Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera4
  • Celkem příspěvků97826
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na září 2015

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod Davidek » 29. 08. 2015 10:21

teplo, až vedro platí pro V území nejen na pondělí, ale i velou část úterý, tady změna razantní až ve středu.

příliv vzduchu nebude ukončen typickou frontou s bouřkama
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod pircuk » 29. 08. 2015 11:49

dididi - dakujem za dalsie cenne informacie zo strednych Ciech. tak potom aj u Vas je to bieda a nebyt tych zrazok nedavno,tak by ste boli na tom horsie ako JV Slovenska.
Ja si tiez myslim,ze leto 2015 moze byt na dlhsi cas pamatne,ale uz teraz nas meteorologovia strasia,ze taketo leta budu o 50 a viac rokov bezne. no uvidime,zatial sa mi tomu nechce verit,ale nieco na tom bude.
Stale ide o celkovu cirkulaciu a ako vravis,S a SV Europa mala urcite leto podpriemerne. teplo bolo iba v strednej a JV Europe.
www.meteocentrum.sk - stanica Lackovce(Humenne)
pircuk
Nováček
 
Příspěvky: 1290
Registrace: 24. 07. 2008 19:42
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 12

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod hujer » 29. 08. 2015 12:08

Jen rychlá informace: Dawe se tady dneska asi neobjeví, jelikož na SV Moravy je zataženo a teploty jen něco nad 20 stupni. Navzdory předpovědi [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

hujer
Nový člen

 
 
Příspěvky: 153
Registrace: 14. 01. 2009 07:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod dawe » 29. 08. 2015 12:20

Už se vyjasňuje,takže tropická teplota tu dneska ještě není vyloučena :jojo:
dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod Tomfik » 29. 08. 2015 13:39

Na to, že ve 14h to má Karviná na 25C, tak těch 5 už nenaženeš. To je realita. ale jinak to vedro bude slušný hlavně zítra. Ale to ochlazení vypadá hodně razantně, i ty pohyby těch níží asi přinesou déšt koncem příštího týdne. Podzim se blíží. Mám ho rád. :)
Nejnižší teplota 7.1.2017 - -27,1C
Nejvyšší teplota 20.8.2012 - 34,7C
Tomfik
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3241
Registrace: 06. 11. 2008 09:43
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 35

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod dididi » 29. 08. 2015 18:48

Tak výhled ČHMÚ řekl bych velmi odvážný pokud jde o září. Po chladném začátku jsou očekávány ve 3-tím týdnu teploty až 28C. No mrknul jsem na to. Od r. 1972 jsem našel nejvyšší teplotu pro toto období z 20.9.2003 a to 31C. Pak ještě čtyři roky z maximem 27C. Průměrná max. teplota pro toto období je ale pouze 23,4C. Osmkrát ale nebylo v tomto období dosaženo jako max. teploty ani 20C. Takže ne že by to bylo nemožné nicméně jak říkám předpovědět na druhou půlku září dost odvážné a já myslím,že toto jim nevyjde osobně už dosažení letní teploty spíše nečekám.
dididi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 2933
Registrace: 24. 12. 2013 11:08
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod Adi » 29. 08. 2015 18:51

Ahojky,

Ano, že je podzim nádherný :) Hlavně po takovém létě, jako je letošní, jeho představa je velmi lákavá :)
Takhle, dnes max 27 a těžký luft, Holt inverze způsobena rozpadlou studenou frontou a stálou advekcí teplého vzduchu ve výšce dělá své.
Díky "chladnějším" maximům, nebyl tropik, je nakonec, až na onen vzduch, docela příjemně. Ještě vydržet tři dny inferna, pak bude konečně dobře :)
Výhledy ma září jsou zatím nalajnovány. Ještě prvního docela teplo, pak ochlazení na zhruba nomální/slabě podnormální hodnoty. Jinými slovy žádná vyložená kosa nás nečeká. Žádný extrém směrem dolů. Jen sesunutí z docela extrémního tepla na normál.
V slabě podnormálním- normálním módu bude celá první dekáda, teplejší ráz počasí se nejspíše vrátí během dekády druhé. Bohužel taky i suchý.
Dididi: Osobně to vidím i na pár letních dnů. Letos systém povětrnosti je tak nastaven :( Spíše padnou letní dny, než pořádně zaprší ....

Co mně nyní nejvíce zajímá - jsou srážky: S nimi to vypadá doopravdy zle. ECáK jimi šetří, GFS taky. V podstatě pokud zaprší, tak dle modelů jen ve středu. Předchozí běhy dávaly nějakou vlnu i v pátek, popřípadě přechod níže východně o víkendu. Novější výpočty sem zase cpou vysoký tlak :( Pozitivní je aspoň to, že v něm nebude přítomná tropická vzduchová hmota. Každá kapka má cenu zlata.
Tož tak
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3480
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod grapefruit » 30. 08. 2015 07:43

Ahojda,

souhlasím s panem Adim - podzim je vskutku nejpěknější měsac roku :)

No vypadá to, že na přelomu měsíců dojde na překonávání absolutních rekordů. V pondělí bych tipoval, že v těch nejteplejších místech teplotka dosáhne na 36, možná 37°C, to by ouplně stačilo na překonání těch 34.5°C z ročku 1992 v Pasekách. No a v úterý by teoreticky mohlo padnout aj víc jak těch 34.5°C z ročku 1929 v Českých Budějkách, ale větší šanca samo sebou bude v pondělí. Pak už snad od tropiků na půl roku klídek :)
Vše, co člověk potřebuje k životu, je přeci Slunce :-)
(a intimní chvilky s partnerem/kou)
grapefruit
Nový člen

 
 
Příspěvky: 3
Registrace: 29. 08. 2015 20:11
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod Ovar » 30. 08. 2015 10:55

Zajímalo by mě, jak moc musí být jasno, aby to podle chmu nebylo skorojasno?





