Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera6
  • Celkem příspěvků97637
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Nastavení relativního tlaku

Vše o meteorologických stanicích. Software, hardware a hlavně podpora od Vás uživatelů s praxí.

Nastavení relativního tlaku

Příspěvekod Giordy » 01. 11. 2011 20:16

Ahoj,

mám meteostanici Hyundai WS 2011 wind a potřeboval bych pomoct s nastavením relativního tlaku. Jsem z Jablonce nad Nisou (475 m.n.m.) a nevím jaký rel. tlak mám nastavit. Na CHMI jsem našel údaj 1019 hPa, ale nějak se mi to nezdá. Je to pro tuto n.v. správný tlak?

Děkuji
Giordy
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrace: 01. 11. 2011 20:10
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: Nastavení relativního tlaku

Příspěvekod kapr » 01. 11. 2011 21:40

záleží na tobě..jaký tam chceš mít tlak, tento údaj je přepočtená hodnota už na hladinu moře, aby se smazala různá výška stanic pro porovnávání hodnot tlaku se to takto používá...samozřejmě stanice ti změří i tzv absolutní hodnotu tlaku, který si nemusíš nastavovat, a jinak doporučuju různé předpovědní mapy s izobarama, ty jsou docela přesné pro nastavení, pak si to sem tam kontroluj..jde hlavně o přibližnou hodnotu a tendenci..já to sem tam kontroluji, jsem mezi holešovem a brnem, takže to celkem jde..zkus i tlakové pole u gfs třeba.. prostě tlak přepočtený na hladinu moře je pro lepší porovnávání bez ohledu na výšku stanice.....
https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/57bd9b1fcb98436b81959e278be157c1/summary
kapr
Mírně pokročilý

 
 
Příspěvky: 6951
Registrace: 30. 04. 2008 16:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 41

Co je to hodnocení?

Zpět na Provoz meteostanice

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé