Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97823
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na září 2019

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Adi » 30. 08. 2019 20:05

Ahoj,

Už probíráme září, je tedy čas otevřít téma pro nastávající měsíc.

Z mého pohledu by mohl být srážkově v normálu, pokud se zadaří, dáme i nadprůměr, něco mě však říká, že se ještě můžeme docela i ohřát, ovšem kromě prvního už s tropy patrně bude konec. V každém případě od druhého nás čeká rozumný, podzimně laděný interval teplot. Přes to se dočkáme pár letních dní, ty ostatně bývají někdy i v říjnu.

Tož toliko

A.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3480
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod jalepozi » 31. 08. 2019 19:44

Tak jeden krásnej letní teplej den bude na beton 15.9, páč mám narozky a bylo mi to slíbeno :) :D .
jalepozi
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrace: 09. 01. 2017 12:45
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod kapr » 31. 08. 2019 22:03

no, zítřek si všichni pořádně užijme, protože to vypadá na letos asi poslední tropik... já už se těším. Srážek v pondělí-úterý zde moc asi nebude, ale tak... no doufám, že letní dny ještě budou, zase nějakých 15 °C zatím nechcu, na to je čas v říjnu... v září ať je ještě teplo. Ecák dává nyní relativně hodně deště, ale moc mu to nevěřím, gfs je sušší. Dnes moc hezké cébáky, bohužel jsem u sebe neměl foťák.... a mobilem fotit oblačnost odmítám. Ještě krátce k srpnové teplotě, ta bude 20,9 °C s odchylkou +1,1 °C z let 2007-2017 a srážek spadlo 56,2 mm.. takže opravdu nejsušší měsíc léta.. i když slovo suchý, se zde moc nehodí.. taková bída to zase nebyla, více k srpnu zítra.
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod karel » 01. 09. 2019 07:58

Tak dle aladina to bude fronta jen pro půlku republiky Čechy asi utřou no a Morava zase bude zalita.
karel
Nováček
 
Příspěvky: 280
Registrace: 09. 12. 2014 18:41
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod godlike » 01. 09. 2019 09:30

No pekne se nam to vybarvilo. No GSF se drzel celkem furt pri zdi, ted ma cca 3mm. Nemci z wetteronline pred par dny laskovali 20-50mm, potom 10-20 a dnes zbylo 1-2mm. Meteoblue ma alibi takze 0-10mm. ECMWF pro jistotu smazal vse. Vypada to, ze celkove se vse odehraje vic na jihu a na Morave asi jak je letos zvykem, na stredni. Budu jen verit tomu, ze se tyhle situace nedaji dobre v modelech odhadnout. Ale cele Polabi, kolem Ohre a sever potrebuje ted srazky jako sul. U me 10 dnu nic a celkem jsem tomu veril. :(
Zitra asi v Praze pulka lidi umre na podchlazeni, bude jen +20, ve stredu +25. Kdyz jsem videl, jak lidi chodili minuly tyden rano obleceny, tak bych si tipoval na pulku rijna. Zitra to bude na perovku....
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1196
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Tomáš.Malek » 01. 09. 2019 10:35

Teplotně normální a srážkově docela štědrý srpen se ještě ve svém závěru úplně zbláznil a přinesl šílenou týdenní vlnu tropů která by pasovala tak do teplotně velmi nadprůměrného července! V červnu bylo v Praze extrémní vedro a nedalo se tu ani dýchat a srpen si ještě v závěru připravil nášup. V pátek jsem přijel do Prahy kde je opět jako v pekle :-@ rozdíl od června není vůbec žádný přesto, že noc je mnohem delší a slunce je mnohem níže. Je zde extrémní vedro, vzduch nad střechami se chvěje žárem a v ulicích je jako v dobře vytopené peci na chleba! Totéž v bytě v paneláku kde se nadá vůbec existovat natož spát! Opět musím věšet mokrá prostěradla a hadry do ložnice! Tropy jsou hnus a ve městě v dobře vytopeném cihlovém a betonovém pekle to je na kvadrát! Celý týden zde převážně tropy s průměrem teploty dobrých 24°C což je TOTÁLNÍ Extrém především vzhledem k roční době. To vysoce převyšuje i normální červenec!! Teploty v sobotu přesáhly 30°C a totéž i dnes a o už máme prvního září! Zde by už měl být TD naprostou vyjímkou.
Těším se velmi na večer na bouřky a úlevu v podobě ochlazení a deště. Otevřu okna a nechám celou noc do rána větrat. Přesto vedro mezi domy setrvačností ještě nejaký čas vydrží. Další dny se ho budem pomalu zbavovat. Pevně věřím že letošní léto už je u konce a tento upocený hnus máme za sebou. V září se ještě vyskytne možná nějaký letní den ale to už snad nebude tak strašné.
Letošní rok připomíná velice rok 2015 kdy rovněž teplotně extrémní srpen přinesl vedra ještě na konci a tropy přetekly až do prvního září kdy byl naprosto zmasakrován absolutní zářijový rekord a vyskytla se naprosto nepochopitelná cifra nějakých +37°C!! :-! Dále už bylo ale září normální. Dále tu je podobnost s rokem 2016 kdy po chladném srpnu teploty v jeho uplném závěru náhle explodovaly a pak jely tropy až do poloviny září které se stalo nejteplejším v historii měření! Tomu se doufám letos vyhneme. Pranostika praví že co srpen nedopeče září nedovaří.
Tomáš.Malek
Nováček
 
Příspěvky: 631
Registrace: 12. 02. 2010 01:06
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: -7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod Ovar » 01. 09. 2019 10:43

Ahoj po delší době. Co říct, v Itálii bylo asi jen o 1-2°C tepleji než v ČR :D , ale v Jižním Tirolsku je ultra vlhký vzduch, takže pociťově mnohem horší. Každý den vlhkost, která snižovala viditelnost až na 10-15 km, v takové míře tohle v ČR není. Italské bouřky jsem se nedočkal, škoda no. Každopádně JV městečka u Gardského Jezera měli letos bouřek asi už plné zuby, protože tam byla poničená vegetace i majetek od silného krupobití. Naše zahrada v Česku se srážek také nedočkala, týdenní úhrn byl dechberoucích 0,5 mm. Ale okolní města si užily více, Domažlice měly 2 bouřky s úhrnem přes 40 mm. Ve Stodu padaly 2 cm kroupy a Holýšov hlásil vyplavené sklepy. Takže jsme se ani v srpnu nedostali přes 100 mm, škoda, bylo to už nadějné. Každopádně u nás poslední srpnový týden nepřenesl nic teplotně převratného (jak jsem očekával), byly jen 3 tropické dny s maximem 30°C.

Co mě pobavilo tak je zítřejší počasí. V pátek kolovaly na FB mapy, jak bude v Čechách 12°C a na JM a na Slovensku bude 32°C, u toho hlášky typu "nebude vám tam na západě bratia zima?". Tohle fakt miluju, hlavně když v červnu a červenci chodilo peklo ze západu, tak se nikdo ze západu neptal, jestli nebude nikomu na východě zima :D .
No počasí mění, dnes to vypadá tak, že zítra i v úterý bude v Čechách tepleji, než na JM a na Slovensku :D , fakt k popukání. Ale je to něco za něco, v Čechách bude tepleji, protože tu nebude pršet a bude i méně oblačnosti.
Takže místo 12°C bude kolem 22°C v Čechách a na východě místo 32°C bude pravděpodobně 17-20°C. Takže žádný extrém, velmi příjemné ochlazení všude. Jsem zvědav, jestli se letos dočkáme ještě nějaké pořádné bouřky..
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod kapr » 01. 09. 2019 11:44

Tak máme výstrahu na vydatný déšť, to jsem zvědav, při poslední výstraze na vydatný déšť 22. května spadlo 24 mm.. tak uvidíme co zítra, aladin cosi dává, ale že by to bylo na výstrahu...
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod pazout » 01. 09. 2019 12:26

Tak zde v Chomutově dle očekávání nic. Teplota stačila vystoupit na 29°C než začal foukat studenější vítr od bouřky v Krušných horách. Bouřka už odtáhla po hřebeni hor na SV a nyní slyším burácení hromů od bouřky v Žatci a nic nenasvědčuje tomu, že by ještě dnes nebo zítra zde zapršelo. Srpen skončil na 42mm. Poslední déšť 21.srpna a to nebyl nikterak vydatný. Vegetace je tak nějak ve stavu jako v červenci před vlhčí a chladnější vsuvkou na přelomu měsíců. Do jara mi na zahradě uschly tři cca 30-ti leté jedlovce kanadský. Z jehličnanů sázím na tisy, ty vydrží snad všechno (stín, sucho, vedro). Příští týden opět zde srážky nečekám. Alespoň se příjemně ochladí a bude to opět na venkovní aktivity.

Teď momentálně jsme sevřený 2 bouřkami západně od nás a kousek východně, ta východě je asi pasé a ta na západě půjde zase.... nechám se překvapit :)
pazout
Nový člen
 
Příspěvky: 142
Registrace: 14. 07. 2016 11:55
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 1

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod JABO » 01. 09. 2019 13:22

Tak Děčín to taky obešlo severně a jižně...vzduch se ale už vyměnil a je příjemně...

Jinak - Dáša už ví jaká bude zima... :D

JABO
Nováček
 
Příspěvky: 1327
Registrace: 25. 11. 2014 17:39
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 15

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod kapr » 01. 09. 2019 14:23

o5 bouřka nad Chřiby..

tak, Dáša ví.. ono všichni tady asi víme, když se podíváme na ty mapky... to může tady vydat každý.. :)

jinak dnes druhý nejteplejší zářijový den od začátku měření, stejně teplo bylo 6.9.2008.. jinak jsem tak vysokou teplotu jako dnes ještě v září nezaznamenal.

Co se týká zítřka.. protože dnes už tu nebude asi fakt nic, tak tipuju celkem 5-10 mm.. výstraha na vydatný déšť je super, ale nikde ho v modelech nevidím, aby to bylo na výstrahu. Ale čhmú má jiné podklady. A výhledy jsou akorát chladnější, deštivější ani náhodou.. i když chladnější, přechodně teplota může jít i k 25 °C..
Naposledy upravil kapr dne 01. 09. 2019 17:46, celkově upraveno 3
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod aviv » 01. 09. 2019 15:34

Podle radaru by u nás mělo už hodinu pršet a stále ani kapka :( Ale vzduch je příjemnější, už od oběda zataženo. Výhled úžasný, snad to vyjde a alespoň 14 dní v září bude chladnějších a deštivějších.
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod godlike » 01. 09. 2019 17:24

Slapy skoro 81mm, slusnej oddil. :) Podobna davka jako nedavno ve Zline. U nas se to porad mota kolem, zatim sotva 2mm. Snad nam bude jeste doprano....
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1196
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod kapr » 01. 09. 2019 17:49

no, gfs je hezký, ale zatím z toho nespadla ani kapka... zítra se ukáže kam se to bude ubírat..
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na září 2019

Příspěvekod varel » 01. 09. 2019 17:52

Jak jste si možná všimli, už jsem zpět. ;) Týden jsem pobýval v Orlických horách a podnikal výlety do okolí (Adršpach až Králický Sněžník). V lesích vlhko, na Rychnovsku zpočátku týdne skoro až mokro a všude dost hub. Řeky, potůčky, prameny, studánky s dostatkem vody, přehrada Pastviny dokonce vodu odpouštěla, vše zelené a na první pohled se nezdálo, že by zde byl problém se suchem.
Co se počasí týká, tak teploty se pohybovaly v maximech od 20°-30°C, dle lokality, ale hlavně byla dost vysoká vlhkost vzduchu a, dle místních (bydleli jsme asi 6 km od Rychnova), byla i neobvykle teplá rána. Teploty v minimech klesaly jen těsně pod 20°C, jen v sobotu už bylo chladněji (cca kolem 13°C). Běhen týdne pršelo jenom třikrát a to buď k večeru nebo v noci, bouřka v místě nebyla žádná, jedna nás těsně minula a jedna byla v dálce, takže z hlediska dovolenkování ideál.... :)
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IBESTE10
varel
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 2353
Registrace: 23. 11. 2008 17:28
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 30

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé