Díky za pěkný příspěvek + I ten od ostatních před ním!
Velmi se shoduji s Adi, co se týká otázky "vlivu člověka na životní prostředí".
Současně je zajímavé, že často ony analogie z historickým vývojem počasí na predikci budoucího dlouhodobého vývoje ( např letošní léto) mají svou relevanci a určitou pravděpodobnost. A Adi to velmi zajímavě shrnul.
Myslím si ovšem, že vliv člověka na životní prostředí a přírodu je jedna věc, ale vývoj klimatu je věcí další. A tady se domnívám na základě informací o historickém klimatu Země , že tento vývoj je na lidské činnosti téměř nezávislý.
21. století se ale bude klimaticky z velkou pravděpodobností lišit od toho které panovalo v 20. století.
Pokud nevěříte "pochybným" zdrojům, přečtěte si například tento nový článek od tohoto britského a oficiálního akademického zdroje :
https://ncas.ac.uk/index.php/en/climate ... ar-minimumZaznamenávám tento rok a poslední měsíce určitý posun v informacích které jsou zveřejňovány. Více a vice se připouští možnost nového velkého slunečního minima, které je známo naposledy z 16století.
Vypadá to totiž na ověřený fakt a vývoj aktuálních několika 11letých slunečních cyklů ten trend potvrdil. Nyní jsme v poklesu activity cyklu 24, a cyklus 25 bude velmi neobvykle slabý. Detailně je to tu již popsáno.
Vědci z NCAS ovšem v příspěvku do velké miry bagatelizují dopad na klima, argumentujíce tím, že se oteplení pokračující vlivem stálého nárůstu CO2 , novým velkým solárním minimem pouze přibrzdí.
Uvidíme, toto je k diskuzi. Můj názor, je že tato bagatelizace je účelová a to z důvodů zde již popsaných a např. popsaných I Adim.
Připravme se na vývoj v dalších letech, který ( dle mého názoru) nebude kopírovat vzorce počasí z 20. století, ale překvapí nás. Překvapí nás bohužel I některé negativní důsledky jako například zvýšená sopečná činnost ( již se děje) a zvláštní výkyvy počasí.
Až narazím na nějakou novou , zajímavou informaci , rád se podělím