Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes1
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků97686
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Meteostanice Viking 02036

Vše o meteorologických stanicích. Software, hardware a hlavně podpora od Vás uživatelů s praxí.

Meteostanice Viking 02036

Příspěvekod kominik » 16. 02. 2012 14:01

Zvažuji nákup meteostanice Viking 02036
http://www.meteoshop.cz/meteostanice-vi ... p-615.html
Nemáte s ní někdo zkušenosti? Neexistuje náhodou nějaký klon pod jinou značkou, který by byl třeba levnější?
Líbí se mi hlavně kvůli dosahu a že jsou všechny hodnoty zobrazeny na displeji, není potřeba něco překlikávat.
kominik
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrace: 16. 02. 2012 13:57
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Meteostanice Viking 02036

Příspěvekod kebull » 17. 02. 2012 08:43

Meteostanice mi přijde pro amatérské pozorování slušná, v podstatě jde o takový standard v této kategorii. Dobré je, že využívá kmitočet 868MHz - ten je prý kvůli možnému rušení jinými přístroji vhodnější než 400 (něco)MHz.
Sám jsem si nedávno pořídil podobnou, ovšem s připojením k PC -WH1080 http://www.meteostanice.eu/meteostanice ... h1080.html a zatím jsem spokojen. Jasně, čidlo má celkem velkou toleranci a oproti dalším teploměrům ukazuje občas třeba i o půl stupně více/méně a u měření větru je lepší měřit nárazy než okamžitou hodnotu po 48sec, ale za ty peníze nic lepšího člověk nesežene. Výstupy vypadají dobře, s free programem Cumulus a dalšími nástroji se dají vytvořit on-line přehledy, grafy atd.
A pokud jde o dosah, tah hlavní jednotka je od měřáků vzdálená cca 20m za několika zdmi a zatím mi signál vypadl jen jednou, a to jsem u toho ani nebyl, takže nevím, jestli to nezpůsobilo něco jiného :) a i na delší vzdálenost fungovala v pohodě
kebull
Nováček

 
 
Příspěvky: 1445
Registrace: 01. 02. 2010 20:18
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 21

Co je to hodnocení?

Zpět na Provoz meteostanice

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé