Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes4
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97825
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na září 2015

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod dresi » 02. 09. 2015 21:56

Zítřejší/páteční srážky vypadají na papíře fajn, ale kolik spadne v reálu? :) Předpokládám, že cokoliv nad 5 mm bude úspěch. Tyhle situace hodně rády dávají falešné naděje. O nějakých 20 mm se ani neodvažuju mluvit, to by byl zázrak. Rád se budu mýlit. Konec konců, teď nás podle radaru přešlo solidní srážkové pásmo, jenže ve skutečnosti nespadla ani kapka.
dresi
Nováček
 
Příspěvky: 698
Registrace: 15. 08. 2008 17:56
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod edwinak » 03. 09. 2015 06:05

Přesně tak u nás včera. Na radaru hezky tmavá modrá skvrna šla přímo přes nás a spadlo pár kapek. pořád zde čekáme na pořádný déšť.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod Davidek » 03. 09. 2015 07:44

u nás modely pro včerejší večer a noc mlčely, srážky se čekají až dnes v noci, a jen tak mezi řečí 5 mm spadlo do rána.

od neděle čekám II. stupeň podzimních teplot
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod Gregory » 03. 09. 2015 07:47

Gregory
Nový člen

 
 
Příspěvky: 171
Registrace: 03. 01. 2009 09:36
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod edwinak » 03. 09. 2015 08:14

Gregory - já tady totiž koukám na německý radar na Wetteronline, ten má škálu od světle modré po fialovou, ale i na českém radaru šla přes nás zelená až žlutá uprostřed skvrna a nic. Radovala jsem se, jak krásně je to nasměrovaný akorát na nás a pak nic. Každopádně tomuhle nerozumím, snad jsou to jen odrazy radaru, ale regulérně jdou podle radaru velké srážky a nespadne nic.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod Tomfik » 03. 09. 2015 08:59

Radar letos trochu koketuje, asi to má nějaké spojení s nějakým upgradem. Ale při modré opravdu moc neprší. No my včera ráno 7mm, dnes ráno dalších 6mm, celkem 13mm. Více nás čeká až dnes v noci.
Jinak modely o včerejšíám dešti moc nemluvily.
Ale ta níže by mohla něco přinést i na SV, kde je to potřeba asi nejvíce. A v sobotu na krajním východě sestřička. U nás už i rostou houby.
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod edwinak » 03. 09. 2015 09:57

Aladin pro nás dává na dnešní noc až 16 mm, Němci 2-5mm. Tak to jsem zvědavá.

Tomfik: na něm. radaru je ta modrá už docela pěknej déšť: :)

http://www.wetteronline.de/radarbilder? ... lon=13.518
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod pepa » 03. 09. 2015 13:13

na infometu je teď nově vyhodnocení srážek za červen - srpen, je tam dobře vidět, kde na tom byli nebo ještě jsou nejhůře - jihozápadně od Plzně k Domažlicím, Písecko a Strakonicko, Ostravsko a některé menší lokality na jižní Moravě.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod zapadni cechy » 03. 09. 2015 18:10

K tomu radaru - já si celkem dobře pamatuju, že je to přesně od té chvíle, kdy proběhla výměna radaru v Brdech někdy v květnu nebo červnu. Nový radar je jednoduše podstatně citlivější. Budeme si muset zvyknout, že zelené odrazy nyní znamenají něco jiného než třeba před půl rokem.
http://www.meteofrlazne.websnadno.cz/ - amatérská meteorologická stanice Františkovy Lázně
zapadni cechy
Nováček
 
Příspěvky: 761
Registrace: 28. 12. 2011 14:50
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod edwinak » 03. 09. 2015 18:38

Před šestou hod. přešla bouřka, kterou nikdo nepředpovídal, na radaru byly dvě jádra proti sobě ve vzdálenosti cca 5km od sebe, přímo u nás se setkaly a výsledek je úžasný! Odhadem tak 30 mm srážek, bouřka byla pěkná, ale ne ničivá, pršelo hustě a nepřetržitě asi tak hodinu. Nyní prší dál a v Bavorsku v našem směru velká srážková oblačnost, která ještě přijde před půlnocí.
Bezvadný, budou růst houby.
To byl liják, naposledy loni takový.
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod dididi » 03. 09. 2015 19:19

Tak bohužel můj odhad srážek z1.9. vyšel pro mou oblast do puntíku. Závidím těm kde již rostou houby tady už nebude nic protože ani výhled srážek není dobrý.
Pokud jde o případné oteplení na letní či dokonce jak někdo píše tropické teploty tak asi takhle. Letní den se objevit může a jak jsem již psal spíše ve středních polohách nebo na Ostravsku které je na to náchylné.
Statisticky je pravděpodobnost letního dne ve 2. dekádě z dlouhodobého hlediska 18% ve 3.dekádě už jen 4%. Tropický den je jen teorie s pravděpodobností 0,5%. Nejvyšší čísla má pochopitelně 1. dekáda ale ta je vzhledem k očekávanému proudění pasé.
Ještě taková zajímavost. Praha Libuš udává od půlnoci nepřetržité srážky takže už má celkem 15,6mm. Je to pochopitelně nesmysl ,možná jim tam cáká kačena ze zahrádky. Nejvíc mě zaráží ,že tam má ČHMÚ sídlo a nikdo si toho nevšímá. Mrkněte na aktuální srážky z automatických stanic :destnik:
Naposledy upravil dididi dne 03. 09. 2015 19:36, celkově upraveno 1
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod Mrakomor » 03. 09. 2015 19:33

Houby někde rostou? to teda žasnu. Letos jsem nenašel u nás v Beskydech nikde ani prašivku!
No jo, ono někde pršelo v srpnu festovně, já zapomněl. Inu v září máme 1,2 mm, možná začnou růst.
V noci to pásmo přeletí rychlostí světla, u nás déšť trvá do 10ti minut tak 2x za měsíc.
Srážkový úhrn za září čekám celkem do 5 mm. Říjen, listopad a prosinec už tak do 2 mm. Tak do konce roku si vylepšíme cca 11 mm.
Jednoduché kupecké počty.
Mrakomor
Nováček
 
Příspěvky: 350
Registrace: 12. 12. 2012 15:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod Troll » 03. 09. 2015 20:01

Tak my máme asi štěstí, ale v mé lokalitě se už houby skutečně tu a tam objevují. Přímo "masový" výskyt hřiba koloděje jsem zaznamenal tento týden pod lípou u mého domu (cca 30 ks). To mě navnadilo a byl jsem se dnes podívat v lese, ale tam zatím nic moc, pár bedel a 3 hřiby. Nicméně už jsem viděl houby u silnice i prodávat.

Teď k počasí: Poslední 2 dny dle mého názoru panuje ideální letní počasí, min. kolem 14-15 st., max. 22-24 st. Dnes navečer silná přeháňka (v okolí prý i bouřka), trvající cca 45 min.

Co se týče letních dnů v dalších dnech, tak do konce dekády už asi nehrozí, snad za určitých okolností by se při vyjasnění mohly k této hranici teploty na některé z nejteplejších stanic přiblížit, ale nebude jí dosaženo. Jinak dnes měla letní den např. Řež u Prahy a i zde bylo skoro 24 st. Tedy pro období 2 - 4.9. se potvrdil můj předpoklad slabě nadprůměrných teplot a potvrzuje se i očekávaný pokles do podprůměru kolem 5.9. a tyto podprůměrné tepoty vydrží zřejmě do pol. příštího týdne. První dekáda tedy bude zhruba v normálu, avšak v místech, kde se výrazně ochladilo až 1. pozdě večer či v noci na druhého, asi zůstane slabě nadprůměrem (zde již díky výraznému poklesu teplot 1.9. po 20. hod. bude kladná odchylka tohoto dne přijatelná).

Nicméně i přes statistiky, které tu uváděl dididi, bych se velmi divil, kdybychom se v 2. či 3. dekádě letního dne v ČR nedočkali, alespoň na jedné stanici padne dle mého názoru na 90%. Osobně čekám druhou polovinu měsíce teplotně mírně nadnormální a těch letních dnů ještě několik (i zde na SZ, i když neříkám, že to musí být nutně zde v Ústí). Tropický den už ale nečekám, pravděpodobnost jeho výskytu v 2. pol. září je zde na SZ už mizivá, ale nemožné to samozřejmě není (typickým příkladem je září 2003). Na druhou stranu, když může být poč. září 37, 4 st., asi je jen otázkou času, kdy se tropické dny začnou na konci září či v prvních dnech října objevovat častěji.

Jinak dotaz, nevíte někdo absolutní maximum pro tu stanici Javorník a max. teplotu, která tam byla letos naměřena? Mám totiž skoro pocit, že ta hodnota z 1.9. by tam mohla být letošním maximem a asi nebude ani moc zaostávat za absolutním maximem této stanice (jestli se jím dokonce nestala).
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod edwinak » 03. 09. 2015 20:44

edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Příspěvekod pircuk » 03. 09. 2015 20:49

ahojte,tak ochladenie sa dostavilo,hoci u nas sme aj dnes mali teplotu skoro +27°C. zrazky sme nemali ziadne.
realna sanca na dazd u nas je v sobotu a zatial su odhady modelov celkom optimisticke a davaju nam okolo 20-30 mm zrazok,co vzhladom na deficit nie je vela,ale urcite lepsie ako nic.
teploty nam zaciatkom buduceho tyzdna klesnu na akesi dno,aby sa nam postupne mohlo oteplovat a niekedy na prelome dekad cakam postupne oteplenie v najteplejsich oblastiach az do +25,ak nahodou nebude aj viac.
podla mna je celkom realne cakat minimalne letne teploty,kedze leto bolo horuce, a urcite sa k nam este teply vzduch dostane.
Mrakomor,ten tvoj prispevok o 11 mm do konca roka je dobry vtip,aby ti viac zrazok nespadlo uz tuto noc :D
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé