Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes6
  • Příspěvků včera5
  • Celkem příspěvků97817
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na únor 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kapr » 15. 02. 2019 13:15

Accuweather pro naše jaro má "dry periods"... což mě tedy vůbec netěší, jestli tohle bude pokračovat i na jaře. Ale na to kolo je to teď ideální zase.. takže to nemá jen negativa. Srážky snad nějaké budou postupem času.. v dohledné době to ale nebude, i když noční gfs tam měl nějaký milimetr.

edit: jinak dnes zde první letošní desítka, zpočátku dne skoro zataženo, oblačno, později skoro jasno. Ptácí zpívají, no blázinec v únoru.... zase, nic lepšího nás v následujících letech asi nečeká :'(
Naposledy upravil kapr dne 15. 02. 2019 15:42, celkově upraveno 1
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kebull » 15. 02. 2019 15:07

Presne, chtel jsem sem hodit to same...
https://www.accuweather.com/en/weather- ... t/70007397

“The dominant storm track for much of the spring will feature storm systems tracking from the British Isles to Scandinavia,” AccuWeather Meteorologist Tyler Roys said.

Kdyby tohle vyslo, mame tu to same, jako loni, tedy drahy TN putujici do Skandinavie. Snad se jen nemaji ceho chytit.

Dale
The season will be a back-and-forth battle of cool and warm air that will have residents feeling like they are on a roller coaster ride.

Early spring snow is not out of the question from Rostock to Berlin and Dresden before giving way to increasing warmth during the months of April and May. ...
...
“The drought conditions that gripped the region last summer could begin to form again by late spring setting the stage for another summer drought,” Roys said.


Tedy nejprve souboj zimy s teplem (da se na jare cekat), pozdeji ovsem nastup tepla a zrejme i sucha, posledni veta vubec nevypada dobre.

No, jedine doufat, taky asi hadaji, nebo zohlednuji historii a El Nino, ktere ma prijit a ovlivnit pocasi v Americe, ktere zas muze (nemusi) ovlivnit pocasi v Evrope... Zimni predpoved jim zatim docela vychazi, presne to samozrejme neni nikdy na tak dlouhe obdobi... Sorry za predcasny offtopic. Zitra kolo
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Ovar » 15. 02. 2019 16:05

Dneska venku v kraťasech a tričku, na slunci to bylo i na tílko, ale nechtěl jsem to přehánět =-O . Čidlo máme podchlazené, na severní straně kůlny pokračuje únor, sníh neodtává a podchlazuje okolí.
Já si rozhodně tohle počasí maximálně užívám, po této zimě je to vysvobození. Ultra tmavá zima, v lednu nám tu možná nenasvítilo ani 10 hodin, tohle počasí je tak vykoupení, to co tu za celou zimu nebylo. Jen tím, že to přišlo až teď, je z toho asi plno lidí na větvi.
Ač teda u nás za zimu máme srážkový úhrn kolem 140 mm, což na doplnění deficitu ani omylem nestačí, tak to bohatě stačilo na promočení půdy do velmi příjemné hloubky, o jarní vláhu je tak již postaráno, a co bude v březnu a dál, jsou brutální odhady, další srážky do dubna se budou ještě dál a dál sčítat a je logické že věčně pršet a sněžit nemůže, občas se to proloží sušším obdobím. Jen lituju ty oblasti, kde zima srážkově bohatá nebyla, nedovedu si to ani představit a fandím, aby se to co nejdřív zlepšilo, víc stejně nezmůžeme.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kapr » 15. 02. 2019 16:26

ty kráso, Kopisty přes 15 °C.. slušný oddíl. Taky jsem byl na sluníčku v tričku, ve stínu stále zbytky ledu a jedna hromádka sněhu.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod JohnBattler » 15. 02. 2019 16:42

Tak dnes jsem si užil nádherný pracovní den venku, ráno sice -2°C to jsem byl klasicky navrstven, v 10 hodin už mi začínalo být vedro a odpoledne už to bylo na regulérní převléknutí. Na triko jsem si tedy ještě netroufl, ale asi se to dá pokud je člověk neustále na slunku a fyzicky něco dělá.

Co se týče výhledů. ECMWF má již 3 výstupy v řadě ochlazení od příštího čtvrtka, GFS stále jede teplo. Nějakou formu vyššího tlaku nad Skandinávií tam na středu mají oba modely a vlastně i ICON. Ale pořád mi ta Ecákova varianta s tím, že ta TV zmohutní a pošle sem SV proudění nepřijde jako moc pravděpodobná. Uvidíme co večerní výstup, podle mě od ochlazení ustoupí. Pokud to ještě podrží, tak se můžeme bavit, že už to je to relativně reálný scénář. Nicméně co se sucha týče ona ani tato varianta nenabízí žádné srážky. Ale je jasné, že lepší když je chladněji a beze srážek než když je 10-15°C.

