Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97687
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na září 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod kapr » 09. 09. 2019 12:13

ahojte, tak tady za září i s dneškem 49,2 mm.. v porovnání s ostatními to není tolik, ale klidně bych to bral i jako celkovou zářijovou sumu.. není to špatné, i když v okolí napršelo i mnohem víc. pěkná epizodka, klidně by do konce roku ještě jedna taková mohla přijít. Tady se ani nezvedla hladina potoka, všechno se bez problémů vsakovalo.. na severovýchodě je holt situace trochu jiná s vodou. Výhledy jsou opět suché... prakticky není ve výhledu nic zajímavého, každopádně noční bouřky mě vzbudily, bouřilo i ráno když jsem jel do práce.. v září trochu nezvykle.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod aviv » 09. 09. 2019 12:42

u nás máme 17,4 takže za mě spokojenost. Nejvíc napršelo po půlnoci, to už jsem sledování na radaru zabalila, takže ráno mě čekalo na srážkoměru příjemné překvapení. Výhledy také už nevypadají tak úplně baboletně, tak si můžeme na chvíli oddechnout, snad to zase na čas přírodě pomohlo. Pokud bude přes týden slibované teplo, mohly by opět nastartovat houby.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Ovar » 09. 09. 2019 13:07

Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1832
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod kebull » 09. 09. 2019 13:40

Jo asi je to hodne subjektivni, protoze ja bych zas nikdy zari nesrovnaval s dubnem :) V dubnu muze v nizinach jeste regulerne snezit a nejde zas az o tak vzacnou zalezitost, zato snezeni v nizinach v zari, no... mozna se nekde v kronikach docteme, ale rozhodne by to byla extra vyjimecna vec. Zari- cca kveten uz beru. Stejne to je ale dost osidny tahle srovnani, jak pises, vzhledem k setrvacnosti cyklu to proste takhle nefunguje.

Jinak nam naprselo tak 25mm od soboty, co jsem koukal. Mame tedy nad 20, jsem spokojenej. Praha ke 20. A je sakra dobre, ze na Z dal porad prsi, i kdyz jsem cekal, ze se pasmo pretoci trosku jinak a zalije znovu i nas a sever od Prahy az po Usti. Aladin to tak mel. Opet se nestalo....
Jsem ale urcite rad za to, jak to nakonec dopadlo, cekal jsem u nas 10mm, tedy o polovinu mene. A povodne snad nikde nehrozi, srazky ustupuji, i kdyz se porad toci. Ale tohle uz da jen par mm k dobru. Takze ok. Tem, co stale nenaprselo, preju neco v dalsich epizodach,

Vyhledy tomu ale moc nepreji, jak jsem psal, je v nich takovy ten typicky podzim, ovsem jeste ne Babi leto, nejspis. Cekal jsem, ze tohle (rozsahla TV) nastane letos pozdeji. Musime doufat aspon v jeden dest tydne, protoze jinak podzim moc srazek neprinasi, myslim, ze rijen jich ma dokonce prumerne nejmene v ramci roku, Podzim tak mivam vetsinou spojeny s TV, mlhami, sluncem, barvami a jen obcas destem. Aspon u nas. A nevypada to, ze letos by tomu melo byt jinak. Mne takove pocasi i vyhovuje, pokud nebude trvat mesic. Zdar
Naposledy upravil kebull dne 09. 09. 2019 18:03, celkově upraveno 1
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Adi » 09. 09. 2019 13:57

Ahoj,

Tak dnes dalších 24 dle automatu, manuál háže 28, včera analogicky 15, resp. 17 na manuálu. Takže přelito, zalito a čvaktá to hezky, potok dokonce zvednutý s kalnou vodou, letos snad podruhé, jinak byl historicky nejdéle a to včetně 2015 - bez vody. V každém případě normál za září už je splněn.
Výhledy jsou suché a poměrně teplé, aspoň ten týden s tím, že zejména východ bude asi teplejší. Už zítra okolo 20, hádám spíše přes 20, někde 22 asi, pak snad ještě tepleji? Moc by nemělo foukat, takže je velká šance, že houby porostou, jak o život.
Září je skutečně zatím dost teplé, nebyl jediný vyloženě studený den, maxima okolo 14 ve srážkách studeným počasím není, naopak bylo zde pár dnů s maximy do 25, nepočítám prvního, kdy padl tropik s necelými 32.
Ono ochlazení na víkend se zmírňuje, (kdo by to čekal?) . naopak příští týden nevypadá tak beznadějně polojasný a teplý, Ecák maluje zajímavou situaci na konci svého běhu ... Nicméně, pokud by se k tomu o víkendu přidal suchý vzduch, tak mrazíky aspoň v Čechách by mohly být, zde na V a SV v závislosti na tom, zda teplá fronta, která půjde v závěsu po ochlazení severní stranou nás ovlivní zvětšenou oblačností a zesílením větru ..

