Uživatelské menu

Statistiky

  • Příspěvků dnes2
  • Příspěvků včera3
  • Celkem příspěvků98060
  • Celkem témat1109
  • Celkem členů5517
  • Nový uživatelPruwan
  • Toplist
    Kdo je online

Předpověď počasí na červen 2024

Předpověď počasí v České republice na kratší i delší období, které sestavují samotní uživatelé - amatérští meteorologové.

Re: Předpověď počasí na červen 2024

Příspěvekod hanz » 24. 06. 2024 08:13

Ahoj,

Tak ta bouře v pátek večer byla opravdu ohromná, cesta po D1 byla velmi nebezpečná a celkem zázrak, že jsem neviděl žádnou nehodu, byl to jeden z nejsilnějsích lijáků, jaký jsem měl možnost pozorovat. Sněhové vánice a bouřky jsou velmi nebezpečné meteojevy při jízdě... Naši oblast ta bouře minula a další srážky přišly k ránu, kdy tentokrát chodily silné přeháňky (celkem napršelo cca 15 mm a už jsme na cca červnovém průměru). O víkendu bylo poměrně příjemné letní počasí s maximy do 25 st. a poslední rána jsou chladnější. Tento týden se zdá být teplejší kromě dneška ale tak nějak bez extrémů a naopak příští týden by se mělo ochladit a zatím tedy v horizontu cca 14 dnů nějaké větší vedra nehrozí a budeme ušetřeni nějaké Hotwave.

Ve středu a čtvrtek jsou opět hlášeny bouřky, letošní sezona je na bouřky velmi výživná a to je teprve červen...
hanz
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1537
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2024

Příspěvekod Adi » 26. 06. 2024 06:15

Ahoj,
Předvčerejškem velmi příjemný den s maximy do 23, včera maxima do 26, skoro jasno, slunko pálilo fest a nejinak tomu bude dnes, kdy maxima mohou být o 2 stupně vyšší. Odpoledne a k večeru se přidaji bouřky, ony holky vrtkavé, zřejmě hřmět bude i zítra a možná i v pátek, načež nás čeká echt tropická sobota a částečně neděle, než dorazí studená fronta opět s bouřkami i deštěm.
Zatím se zdá, že dynamika v atmosféře neuvadá tak rychle, jak v posledních rocích, ostatně první červencový týden má být na poměry klimatu posledních let poměrně chladný.
Tož toliko
A.
Ps. Ještě k páteční bouřce - Ta u nás měla jen relativně mírné projevy, ovšem u Českého Těšína vyvrácela ráno stromy a dokonce umřela jedna paní ... Prý pětiminutová smršť.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Adi
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 3521
Registrace: 16. 09. 2008 19:51
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 43

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2024

Příspěvekod hanz » 26. 06. 2024 11:44

Ahoj,

Dnes nás dopoledne zasáhlo menší pásmo srážek a je zavlaženo, ovšem k večeru a v noci na zítřek přijdou další přeháňky a bouřky a vzhledem k tomu, že to půjde od JV až V tak čekám pořádnou zálivku. Už nyní je jasné, že červen bude opět ve srážkovém nadprůměru otázkou jak moc. Jinak příští týden poměrně výrazné ochlazení od Z. Jinak pamatuji si, že poměrně nedávno přišli na červenec poměrně chladné dny s odpoledním intervalem teplot mezi 13 - 18 st. při polojasné až oblačné obloze....
hanz
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1537
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2024

Příspěvekod godlike » 26. 06. 2024 19:46

Takze kde jinde opet a zase prsi? Na Morave, od JV. Tam snad letos prsi z vsech smeru i od front ze zapadu, ktere v Cechach chcipnou a naberou silu cestou na vychod. Tady je akorat vedro a sucho. Letos to vazne uz neni normalni, tady susime hubu, musi se furt denne zalejvat a na druhy strane zeme nevi, co s vodou. Doufam, ze to neni ta slavne klimaticka "zmena" :D V Zabovreskach maji za pulku cervna tolik, co ja mam od 1.1. :mysl:
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IZDIBY16
https://app.weathercloud.net/d2394664632#current
godlike
Nováček
 
Příspěvky: 1214
Registrace: 14. 12. 2015 10:07
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 18

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2024

Příspěvekod CtiborV » 26. 06. 2024 21:15

Dnes opět déšť, blíží se další silné pásmo srážek. Za červen 145 mm a nekončíme. V noci má pršet, zítra má pršet...
Klidně si to všechno vemte do Čech, my už to nemáme kam dávat....
Z podhůří nízkého Jeseníku zdraví Ctibor Venus. Data z meteostanice : http://ctiborvenus.eu/pocasi
CtiborV
Nováček

 
 
Příspěvky: 650
Registrace: 23. 10. 2008 19:04
Bydliště:
Typ meteostanice:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 4

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2024

Příspěvekod hanz » 27. 06. 2024 09:38

Ahoj,

Je to tak deště je opravdu hodně a mohli by jsme ho rozdávat, kdyby teď 14 dnů nepršelo vůbec nic by se nestalo. Jinak předpovědi budou zřejmě přát i nadále hřibům.
hanz
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1537
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2024