Atlantik je minimálně na příštích 8 dní bez šance do Evropy něčím prorazit. Což je obrovská škoda, protože se tam budou točit velice hluboké TN. Podívejte se co v celém Atlantiku naprší dle srážkových výhledů a vše jen bezúčelně spadne do moře, kdežto skoro v celé Evropě nespadne nic. :(

Nicméně ať to dopadne jakkoliv myslím, že je na místě si nadcházející slunečné dny užít. :jasno: :ahoj:

PS: Koukám správně? stanice ČHMÚ Plzeň - Mikulka měla dnes přes 14°C a dosavadní rekord byl pro 15.2. 9,6°C. =-O =-O Těch rekordů asi dnes a v příštích dnech padne více, ale aby to bylo překonání rekordu o více než 4° je extrém...
Naposledy upravil JohnBattler dne 15. 02. 2019 16:50, celkově upraveno 1
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kebull » 15. 02. 2019 16:48

Podle webkamer je inverze jen pod Krkonosi, takovy Jicin, nebo Hradec, a taky podle toho vypadaji teploty. Jinde podle delky slunecniho svitu. U nas to vystoupalo na 11C dneska. Tedy klasicky prostredek teplot predpovidanych pro Cechy. Pres noc mrzlo. Samozrejme, musim uznat i ja, ze je :jasno: po delsi dobe prijemne, predtim moc slunce nebylo, jen vyjimecne. Nemame slunicko s mrazem, tak aspon tento jarni pozdrav. Ale skepse z dalsiho vyvoje je bohuzel holt na miste, nedivim se, po tech zkusenostech... Jsem zvedavy na dalsi predpovedi CHMU, drzi se zatim trosku zmeny pristi tyden... takze bude co sledovat, ne ze ne.
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Jaja » 15. 02. 2019 17:13

Ahoj,

ano, u nás v HK skoro nejchladněji z celé ČR:-)....to už zase dlouho nezažiji. Max. 2 stupně, nyní už opět mrzne.

Uvidíme jaká bude inverze zítra.

Ranní GFS se naopak přiklonil k Ecáku, o kontrolním běhu a PARA ani nemluvě.

J.
Jaja
Nový člen
 
Příspěvky: 183
Registrace: 26. 08. 2015 11:31
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Meteo Weather » 15. 02. 2019 17:21

Ano, přesně tak. Podkrkonoší je dnes asi jako jediná oblast pod dekou. Máme tu mlhu jak mléko už od rána. A ráno i mrzlo, takže byla jinovatka na stromech, což vytvářelo hezkou zimní krajinu. Přes den teplota vystoupala na pouhé 2°C, takže oproti ostatním celkem velký teplotní kontrast, když někde je až 15°C. A jsem za tu deku rád, protože aspoň tu nemáme to březnové teplo a slunce, které by nám akorát vysušovalo půdu. Čím víc dnů takových, tím lépe pro přírodu. Klidně bych to bral i další dny, ale to už tomu moc nevěřím, že inverze vydrží. Když jí máme dnes v podstatě jen tady.

Pár dní jak jsem říkal jsem si dal pauzu od modelů a dnes jsem se na ně zas podíval a doufal v změnu k lepšímu ve výhledech. Realita je ale nekompromisní, žádná změna k lepšímu nikde vidět není. Jen TV rozpláclá přes Evropu, která brání TN postupovat dál nad kontinent, prostě hnus. Začíná mi to opravdu smrdět loňským hnusným obdobím Duben - Listopad :-! A ještě se k tomu přidal Accuweather, kterému to jako jedinému často docela vychází, takže jestli mu to vyjde i tentokrát, tak jsme ještě ve větším průseru než jsme byli loni. A s lesy, který dostali už pořádnou ťafku v roce 2015 a dále ještě větší ťafku loni tak se budeme moct s nimi brzo rozloučit, pokud se bude opakovat loňský rok :mysl:
Blog o pozorování počasí na Hořicku:
http://extremy-fotografie.blog.cz/
Web o pozorování bouřek na Hořicku
http://stormchasing.websnadno.cz/
Meteo Weather
Nováček

 
 
Příspěvky: 854
Registrace: 12. 09. 2009 09:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod dididi » 15. 02. 2019 19:18

Tak po včerejšku kdy bylo minimem +1 a maximem +10 a při práci venku poletovaly včely dnes po mrazu po ránu -4 bylo maximum přes +12 a čekal jsem zda nebudou poletovat motýli.
A to ještě není konečná teploty ještě stoupnou. Provedl jsem tedy postřik broskví na to byl den ideální. Sluníčko už hřeje fakt zběsile ale ve stínu i přes dnešní teplo zůstalo jíní celý den. Je to klasický jarní ůkaz tyto ohromné teplotní rozdíly místo od místa.
Výhledy jsou nekompromisní. Někdo zde zminuje možné vytvoření TV severně a ochlazení ale bohužel toto by nebylo vůbec k ničemu dobré protože tato TV by za současné situace byla odsouzena ustoupit k V-JV takže by se jen o další čas protáhlo bezsrážkové období s návratem tepla na zadní straně či JZ straně TV.
Sucho je patrné i podle toho že po rozmrznutí půdy na slunci není vůbec žádné bláto kterého jindy bývá po kotníky.
Není se čemu divit. Mohu jen závidět ,,ovarových" 140mm či ještě vyšších zimních úhrnů u některých dalších. Zde nejen za tuto zimu ale od 1.11. tedy za listopad,prosinec,leden a poloviny února pouze 70mm a toto číslo se evidentně ještě dlouho měnit nebude. Všechno může zachránit vlhké jaro ale to je poslední dobou docela scifi. Asi se dám na modlení nebo co. Chtěl jsem dnes taky zkontrolovat jestli už leze česnek protože ten lonský nestál za nic tak jsem použil předlonský a k mému překvapení je na zahradě na záhonech stále ještě sníh takže snad už zítra sleze ten zbytek.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod milos » 15. 02. 2019 20:30

Jak jsem uváděl. že na samém konci února a první týden v březnu přijde ještě zima, tak asi nebude. Sice je možný vše, ale když se podívám na rozložení tlak. útvarů, je to z dnešního pohledu nemožný. Pudu hodně v předpovědi dopředu. Musí se to přece změnit, jinak nás čekají v létě čtyřicítky bez srážek. :ahoj:
milos
Nováček
 
Příspěvky: 470
Registrace: 15. 11. 2014 18:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Jarda Max » 15. 02. 2019 22:33

Dnes mě kolegyně vzala autem z práce, měla ho zaparkované na slunci a bylo tam 52st. Vedro se vyvalilo ze dveří jako v létě. Šel jsem z bundy i mikiny. Hnus.

Asi už na chatě dám sudy a roztáhnu bazén, ten byl naše jediná záchrana koncem léta, protože v sudech nebylo nic. Noční můra asi bude pokračovat. Vláha, co se od podzimu pracně střádala a ohledně sucha jsme stále místy ve žluté, teď rychle mizí.
Po roztátí sněhu se vlhkost zlepšila i v našem vyschlém lese, chtělo by to ještě jednou 20cm a už by to šlo. Klidně v březnu, kéž by…
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Adi » 15. 02. 2019 22:36

Takže dnes dubnových 10. Ano, někde byla inverze a teploty byly přes den jen někde nad nulou, ovšem místy naopak překročily 15 nad bodem mrazu. Jestli to je únorová teplota, tak ....jaxi nevím.
Takže dámy a pánové, jak bude v dubnu? :/ Zde inverze nehrozí, pokud pominu noční ochlazení. Slezsko je v předpovědi explicitně uvedeno, jako jedna z nejteplejších lokalit minimálně pro zítřek.

K nějakému ochlazení asi nejspíše dojde, ovšem bude to jen dubnová demoverze. Kéžby březen byl lepší ve smyslu srážek a teplot. Jenže moc tomu nevěřím.

Takže ještě jednou. Jak bude v dubnu, když nyní je tak nějak nemístně. (Možná ve skutečnosti bude stejně nebo i méně, když dojde ke změně cirkulace, ovšem reálně může být stejně jako vloni ....)
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3478
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Rade » 15. 02. 2019 22:55

Denní teploty jsou opravdu velmi vysoké, určitě více, než by bylo příhodné a než jsem před několika dny očekával. Rovněž ale platí jak jsem psal dříve, že většinu dne převažují teploty nižší a mrazové, což naštěstí dost pomůže předčasnému rašení dřevin, u kterých je to nežádoucí, což je většina. Taky bych řekl, že se nyní dají měřit tři druhy teplot, na slunci, ve stínu a v podchlazeném stínu. Jsou to nyní 3 úplně odlišné "světy". Zatímco teploty na slunci hodně překračují 30°C a ve stínu v maximu 10-15°C, v "podchlazeném" stínu je sotva nad nulou, jestli vůbec. A co myslím tím "podchlazený" stínem? Například místa severně od vyšších budov, lesů apod. Například u nás ve stínu stodoly vydržel mráz celý den, zatímco v "normálním" stínu bylo 14. Je to dáno suchým vzduchem a absencí větru.
Takže zatímco na slunci dnes bylo doslova na tričko a kraťasy, tak v onom "podchlazeném" stínu to bylo spíš na bundu. Proto v únoru nikdy nemůže být duben.