Přeji pěkný den
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3459
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Tomas556 » 09. 09. 2019 14:24

Tak září zatím teplotně v normálu celkově..
Další dny příjemné a teplejší, něco jako babí léto. Teploty kolem 21 až 23 nejsou extra velká tepla v září. Za předpokladu změny rozložení tlakových útvarů, pak se vzduch může i v září více ohřát a pak jít o velká tepla. Na slunci to může pražit. To jo. Zatím se to rýsuje na mírné ochlazení bez srážek s odpoledními maximy kolem 17 až 19 st. a ráno i pod 5 st..
Jaký bude vývoj dál se neví. Proto sám za sebe co se srážek týče září neodepisuji. První možnost změny se zatím naznačuje kolem 18,19.9.
Minimálně do té doby příjemný podzim.

Srážkově do rána dnes celkem 18 mm a od pátku tedy celkem 34 mm. Za září zatím celkem 62 mm. Noční bouřka velmi výrazná co do blesků a hromobití. Dlouho jsem takové rány neslyšel. Ale srážkově nešlo o žádný příval. Spíš intenzivní a plošný déšť. Ranní bouřky již byly v našem kraji co do srážek silnější i s přívalovými, ale lokálnější a ty nás vesměs míjely, a tak ráno naposled do této chvíle zapršelo se hřměním v dálce.
Moje motto nejen do roku 2020: Než-li bojovat proti měnícím se životním podmínkám, raději se adaptovat.
Tomas556
Nový člen
 
Příspěvky: 14
Registrace: 07. 09. 2019 22:29
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod edwinak » 09. 09. 2019 15:28

Ty vaše úhrny, to je teda paráda, u nás doted od soboty 10mm. Zase jsme to tady vychytali nejhůř z celý republiky....
edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod pepa » 09. 09. 2019 16:12

U nás tato epizoda dala 24 mm, což není špatné.
Jinak infomet na stránkách našeho ústavu dnes potvrzuje, že celorepublikovy průměr červen - srpen,, je skutečně nejvyšší v historii měření.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Rumburak » 09. 09. 2019 16:38

Ahoj. U nás tato srážková epizoda dala v sobotu 12mm a za dnešek nádherných 27 a půl mm. Celkem za září máme 83 a půl mm, což je téměř dvojnásobek dlouhodobého normálu. Za letošní rok tu už spadlo 509 mm což je o 16 mm víc než loni za celý rok. Hezké počasí je tu vítáno, houby začínají růst jako divé. Hezký den všem :ahoj:. PS jinak opravdu letos léto asi nejteplejší i u nás součet průměrných teplot za červen, červenec a srpen je letos 59.8, loni byl 59,7, podle meteostanice ve Velkém Meziříčí.
Rumburak
Nový člen
 
Příspěvky: 96
Registrace: 04. 12. 2014 21:32
Bydliště:

Hodnocení: 3

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod paja » 09. 09. 2019 17:20

No lije na Slovensku pěkně. Jen malé upřesnění - slovenský radar má trochu jinou škálu barevné odrazivosti než náš radar. Takže ty srážky tam jsou vydatné, ale ne tak, jak to vypadá. To co na slovenském radaru je např. žlutočervené, tak u našeho radaru to je přibližně sytá žlutá.
paja
Nováček
 
Příspěvky: 400
Registrace: 01. 01. 2017 12:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod godlike » 09. 09. 2019 17:24

Nojo asi vazne konec, srazky uz mizeji z radaru, zato se pekne rozfoukalo. My tedy 15mm, presne v ramci ocekavani. V zari 25mm, jinde maji i min. Slovensko mazec, tohle bychom potrebovali v celych Cechach.
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1187
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Troll » 09. 09. 2019 17:38

Tak konečně jsme se dočkali. Máme od včerejšího večera do dnešního 32 mm, což jsem nečekal ani ve snu. Nejprve cca od 23 hod. do 8 do rána převážně trvalý slabý - mírný déšť který dal asi 12 mm. Po dopolední pauze jen s občasným slabým deštěm k nám pak dorazily od JZ - J vznikající cíle na čele oblačnosti přetáčející se nad Z Čechami a byly z toho silné přívalové přeháňky, občasný mírný - silný déšť a 1 bouřka, které nás trefovali dá se říci přímo na "komoru" a dohromady to dalo skoro dalších 20 mm. Jením slovem spokojenost ale něco podobného by to chtělo alespoň 2 x každý měsíc k tomu, co spadne poslední dobou obvykle. Hlavně napršelo dá se říci plošně a prakticky celý Ústecký kraj má úhrny cca mezi 15-35 mm, místy, zejména na horách, i více. To tu nebylo hodně dlouho.

Myslím, že teploty teď budou i houbám vyhovovat a tak v druhé pol. měsíce bychom se mohli možná dočkat i zde. Slunce už je nízko a noci dlouhé, takže k udržení vlhkého podhoubí by mohla stačit i vydatnější rosa. Tento týden to na letní den zde asi nevypadá, i když daleko k němu nebude, ale po neděli jsou podle mě nejméně 1-2 LD pravděpodobné. Jestli pak teplo potrvá delší dobu anebo kolem 20. 9. skutečně přijde studený SZ - S s prvními vločkami na hory a i na září chladnou epizodkou, je zatím otázka. Podle mě je ale pravděpodobnější spíše teplá či jen mírně chladná varianta.
Troll
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1543
Registrace: 10. 10. 2010 20:51
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 38

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Rade » 09. 09. 2019 17:49

Na JZ nejlepší déšť nejméně za poslední dva roky, již jsme na neuvěřitelných 35 mm.

Co se týká mého pohledu na září, tak já sám jej s červnem rád srovnávám, ale obvykle se v roce projeví letně jen jeden z těchto měsíců a v mých myšlenkách je uživatelsky míň přívětivý a nestabilní spíše červen než září, ale záleží na jednotlivých letech. Po letošním nejteplejším červnu v historii může září skutečně připomínat třeba květen. Ale to, že zrovna letos nebo tuším v r. 2017 je září zrovna chladnější, ze září nedělá studený měsíc. Spíš mám v paměti červen 2012,13 a 15, které byly chladnější a vlhčí. Zkrátka když se září povede, dokáže být nejpříjemnější a nejhezčí měsíc, kdy je vegetace na svém maximu a leccos zraje, rostou houby... Letos nám září svou letní stránku ještě ukáže, o tom jsem přesvědčen ;-)
Rade
Nováček

 
 
Příspěvky: 780
Registrace: 04. 02. 2012 21:17
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod kebull » 09. 09. 2019 18:14

kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Pája76 » 09. 09. 2019 19:15

U nás dosažen můj srážkový cíl a to ve splnění dvouciferné sumy (14 mm) ve srážkoměru na dnešek.
Nastalo ale to, čeho jsem se "obával" - při pohledu na to kolik spadlo nedaleko na Z od nás mezi Kolínem a Prahou (i kolem 35 mm), na Z Čech (tam to ale taky potřebovali jako sůl) a na Moravě a ve Slezsku (tam místy číslo zejména v kumulované hodnotě za období PÁ - PO pro mne až neskutečné) mám dost rozporuplné dojmy.
Při sledování modelů a výhledů jsem se v posledních dnech dostatečně navnadil a tajně doufal, že by celkové číslo i zde mohlo začínat 3-kou, 4-kou nebo snad i víc... Bohužel, nestalo se. Když k číslu dnešnímu přidám sobotní 3 mm, tak jsme za tuto srážk. epizodu na 17 mm. Poslední Aladin nám noční množství deště celkem trefil, dnešní podvečerní přetočená okluze už mu ale s dalšími 10 mm opět nevyšla :(
Od začátku září zde celkem 23 mm.
Když tady čtu ty sumy některých z Vás, ať nyní od pátku, za měsíc září, za léto nebo od začátku roku (to zejména na Moravě), tak je mi z toho vzhledem k našim úhrnům fakt smutno. Tady srážkově celkem vyšel květen a první polovina srpna. Teď už zase paběrkujeme a v množství srážek napříč republikou si relativně pravidelně hlídáme dolní třetinu tabulky :'( :-@ No Polabí - asi to tak má být.
Výhledy z pohledu zářijového počasí celkem příjemné, ale srážkově zatím kde nic, tu nic.
Houby tady vyrazily po 15.8. a během 10 dní bylo po. Navíc i pravé hřiby dost červavé. Po dnešním "přídělu" nelze očekávat, že se zde jejich růst obnoví.
Pěkné dny všem!
:ahoj:
Pája76
Nováček
 
Příspěvky: 283
Registrace: 17. 09. 2016 22:59
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé