Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97825
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na únor 2017

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod varel » 31. 01. 2017 15:21

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2353
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod honza552 » 31. 01. 2017 15:23

Ano na radar se kouká pěkně ale uvidíme co z toho dorazí až k nám na SV,do Beskyd.Jsem tak trochu skeptický ale rád se budu plést,zde spíš více očekávám něco ze středy na čtrvrtek.
Je snad už skoro jisté že nás čeká v příštím týdnu další vpád studeného vzduchu od SV ale bohužel se srážkama to bude bídné...

A co se týče toho článku na novinkách.cz tak tam píšou nesmylsly,nevím kde vzali 80cm sněhu na Bílé(možná na sjezdovkách,mimo se to pohybuje kolem 25cm) a už vůbec nevím kde vzali těch 5 nového když u nás 14 dní snad nic nespadlo...
honza552
Nový člen
 
Příspěvky: 155
Registrace: 02. 08. 2015 08:25
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod mates.lukas94 » 31. 01. 2017 15:29

u nás zatím lehce sněží, dopoledne víc odtálo, než nasněžilo... uvidíme kolik připadne, ovšem po oteplení toho sněhu moc nezbyde u nás, pokud nějaký, a pak by to při tom případném ochlazení byly holomrazy
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod paja » 31. 01. 2017 17:55

Nádherně sněží. Téměř po měsíci ........ Ale moc se neraduji. To co zatím načrtl Aladin na páteční poledne v teplotách (i když mu to u nás poslední dobou nevycházelo, ale nyní asi jo) , znamená, že co teď napadne, to okamžitě roztaje. Jedině, že by tady do toho pátku napadlo tak 20 cm, to by snad něco zůstalo. Příhraničí Slezska s Polskem má mít až +9 . Následné ochlazení (které by mělo podle modelů nastat) co se zde s velkými ovacemi vítá - no uvidíme v sobotu, co bude na mapách namalováno. Ještě je dle mne brzo na jásání.
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod Pevca » 31. 01. 2017 18:14

Tak vážení, my zde máme sněhový vrchol zimy, nasněžilo tak 7 čísel a ještě sněží, 10 asi dáme, takže letošní maximum :D. Absolutně si nestěžuji, škoda, že to vydrží tak krátce, když nám zde konečně pořádně nasněžilo, ale tak snad něco přežije, zem je pořádně podchlazená. Zítra ještě příjemný zimní den s hromadou sněhu a dále se uvidí podle toho, jaké to oteplení bude. Takovou sněhovou nadílku jsem fakt nečekala, díky za ni :snezeni:
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod Troll » 31. 01. 2017 18:33

Tak jako první bych chtěl odsoudit společnost Meteopress a novinky cz., za to, že jedni jsou schopni vyplodit a druzí nekriticky zveřejnit blábol o tom, že letošní leden bude 4. nejchladnější v historii měření. Tím, co zde dokáže tato společnost vyprodukovat jsem fakt pobouřen. https://www.novinky.cz/domaci/427953-le ... 7-let.html

V Klementinu průměrná měsíční teplota - 7 st. určitě nebude, to možná platí o celorepublikové průměrné teplotě. Klementinum, když bude pod -3 st. bude to hodně. Takže nejchladnější leden od roku 2010, možná ojediněle někde od roku 1987 ano, jinde, zejména na horách, ale zase naopak spíše v normálu či jen lehce pod. Prostě celkově úplně běžný chladnější leden, který se objeví v průměru cca 1 x za 5, někde možná za 10 let, ale nic více. I když na statistiky z Klementina jsem zvědavý.

Jinak počasí perlí, do rána 10 cm nového sněhu a přes den další 2 cm, takže už se zase blížíme ke krásným 20 cm s ledovým podkladem. A i poslední den ledna zde bude dnem ledovým.

Co se týče února, tak modely se čím dál více přiklání k chladné variantě po 6.2. a co GFS kreslí po 10.2., by zde byl zřejmě teplotní vrchol zimy s možností i arktického dne a to nemluvím o tom, co by nastalo, pokud by nás to nevzalo jen okrajem ale plnou silou, pak bychom mohli strčit do kapsy i únor 2012... ale to už je fantazírování. Sněhu je zde relativně dost a tak oteplení v následujících dnech nám to tady snad přežije. Pokud by se výrazné ochlazení skutečně potvrdilo, tak i v případě sucha by zde tedy nemusely by být holomrazy. No ještě raději 1-2 dny počkám, než tomu začnu věřit. Ale myslím, že velmi teplý únor již pomalu bere za své. V případě, že by to, co nyní GFS kreslí, vyšlo, tak nějaké výraznější oteplení bych viděl nejdříve na konci 2. dekády měsíce ale spíše ještě později.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod vithostis » 31. 01. 2017 18:57

PEVČO
a nepsal jsem ti to ráno???
čekej ještě noční sněžení, které k ránu přechodně zeslábne a dopoledne zítra ustane..
odpoledne a k večeru zítra čekej další sněžení, které bude ustávat v noci na čtvrtek
vithostis
Nový člen
 