Mimochodem, dnešní minimum -3,8°C průměrnou teplotu dost srazí a rovněž tak vegetaci, kromě té předjarní, které noční mrazíky nezabrzdí (ani nemusí). V Osvračíně u Staňkova v nížině okresu bylo dookonce -7°C!
Na druhou stranu dnes rozkvetl třeba talovín zimní, ovšem co mě překvapilo více byla lesní včela, která mi přistála na rameni! =-O
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod mnej » 16. 02. 2019 00:00

Pěknou předpůlnoční přeji zdejším kolegům, dnes opravdu nádherný den, po týdnu šedi jako by mne polili živou vodou. Sluníčko neskutečně nabíjelo. Dneškem jsem zahájil venkovní sezonu 2019 na terase rodinnou bombardino party. Opalovačka byla jako na horách, jen už bez sněhu. Ještě by to mohlo pár dní vydržet. Myslím, že díky nízkým nočním teplotám nehrozí předčasné probuzení přírody. Ani zde nebylo nějak příliš teplo cca 9st. a venku být bez bundy jsem si teda netroufl (koukám, že je hodně zdejších kolegů otužilců). Ted máme již -0,5st a teplota dál klesá. Ráno určitě -4st. budou, a tak i přes vyšší odpolední teploty denní průměry nějak extra vysoké určitě nebudou. Nevím jak jinde, ale zde v suchém vzduchu bude spíše teplotní inverze, která zabrání teplotám k výstupu do extrémních výšek i přes sílící sluníčko. Navíc koukám na modely a průměry, nějak nám to zase po extra nástřelu začíná od úterý chládnout, a tak bych rozhodně nepropadal panice, že bude do konce února jen extrémně teplo. Srážkově naštěstí zatím je to skromné, díky za to, protože tady je venku neskutečný bláto, fuj, nechápu kdo pořád může vyzývat srážky. Couval jsem do garáže přes kousek zahrady, kde ještě nemám vybudovanou zpevněnou plochu a málem jsem zapadl a auto zasraný od bahna jako prasce. Absolutně se v zahradě nedá do ničeho ani kopnout. Týden slunečného počasí uvítám k tomu, aby zde oschlo vše na rozumnou míru. Kolega Goodlike tady říkal, že štafetu se suchem předává do Prostějova a já oznamuju, že tuto štafetu s radostí přijímám :D Takže odteď snad jen :jasno: pro mne na dlouhou dobu. :D CIAO. :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 798
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Beast mode » 16. 02. 2019 00:27

Ahoj, take zdravim vsechny zde v tento pozdni cas. No vyhledy jsou jednim slovem strasne, alespon z meho pohledu, slunecno, sucho, nadrumerne teplo, nuda k zblazneni, vyjimecne inverze a minimalne co se tyka srazek to tak dlouho zustane. Vidim, ale, ze nekomu toto pocasi vyhovuje a uziva si ho a temto lidem zavidim, jenzenja si zkratka pocasi kdy je v pulce unora nekde 15 stupnu a venku se da byt jen v tricku opravdu uzivat nedokazu, milovnik velkeho mnozstvi slunce taky nejsem, takze mi pocasi s mensim mnozstvim slunce po lonskem roce velmi vyhovovalo. Ale jasne kazdy mame rad neco jineho. Jen bych si dovolil rozporovat nazor, ze soucasne počasí přírodu neprobudi, uz dnes me prekvapilo velke mnozstvi ruzneho hmyzu, ktery poletoval venku, v tomhle pocasi se priroda probudi velmi rychle. Jeste zde posilam odkaz na zajimavy clanek, kde je videt, ze slunecne pocasi taky neni uplne bezchybne a skvele, jak tu nekteri pisou. Jinak preji klidny vikend a jako vzdy, at je takove pocasi, jake si kazdy z nas preje, i kdyz to vlastne nejde :D

https://www.meteocentrum.cz/aktuality/p ... znecisteni
Beast mode
Nový člen
 
Příspěvky: 37
Registrace: 04. 11. 2018 12:52
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: varel