Krom SČ a JM kde jsou jen zbytky vysoké oblačnosti je všude naprosto vymetýno. Už jsem si toho všiml kolikrát, že se toho jasna u chmu nějak zdráhají, proč?
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod dawe » 30. 08. 2015 11:18

Jak tak koukám na modely,tak opět i v týdnu co nás teď čeká se všechny srážky tešně před námi zase budou rozpadat,je toto už normální :mysl: Jinak i tomu ochlazení se na východ moc nebude chtít,na tokovém vychodě Slovenska,budou mít tropikárny po celý následující týden.
dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod grapefruit » 30. 08. 2015 11:21

Vše, co člověk potřebuje k životu, je přeci Slunce :-)
(a intimní chvilky s partnerem/kou)
grapefruit
Nový člen

 
 
Příspěvky: 3
Registrace: 29. 08. 2015 20:11
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod Troll » 30. 08. 2015 13:27

Tak to nakonec vypadá na tropický i první zářijový den. V Klementinu to vypadá zítra jednoznačně a v úterý pravděpodobně na rekord. Jestli i dnes, to je otázka. Jsem zvědavý na dnešní i zítřejší maxima. Myslím že těch 36 padne a ne v Rezi či Dobrichovicich.

Odesláno z mého SM-G361F pomocí Tapatalk
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1547
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod LOI » 30. 08. 2015 13:55

Tak budeme mít za sebou další měsíc s výraznou, kladnou odchylkou průměrné měsíční teploty pro ČR. Jestli jsem se dobře díval, tak to bude už 12 měsíců po sobě, co je měsíční odchylka do plusu.Jistě, že zde byly 3 měsíce(4,5,6),které byly nadprůměrné jenom lehce,nicméně jsem nenašel nikde v historii takovou šňůru teplotně nadprůměrných měsíců.Já se navzdory měsíčnímu výhledu ČHMÚ,domnívám, že by září nakonec mohlo po dlouhé době tuhle kladnou řadu ukončit. Nahrává tomu to, že tropy skončí s odchodem srpna a pak se pravděpodobně tl. vyše přesune nad Skandinávii, což znamená pokles teplot hlavně přes noc. Taky doufám, že každá anomálie má svůj konec a příjde kompenzace v podobě chladnějšího období, ale statistika teplotních rekordů za poslední dekádu je nekompromisní.
LOI
Nováček
 
Příspěvky: 203
Registrace: 04. 01. 2011 12:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod Adi » 30. 08. 2015 15:38

Ahojky,

Takhle. První zářijová den bude nejspíše rekordní, ovšem druhého by mělo být aspoň trochu chladněji, teploty u nás polezou nejvýše na pomezí letního dne, osobně soudím, že půjdou maximálně jen lehce nad 20. Jde o to, že první vlna nás přejde v noci na druhého a za ní bude už foukat S až SV. Co umí toto proudění, jsme se ostatně při daleko teplejší sutuaci přesvědčili už včera. Takže čekám (konečně) po celý den zataženo a postupně s deštěm na další vlně. Nevylučuji mrholení. Teplota ve výšce bude dost velká, ale při zemi už bude hej :) Po celé léto tu nebyl zatažený den. Myslím po celý den, od rána do večera.

Monte, Karel a další ... ano, je to nejteplejší léto, co pamatuji. jelikož za dva roky mám kulaté jubileum, chci ho oslavit ... ano, správně na Islandu, tím spíše, že mám v červenci narozeniny :) Počkáme na oficální statistiky, ale soudím, že bude celkově nejteplejší od začátku měření na mnoha stanicích i s dlouhou historickou řadou :temp:

Mimochodem dnes padl další supertrop, aktuálně stále 35 nad nulou. Může mně těšit, že nejsme nejteplejší lokalitou. v Karviné bylo 36 ... Zítra zase lze čekat podobná maxima, ovšem prvního již supertrop nečekám, více se to rozfouká před frontou, navíc teplota ve výšce již bude mít tendenci klesat, ale oněch 33 být může.
Pak minimálně půl roku pokoj. To zní povzbudivě.

Jinak modely pro první dekádu mírně přidaly na srážkách, ovšem stále platí to, že druhá dekáda může být nakonec docela teplá a letní dny nejsou vyloučeny. Tropy už doufám ne :) První dekáda jen teplotně normální. Na podnormál se to nejspíše nedostane, pokud ano, tak jen trochu. Takže ještě dva dny .... a konečně :plavani: :dest: :mlha: a na pár dní konečně pokoj i od :jasno: :polojasno:


Přeji pěkný, byť horký zbytek dne
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3480
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2015

Příspěvekod Rosťa » 30. 08. 2015 19:47

děkuji za příspěvky Adi,jsem tu po dlouhé době a souhlas,záři po krátkem ochlazení a srážky i snad na SV, bude opět teplá epizoda,ale už ne tropy díky ubývájícího dne čekám do 30 st.stále nadprůměr jak jinak. a pokud nezmění cirkulaci nějaká výrazná TN čí hurikán z atlantiku daleko na východ,která rozbourá blokaci TV nad JV Evropou,budeme mít stále obnovující se teplý vzduch,ale nevěřím tomu,že by se to nezměnilo a nějaký rozruch tu konečně měli
Rosťa
Nováček
 
Příspěvky: 904
Registrace: 27. 11. 2014 12:01
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé