Známému především důrazně doporuč návštěvu psychologa.
Je sice možné, že v některých případech může být srážková oblačnost takto silně vymezena, zejména se pak projevuje jako tzv. squall-line (
http://en.wikipedia.org/wiki/Squall_line). Nicméně toto možná není tento případ (ukazovaný na obrázcích v odkazech).
Je třeba si uvědomit, že každý doppler-radar má (zhruha) kruhový záběr tzn. opisuje kružnici o orčitém poloměru. Pro pokrytí oblasti (třeba celé Německo) je potřebou mít několik takových radarů, jejichž dosahy se překrývají. Např. ČR stačí 2, Brdy a Skalky.
V případě zobrazení radarových snímků pro skoro celou Evropu, viz odkaz, je samozřejmě nutností složit tento snímek z údajů jednotlivých "národních" radarových sítí. Pak stačí, když třeba polský radar v té době není k dispozici a nebo jej prostě do snímku nezakomponují a rázem je onen ostrý kruhový ořez na světě. Vypadá to, jako kdyby najednou mraky končily, ale samozřejmě tomu tak není. Jen nejsou pro návaznou oblast další radarové snímky k dispozici apod.
K podobným obrázkům dochází poměrně často i u nás. Stačí, když bude srážkově významnou oblačností pokrytá "celá republika" ale fungovat bude jen jeden ze dvou radarů. Např.
Oblačnost na pravém spodním okraji taktéž nekončí najednou břed branami Bratislavy, ale prostě jen chybí návazný snímek snímek z druhého radaru, tj. Skalky.