banner

Uživatelské menu

Doporučujeme

Statistiky

• Příspěvků dnes4
  • Příspěvků včera10
  • Celkem příspěvků70108
  • Celkem témat740
  • Celkem členů2252
  • Nový uživatelzurailgux
  • Toplist
    Kdo je online

aku meteostanicu kupit?

Vše o meteorologických stanicích. Software, hardware a hlavně podpora od Vás uživatelů s praxí.

Re: aku meteostanicu kupit?

Příspěvekod Vlada » 15. 12. 2009 10:18

Taky jsem koukal na nabídku v LIDLu a taky me moc zaujala. Víte už nějaké podrobnosti co vsechno ta stanice umí?

Děkuji

Pavlik píše:Lídl nabízí(14.12.09) meteostanici AURIOL s podporou http://www.milomex.com za 1450kč
Jedná se o bateriový model, velice pěkne vevnitř zabalený, předpřipravený k namontování na STA stožár. Škoda jen, že to má moc tužkových baterek. Pro domáci meteofandy asi ideální :P .

čídla:
- sražkomer (kyblíček)
- větročidlo (lopatičky,korouhvička)
- ostatní čidla (??? - kde je venkovní teplota, vlhkost,..)

jediné co jde dohledat je tohle:
http://www.milomex.com/milomex/DOC/3534 ... DOC_GB.pdf
pod továrním značením H13726.
Víc toho vygůglit opravdu nejde. V krabici je i knižní návod (včetně CZ popisu na krabici).
a (R) známka nejde pro tuhle firmu dohledat, www stránky se hlási až z Hong Kongu :pozor: .

buhužel musím tam jít znovu - se podívat co to podle krabice umí (radiocas??), sklad-min.5ks
Vlada

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Pavlík » 15. 12. 2009 19:10

Takže LÍDLovka (vánoce 2009) umí podle obalu tohle:
- vítr: směr, rychlost ( i nárázový)
- srážky (na to je ten kýblíček)
- tlak - číslem (ukazuje i tendenci-sloupečky)
- teplota (vnitřní i venkovní)
- vlhkost (vnitřní i venkovní)
- index horka - (* že by pocitová teplota?) :shock:
- bod tání (= předpověď zamrznutí půdy)
+ plus ten radiový čas (není zmíněn jako vlastnost na krabici)

baterky!!! - AA (podsvicený display +6ks, kýbl 2ks, větrnik 2ks) = 10ks :roll:

odkaz na lídl info - http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz ... x_7810.htm
ilustrační obrázek je skutečný až na tlačítka, která jsou s barevným popisem
Pavlík

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Jan Pícha » 15. 12. 2009 19:31

Meteostanice z lidlu ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: za 1500 Kč no to musí být kvalitka teda :lol: vybíral bych tedy raději tady www.davis.cz
Stanice DAVIS VANTAGE PRO 2
www.pocasi-strelna.cz
Jan Pícha
Nový člen

Registrace: 30. 04. 2008 16:41

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Patricio11 » 15. 12. 2009 19:33

Jan Pícha píše:Meteostanice z lidlu ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: za 1500 Kč no to musí být kvalitka teda :lol: vybíral bych tedy raději tady http://www.davis.cz

To je stanice po slevě. ;)
Blog o počasí z Lipníka nad Bečvou a okolí: http://pocasi-lipnik.wbs.cz/
Patricio11
Mírně pokročilý

Registrace: 28. 04. 2008 18:41
Typ meteostanice: ClimeMET CM 2000
Nadmořská výška: 233 m n. m.

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Jan Pícha » 15. 12. 2009 19:53

Z 8000 Kč za kterou se prodává standartní stanice s anemometrem srážkoměrem a teploměrem ?
www.pocasi-strelna.cz
Jan Pícha
Nový člen

Co je to hodnocení?

Příspěvekod hrdla » 17. 12. 2009 16:42

Pavlík píše:Takže LÍDLovka (vánoce 2009) umí podle obalu tohle:

Zdravím.Je to přesná kopie stanice Ventus 155 prodávaná i zde v shopu.Pokud někdo od ní neočekává zázraky,tak si myslím že pro nenáročné,nebo pro ty co nemají na dražší stanici je to ideální volba.
hrdla

Co je to hodnocení?

Příspěvekod pepca » 17. 12. 2009 20:29

hrdla, přesně tak. Kdybych měl nějaké keše, tak bych o ní možná i uvažoval. Doma mám zatím pouze digitální bezdrátoví srážkoměr + teploměr. V budoucnu o nějaké lepší stanici taky uvažuji, ale nevím jestli bych šel do takových jaké tady hází Jan Pícha...představoval bych si tak ceny do 2500,-, víc bych asi nedal. :?:
Webkamera- Mnichovice, Šibeniční vrch: http://www.sibenicnivrch.cz/rs/sportovni-areal/online-kamery.html

Meteostanice Mnichovice - zájemcům poskytnu podrobná data:http://pocasimnichovice.wz.cz/index.htm
pepca
Nováček

Registrace: 13. 11. 2008 18:05
Typ meteostanice: WH1080
Nadmořská výška: 353

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Jan Pícha » 17. 12. 2009 20:46

Měl jsem spoustu lidlových vehyklu všechno to byly krámy intervaly měření po minutě takže ti nezměřilo pořádně vítr¨,bezdrátový přenos určitě tak do 30 metrů což je slabota a přesnost měření bych neviděl na nějaké extra urovni.....Ale tak na ozdobu určitě dobre
www.pocasi-strelna.cz
Jan Pícha
Nový člen

Co je to hodnocení?

Příspěvekod pepca » 20. 12. 2009 13:02

Jan Pícha píše:Měl jsem spoustu lidlových vehyklu všechno to byly krámy intervaly měření po minutě takže ti nezměřilo pořádně vítr¨,bezdrátový přenos určitě tak do 30 metrů což je slabota a přesnost měření bych neviděl na nějaké extra urovni.....Ale tak na ozdobu určitě dobre

Hele ty ozdobo... :mrgreen: ne tak já ti to neberu, když si za to tolik peněz dát. To moje má dosah 80m, takže to mám pěkně uprostřed zahrady a fachá to dobře...srovnání ale s kontrolovanými teploměry nemám.
Webkamera- Mnichovice, Šibeniční vrch: http://www.sibenicnivrch.cz/rs/sportovni-areal/online-kamery.html

Meteostanice Mnichovice - zájemcům poskytnu podrobná data:http://pocasimnichovice.wz.cz/index.htm
pepca
Nováček

Registrace: 13. 11. 2008 18:05
Typ meteostanice: WH1080
Nadmořská výška: 353

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Příspěvekod stano » 20. 12. 2009 19:37

Pavlík píše:Takže LÍDLovka (vánoce 2009) umí podle obalu tohle:

ahoj,
táto Lidl meteostanica H13726 má aj konektor na napájanie sieťovým adaptérom, takže nie sú potrebné batérie, myslím, že pre nenáročných úplne postačí,
ano heat index je pocitová teplota, no "bod tání" asi myslíš dew point je bod rosenia,
niekto sa pýtal na vonkajšie teplotné čidlo, tak to je umiestnené vo vetromere, meteostanica meria celkom presne - porovnávané s inou meteostanicou a teplomerom /myslím teploty a vlhkosť/, smer vetra dobre, rýchlosť neviem posúdiľ, zrážkomer som neskúšal, kto chce vedieľ aj ostatné funkcie, tak môžem napísať, jediné čo mi je divné, tak graf tlaku vzduchu nesvieti súvisle, ale postupne prepína po jednotlivých stĺpcoch, takisto obrázok predpovede počasia neukazuje súvisle, ale napr. keď ukazuje polojasno tak jednotlivé obláčiky "blikajú", možno to ale tak má byť /na inej meteostanici mi to ukazuje súvisle/ , ak má prosím niekto túto meteostanicu, tak napíšte.....

dík
stano
stano

Co je to hodnocení?

Příspěvekod planetx » 25. 12. 2009 16:22

Zdar, tak já ji dostal pod stromek a nějak jí nemůžu rozchodit!!! Vůbec se nespojí se srážkometrem a větrometrem...jdu to reklamovat do lídlu!
planetx

Co je to hodnocení?

Příspěvekod kapr » 25. 12. 2009 16:32

no nevím kupovat stanici v hypermarketu..a vubec veškeré zboží, co má v sobě elektroniku..to si radši na netu najdu nejlevnější obchod a koupím aspon trošku značku, i když to nemá třeba takové funkce a nebo si našetřím na víc funkcí, stačil mě intersparový mobil za tisícovku...vydržel půl roku, pak přestaly šlapat tlačítka..tož tak, jedině meteoshop co se týká stanic a nebo dovozce Roman Gajda..to sou tak jediné firmy co znám se stanicema a všecko zatím kupuju jen přes ten meteoshop...ale když se chcete hádat s těma prodejcama v lídlu..prosím..jinak on Pícha si už ted moc myslí, páč tady má na e-počasí asi nejlepší stanici :lol: taky bych do ní šel, uvidíme v létě třeba bude našetřeno, moje WS 3650it+ šlape, i když občas musím dlouho domlouvat srážkoměru, nejspolehlivější jsou anemometr a teplotní čidlo..ty budou kvalitní, ale příště jedině všechno propojené kabelama, i když bych je měl zakopad do země!!! tady ty bezdráty sou hrozné háklivé na rušení...na to bacha, doporučuju zjisit si na jaké frekvenci to vysílá a přijímá a najít si na netu, co by to mohlo rušit....páč po tom to zjištování a vubec nic moc..navíc na to není času..
kapr
Mírně pokročilý

Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, Slovácko, Morava
Typ meteostanice: Davis Vantage Pro 2+, srážkoměr Stratus
Nadmořská výška: 270m.n.m.

Hodnocení: 32

Co je to hodnocení?

Příspěvekod meteo » 25. 12. 2009 16:36

planetx píše:Zdar, tak já ji dostal pod stromek a nějak jí nemůžu rozchodit!!! Vůbec se nespojí se srážkometrem a větrometrem...jdu to reklamovat do lídlu!

Ahoj.Já jí mám zhruba deset dní a zatím funguje bez problémů.Tak to snad nezykřiknu.
meteo

Co je to hodnocení?

Příspěvekod meteo » 25. 12. 2009 17:00

Jan Pícha píše:Měl jsem spoustu lidlových vehyklu všechno to byly krámy intervaly měření po minutě takže ti nezměřilo pořádně vítr¨,bezdrátový přenos určitě tak do 30 metrů což je slabota a přesnost měření bych neviděl na nějaké extra urovni.....Ale tak na ozdobu určitě dobre

A na tu svojí stanici jsi si vydělal nebo ti ji koupili maminka s tatínkem?Vžij se do role někoho kdo na tu drahou a kvalitní nemá,tak je pak rád i za takovouto.Rozhodně si toho pak váží víc než ty.
meteo

Co je to hodnocení?

Příspěvekod Jan Pícha » 25. 12. 2009 17:15

planetx píše:Zdar, tak já ji dostal pod stromek a nějak jí nemůžu rozchodit!!! Vůbec se nespojí se srážkometrem a větrometrem...jdu to reklamovat do lídlu!

No nejčastější chybou bývá,že se zprovozní nejdřív konzole a pak čidla.Správně tomu má být naopak.......Pokud to ani za krátjé vzdálenosti nenáváže žadny kontakt je to zmetek a je to na reklamaci :-)
www.pocasi-strelna.cz
Jan Pícha
Nový člen

Co je to hodnocení?

Zpět na Provoz meteostanice