Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes8
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97787
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na únor

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod dididi » 06. 02. 2018 19:02

Tak tady tak nějak podobně. Minimum na automatu -8,2 v budce -8,8 celý den slunce. UŽ se zdálo že první a možná i poslední ledový den dnes padne. Na nejblišších okolních stanicích bylo + už před polednem a maxima okolo +2 tady to odolávalo ale kolem 15 hod. max. +0,4 takže stále platí ledový den tuto zimu 0 když jednou už to nevyšlo jen o desetinku.
Sníh pouze na odkloněných severních svazích pouze nesouvisle. Srážky ze středy na čtvrtek modely pěkně v současných výstupech plošně ořezány tady úplně zrušeny. GFS to sice postupně tlačil víc a víc na západ a raní výstup nám dával dokonce 5mm ale nyní dává 6mm jenže akumulaci do 22.2.
Uvidíme co od toho JV přijde tohle modely často nezvládaj ale ta shoda na slabých srážkách je patrná. Poslední týden ve výhledu GFS je opakovaně pod vlivem mohutné TV kterou sem posouvá od východu a Atlantik je zcela vymazán. Z hlediska teplot celkem studená druhá polovina února by byla ok srážky tam zatím moc nejsou ale ty se mohou časem od jihu dostavit.
Oteplení tam sice před tím nějaké je ale do +5 je to taky v pohodě a příroda zdá se by si mohla zatím pospat. Hlavně aby chladný trend pokračoval i v březnu.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2930
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod daz_4 » 06. 02. 2018 19:10

Takže je nyní téměř jisté, že podmínky SSW (sudden stratospheric warming) budou splněny 12.2. Podle všeho to bude typ, který se rychle propíše do troposféry (+- 3 dny).

Obrázek

Zonálnímu proudění můžeme dát sbohem. Proto tam GFS kreslí severní blokaci. Je to daleko, ale velmi realistický scénář. Druhá půlka února tak klidně může přinést vrchol zimy ve všech ohledech.
daz_4
Nováček
 
Příspěvky: 416
Registrace: 26. 08. 2017 12:03
Bydliště:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod Tomfik » 06. 02. 2018 19:35

Rozpad vortexu je celkem jasný, jaké počasí bude dál, ale jak píše daz oceán se zřejmě zastaví a bude kontinentalita. No uvidíme, mě modely přejou, 5-10cm, tak uvidíme, srážky od JV umí být celkem nevyzpytatelné.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod Rade » 06. 02. 2018 20:27

Tak pokud se do půlnoci, vzhledem ke zvyšující se teplotě v 850 hPa, neoteplí, budeme mít dnes celkem nečekaně druhý ledový den letošní zimy (první těsně 19.12). Minimum dnes -6,2°C.

Dle mého nám pomaličku končí zima tam, kde ze zítřejší tlakové níže nic nespadne, tzn cca od Plzně na JZ a Z. Tam, kde napadne, bude zima pokračovat, ve výšce bude zima slušná na to, aby při vyjasnění na sněhové pokrývce padaly teploty pod -10°C zejména na SV Čech a na Moravě, ale také na Slovensku. Východ republiky se Slovenskem má podle mně ještě zimu před sebou. Únor se nadále vyvíjí slibně pro (spící) vegetaci a jak je vidět, všichni místní "mrazíkoví plašilové" dali pokoj :) . I když samozřejmě, stačí rapidní oteplení koncem března a mráz počátkem května a je vymalováno. Nicméně směřuje to zatím mnohem lépe, než loni. Šance na úrodu se zvyšují...
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod valsoraj » 06. 02. 2018 21:46

Tak ono je otazka, kde vsude zitra nasnezi? Samozrejme, tam kde bude lezet snih, tam budou i nizsi nocni teploty, a asi i denni.. Ale to je i v tuto dobu zavisle na oblacnosti. Pokud by nasnezilo, a bylo by tuto zimu poprve skutecne inverzne, coz by zajistilo pri zemi chladno, proc by to nemohlo chvili vydrzet. Ale spise trosku nasnezi, a ukaze se slunce a to na jiznich stranach vse roztaje. Ve stinu, v lesich muzr byt a i myslim bude jinak. To svadi aspon k prochazkam v lesech. Nebo na hory. Jaky bude unor dal, tezko rict. Prani je , aby byl snehove bohaty. Aspon od 500 m.
valsoraj
Nový člen

 
 
Příspěvky: 97
Registrace: 20. 11. 2010 17:13
Bydliště:

Hodnocení: 5

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod hanz » 07. 02. 2018 10:29

ČAU,

Tak Vsetínsko právě začíná sněžit při teplotě pod 0 st., Zem je promrzlá takže je to správně načasované. Jen ať se to venku dnes a v noci pořádně vysněží. Jinak mělo sněžit až odpoledne a večer (kde ČHMÚ udělalo chybu??) :snih: :snih: :snih:
hanz
Nováček
 
Příspěvky: 1499
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod ostravak » 07. 02. 2018 13:42

CHMU neudělalo chybu. Předpovídá jen pro Cechy. Vždycky nepočítá s severní Moravou. Upozornění je vyhlášené jen pár hodin před nějakým nebezpečím, nebo ani zmínka. Kdyby sněžilo v Čechach jak teď v Beskydech máme už plné zprávy na netu...
Podle mě me v Beskydech napadne na horách do 20cm. Sněžení bude účinné protože nikdo o tom nemluví :D :D :D Tlakové níže, které se přesouvají z jižního Slovenska jsou dost vydatné a úspěšne pro Beskydy.
Když se podíváme na Aladina, ten počítá se sněžením ještě zítra.
Necháme se překvapit co bude zítra rano :)
http://cz.snow-forecast.com/maps/dynami ... .next3days
http://new.meteo.pl/um/php/pict_show.php?cat=3&time=0
ostravak
Nový člen
 
Příspěvky: 123
Registrace: 19. 06. 2009 09:34
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod Pevca » 07. 02. 2018 14:41

Tak u nás nasněžily asi 2 cm mokrého sněhu, 1cm pří teplotě +1,5 st roztál a momentálně prší, tak co se týká sněhové pokrývky jsem klidná :D. Letos první sněhová pokrývka, ještě ke všemu nesouvislá a vydržela pár hodin...Ale tak rozpad vortexu to snad jistí a snad skutečně v druhé polovině února konečně dorazí zima! U nás minimum za letošní rok -4,5 a za celou zimu bylo 1x v prosinci -7,5, z toho pod -5 bylo 2x, takže skutečně zatím opravdová zima nás nepotkala. No a na ledový den tento rok stále ještě čekáme :D a to jsem fakt myslela, že tyto dny padne..v prosinci byly ledové dny 2, takže vlastně za celou letošní zimu, což je celkem nářez :D
Pevca
Nováček
 
Příspěvky: 500
Registrace: 21. 12. 2011 08:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod Newman81 » 07. 02. 2018 16:33

Pevco, to máš hroznou smůlu, i v Otrokovicích, kde nikdy nesněží, už teď leží přes 10 čísel. Tolik jsem ani náhodou nečekal.
Newman81
Nováček

 
 
Příspěvky: 298
Registrace: 06. 01. 2010 22:23
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod mates.lukas94 » 07. 02. 2018 16:38

U nás 5 až 6 čísel sněhu a stále drobně sněží, takže se nechám překvapit, kolik cm z toho nakonec bude, protože ještě asi bude drobně sněžit dál. Mohlo by to chvíli i vydržet, protože teď by ta maxima mohla být kolem nuly nebo lehce nad ní, v noci pod nulou. V pátek to vypadá na další ledový den u nás. Dnes to ale o pár desetinek nedopadlo. :snezeni:
mates.lukas94
Nováček
 
Příspěvky: 556
Registrace: 07. 11. 2014 19:49
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod Mira » 07. 02. 2018 16:50

Tak u nás asi od 12 hod. trvale prší, takže po slabé vrstvě sněhu už tu není nic. A to jsme s teplotou na nule. Zatím z tohoto " únorového" ochlazení nebylo nic. Tak snad na konci dubna.
Mira
Nováček
 
Příspěvky: 261
Registrace: 30. 04. 2008 14:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod honza552 » 07. 02. 2018 17:15

Mě hlava nebere pouze jedna věc,jak můžou meteorologové vydávat výstrahu na to že v únoru může během dne napadnout 5-10 cm sněhu,to je jako kdyby v červenci vydali výstrahu na to že může být 25 - 30 stupnů, pro mě je to normální stav a výstrahy by se měly vydávat v extrémnějších případech a ne na toto.

Jinak zde u mě oproti předpovědi napadlo zatím kolem 10cm při teplotě -1 a stále sněží střídavě slabší a mírnější intezity a pokud by měl vyjít Aladin tak zde v Beskydech by mohlo slabě sněžit až do zítřejšího večera.
honza552
Nový člen
 
Příspěvky: 155
Registrace: 02. 08. 2015 08:25
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod intercooler » 07. 02. 2018 17:58

To Newman81
Ano,kdyz jsem vyjizdel odpoledne z Otrokovic,tak poradna perina,kdyz jsem prijel dom,tak jsem byl prekvapen,ze skoro nic,a to jsem o 300m.n.m vys jak otrokovice.
intercooler
Nový člen
 
Příspěvky: 60
Registrace: 30. 11. 2017 13:18
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod JABO » 07. 02. 2018 18:15

Abyste se necítili dotčení, tak se o Moravě a "kalamitě"už píše: :D
JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1326
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na únor

Příspěvekod vichr » 07. 02. 2018 18:24

vichr
Nový člen
 
Příspěvky: 131
Registrace: 14. 11. 2014 11:45
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé