31. 07. 2019 13:25
Adi - no být tebou, tak spíš přehodnotím vliv slunečních cyklů. Skutečně tam jde vidět, že klima na zemi ovlivňovaly. Než přišel zlom v roce 1950, kdy množství CO2 v atmosféře bylo natolik vysoké, že následné období slunečního minima už neochladilo planetu.
Rok 2019 je momentálně druhý nejteplejší. S výrazným El ninem by byl nejteplejší. A sluneční maximum zkrátka nemůže zpětně měnit klima po 50 letech.
Pokud se podíváme do daleké historie, do dob kdy bylo na zemi mnohonásobně více CO2 než dnes, zjistíme že taky byla několikanásobně vyšší teplota, při které by lidstvo a velká část dnešních živočichů vyhynula.
Velké množství CO2 = vysoké teplotyviz.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cambrianhttps://en.wikipedia.org/wiki/DevonianNebo snad před miliony lety svítilo slunce jinak než dnes? Nemyslím si.
Je na čase přijmout fakt, že CO2 ohřívá zemi několikanásobně víc, než všechny ostatní vlivy.
Co s tím? Postupné kroky..po městě nám jezdí elektrobus.. a jezdí, přes noc se nabíjí. Proč tedy používat autobusy na spalování? Postupně je potřeba přestavět infrastrukturu a jít s dobou. U osobních automobilů až na závěr, pokud se přijde na technologii na bázi vodíku tím lépe.
Ve španělské mesetě mají vybudovaný systém kanálů a s vodou nemají problém. Bez zavlažování by obrovská plocha Španělska byla jen poušť. Takto tam pěstují potraviny i stromy.
Proč se všude po světě nepostaví jaderné elektrárny? Protože jejich výstavba je nákladná a zdlouhavá. Dobrým řešením by mohli být obrovské solární elektrárny v pouštích.
Jen laický pohled, který se mimochodem nelíbí ropné lobby, lobby která si kupuje zmanipulované vědecké studie o vlivu CO2 na klima. Jo, to je druhý pohled, není tu jen zlá strana "klimateroristů" nebo jak se nazývají.
Kdo hledá řešení, najde.