08. 05. 2009 09:16
Greene,
onen článek v Novém slovu je silně zavádějící.
Co je levnější a hlavně účinnější - pomoci těmto lidem v adaptaci na nové podmínky anebo utratit miliardy za fofrníky a pumpování CO2 pod zem?
Jo biopaliva, nějak nám ta země zežloutla. Řepka na úkor jiných plodin, potravin, obilí, brambor apod ... Že bude menší úroda, tím pádem pravděpodobně i dražší potraviny? Za boj proti CO2 někdo musí přinést oběti. Hm... Ti nejchudší.
Kolik že to stojí a jak moc CO2 vznikne při jejich produkci, potažmo při jejich konečném určení - tedy spálení? Aha, já zapomněl, vedle ďábelského CO2 existuje asi nějaký jiný, zelený, hodný .
CO2
absurdní.
Jestli toto sníží globální teplotu o jednu desetinu stupně, sním svůj klobouk, pánové
Zajímavé stanovisko polských geologů
http://www.kngeol.pan.pl/images/stories ... limatu.pdfDocela provokativní rubrika
na dobrém ne-korektním
webu:
http://vpravo.blog.cz/rubrika/globalni-zamraz Doporučuji
Stran dalšího diskutovaného článku - primárně snížovat vypouštění CO2 je opravdu nesmysl.
Jaderky - ty jsou jediné řešení, vedle dílčích úspor jak snížit emise polutantů (polétavý prach, so2, benzeopyreny) CO2 není polutant a snížení závislosti na fosilních palivech, kterých ubývá a bývají v politicky nehostinných zemích.
Snad ještě modernizace uhelek, na vyšší účinnost při spalování, ale pozor, je tu stále ďábelský CO2
Navíc bydlím na Karvinsku, kde se stále mohutně těží. kalové laguny, prach, poklesy půdy i o desítky metrů, měsiční krajina, haldy. Ekologie jak hrom.
Místní eufemismus - Důlní vlivy.
Existuje snad jiné, smysluplné řešení, které odstraní naší závislost na fosilech? Žádné nevidím. Foto-články? Vítr? Biomasa? Bioplyn, aneb kraví **dy ? Všechny vyjmenované jsou buď enormně drahé nebo málo výkonné, a to i po odečtení externalit.
Ať už jsou jaderky jakékoli, jsou dostatečný, stabilní a ekologický zdroj energie i při započítání všech externalit. Nejsou ideální, nicméně ze všech možností jsou tím nejlepším východiskem.
zatím