Zobrazit diskusi v plném vzhledu
Software pro meteorologické stanice, pro zjišťování teplot, různý software pro windows apod.
Odeslat odpověď

Počasí na OS Android

03. 01. 2011 14:29

Zde diskutujte o meteo aplikacích / widgetech pro mobilní telefony s operačním systémem Android.
Pro začátek bych doporučil aplikaci "CHMI"....používám ji dnes a denně :-)

Obsahuje v sobě i přehledy ze stránek ČHMÚ a výstupy modelu ALADIN.

Stáhnete ji zdarma na Marketu přímo ve svém telefonu.

http://www.appbrain.com/app/chmi/org.kaldax.app.chmi


Pro aktuální sledování počasí na evropském kontinentu pak používám aplikaci WeatherBug Elite

http://www.appbrain.com/app/weatherbug- ... roid.elite


Na teletextu ČT jsopu také zajímavé informace, zvláště v sekci aktuální počasí (stránky 177 - 180). K prohlížení teletextu (ale nejen ČT, i TV Nova, TV Prima a dalších) slouží tato užitečná aplikace:

http://cz.androlib.com/android.applicat ... -ziFE.aspx

Re: Počasí na OS Android

04. 01. 2011 17:04

lordtomas: aplikace ok, akorat sem neprisel na to, jak u teletextovy aplikace prejizdet na podstranky, tzn. treba na CT strana 197 snehove zpravodajstvi podstranky 1,2,3. Jde to nějak?
Jinak dik za tipy, nemam moc cas aplikace vyhledavat, tak uvitam kazdej dobrej tip :thx:

Re: Počasí na OS Android

04. 01. 2011 17:13

Jde to udělat takto - pro podstránku 1 zadáš v mobilu do políčka s číslem stránky "196a", pro podstránku 2 zadáš "196b", pro podstránku 3 to bude "196c" atd.

varel //smazána citace, viz pravidla.

Re: Počasí na OS Android

20. 01. 2011 19:01

Pokud by jste chtěli takovýto widget na plochu vašeho telefonu:

Obrázek

tak si nainstalujte aplikaci Meteor :-)

http://www.appbrain.com/app/meteor-chmi-meteoradar/org.androworks.meteor

Re: Počasí na OS Android

11. 02. 2011 10:50

Aplikace Meteoservis pro Windows Mobile je už notoricky známá (software/software-pro-windows-mobile-t785.html) ale teď byla konečně uvedena i první verze pro OS Android.

Meteoservis - konečně pořádné počasí pro OS Android

Aplikace Meteoservis vznikla před několika lety, původně pro platformu Windows Mobile, kde se již zabydlela a stala se velice oblíbenou alternativou k mnoha jiným, často placeným, aplikacím. Meteoservis je mnohými uživateli, kterých je dnes v České republice i na Slovensku již několik tisíc, kladně hodnocen a několikrát také získal významná ocenění. Meteoservis využívá veřejně přístupný, ale kvalitní a léty ověřený zdroj předpovědních dat a je zaměřen hlavně na území České republiky a Slovenska. K dispozici je zcela zdarma – aplikace Meteoservis je freeware.

Z mnoha vlastností aplikace vybírám:
• Minimální až zanedbatelná datová náročnost v řádech jednotek kB a tedy i velice levný provoz i v případě připojení přes GPRS/EDGE.
• Detailní zobrazení předpovědi. Předpověď počasí a teplot je k dispozici v tříhodinových intervalech, takže máte vždy dokonalý přehled o tom, jak se zřejmě bude počasí měnit v průběhu celého dne či noci.
• Možnost nastavení kompenzace teploty pro danou lokalitu.
• Zobrazuje se množství srážek v daném intervalu a také atmosférický tlak.
• Grafický přehled počasí na následujících 5 dní s průběhem teplot atd.
• Windchill/Heat index. Zobrazena je také tzv. pociťovaná teplota
• Informace o aktuálních srážkách tj. zobrazení radarových dat. Podle rozložení a pohybu srážkové oblačnosti lze tak odhadnout čas a intenzitu přicházejících srážek.
• Informace o aktuálním rozložení oblačnosti tj. zobrazení satelitních snímků.
• Velké možnosti nastavení. Ruční i automatická aktualizace dat, detailní nastavení parametrů aktualizace, nastavení potvrzování a detailů zobrazování atd.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Instalovat přes Android Market

Obrázek

Oficiální stránky projektu
(manuál, detailní popis, diskusní fórum, podpora a řešení problémů)

Re: Počasí na OS Android

11. 02. 2011 12:53

Meteoservis vypadá dobře, ale na OS 1.6 se mi to bohužel nedaří dostat:(

Re: Počasí na OS Android

11. 02. 2011 13:14

Jak je na stránkách uvedeno, podporován je Andoid od verze 2.1.
Bohužel.

Re: Počasí na OS Android

11. 02. 2011 14:21

jeza: Rootni si telefon a upgraduj si ROMku. Doporučuju ti to nejen kvůli možnosti používat aplikaci Meteoservis, ale taky kvůli celkovému zlepšení a optimalizování práce s Androidem :-)

Re: Počasí na OS Android

11. 02. 2011 14:48

njn, zkusim tam tu 2.1 dostat, doufam ze to preziju ja i telefon:)

Re: Počasí na OS Android

13. 03. 2011 16:00

Na Android je taky widget In-počasí: http://www.in-pocasi.cz/android/widget.php

Re: Počasí na OS Android

02. 10. 2011 17:16

Jj jak už tu někdo psal, nejlepší aplikací pro sledování počasí na androidu je Meteor. Sám mám nainstalováno a zatím jsem nezmokl ;-)
Více o Meteoru najdete ZDE.

Re: Počasí na OS Android

13. 03. 2012 14:34

já používám na svém HTC standardní widget, plus mínus to většinou sedí, nejspíš bere data ze zahraničí..

Re: Počasí na OS Android

08. 06. 2012 08:49

Chtěl bych se zeptat, jestli aplikace, nebo spíše widget přímo od HTC počasí dává reálné hodnoty, nebo jak se tu píše aplikace meteor je lepší v čem od default HTC počasí.

Re: Počasí na OS Android

31. 07. 2012 14:35

widget od HTC je opravdu jen značně orientační, pro přesné hodnoty doporučuji nějakou českou aplikaci, která čerpá z oveřených a renomovaných zdrojů.

Re: Počasí na OS Android

11. 11. 2014 17:27

aktuálně můžu zhodnoti některé aplikace o počasí které jsem měl nebo mám nainstalované.. ale o tom se zmiňovat nebudu. (nebudu zde psat o těch nejznámějších-meteor, aladin, yr)

MeteoWeb (zdarma) https://play.google.com/store/apps/deta ... t.meteoweb jsou to italové, nějaká jejich služba, neustále nové aktuální články, které jsem ale na mobilu nemohl zobrazit, jinak je tam toho opravdu.. mapy k aktuální situaci, snímky družic, detekce blesků evropy, jižní atd.. nicméně můj názor je, že webová verze je lepší a přehlednější, k prohlížení na mobilu nic pro mě, hodnocení ***/z *****

SatView (zdarma) https://play.google.com/store/apps/deta ... it.satview aneb obrázky ze sat24.com do mobilu.. tahle se mi líbí, i když už to stojí data :). Ale funguje, jsou tam i jednotlivé regiony (ne čr), další možnosti, přepínání mezi nima.. vis, ir, taková mapka s pohybem srážek po evropě.. celkově to přepínání se někdy daří až na několikátý pokus. Ale i tak respekt autorovi, hodnocení ****

Weather Models (30 kč) https://play.google.com/store/apps/deta ... therModels spolehlivá aplikace.. nevypadá sice tolik cool, ale není moc co dodat, k rychlému přehledu map nebo "bodovému" ansámblu gfs nebo meteogramu gfs stačí. je tam i pár předpovědních a jiných mapek (synoptické situace), hodnocení *****

PocketGrib (80 kč) https://play.google.com/store/apps/deta ... pocketgrib opět až moc spolehlivá aplikace, ono je to celkově povinnost si za to zaplatit.. nic není zadarmo, k bodové předpovědi gfs, vyberete si oblast kdekoliv jakkoliv velkou, jednotlivé soubory se ukládají na na sd kartu, jde nastavit jejich automatické promazávání, jinak to vždycky stáhne aktuální výstup gfs, zase si u toho člověk vyhraje.. samozřejmě roste to a padá s přesností samotného gfs :), ale jako hračka opět super.. jen pokud v mobilu nemáte google mapy tak se vám to bude zobrazovat na takový béžový podklad :). ale ty animace sou též perfektní, jen teda např hodnoty cape jdou zobrazit jen v mapě nebo meteogramu, v datech, což je další složka už ne, hodnocení *****

MobileGRIB (118 kč) https://play.google.com/store/apps/deta ... mobilegrib tuhle aplikaci jsem si stáhl ale používáná asi nejmíň .. po kliknutí na nastavení celé aplikace "GRIB Manager" tato celá vždycky "spadne" :) , takže krom stahování dat a uplně základního nastavení (legenda k mapám, full screen, zaměření na mapě podle gps, nebo kompas v mapě) víc nastavit nejde ani v offline). Stažení jde nastavit po krocích (3 až 24h a 0,5 až 2,5°) na 3 až 8 dní. Barvičky jsou zhlazené, funogovaly mi jen teplotní, srážkové, větrné (jen symboly), vlhkost, někdy tlak, a oblačnost ee.. takže tak nějak půl na půl :), mezi jednotlivými kroky se posunuje na boku mobilu tlačítky nahoru, dolů. hodnocení ***

TorchLight Weather Models (zadarmo) https://play.google.com/store/apps/deta ... thermodels co dodat.. poklona autorovi. Doporučuju hlavně pro Moravu, protože mapy ze záložky "metnet" jsou luxusní, i když nefunguje model wrf, jen gfs.. tak pecka, spousta map i pro letní bouřkovou sezonu.. 8-) některé modely fungují, některé ne, třeba v meteocielu u gfs je trošku hokej, když po kliknutí na teplotu ve 2m nebo srážek se zobrazí teplota v 850 hPa.. ale třeba akuální odchylky teploty 850 hPa a geopotenciální výšky hladiny 500 hPa jsou opět moc pěkná hračka.. kam se hrabe plastová tatra :D hodnocení *****

Blitzortung Lighing Monitor (zadarmo) https://play.google.com/store/apps/deta ... ndroid.app není příliš aktuální pro nás a okolí, ale na občasné pády, ne na zem, super ale tohle je asi docela známá aplikace obecně .. ****

někdy třeba přidám další.. měl jsem nainstalované i jiné, ale ty jsem většinou rychle zase vrátil.. buď z důvodu nevhodnosti prohlížení na menším displeji telefonu, nemožnost zvětšení, nebo mi prostě nějak nepadly.. ale radši napíšu jednu věc, co jsem chtěl nakonec.. serte na mobily, serte na modely, je to stejný žrout času jako facebook a jiné a radši valte ven!!!!!!!!! :jojo: :ahoj: :)
Odeslat odpověď