Příspěvky: 149
Registrace: 18. 07. 2015 18:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod vocko.m. » 31. 01. 2017 19:15

Troll: Mně stejně tak vadí ty dlouhodobé výhledy v počasí ČT, vyjádřené jednou (!) křivkou na stupeň přesně. Podle mě to škodí všem meteorologům, protože například od konce roku v těch výhledech slibují neustále oteplení a teploty nad nulou. Ačkoliv dnes připustili možný vpád arktického vzduchu v příštím týdnu, následovala věta, že po něm určitě na konci příštího týdne přijde výraznější oteplení (?). To slovo určitě mě trochu nadzvedlo. Když už to tam musejí prezentovat, mohli by alespoň udělat nějakou obalovou křivku s vyznačením nejistoty předpovědi. Nejlépe kdyby od toho upustili úplně a ukázali radši nějakou analytickou mapu.
vocko.m.
Nováček

 
 
Příspěvky: 446
Registrace: 21. 11. 2008 17:00
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 31

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod Adi » 31. 01. 2017 19:22

Ahoj,

Krásně sype :) Zvolna, mírně, takřka bez větru. Přes den se sypala jakási sněholedová krupice, která dala docela slušný poprašek, max lehce nad bodem mrazu. Aktuálně 2 cm nového sněhu, -2 na teploměru, vzduch ovšem díky oteplení, inverzi a bezvětří dost mizerný, jsme na stovce ...
Zlínsko dostalo taky svůj příděl :)

Výhledy: do čtvrtku plichta, ve smyslu počasí spíše zimního s pokusy vyhnat teplotu nad nulu přes den, ovšem pátek a sobota vypadají, že budou dost teplé. Zde teplota při hromničním slunci může překvapit,zejména pokud vyleze po zatažené noci za podpory jižního či JZ větru ...
Od neděle opět ochlazování a od pondělí aspoň zde na SV opět celodenní mrazy. Nejspíše se dočkáme i sněžení.
Dál to vypadá na vrchol zimy. Chladnější advekce může být delší, než ta, co byla zde v lednu, přitom před pár dny to vypadalo na předčasný konec zimy dle modelů .... V každém případě core of cold nad Ruskem vypadá impozantně ....
Zde se však obávám hojné nízké oblačnosti - ovšem to už předbíhám ...

zatím
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3480
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod Pevca » 31. 01. 2017 19:25

vithostis - ano, říkal jsi to, ale v poslední době jsem skeptická... máme 15 cm nového sněhu + na některých místech starý, takže lokálně i 20 cm, nádhera, pokud bude ještě v noci sněžit, tak to zítra bude mazec, nikdo o takové nadílce nemluvil, fakt jsem mile překvapená :D
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod Ondris » 31. 01. 2017 19:40

Ondris
Nový člen
 
Příspěvky: 29
Registrace: 24. 11. 2016 18:29
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod ladys » 31. 01. 2017 19:43

Kde se dají najít historické měsíční průměry?
Celorepublikový průměr se očekává -3°C pod průměr

Co se týká dlouhodobých předpovědí, myslím, že by je neměli ani dělat.
Vždyť musí vědět jak nízká je pravděpodobnost.
I tu týdenní musí korigovat několikrát týdně, pokud není situace ustálená :mysl:

Nynější týdenní a Aladin se v teplotách např na pátek rozcházejí o 4°C
Aladin ukazuje místy až 9°
GFS je dost chladnější
YR zase teplo
ladys
Nováček
 
Příspěvky: 267
Registrace: 15. 01. 2016 19:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod zapadni cechy » 31. 01. 2017 19:50

ladys:

počkej si hodinku, až se ti YR znovu zaktualizuje, bude už podstatně chladnější :)

vocko.m.:

přesně tak...zdá se mi, že na ČT se před pár lety pustili cestou zjednodušování, na můj vkus až přílišnému. A ani jejich grafikou nejsem vůbec nadšený.

Včera jsem byl přesvědčený, že dnes už bude lehce nad nulou, realita je tedy naprosto odlišná. Dá se říct, že u nás napadlo zhruba tolik, o kolik starý sníh od půlky ledna slehl.
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod paja » 31. 01. 2017 19:54

Stále nádherně sněží a asi ještě hodinu odhadem podle radaru bude. Odhrnul jsem těch 7 cm co zatím napadalo, ať ráno není případně moc práce. Takovou nadílku jsem nečekal. Loni někdy během roku nám dali na ulici jednu mega svítící pouliční lampu. Už vím jak ji využít - máme osvětlené večerní bobování :D
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2017

Příspěvekod Pevca » 31. 01. 2017 19:55

My tu máme každou zimu více sněhu než v čechách? Ha ha. MInulý rok tu byl sníh 3 dny asi 3 cm, v čechách byla krásná zima :D, předminulý rok taktéž žádná sláva, v roce 2012/13 dokonce asi jen 1 cm :D
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé