Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera6
  • Celkem příspěvků97637
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

WeatherCounter - nový program pro zpracování meteo dat :)

Software pro meteorologické stanice, pro zjišťování teplot, různý software pro windows apod.

WeatherCounter - nový program pro zpracování meteo dat :)

Příspěvekod EdwardFly » 28. 08. 2015 09:29

Zdravím!

Není to tak dlouho, co jsem si pořídil svou první meteostanici WH 1090. Okamžitě jsem jí nainstaloval a začal sbírat data o počasí. Napadlo mě, že by bylo škoda nechat zapadnout starší data bez nějakého zpracování či dalších výsledků. Seznámil jsem se s jedním bývalým zaměstancem ČHMÚ, který mi poradil s tím, jak se data o počasí profesionálně zpracovávají. Dostal jsem se ke starým papírovým výkazům meteorologického pozorování. Jejich ruční vyplňování a propočítávání mi zabíralo spoustu času. Řekl jsem si, že si pozvu na pomoc největšího odborníka na počítání - počítač. Postupně jsem zprovoznil malý a jednoduchý prográmek, pro kterého byla tato práce hotová brnkačka. Stačí do něj nahrát data z vaší meteostanice a během pár vteřin z nich udělá přehledné tabulky se spoustou grafů!

Chtěli byste se dozvědět víc? Napište do zpráv nebo na e-mail david.bazout@seznam.cz !
Rád všem odpovím.

Slunce v duši přeje amatérský meteorolog Edward Fly! :)
EdwardFly
Nový člen
 
Příspěvky: 1
Registrace: 28. 08. 2015 09:25
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: WeatherCounter - nový program pro zpracování meteo dat :

Příspěvekod borks » 15. 05. 2019 15:31

zdravíčko,
dalo by se k této utilitě (prográmku) pro openoffice nějak dostat? Rád bych vyzkoušel :)
díky
borks
Nový člen
 
Příspěvky: 6
Registrace: 21. 06. 2018 18:55
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: WeatherCounter - nový program pro zpracování meteo dat :

Příspěvekod TommyAst » 21. 05. 2019 23:35

Ja jsem si kdysi udelal predlohu pro pocitani prumeru, minim, maxim a pocty dnu s danou charakteristikou v jednotlivych mesicich i u vetsich casovych useku v jednotlivych letech, i tvorba grafu. Je to v MS excell 2003 resp. XP, coz ma tedy minimalni naroky na CPU-RAM a soubory se daji dobre komprimovat. Stare XLS dokumenty jdou samozrejme otevrit v novych MS office, ale i LibreOffice, OpenOffice. (LibreOffice, OpenOffice muze mit s formatem obcas komplikace, ze zacatku jsem delal ve Windows ke vsi smule, dnes se snazim jet na Linuxu, jak jen to jde).

Data a predlohy (kam se daji hodit vlastni data):
historicke-pocasi/publikace-vsech-excelovskych-dat-k-projektum-t1995.html

U starych MS Excell je maximum 65536 (2na16) radku a sirka 256 (2na8) sloupcu, coz vetsinou staci, maximum bodu pro jednu radu v grafu je 32000 hodnot. U novych MS Office od roku 2007, i Libre Office je maximum sirka 1024 (2na10) sloupcu, delka bezmala 1048576 (2na20) sloupcu. Novy format MS Office a Libre Office se uz sam komprimuje, hur se komprimuje jihym programem (7zip)/ Pri rozsahlem souboru z hodne daty (treba to pocitani cele Klementinske rady v Libre Office) to muze sezrat dost CPU i RAM (Klementinska rada v Libre Office sezrala se vsemi podpurnymi poli pro statiskiku 2.7 GB RAM a par desitek s na silnym CPU).
TommyAst
Nováček
 
Příspěvky: 1110
Registrace: 31. 10. 2012 16:25
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Zpět na Software

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé