Ahojky,
Nepovažoval jsem za nutné rozepisovat to, co je velmi dobře vidět, pokusím se však být nyní obšírnější

Nový výstup, na rozdíl od večerního (18Z) posiluje úlohu výše západně od nás, pak nad naším územím.
Vysoký tlak na severu kreslí jinak než večerní model. (Později a více na SV s postupným vysouváním na jih).
Nicméně výši od západu stlačuje postupně na jih až jihovýchod, což dává prostor pro průnik teplého a vlhkého vzduchu. Takže v Čechách už od neděle, zde ve Slezsku od pondělí odpudivé, teplé a zároveň inverzní, zamračené počasí s mlhami, mrholením, na SV i se slabým deštěm.
Pozitivní je to, že postup níží od západu zpomaluje a nechává vyrůst další výši někde u VB. Po severním okraji dává přechod fronty, za kterou by se mělo během čtvrtku opět ochladit. Zároveň by mělo dojít k propojení oblastí vysokého tlaku a vzniku níže na zmíňované frontě, frontálním rozhraní.
Uvidíme, co další modely, z hlediska "trvanlivosti" oblevy se nynější výstup jeví jako jednoznačně lepší. Od čtvtku tu máme opět ochlazení. Je zajímavé, že polední (12Z) model kreslil v podobném čase průnik níže od Z, po naších jižních hranicích. Tento ji situuje nad Slovenskem a Polskem, postupně Maďarskem. Pak okraj výše.
V tom si je podobný více večernímu ECÁKU, akorát výši situuje více na sever, na rozdíl od modelu evropského počítá s přechodným propojením oblastí vysokého tlaku (Na sv a z). Oba modely dávají postupné oteplení na SZ Evropy.
Z výše uvedeného lze vskutku předpokládat, že v přibližně daném čase skutečně přejde fronta, ať už od severu či západu.
Pak to nemá valný smysl sledovat, stejně ještě nedokreslil

Výše na obrázcích mohutní. Z největší pravděpodobností situace se bude ještě dále měnit. Z mého pohledu je směrodatné to, že nejspíše k aspoň krátkodobé oblevě dojde, byť to není zatím stoprocentní. Tak to vidí i 18z ansámbly, byť hlavní běh byl poněkud mimo. (v zásadě nejteplejší)
Pro náš region je dobré rovněž to, že aspoň modelově by zde mělo nejvíce sněžít/pršet.
Přeji pěkný den.