Příspěvekod Ovar » 27. 06. 2024 20:17

Ahoj z plaváčkova, dnes bouřkový vláček, několika hodinové probublávání s občasnou bílou stěnou. Něco takového jsem tu ještě nezažil, ani neviděl v mojí oblasti. Byl to poměrně uzoučký vláček, na mapě srážek jde sotva vidět, my jsme byli na jeho okraji, vedlejší ves (Blížejov dostal 2x tolik a byl totálně vyplavenej, blesková povodeň, na ulicích přes metr vody), kilometr od Blížejova na východ, nepršelo vůbec. U nás 47 mm, s tím že druhý liják přinesl i v menší míře krupobití a intenzitu srážek zaznamenanou stanicí, 120 mm/h. Dle stanic u nás byl liják silnější než v Blížejově, ale tam trval zase déle a 2 automatické stanice tam naměřily 98 a 102 mm =-O . Blesková povodeň tam letos byla už 4x, z toho 2x dnes. U obou jsme byli, máme to za kopcem, byl to děs a hrůza.
Srážkový normál za červen dneškem jsme překročili, ale ne o moc. V Blížejově napršel za 2 hodiny.

Před první průtrží bylo nedýchatelno, dusný horký luft. Po první průtrži, dokonce ještě při ní, foukal pořád teplý luft, promáčenej jsem lítal u pole a monitoroval v tom lijáku vyplavenou kukuřici v naší vsi, a bylo jak v sauně, vůbec se neochladilo =-O . Po lijáku se udělal tropický opar, protože teplota spadla na rosňák. Druhá průtrž vzduch postupně už vyčistila.
Ovar
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1843
Registrace: 24. 12. 2012 14:28
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 48

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2024

Příspěvekod brhel » 27. 06. 2024 20:51

Dlouho jsem nepřispíval, ale dnes hlásím z Prahy Dejvic zatím největší letošní liják. Šlo to od jihu a nad Prahou to sílilo, celkem 29mm, z toho většina za prvních 40 minut, ale slabší déšť pak dozníval ještě další 3 hodiny. Vydatný déšť byl i na mnoha dalších místech v Praze.
Vypadalo to na spíše suchý červen, ale dnešním lijákem se dostávám přes červnový normál, mám součet 82 mm a nejsou vyloučené do konce června ještě další bouřky.
brhel
Nováček
 
Příspěvky: 664
Registrace: 18. 12. 2013 13:59
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 5

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2024

Příspěvekod mnej » 28. 06. 2024 07:47

Ahoj kolegové, tady úspěšně navyšujeme červnové srážkové maximum. Ve středu bouřka s úhrnem 6mm, včera bouřka už výživnější s úhrnem 10mm, ovšem to jen u nás v centru, na okraji Prostějova to bylo horší, tak tak jsme stihli dohrát tenisový zápas, aby za pár minut bylo z antukových kurtů jezero na plavání gondol jako v Benátkách. :mysl: :plavani: Můj odhad je, že tam napršelo během půlhodiny okolo 25mm. Koukal jsem, co naměří moje meteostanice v centru a dlouho nic, jsem si říkal, že to není možné, ale ten bouřkový mrak stál fakt 30minut na místě nad tenisovými kurty na okraji města a do centra šel až později. Tentokrát se vše naštěstí obešlo bez krup. Tenisové kurty jsou však dnes k nepoužití. To mě však naštěstí nevadí, hrajeme až za týden. :jojo: Celkový úhrn červnových srážek se u nás vyšplhal na 168,6mm. %) Ještě dnes je velká pravděpodobnost bouřek. Tak doufám, že už nás nic netrefí. Zítra bychom mohli trošku oschnout, ale v neděli další možnost bouřek. Nebudu daleko od pravdy, jak jsem před časem predikoval, že okolo těch 200mm za červen spadne. %) Tady by nemuselo pršet měsíc a nic by se nestalo. :jojo: Příští týden to vypadá na chladnější luft, bohužel beze srážek to asi nebude. :( CIAO :jasno: :jasno: :jasno:
mnej
Nováček
 
Příspěvky: 813
Registrace: 09. 10. 2016 22:09
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 16

Co je to hodnocení?

Re: Předpověď počasí na červen 2024

Příspěvekod hanz » 28. 06. 2024 08:31

Ahoj,

Poslední 2 dny jsou zde srážkové hody a přeháňky s bouřkama se zde trefují jako kopačák do branky. Za poslední 2 dny zde napršelo přes 50 mm srážek a vzhledem k dalším dnešním a nedělním bouřkám se srážkový stav za červen ještě navýší. Nevím, kdy naposledy bylo koncem června tak vše svěží a zelená tráva.
hanz
Mírně pokročilý
 
Příspěvky: 1537
Registrace: 30. 04. 2008 14:32
Bydliště:
Nadmořská výška:

Hodnocení: 6

Co je to hodnocení?

Zpět na Předpověď počasí

  • Kdo je online

Registrovaní uživatelé: hanz