvky: 289
Registrace: 29. 05. 2008 18:36
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod godlike » 15. 02. 2016 16:14

No dobre, tak v Praze bych to ve stredu videl na 2cm mokryho snehu, ktery do odpoledne roztaje. :) I tak, bud rad za kazdou formu vody co spadne. Na horach se odhad srazek tezko tipuje. Nekde spadne mozna i 20cm.
Jinak predpovedi Meteopressu, to je jedna velka sranda. V lednu tipovali teplou zimu az do unora. Za dva dny prisla 3 tydenni zimni mraziva epizoda. Na zaver oznamili, ze bude mrznout az do konce ledna. Za dva dny bylo zase teplo. A ted nam zase hrozi kalamita a pulmetru snehu. Z jakych modelu vychazi jejich predpovedi?
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1194
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod milos » 15. 02. 2016 16:55

Nějak se mi nechtělo věřit na ty silné srážky. Tak sem se podíval na Rakušáky a ti je mají taky. Dokonce i v nižších polohách sněhové. Ale na konci týdne uvádějí až plus 16 st.
milos
Nováček
 
Příspěvky: 470
Registrace: 15. 11. 2014 18:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod hanz » 15. 02. 2016 17:57

Nevím jestli to někdo registruje, ale počínaje středou minulého týdne, kdy tu vydatně sněžilo jakoby počasí přišlo na jiný level. Lze si všimnout, že od středy do dneška šli přes Slovensko celkem 3 níže (včetně té dnešní), kde dohromady na některých místech spadlo velké množství srážek. A výhledy: Další níže půjde ve středu a opět to vypadá na dost srážek na Slovensku. Jinak co se týká počasí do konce února, žádné stálé počasí s tlakovou výši ve střední evropě nelze na 90% počítat.

Níže začínají chodit svým typickým směrem. :jojo:
hanz
Nováček
 
Příspěvky: 1499
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod kamil » 15. 02. 2016 19:55

Ahoj,takže vidím,že očekávání naplněno a diskuse se opět rozproudila byt to potřebovalo malý impuls :D dididi:jen pro tvoji informaci Salisov není do 400 m.n.m. výšky,ale kolem což je docela rozdíl pro člověka znalého našich poměrů,protože převýšení je asi 70 metrů a já se nacházím v těch vyšších partiích obce takže tě můžu ubezpečit,že předpoklady pro zimu jsou tady více než dobré a to i v březnu a nedělám zde ani žádnou reklamu našemu okolí to ji totiž ani nepotřebuje ti co zde byli v okolí si o tom ještě dlouho vyprávějí a rádi se tu vracejí a to je ta nejlepší reklama.To co zde napsali milos a Rosta nemá snad smysl ani komentovat,protože se vlastně okomentovali sami tím co zde napsali,hlavně teda milos to je opravdu Lovec perel :D A to co zde napsal generál libi tak jako vždy nemá taky žádné chyby :D Takže výhledy nyní vypadají opět více než jarně po tomto krátkém a slabém ochlazení,které přinese snad i tolik očekávané a potřebné srážky a nakonec to máme odklepnuto i od aahaze takže ted se můžeme už jen těšit a být v napjatém očekávání nadcházejících hodin a dnů ;) Co je,ale zajímavé a vskutku extrémní tak je,že Balkán a oblast Černého moře v nejbližším obdobím čekají zřejmě letní hodnoty +25 stupnů,na Kypru +30 stupnů a +35 v Káhiře.Když se ještě vrátím zpět k nám výhled je sice zatím jarní nicméně ta studená varianta na konci února či přelomu února a března o které jsem již psal je stále reálná a nikam nezmizela :jojo:
kamil
Nováček
 
Příspěvky: 477
Registrace: 07. 02. 2014 07:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod dididi » 15. 02. 2016 21:43

Takže pár postřehů k aprílovému počasí příštích dnů. Pokud jde o srážky na východě mohou být celkem slušné ale taky možná ve všech polohách kapalné zatímco na západě jen slabé ale dost možná přechodně ve všech polohách sněhové. Takových sněhových srážek se občas můžeme dočkat i v březnu nicméně je to sníh který se při slunečním svitu mění ze skupenství tuhého rovnou do plynného.
Vysoké teploty na jihovýchodě mi radost nedělají protože mohou skutečně nastartovat změnu proudění nad Evropou a výhledově i ochlazení koncem února či začátku března.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2930
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na Únor 2016

Příspěvekod godlike » 15. 02. 2016 22:00

A navic krasny snih v Maroku a Alziru. :)
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1194
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé