Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes0
  • Příspěvků včera6
  • Celkem příspěvků97637
  • Celkem témat1100
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

výběr meteostanice + ethernet

Udělejte si recenzi o své meteorologické stanici, představte nám ji a hlavně ji popište. Vložte i fotografii a hlavně URL adresu na web této stanice.

výběr meteostanice + ethernet

Příspěvekod vita.nek » 01. 12. 2015 14:15

Dobrý den,

chtěl bych si pořídit meteostanici, která by primárně měla umět přenášet data přes etheret. Jako ideální volba by se mi líbila WH-1080 propojená přes USB s arduinem, který by pomocí ethernet shieldu zprostředkovával hodnoty ze základové stanice do lokální sítě (na stejné síti mám k dispozici linuxový server, který by následné data ukládal do databáze a dále zpracoval např. do grafů). Bohužel takový hotový projekt pro arduino nemohu nikde nalézt a sám si na to netroufám. Další variantou je "odposlechouchávání" frekvence 433Mhz pomocí arduina, ale opět nevím kudy kam :( Potřeboval bych tedy radu, jakou meteostanici pro toto použití pořídit a "nakopnutí" s tímto projektem.
vita.nek
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrace: 01. 12. 2015 13:57
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: výběr meteostanice + ethernet

Příspěvekod vita.nek » 02. 09. 2016 13:28

nakonec jsem zvolil cestu meteostanice WH-1080 + Raspberry Pi, jako sw používám pywws s nástavbou RaspiWeather
vita.nek
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrace: 01. 12. 2015 13:57
Bydliště:

Hodnocení: 0

Co je to hodnocení?

Re: výběr meteostanice + ethernet

Příspěvekod LOI » 07. 09. 2016 19:33

Šikula :jojo: Já se něco podobného také chystám udělat a "malinu" jsem si chtěl zrovna pořizovat. Používáš k té malině extérní disk? Až to začnu páchat, tak bych se s dovolením na tebe obrátil.
LOI
Nováček
 
Příspěvky: 203
Registrace: 04. 01. 2011 12:37
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 8

Co je to hodnocení?

Zpět na Moje meteorologická stanice

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé