Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes10
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97789
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na únor 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kapr » 23. 02. 2019 20:10

někdo se tu stále snaží navodit dojem, že je nějak abnormálně teplo.. já si to nemyslím, tohle k předjaří patří.. ještě ani ty sněženky zde nevylezly, všechno ještě spí.. tohle nejsou ty teplé únory, které v poslední době zažíváme.. je sice o něco tepleji, než je dp, ale já říkám, no a co... spíše než tohle by nás mělo zajímat životní prostředí, naše lesy atd. Zde je únorová teplota letos 1,8 °C zatím.. to je podle vás fakt duben? Ptám se. Jen se z toho dělá kovbojka.. to je můj názor.. ps tu dnes taky ledový den, mrazových 19 z 23.. taková normálka. Není to letos únor alá 2012, ale no a co.. nemůže být každý. Prostě průměr letošního února v porovnání s posledními 10 lety je v normálu. I když jsem na fb viděl včely a květy, ale tady tohle nehrozí, asi žijem na jiné planetě. Rána jsou stále chladná, možná příští týden už ty sněženky konečně vylezou.. už se na ně těším.

ps: příští týden bude asi o něco tepleji než je zvykem, takže to průměr trochu zvedne.. zatím tu ale nějaké extrémní teplo fakt není.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod dididi » 23. 02. 2019 20:25

Tak pravda je že včerejší fronta přinesla mnohem citelnější ochlazení než bylo původně ve výhledech ale srážkově zde nepřinesla nic nového. Po půlnoci 0,3 mm ráno kdy na radaru nic nebylo dalších 0,3mm a krátce na to přehánka na cele studeného vzduchu 0,2mm takže celkem 0,8mm.
Tlak pěkný stupnice baramometru nestačí ale celkem shoda na tom že ve druhé polovině příštího týdne by TV měla být odstraněna.
Jak píše ,,Adi" koncem pracovního týdne nějaké slabší ochlazení jen přechodné. Pak možná docela silné proudění JZ-Z to značí docela vysoké teploty na roční dobu i velký výpar a minimum srážek. To je kombinace kterou zde zrovna nepotřebujeme.
Jinak dnes minimum -8,5 max. necelé +2 nyní už -3 ráno asi opět mrazivé.
godlike čeká na zhodnocení zimy. Tak zde i u něho cca týden mrazů okolo -10 a podobně sníh jinak v podstatě nic. Jenže pro většinu lidí je to tak dobře a jsou spokojeni. Já mám rád teplo ale v létě ani tropické teploty nevadí když to není zrovna +35 týden v kuse. Jen ty srážky mi chybí a je fakt že tropické teploty si se srážkama moc nerozumí.
Tady na foru je to jiné vydařená zima je tehdy když praskaj koleje a na jaře je trávník samá sněžná plísen zatímco když se v létě koleje horkem prohýbají tak je léto nevydařený. Já si ty roky kdy léto propršelo slunce skoro nebylo a koupat se nedalo pamatuji a vůbec po takovém netoužím.
Jo začala Matějská měsíční výhled CHMI taky teplej to by bylo aby se v těch modelech neukázalo nějaký pořádný ochlazení.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2930
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Rade » 23. 02. 2019 23:30

Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod mnej » 24. 02. 2019 00:20

Zdravím kolegy, pro kolegu Goodlikeho tady z Prostějova hodnotím letošní zimu jako vydařenou. Pokud bych ji měl ohodnotit jako ve škole, tak by letošní zima obdržela známku 2. Prosinec za 3, leden za 2, únor za 1. Únorové počasí je po průběhu letošní zimy nejdůležitější, neboť na horách i v nížinách bylo hodně sněhu a díky uplynulému průběhu tento sníh v nížinách odtával docela pomalu a na horách velmi pozvolně. Z hlediska vsaku tedy ideální. Pokud by zdejší vyvolávači deště přivolali další nemalé srážky, akorát by vše rychle bylo pryč, riziko povodní značné a místo vsaku by vše rychle odteklo. Nezapomínejme, že přehrady už jsou většinou na normálních stavech. Zima tedy byla srážkově bohatá a teplotně bez velkých extrémů, prosinec teplejší, leden chladnější a únor relativně blízko DP. Abychom v další zimě ještě na tuto zimu s láskou nevzpomínali. Sněženky zde nevystrčily ještě ani růžky, natož aby kvetly. Dnes jsem na dvoře kácel jednu náletovku a zatímco v minulých letech už touto dobou byly tyto dřeviny vodou nasáklé jak houba, letos ještě spící troud. Jako študák pamatuji, že sněženky někdy vylezly i v první únorové dekádě, takže letos fakt o nějaké teplotně extrémně nadnormální zimě nemůže být ani řeč. Pokud bude příští týden o něco teplejší a slunečné počasí, rád to uvítám, alespoň zahrada po zimním bahnisku a čtvrtečním dešti (7mm) bude konečně použitelná na nějakou práci, protože modely nám na čtvrtek predikovaly do 1mm a zase jsem se nestačil divit. Nějak to předání štafety se suchem do Prostějova nefunguje. :D Výše popsané však platí jen pro mou oblast, leckdo na západě či východě může mít z letošní zimy zcela jiné pocity.... CIAO :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 797
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Pajoš » 24. 02. 2019 01:04

Zde 12km od Prerova zimu hodnotim jako vydarenou,sice pocitove kratkou diky smolnemu prosinci,kdy tam bylo mrazove obdobi,ale beze srazek,ale od 2.1.do 4.2 to byla snehopadova jizda,celkem za tohle obdobi spadlo 66.5cm snehu a 11.2. roztal posledni snih,v Prerove 13.2.,kdy sme dosahly shodne 37dni s pokryvkou,pevne doufam ze tahle vyse uz pristi tyden pujde k certu a klidne at dojde jz-z proudeni,hlavne at se synoptika rozhybe,takhle zakonzervovana neni moc ok.Vyse mi nevadi pokud tu neotravujou moc dlouho a to se bohuzel deje velmi casto hlavne v lete,drive se castej stridaly frontalni systemy,naposledy jsem pekne leto zazil 2016,slunce,tropy jen 9dni,ale hlavne casty dest..letos to snad bude bez vetsich vykyvu ale klidne bych uvital i vlhke a chladnejsi leto...
Pajoš
Nový člen
 
Příspěvky: 49
Registrace: 28. 10. 2018 01:18
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod JohnBattler » 24. 02. 2019 11:42

Někdy začátkem února jsem měl názor takový, že letošní zima byla v kontextu současnosti spíše nadprůměrně povedená, ale průběh února to samozřejmě celé stáhnul někam do podprůměru. Byly i horší zimy, takže tuto bych dal v rámci 21. století někam do lehkého podprůměru. Hodnotím celé území ČR samozřejmě, protože pokud bych mluvil za Prahu a střední Čechy, tak by patřil mezi ty nejméně povedené. Ale na horách a na Moravě si myslím nemají na co stěžovat.

Co se týče dalšího vývoje, tak je to prakticky jasné, že zítřkem začíná regulérní jaro. Dokonce to vypadá, že zítřejší ráno je poslední kdy bude mrznout, pak ve všech výhledech na 10 či dokonce 14 dnů není jediná zmínka o teplotě pod nulou (zde ve středu Čech). Takže obávám se nejhoršího, že vegetace se v následujících 2 týdnech totálně rozjede. Pak to bude velká loterie zda a kdy a jak silný studený vpád přijde.. a jaké napáchá škody... Každopádně březen začne takto. Raději bych teploty v maximech 5-10° a ráno lehký mrazík, ale vypadá, že přes 10° zde půjdeme skoro na denní bázi. Samozřejmě ty výhledy na více než 7 dní se ještě budou upřesňovat. Což o to kdyby k tomu alespoň byly srážky, tak to beru, ale takto jsou výhledy opravdu nešťastné.

Jinak v severní Americe brutální zima pokračuje. Tak namátkou hl. město Severní Dakoty Bismarck teploty za únor:
https://www.accuweather.com/en/us/bisma ... r=2/1/2019
dole je vidět graf normálních teplot a letošního února. Celkem masakr. A je to opravdu silně kontinentální klima kdy průměr na 1. únor mají -4°/-16° a na 5. březen již +2°/-9°. No ale dle výhledů se nezdá, že by se tam mělo cokoliv měnit a že by se měli podívat k dlouhodobým průměrům. Na 5. březen tam dle ECMWF i GFS bude skoro k -30°.

Dokonce jsou výhledy pro zbytek USA konstantně chladnější než pro Aljašku. Letos si to tam tedy vybírají v plné parádě a konec zatím v nedohlednu. :zima:
JohnBattler
Nováček
 
Příspěvky: 733
Registrace: 24. 01. 2018 16:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod godlike » 24. 02. 2019 12:28

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1194
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Tomfik » 24. 02. 2019 12:42

Od konce první dekády je únor ve vyšších polohách teplejší. Jinak výhledy jsou horší a horší. Zimní vpad se sněhem v nedohlednu. I když na konci měsíce tomu chybělo opravdu malinko. Jinak ledový den včera s maximem -1,7C. Dnes je stále pod nulou ale ledový den to pravdu nedá. Výhledy byly až na 6C a realita je nyní -1,2c ale stoupá.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Kelt » 24. 02. 2019 12:57

Ahoj.
Zdravím vás všechny po delší době.
Tak jak mně prosinec a hlavně leden dělaly radost a vláhová bilance se hodně zlepšila, únor je špatnej.
Skoro na začátku února sníh roztál a od tý doby napadl vždycky jen poprašek, kterej vydržel 1, 2 dny. Srážkově je únor bídnej.
Podle mě by zrovna teď byl ten sníh pro přírodu potřeba nejvíc. Výhledy jsou bohužel hodně špatný. Snad se to zase brzo nepřeklopí do jaroléta. Když už nechumelí, kéž aspoň prší.
Kelt
Nováček
 
Příspěvky: 322
Registrace: 23. 06. 2008 12:49
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kebull » 24. 02. 2019 15:22

Tak jo, zacina "pritapet". Vyhledy jsou nekompromisni... vazne nechapu, co se posledni roky deje - proc se posledni dobou v Evrope rozplacne TV, ze ktere proudi horky vzduch buhvi odkud, kdyz se to drive tak casto nedelo. Vazne je vyjimkou mesic, ve kterem bychom neatakovali rekordy. A kam az to povede? Pritom, kdyz se podivate jinam, Amerika spis naopak, nebo tam je aspon normalne, V Asie spis taky normal, nebo chladnejsi, jinde treba na Sibiri, nevim. Ze by se to nekdy treba otocilo a misto Ameriky dosla zima do Evropy uz si moc nemyslim. Nemame na to takove podminky, vsude kolem teplo... Jedine bud ta sopka, nebo zastaveni Golfaku... Rad bych se mylil, opravdu.

Take jsem si myslel, ze se preci jen jeste trosku ochladi v breznu, aspon nekam k normalu, ale teploty 14-18C zacatkem mesice nemaji v nasich koncinach co delat. To je dost i na zacatek dubna... Kdyby to byl jednodenni ulet, nereknu, ale ono uz k tomu dojde behem tydne tohoto a pak nejspis i behem dalsiho. =-O Vyjimkou budou spis teploty nizsi. Nechapu, kde se to bere, otepleni treba o 1-2C ok, ale tohle je uz vazne moc, navic to zazivame fakt pravidelne. Vcerejsi vyhled CHMU ukazoval na brezen nejmin kolem +10C. Zacinam se bat nejhorsiho, takovyhle zvraty nemuze nase zeme vydrzet, nejsme na to staveny ani pripraveny. Prosinec i leden byly celkem fajn, i prvni pulka unora, ale tim to skoncilo.

Uz se ani neodvazuju cokoliv tipovat, jeste vcera jsem premyslel, ze mozna ne brezen, ale treba duben, kveten s pripadnym protazenim do cervna by mohly byt trosku chladnejsi a vlhci. Ale zatim je spis potreba pocitat s nejhorsim :( Jedina nadeje - otec poridil klimatizaci - tak by mohlo byt chladnejsi leto :D Jinak mozna budu resit nejake pravidelne stehovani se na leto pryc, nekteri to delaji na zimu, ja bych sel proti proudu, jestli tady ma byt pravidelne Sahara... Jo, nastvalo me to :sry:
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Adi » 24. 02. 2019 16:13

Ahoj,

Tak dnes ráno zataženo, vysokým As, nespadla ani vločka/kapka, byť Aladin s něčím podobným laboroval. Teploty v noci pod -8, ráno při zatažené obloze -4, přes den už nad 3 stupni. Zajímavá je velice nízká relativní vlhkost a to jen okolo 25 procent =-O

Jinak výhledy tristní, teploty odpovídající dubnu (Koneckonců i před ochlazením dubnové teploty byly - maxima zde přes 14 a průměry dosahovaly 4 stupňů - to mně nikdo nevymluví, že jde o počasí první dekády onoho jarního měsíce, nemluvě o řadě překonaných rekordů) - tentokráte bude ještě tepleji a rekordy budou zase padat. Ostatně ansámbly mluví za vše s tím, že nyní vše bude podepřeno teplejší advekci - předtím teploty měly šanci klesnout pod bod mrazu, nyní jen na krátko a vyjímečně, naposledy dnes nebo zítra v noci. Takže bude teplo nebo velmi teplo a prakticky beze srážek. Ono ochlazení, které mělo nastat na konci týdne, bude asi nakonec jen symbolické a teploty shodí k lehkému nadprůměru, pak poletíme zase výše.

Obrázek

Stran hodnocení zimy: Mizerná. Všechny měsíce teplejší. I leden byl jakože normální, ale i ten měl kladnou odchylku.
Leden zimu trochu zachránil se sněhovými srážkami, ovšem únor, zejména jeho druhá půle neměla s zimou nic společného (snad kromě nočních mrazů) Za mně -3. Prosinec za 4 a to jen díky srážkám, jinak teplo, pošmourno, průměr odpovídal chladnějšímu listopadu, leden za 2, být krapet chladněji, byl by za jedna :) , únor za 4 díky suché a teplé druhé polovině.
Jinak tady nikdo netouží po zimě lámající koleje :) - ale aspoň po období s normálními teplotami. Klidně může být chladnější, ale to, co se děje v Americe, opravdu ne.

Tož tak

A.

Ps. Ona tam je provázanost advekce. Takže pokud studený vzduch zatečě až někde k Arizoně, Floridě atd, tak hluboké níže natlačí při své cestě na východ onen teplý luft. Bohužel je tam Afrika se Saharou, pak to jde přes Alpy, zbytek známe. Být výše západněji, tak máme po většinu února počasí podobné lednovému.
Chladnější léto bych bral všemi deseti, ovšem obávám se, že to je snad jediná věc, která k nám během letošní sezóny nedorazí. Spíše se obávám opaku.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3473
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Troll » 24. 02. 2019 19:10

Tak jelikož vidím,že se zde už hodnotí zima, která už fakticky skončila před 2 týdny, pak byly 2 týdny předjaří a zítřkem naplno propuká jaro, zhodnotím jí také.

Jakous takous zimu s dostatkem sněhu alespoň do vyšších poloh přineslo jen období cca mezi 8. 1. a 10. 2., i když s častými oblevami a dešti. Prosinec dal jen jen nějakou epizodku a celé Vánoční období na dešti a blátě všude, vyjma vyloženě horských poloh. Již od cca třetiny února jen teplo a tání. Nížiny pak jedna velká tragédie a nebýt cca 5 dnů na poč. února se sněhem, byla by to jedna z top 3 nejhorších zim. Od 11. 2. už se nedá o zimě hovořit, max. k 15 st. i na horách, většina nocí bezmrazá, jen v nížině občas inverze a chladněji. Poslední 1-2 chladnější dny by klidně zvládl i konec března či duben. Poslední ránu z milosti sněhu ve vyšších polohách zde na SZ dal déšť z 21. na 22. 2. Takže pro vyšší polohy teplo, spíše jen průměrné množství sněhu a trvání sněhové pokrývky krátké, jednoznačný podprůměr, i když díky lednu ne vyložený propadák, známka 3-. Tam celkově srovnatelné s 2016/2017 a horší než 2014/2015, kdy sníh ležel déle. Se zimami typu 2012/2013 a předchozími se to pak nedá srovnávat ani náhodou, snad lokálně jen max. množstvím sněhu, ale teploty i délka trvání byly nesrovnatelné. Pro nížiny propadák se vším všudy, od úplné tragédie to zachránila jen mrazivá epizoda v 2. půli ledna a cca 5 denní perioda se sněhem, i když přes den vysokých teplotách. Nížiny tedy 4-. Tato zima tedy v nížinách špatná i v kontextu posledních 10 let, nebyla však díky lednu vyloženým propadákem pro vyšší polohy, ale mluvit o ní jako o vydařené podle mě zde na SZ není možné snad nikde, s velkou rezervou tedy na těch pár metrech čtverečních, které jsou v našem kraji ve výšce kolem 1000 m. n. m., ale i tam jen v kontextu posledních let.

Co se týče výhledu do konce měsíce, škoda mluvit, extrémě teplo, sucho, na horách min. klidně +8 a max. +14 st. (Milešovka, Cínovec apod.), tedy přelom května a června či pěkné září. Nížiny pak díky chladnějším nocím duben, a i zde na SZ bych očekával v pol. týdne atak na 20 st. a na některých stanicích i nejvyšší únorovou teplotu v historii měření. Ve vyšších polohách zde na SZ bude podle mě 2. pol. letošního února nejteplejší za posledních 25 let.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod kapr » 24. 02. 2019 19:32

Nejluxusnější zima letos byla asi na východě Moravy jak to tak sleduju... protože ostatní si jen stěžují, z toho východu sem napíše málokdo, já si taky stěžovat nemůžu.. netrhali jsme rekordy sněhu, ale sníh byl a držel docela dlouho, narozdíl od některých posledních zim, takže ve srovnání s těmi posledními byla letos zima povedená.. já jsem spokojený, kdo není má smůlu a musí doufat, že za rok to bude lepší.. ale někteří hlavně z čech si musí uvědomit, že západ je prostě většinou v zimě teplejší než východ česka.. jasně najdou se tu i z Moravy, co jsou nespokojení, ale těch je minimum. Jako Lysá měla přes 2m, za Zlínský kraj: 8. ledna napadlo ve Slavičíně 33 cm sněhu.. to nejsou žádné vrchy, Kudlačena 102 cm 13.1., v prosinci Benešky 51 cm. Já si tedy nestěžuju. Vy ostatní snad za ten rok, i bych vám to přál.. ;)
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Ovar » 24. 02. 2019 19:33

Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor 2019

Příspěvekod Mrakomor » 24. 02. 2019 20:24

Zima pro nížiny o ničem, souhlas s ostatními. Pouze hory se tetelily nad výškou sněhu, ale nevím, jestli hospodářské plodiny začneme pěstovat na Lysé hoře nebo Labské boudě, kde jedině bylo srážek dost.

Letní období Duben - říjen 2018 vešlo do dějin, a to jsme netušili, že letošek bude pokračovat.
Konec února - listopad 2019?
Nová doba!
Mrakomor
Nováček
 
Příspěvky: 350
Registrace: 12. 12. 2012 15:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé