Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes3
  • Příspěvků včera7
  • Celkem příspěvků97821
  • Celkem témat1103
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověd počasí na srpen

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod Jarda Max » 01. 08. 2016 17:55

Je to tak, letošní léto je super! Když vyberu sud, tak nakonec vždy naprší. Trávu letos sekám neustále - loni vůbec (úplně zmizela). Vše je pěkně zelené. Koupání úžasný, jak bazen, tak řeka. Srpen určitě bude podobný. Bude teplo, ale každý týden to přeruší pár dní deště, přeháněk i bouřek. V pátek u nás na chatě padaly obří kapky. Kapka na celou dlaň. Takovou pleskačku jsem ještě neviděl. V některých kapkách byla i malá kroupa. Obří skleněné koule. Škoda, že nás to jen lízlo, ale za 20 vteřin napršela polovina sudu! Na fotce je vidět, jak jedna kapka-koule dosedá na zábradlí, jinak skutečnost byla parádní, foto nic moc...
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod Ovar » 01. 08. 2016 19:47

To je super =-O , nemáš video?
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1833
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod Jarda Max » 01. 08. 2016 20:12

Bohužel nemám, než jsem se stačil vyzbrojit, tak u nás bylo po všem. Jen jsem to zmáčkl dětským foťákem. Myslel jsem, že jsou to velký kroupy, ale na plechový střeše to tak nerachotilo a na trávě nic. Kapky jako skleněný pingpongáče. Děti z toho byly úplně nadšený - co to je? Pak se to sneslo východně od nás na řeku, bílé šmouhy až na zem... Podle radaru to rychle vzniklo a hned to zesláblo...
Jarda Max
Nováček
 
Příspěvky: 678
Registrace: 07. 11. 2015 09:57
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 14

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod edwinak » 01. 08. 2016 20:14

edwinak
Nováček
 
Příspěvky: 677
Registrace: 22. 03. 2013 05:48
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod Davidek » 02. 08. 2016 07:29

[quote="Davidek"]............ Pak dále vidím to, že TN na SZ/S nemá absolutně tendenci k vyplnění (celé léto) a to bude pokračovat, krom toho se bude nasouvat nad Skandinávii a měla by ještě více promlouvat do počasí zde. Proto si myslím, že proměnlivé počasí tohoto tlakového bahna bude vystřídáno, ale v rozporu s ostatními si myslím, že vlivem TN nás nebude čekat delší letní epizoda, ale spíše bude platit uvedené výše - sv. Vavřinec, první podzimec (10.8.), takže postupné ochlazení a tam by již platilo, že pak srpen opravdu už nic nedopeče. S končícím modelem tropický deštný les přijde spíše model - srpen @ převlečené září. Samozřejmě to je můj tip a ještě nedávno jsem si myslel, že se naopak dočkáme letního vrcholu, teď to tak už nevidím... a třeba to just přijde opačně.


Proto závěrečný soud - i srpen skončí ve srážkovém nadprůměru díky první dekádě, teplotně bude spíše průměrný a odvážně řeknu, že si myslím, že od poloviny bude spíše teplotně podprůměrný




ač nemám hrozně rád, když se někdo chválí, tak toto beru tak, že to co jsem poslal před pár dny, bych nyní spíše podepsal... proto to tam kopíruji

po dvou letních vlnkách čtvrtek - pátek a pondělí - úterý, kdy nám teplota může atakovat 30°C, to vypadá stále více na vliv TN... no nevím, je tam pořád pozdní září na druhou dekádu. Dneska už ve většině modelů.

Jo, k aktuálnímu - dnešní ráno +8°C... čekal jsem to, že spadne někam k 10°C, tohle bylo o fous více (dokonce i stanice Brno štrejchla podle mě o rekord z roku 1976) , zítra už o nějaký stupeň výše a pak návrat vlhko smradu nocí :thx:
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod pepa » 02. 08. 2016 08:06

Davidku, pochval se raději tak za 12 dní, pokud Ti to vyjde, ten severozápad je tak daleko že ani bůh neví, jak to dopadne. No a dnes ráno, ač na Šumavě byl slabý mráz, tak pochybuji, že na jediné stanici padl alespoň denní rekord, možná na nějaké, co měří méně než 10 let.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod Davidek » 02. 08. 2016 11:57

S kůží na trh, ale aspoň by se mohla rozjet ta prognostická diskuse, už mě neba jen to aktuální info odevšad...

takže se můžu předpovědí dost odepsat, ale nějak se to rozjet musí :-)

Navíc poprvé v létě se může projevit nějaká dynamika a trvalejší změna. Modely nebyly dlouhou takto ve shodě (od začátku druhé dekády), ani jednu oponentní verzi jsem nyní nenašel.

I když je pravda, že ta TN se tam kreslí s tím propadem islandského studeného vzduchu už od června a pak nic, ale to povětšinou bývaly vize GFS a ostatní nic. Zůstalo bahno a toto počasí. Tady je to jednak "už" za cca 7 dní (ne 10-14 dní), druhak rozhodně se TN nevyplňuje a Azorská TV je prostě letos slabá jako čaj, nedostává se dál než na to, aby vsála dvoudenní JZ - J.


Ostatně na tomto dnešním počasí je vtipné to, jak je trvalé, přičemž je to v podstatě zcela nestabilní situace, léto v převládajícím rytmu SZ a odpoledních Cumulonimbů, které rostou před očima...
Naposledy upravil Davidek dne 02. 08. 2016 20:05, celkově upraveno 1
Davidek
Nováček
 
Příspěvky: 729
Registrace: 03. 05. 2008 14:39
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 7

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod pepa » 02. 08. 2016 12:09

Třeba se Davidku trefíš. Jinak se mě zdá, že ČHMÚ na 1. polovinu příštího týdne podceňuje teploty, dle modelů bych klidně dal 28-34°C, neříkám že to bude, ale modely teď tak vypadají. Při teplotě přes 15°C v 850 hPa těžko bude max. někde 27-31°C, není září.
pepa
Nováček
 
Příspěvky: 841
Registrace: 22. 06. 2014 13:46
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod Adi » 02. 08. 2016 19:00

Ahoj,

Když jsme si předpovídali :) srpnové počasí, dávali jsme povětšinou první dekádu teplotně podnormální až normální a druhou s možností tropických teplot. Zdá se, že počasí bude daleko proměnlivější a neřídí se našími dekádami. Celkově však obě první dekády budou nadprůměrné, s tím, že nadprůměr té druhé se soustředí především do její první poloviny. Zbytek se zdá být nyní normální až podnormální. poslední dekádu měsíce se neodvažuji tipovat. Pravděpodobně může být opět ze záčatku teplejší s chladnějším koncem.

Konkrétně to vidím takto:
Dneska to vypadá tak, že teplotní normalita skončí zítra; načež se dostaví opět bohužel a především na východě dvoudenní tropická vlna. Ostatně Aladin nás nešetří; již ve čtvrtek tropické teploty (zase :-! ) a ty nás potrápí i v pátek; víkend by měl přinést snesitelný a veskrze příjemný teplotní interval; pondělí již teplejší, avšak bez tropů, tropické podle všeho bude příští úterý i středa. Jak to dál dopadne, není zcela jisté; je pravděpodobné, že fronta se bude vlnit. Čtvrtek již vypadá dobře - tedy podle dnešních předpokladů.
Další dny pravděpodobně normální až slabě podnormální. Přesto jako celek to vyjde na cca 1-2, na východě žel možná i nad 2 stupně ohledně dlouhodobých průměrů. Koneckonců je to vidět pěkně na ansámblech.
Co se srážek týče, čeká nás nyní počasí spíše sušší. Zdá se, že tentokráte více zaúřaduje CIN. Uvidíme, jak se projeví fronty, modely zatím srážkami šetří

Stran celkové povětrnostní situace - Azorská výše oproti loňskému roku má přeci jen větší sílu; rovněž níže jsou poněkud hlubší. Přesto rozhodující je ona výše. Vloni se to uvrtalo na západě a šlus. Permanentní nízký tlak západně od nás. Nyní jdou fronty dál do vnitrozemí a následně se rozpadají v tlakovém bahně a tlaková výše, resp. její výběžek zajistí aspoň přechodný, chladnější SZ. I nyní chladnější luft má tendenci více pronikat nad západní Evropu, naštěstí je zde ona výše, která pomáhá depozici dýchatelnějšího povětří ku nám. Tak trochu to připomíná zimní Z situace, kde naopak toto proudění by přinášelo do nížin slotu a bahno.
Přesto výše není ve své životní formě; pakliže by tomu tak bylo, dočkali bychom se po dlouhých rocích léta normálního, nebo dokonce slabě podprůměrného.

Přeji pěkný a klidný večer :)

----
Jinak červenec skončil s 193 mm srážek, poslední srážková událost dala 37 mm v červenci, 1,8 mm už v srpnu. Červenec měl 4 tropické dny a 18 letních. Oproti loňsku velmi pozitivní změna :) Jenže z toho pohledu aspoň první půle srpna bude teplejší. Již nyní je zřejmé, že ony 4 tropiky dáme s přehledem už v příštím týdnu :(
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3479
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod aviv » 03. 08. 2016 08:47

Asi pojedeme s dětma na zbytek prázdnin na Moravu .) Já mám tedy zatím dojem z tohoto léta naprosto děsný: odjížděli jsme 14.7. - a venku nebylo ani 15 st., na letiště jsme jeli navlečení jak na hory: po více jak 14 dnech stabilního počasí kolem 30 a stále jasné oblohy jsme se vrátili v noci na pondělí, to to ještě šlo, resp. byli jsme unavení a počasí moc nevnímali - a od té doby zima, déšť, šedivo : s prožitými dny ve Španělsku šílený kontrast:( Vloni jsem změnu ani nezaznamenala, jen jsme koupání v moři vyměnili za koupání v rybníku, ale letos mám obavu, abychom to v Čechách vůbec dali.
No, alespoň nebylo a není sucho: sousedka, co nám měla zalévat zahradu se smála, že byla bez práce :)
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod vanada » 03. 08. 2016 09:40

Dobrý den, když si vzpomenu na léta dětství či mládí, bylo počasí v těchto našich polohách (tím myslím ČR) jiné. Pokud se teploměr vystoupal - třeba jen přechodně - na 29, všichni si říkali, jaké je vedro. Pokud někomu vyšel pěkný letní celý týden na dovolenou, byl šťastný. Oteplování je postupem let hodně vidět. Nikdy nereaguji na různé příspěvky a meteorologii nerozumín, ale myslím si, že srovnávat počasí u nás se Španělskem ....... Snad jenom, pokud se chtěla "aviv" pochlubit dovolenou tam prožitou, tak pak rozumím.
vanada
Nový člen
 
Příspěvky: 22
Registrace: 05. 08. 2015 11:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod godlike » 03. 08. 2016 09:48

Naposledy upravil godlike dne 03. 08. 2016 09:54, celkově upraveno 1
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1196
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod Vratislav » 03. 08. 2016 09:53

Šmarjá...voda je teplá. Jak červen tak červenec byly 1 - 2°C nad normálem. V podstatě se dá říci, že letošní léto je v kontextu "GO" zcela průměrné a obyčejné. A jak píše vanada, oproti minulosti je vlastně pořád dost teplé.

Včera mě nicméně docela zaskočil ranní chlad, když jsem v 5:15 vyrazil v šortkách ven a bylo 11°C, úplně jsem to nečekal :D Ale jinak skvělý den, zataženo, kolem 20°C, ideální.

Dnes ráno deštík, sice jen 0,4 mm. Další srážky pak asi v pátek a poměrně chladno, tzn. příjemně (17 - 18°C), jsem na to zvědav. Pak se nám rýsuje výraznější srážková epizodka přibližně za týden, ale to se ještě uvidí.

Ještě stojí za povšimnutí, že se s blížícím se podzimem začíná ochlazovat arktida. Ke konci první dekády se znova objeví izoterma -10°C v 850 hPa. Koukám, že je to v tuto dobu normální, ale docela mě to překvapuje, vzhledem k tomu, že slunce ještě oproti slunovratu příliš nepokleslo (ze 23° na 15° na s. pólu) a stále bych ještě čekal pozitivní teplotní bilanci.
Vratislav
Nováček

 
 
Příspěvky: 555
Registrace: 14. 03. 2013 19:45
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 13

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod dawe » 03. 08. 2016 09:58

Nezávidím těm,co milují teplo a žijí v Čechách,vypadá to,že se už ani nemusejí dočkat ani jednoho dne letošního léta,kdy teplota bude aspoň 30st =-O Celé štěsti za to že bývám na karvinsku :jojo: Tady se těch tropů v srpnu užijem ještě mnoho 8-) A srážek konečně tady úplné minimum v srpnu,kdežto v Čechách opět průtrže,nevylučuju u nich i místní povodně příští týden..Jak koukám na modely a pokud aspoň z části vyjdou,tak v západní Evropě až po Čechy bude teda pořádná kosa,teplota může být v určitých dnech i pod 15 st s velkým množstvím srážek a u nás na východě tropy :ahoj:
dawe
Nováček
 
Příspěvky: 1376
Registrace: 09. 07. 2008 11:29
Bydliště:

Hodnocení: -10

Co je to hodnocení?

Re: Předpověd počasí na srpen

Příspěvekod aviv » 03. 08. 2016 10:19

Když on ten dojem z počasí v Čechách je letos opravdu hrozný: mně nevadí chladněji, tj. kolem 25st. v létě, ale mám ráda když přes den alespoň zahlédnu sluníčko a letos je poměrně hodně dní šeď, kterou bych očekávala spíše na podzim. Rovněž mi chybí stabilita,, kdy bych věděla, že alespoň na 3-5 dní nebudu moci balit oblečení na chladno a déšť. Bohužel letos se to mění jak na běžícím pásu, jedna fronta střídá druhou a tak pořád dokola. Proto jsem zmínila ten kontrast my versus středomoří, který v dřívějších tak 10 letech rozhodně nebyl natolik výrazný, resp. spíše jsem po návratu měla vždy pocit, že tady je nesnesitelné horko, větší než u moře.

Docela se obávám toho ochlazení v příštím týdnu ( od čtvrtka, pátka ? ) - budeme v tisíci m. na horách - jsem zvědavá, zažili jsem tam i teploty jen kolem 10st. ( v srpnu), každopádně letos balím čepice, šály ...
Doufám, že kompenzací za - pro mě nevydařené tuzemské léto - bude pěkná zima, nebo alespoň krásný podzim. Bylo by smutné, kdybychom museli každým rokem za hezkým počasím do středomoří a za povedenou zimou do Alp...
aviv
Nováček
 
Příspěvky: 577
Registrace: 01. 03. 2010 16:03
Bydliště:

Hodnocení: 2

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé